Witamy !



[A] Nie powracające wycieraczki

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Nie powracające wycieraczki

Postprzez Sh4rKy » 18 lut 2010 18:15:47

@steele: wrzuć oryginał tego tekstu, myślę, że wspólnymi siłami lepiej damy radę przetłumaczyć, niż translator "broken drut w klapę" google ;)
Sh4rKy
 

Re: Nie powracające wycieraczki

Postprzez steele » 18 lut 2010 18:33:13

Sh4rKy napisał(a):@steele: wrzuć oryginał tego tekstu, myślę, że wspólnymi siłami lepiej damy radę przetłumaczyć, niż translator "broken drut w klapę" google ;)

szkoda roboty bo ten tekst nic istotnego nie daje :) chcialem tylko wprowadzić element humoru w ponury temat przekaźnika :) a "broken drut w klapę" stał się póki co moim fejwrytnym textem yera :)
steele
 

Re: Nie powracające wycieraczki

Postprzez steele » 27 mar 2010 20:20:06

W ramach ciekawostek. Przed wyjazdem do Czech wsadziłem z powrotem przekaźnik wycieraczek pod maską na miejsce, żeby w razie czego nikt się nie czepiał i...wycieraczki zadziałały jak nowe. Nie wiem czego to kwestia ale może po tym jak przekaźnik poleżał w garażu coś się zresetowało albo wysechł albo... Grunt, ze działa choć sam nie wiem dlaczego :)
steele
 

Re: Nie powracające wycieraczki

Postprzez pawelbujak66 » 28 mar 2010 07:39:33

Mój przekaźnik był u elektryka no i ten go rozebrał pomierzył i wszystko z nim w porządku i też go włożyłem ale niestety u mnie nie działają :killer: jest gdzieś zwarcie bo nadal pali bezpiecznik, jak będę miał chwilę czasu to znajdę to cuś co odpowiada za sterowanie trybem przerywanym.
pawelbujak66
 

Re: Nie powracające wycieraczki

Postprzez Sonic » 01 maja 2010 11:58:43

O dziwo wycieraczki "same" się naprawiły. Wyciągałem po kilka razy przekaźniki, bezpieczniki. Zapewne coś nie stykało, obecnie już od 3 miesięcy jest wszystko dobrze. Nie pisałem nic wcześniej, bo nie chciało mi się w to wierzyć, ale jednak !! :D
Sonic
 

Re: Nie powracające wycieraczki

Postprzez dzordz.20 » 17 maja 2010 23:29:40

Witam, dzisiaj coś dziwnego zaczęło się dziać z moimi wycieraczkami, tak same od siebie zaczęły działać i nie sposób ich wyłączyć, uruchamiają się średnio co 10 sekund, co może być przyczyną takiego zachowania, dodam jeszcze ze trochę u nas popadało i nie mogłem sobie odmówić przyjemności przelecenia przez parę głębszych "kałuż", co by to mogło być i gdzie zacząć szukać.
dzordz.20
 

Re: Nie powracające wycieraczki

Postprzez JJKILLER » 18 kwi 2011 11:13:50

No Panowie, kwestia moich niewracających wycieraczek się wyjaśniła.
Nie jest to wina przekaźnika, sterownika, bezpiecznika, PiS ani PO.
Wina była w... silniczku wycieraczek, a dokładniej w układzie styczników przy silniczku.
Po wykręceniu silniczka (4 śruby), i odłączeniu go od cięgła, wykręcamy 4 śrubki z dekielka, na którym jest kość zasilająca silnik (wykręcanie całego silnika nie jest niezbędne ale wygodniej wtedy się dłubie).
Pod dekielkiem są trzy sprężyste blaszki miedziane, które dotykają do metalowego "kółka" osadzonego w środku plastikowego koła zębatego. Jedna blaszka (zewnętrzna, wąski styk) podaje napięcie stałe, druga blaszka (wewnętrzna, wąski styk) podaje napięcie impulsowe na start obrotu, i winowajca, trzecia blaszka (środkowa, szeroki styk) zamyka obwód i "pokazuje" gdzie wycieraczki mają się zatrzymać, dzięki wycięciu w tej okrągłej blaszce na kole zębatym, w którym jest wycięcie zastąpione plastikiem. Szeroka blaszka ześlizguje się z metalowego kółka na plastik, i silnik się zatrzymuje, jeśli ta blaszka się wytrze to nie będzie zamykała obwodu (lub tylko częściowo) i wycieraczki będą się zatrzymywały tam gdzie blaszka przestanie zamykać obwód.

Wniosek.
Poodginać odrobinę wszystkie miedziane blaszki aby lepiej stykały do tego metalowego kółka na kole zębatym, przesmarować, skręcić i cieszyć się darmową naprawą
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości