
niestety na forum nie znalazłem wiec załączę
zaczynamy oczywiście od wymątowanią wszystkich części które będą lakierowane -lakierowanie we wnętrzu nawet przy obklejaniu kokpitu itd itp jest niedopuszczalne i napewno skonczy sie paskudna fuszerka. Przez lata natłuszczane i silikonowane elementy wnętrza są paskudnym tematem pod lakier.
odtłuszczanie w tym celu najpierw myjemy woda z dodatkiem płynu do mycia naczyń a potem odtłuszczamy benzyna ekstrakcyjna albo jeszce lepiej zmywaczem do silikonu
matowienie raz
następnie robimy odwrotnść do matowienia lakieru-czyli staramy sie nadac jak najlepsza gładkość tworzywu zczyszczając chropowata fakturę (różne tworzywa maja różne faktury i różna twardość) używamy papieru 80 i 120-150. w przypadki chropowatych tworzyw tak grubi papier pracuje najlepiej..dobrze posiłkować się na płaskich powierzchniach klockami lakierniczymi
podkład raz
na wyszlifowana powierzchnie kładziemy podkład zwiększający przyczepność

podkład dwa
następnie bezposrednio po położeniu gruntu (schnie błyskawicznie) kładziemy podkład pod akryl
podkład spełni role szpachlówki -nakładajmy grubo i nie trzeba się bać zacieków ..nie martwcie się też o włoski które pojawią się po polakierowaniu podkładem .
matowienie dwa
po kilkudziesięciu minutach czy godzinach w zależności od temperatury i ilości utwardzacza ( lepiej więcej niż za mało)możemy przystępowac do dogładzania szpachlówki . W tym celu używamy papieru wodnego gradacji 400-600. wcześniej (min godz)namaczamy go w wodzie -będzie skuteczniejszy.szlifujemy poszpachlowany element do uzyskania idealnej gładkości bez żadnych chropek czy felerów-efekt zależy od naszego nakładu pracy i dokładności . w przypadku jeśli uszkodzenia powierzchni są zbyt duże albo jeśli przetarliśmy się do tworzywa ( zdecydowanie unikać !!!) element należy jeszcze raz pokryć podkładem i czyścic od nowa.
lakierowanie
elementy gotowe do lakierowania kolorem. przed ostatecznym lakierem elementy suszymy i jesze raz odtłuszczamy -wystarczy benzyna ekstrakcyjna. Lakierujemy mieszając lakier akrylowy zgodnie z zaleceniami producenta nie zapominając o utwardzaczu !!!
przy lakierze metalicznym najpierw napylamy bazę a potem po wyschnięciu (ok min 15-20min

przy lakierowaniem bezbarwnym po odczekaniu kilkunastu minut możemy kłaść druga warstwę .
Poprawki
jakość powłoki może nie być idealna -szczerze ..rzadko jest


tyle w temacie ...powodzenia wszystkim zachęconym do samodzielnego lakierowania tworzyw sztucznych
