Witamy !



[2.2] głosno klekocze przez 15 minut

[2.2] głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez lewar » 09 gru 2011 23:11:01

odebrałem wczoraj samochód od mechanika problem był tego typu ze samochód zapalał dopiero za trzecim albo czwarty razie.stwierdził ze jakis tam czujnik rotacji w pompie .Teraz pali od strzała ale po nocy przez 15 do 20 minut strasznie głosno chodzi i obroty falują,potem sie wycisza i w miare normalnie chodzi.
Mechanik kazał mi pojezdzic stwierdzając ze muszą sie dopasowac pompa i wtryski .wkurza mnie to bo rano chodzi jak traktor
lewar
 

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez RudeBoy » 10 gru 2011 13:45:51

dopasowac pompa i wtryski :shock: :shock:
Nie oddawaj więcej temu gościowi swojego auta.

Zasadniczo dti chodzi dużo głośniej jak jest zimny i dodatkowo jest słaby. Nie wiem jak głośno chodzi Twój...
W każdym razie obroty nie powinny falować. Jeżeli falują tylko przez moment po odpaleniu to przyczyną może być zapowietrzający się układ paliwa jak falują znacznie dłużej to może być inna lipa.
Trzeba by pokazać to auto komuś kto się zna na dti i pompach vp44
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez lewar » 10 gru 2011 14:25:36

Tym mechanikiem był hoffman naprawili problem ze zapalał po nocy za 4 razem bo stwierdziłem ze to wina pompy to oddali mi znowi z innym problemem . teraz po nocy bardzo głosno chodzi i co 10 sekund słychac głosne klekotanie na chwile ucichnie i znowu .Tak przez 15 do 10 minut i pomału ustaje .Jak nie przestanie za pare dni to jade im oddac samochód niech poprawią .Teraz pytanie czy to moze byc objaw wtryskiwaczy z rana dymi na biało Cos mi tam napomknął mechanik z hofmana ze to moze wina wtrysków .
lewar
 

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez maciar » 10 gru 2011 15:53:27

Ja mam słabą głowicę w pompie i na zimno faluje.Brak dawki rozruchowej.Twoje objawy mogą oznaczać źle ustawiony zapłon
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez lewar » 14 gru 2011 20:25:56

Na dzien dzisiejszy cisnienie sprawdzone po 32 atmosfery na tłoka,pompa po serwisie w hoffmanie,sprawdzone wtryski i frota nie chodzi jak trzeba.Potrzebna pomoc moze macie jakies koncepcjie na ten mój samochód bo mnie juz pomału chce to doprowadzic do szału.OBJAW jest taki ze słychac z rana ze przez jakis czas nie pracuje na jednego tłoka(słychac klepanie) po dodaniu troszke gazu obroty sie wyrównują ,pózniej powyzej 2,2 tys zaczyna znów tak nieładnie przerywać ( ok 2,2 do 2,5 tyś tak jakoś dziwnie kuleje i kopci na siwo ) ,pózniej wzwyz słychac znow normalną prace silnika .Pytam o dorade moze ktos z was miał może jakiś podobny przypadek. Za pomysły z góry dziekuje.Od mechaników słysze tylko ze to wina pompy a jak mówie ze była sprawdzana to szybko kończą się im pomysły.
lewar
 

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez RudeBoy » 14 gru 2011 20:49:48

Jak mówisz, że masz wrażenie, że nie pali na jeden gar...
hmm.. może to problem głowicy i zaworów...
Kompresje sprawdź na zimnym silniku.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez maciar » 14 gru 2011 22:48:48

lewar napisał(a):Na dzien dzisiejszy cisnienie sprawdzone po 32 atmosfery na tłoka,pompa po serwisie w hoffmanie,sprawdzone wtryski i frota nie chodzi jak trzeba.Potrzebna pomoc moze macie jakies koncepcjie na ten mój samochód bo mnie juz pomału chce to doprowadzic do szału.OBJAW jest taki ze słychac z rana ze przez jakis czas nie pracuje na jednego tłoka(słychac klepanie) po dodaniu troszke gazu obroty sie wyrównują ,pózniej powyzej 2,2 tys zaczyna znów tak nieładnie przerywać ( ok 2,2 do 2,5 tyś tak jakoś dziwnie kuleje i kopci na siwo ) ,pózniej wzwyz słychac znow normalną prace silnika .Pytam o dorade moze ktos z was miał może jakiś podobny przypadek. Za pomysły z góry dziekuje.Od mechaników słysze tylko ze to wina pompy a jak mówie ze była sprawdzana to szybko kończą się im pomysły.

Odłącz podciśnienie od klap w kolektorze zaślep go i zobacz jak jest i napisz.
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez lewar » 21 gru 2011 12:29:01

Dzieki kolego maciar za podpowiedz jutro moze załozymy z kumplem wtryski i spróbujemy odpiąć ten wąż podcisnienia od klap kolektora.Sprubujemy jeszcze przeczyscic egr moze to coś pomoze.za podpowiedz dzieki jak coś bede wiedział to odpisze pozdro .

-- Dodano Śr 21 gru 2011 12:10:47 --

który to wezyk(jaki kolor)do tych klap kolego maciar mysle ze brązowy ale lepiej zapytac.Juz sprubowałem jezeli odpiołem ten brązowy weżyk silnik ładnie wkręca sie na obroty , niema juz tego szatkowania od 2 tys do 2,5 tys .Teraz czyzby te klapy sie zacinały jak to naprawic chyba ze jezdzic z zaslepionym tylko na zeby cos innego nie padło.browar dla kolegi maciar pomóżcie jak rozwiązac ten problem.
lewar
 

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez RudeBoy » 21 gru 2011 18:01:46

Z klapkami to jest tak, że zazwyczaj przyczyną ich niedomagania jest syf w kolektorze dolotowym. Jak rozbierzesz kolektor to się nogą przeżegnasz po tym co tam zobaczysz.
Od czyszczenia trzeba zacząć.
Co do jeżdżenia z zaślepionym to nic się nie powinno stać. Pod warunkiem, że klapki pozostały w pozycji neutralnej. Jak nie to może dymić i nie mieć mocy i będzie więcej palił. Ja bym Ci radził zabrać się za czyszczenie. Trochę roboty jest ale Frota będzie lżej oddychać. Musisz sobie komplet uszczelek do kolektora kupić - 2szt. + oring na EGR.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez lewar » 21 gru 2011 22:42:56

Wyczysciłem przy okazji zbiornik paliwa bo mnie tak cos nachodziło, był czysciutki . Samochud zapaliłem nawet nie trzeba było odpowietrzac przejechałem kawałek wszystko grało.Wieczorem przychodze z pracy i niemoge odpalic zapowietrzony albo paliwo zeszło z pompy. Z ciekawosci poszukałem troche czy niewidać gdzieś wycieku. Sprawdziłem pod samochodem i widze ze na tych metalowych krućcach co wychodzą z filtra paliwa w kierunku zbiornika świeci sie paliwo podejrzewam ze to tamtędy pewnie schodzi paliwo po dłuż szym postoju.Teraz pytanie czy idzie cos temu poradzić czy szukac obudowy filtra. Z tym kolektorem bedę sie bawił po świetach ale dzieki za pomoc.
lewar
 

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez Lechu » 22 gru 2011 21:04:50

I jak z tym klekotaniem z rana i nierówną pracą? bo coś podobnego mam :killer: jak zaślepie przewód od klap to wkręca się płynnie,dodam że kolektor po czyszczeniu,pompa była regenerowana wcześniej i nawet niewiedziałem że przewód był zaślepiony ale przy okazji wymiany przewodów wylukałem że jest zaślepiony kulką :?: narazie czekam na EGR bo idzie z regeneracji a jak tak dalej będzie to zaślepie jak było,a i zapala zawsze ok czy zimny czy ciepły
ps.Maciar tylko nie mów że pompa do powtórnej regeneracji bo dostane lekkiej :wsciekly:
Lechu
 

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez lewar » 23 gru 2011 12:55:32

Jak klepało tak klepie po po jakims czasie sie uspokaja po świetach oddam spowrotem do chofmana niech to naprawią pewnie to wina pompy .Kazali przywieżć a ten przewód od klap zaslepiłem teraz ładniej chodzi.A dodatkowo doszedł problem ze po nocy niemoge zapalić i musze zalewac pompe dopiero zapale bryke.Przy takich samochodach człowiek wnetki musiał by sie mechanikiem zrobić zeby wszystko zrobić tak jak należy. pozdro dla wszystkich i wesołych świąt.
lewar
 

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez maciar » 23 gru 2011 13:09:43

lewar napisał(a):Jak klepało tak klepie po po jakims czasie sie uspokaja po świetach oddam spowrotem do chofmana niech to naprawią pewnie to wina pompy .Kazali przywieżć a ten przewód od klap zaslepiłem teraz ładniej chodzi.A dodatkowo doszedł problem ze po nocy niemoge zapalić i musze zalewac pompe dopiero zapale bryke.Przy takich samochodach człowiek wnetki musiał by sie mechanikiem zrobić zeby wszystko zrobić tak jak należy. pozdro dla wszystkich i wesołych świąt.
Lechu napisał(a):I jak z tym klekotaniem z rana i nierówną pracą? bo coś podobnego mam :killer: jak zaślepie przewód od klap to wkręca się płynnie,dodam że kolektor po czyszczeniu,pompa była regenerowana wcześniej i nawet niewiedziałem że przewód był zaślepiony ale przy okazji wymiany przewodów wylukałem że jest zaślepiony kulką :?: narazie czekam na EGR bo idzie z regeneracji a jak tak dalej będzie to zaślepie jak było,a i zapala zawsze ok czy zimny czy ciepły
ps.Maciar tylko nie mów że pompa do powtórnej regeneracji bo dostane lekkiej :wsciekly:

Wg.moich obserwacji zaślepiony przewód klap=Awaria pompy lub zasyfiony kolektor ewentualnie obie możliwości naraz
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez Lechu » 23 gru 2011 13:32:13

Oj coś czuje że będzie rozwód :twisted:,ki djabeł podkusił gnojopijce kupić ,ok zobaczym jak w temacie będzie po świętach tymczasem Wszystkiego dobrego :!: :!: :!: :beer:
Lechu
 

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez maciar » 23 gru 2011 17:53:41

Aj tam gnojopijca.Miałem 135 tyś. jest 245 tys..Robione sprzęgło,pompa wtryskowa,pompa wspomagania i rożne duperele(hamowniki i sreczki gumeczki).Pompy vp 44 więcej jak 300 tyś.+/- nie wychodzą czy to opel ,nissan czy audi.Opla dodatkowo zabijają nadmiary z wtrysków dane na zasilanie pompy.Powietrze w paliwie = złe smarowanie = padnięta pompa.Niema super auta.Na chwilę obecną też kupiłbym frote .Ciekawe jak była remontowana twoja pompa?Czy tylko sterownik co tylko odwleka w czasie naprawę .Jak była w remoncie czy wymieniali korpus czy tylko polerowali?Dużo niewiadomych.Kolektor czyściłeś?
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez Lechu » 24 gru 2011 10:43:30

Maciar pisze tak bo zawsze jeździłem benzyną i niebyło nigdy problemów,a z tym dislem to głośno ,turbo dziurka i jakieś ciągłe niedomagania mam nawet tak że raz jade to jest super tylko tykam gazu a raz musze ją cisnąć żeby jechała itp. :killer: a kupiłem bo wiesz że unas ropa jest tania,jak była robiona to niewiem ale była robiona w Lubartowie widziałem rachunek na 2300zł ale zobaczym jak sprawy się potoczą :wink:
Lechu
 

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez lewar » 07 sty 2012 14:09:48

wreszcie klepanie sie uspokoiło oddałem samochód do chofmana i wymienili pompe teraz chodzi równo .juz troszke sie uspokoiłem tyle tylko przy okazji posprawdzałem samochód
lewar
 

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez maciar » 07 sty 2012 19:23:00

Czyli ten serwis to dupa skoro 2x robią pompe z czego raz po sobie
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: silnik 2,2dti głosno klekocze przez 15 minut

Postprzez GRZEGORZ85 » 29 sty 2012 23:45:09

Witam kolegow mam pytanie jak moge sam sprawdzic wtryski czy leja czy jest mozliwe aby wszystkie laly co sie bardzie oplaca regeneracja ze 950 zl czy uzywki kupic objawy jakie mam na zimnym ok 10min jest kiepska kultura pracy silnika klekocze glosno moze to cos innego? Pompa po regeneracji kolektor dolotowy wyczyszczony jak mechanik wymontowal wrtyski oddal do sprawdzenia to stwierdzili ze wtryski leja czy moge sam sprawdzic czy oby nie chca mi tu jakiejs ciemnoty wcisnac? Dodam ze przed robata silnika nic takiego nie mialem i z wtryskami bylo wszystko ok bardza ladna kultura pracy a teraz po odebrani wkoncu po 2 misiacach od mechanika takie cos:( jakis moze macie sugestie bo naprawde oganieci ludzie tu siedza i nie raz juz mi pomogliscie pozdro!
GRZEGORZ85
 


Powrót do 2.2 DTI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron