Witamy !



[All] Strzela na gazie

Wszystko o LPG

[All] Strzela na gazie

Postprzez mirafura » 04 paź 2009 12:01:33

Witam,panowie pomocy i porady potrzebuje.Dwa dni temu,auto zaczeło wariować,podjechałem na komputer,gogo odczytał błąd przepływomierza okazało się że spadła tylko rura przepływki z obejmy,przykrecił,wykasował błąd,skasował 70zł i dobra.Wczoraj wymieniłem tą rurę,bo moja była zajechana i do dzisiaj-raz mi zgasł na skrzyżowaniu i przeważnie jak ruszam strzela mi,przez cały dzien może z 6 razy,mam ją od 2lat i bierwszy taki objaw wynikł,co może być przyczyną?czy po wymianie rury powinienem ustawić odnowa dawkę u gazownika,czy coś z przepływomierzem?na benzynie jest niby lepiej ale jakbym niejeżdził moją frotą,coś jest nie hallo z autem.
Avatar użytkownika
mirafura
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 19 lis 2008 21:36:12
Lokalizacja: ostrowiec św.
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Strzela na gazie

Postprzez mirafura » 04 paź 2009 17:07:00

Po problemie,wina przewodów WN.
Avatar użytkownika
mirafura
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 53
Dołączył(a): 19 lis 2008 21:36:12
Lokalizacja: ostrowiec św.
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Strzela na gazie

Postprzez adamix » 19 paź 2009 20:37:05

Ja popieram mojego przedmówce-winne są przewody WN,ja tak miałem...wymieniłem je i jest ok :)
adamix
 

Re: Strzela na gazie

Postprzez krzysiek2620 » 31 gru 2009 15:01:40

Witam,Panowie posiadam fronterke 2,4i na benzynie chodzi rewelacyjnie a na gazie mam taki problem ze na 4 i 5 biegu strzela w przepływke.po wystrzale rozwala mi plastik na przepływce,co moze byc przyczyną czy kable bo swiece są nowe co robic.Pomocy i pozdrawiam
krzysiek2620
 

Re: Strzela na gazie

Postprzez brum » 31 gru 2009 15:57:46

Wymień kable na jakieś dobre a jak nie pomoże to jedz do gazowników.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Strzela na gazie

Postprzez krzysiek2620 » 31 gru 2009 16:21:17

Dziękuję za podpowiedz wymienię i dam znac.Pozdrawiam
krzysiek2620
 

Re: Strzela na gazie

Postprzez krzysiek2620 » 02 sty 2010 11:20:37

Witam,panowie powiedzcie mi jakie najlepsze będą te kable do świec,bo mechanicy oczywiscie mówią ze wszystkie są dobre,czy macie jakieś sprawdzone i które będą działa w mojej fronterce.Co najlepiej założyć??????.Pozdrawiam
krzysiek2620
 

Re: Strzela na gazie

Postprzez FROTERKA » 02 sty 2010 14:34:58

krzysiek2620 napisał(a):panowie powiedzcie

To się wypowiem. :mrgreen:
Kable Bosch 110 zł, świece NGK 70 zł/4 szt.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Strzela na gazie

Postprzez sylwian70 » 02 sty 2010 20:11:05

Mam u siebie zestaw który proponuje froterka i jest bezproblemowo. :>:
sylwian70
 

Re: Strzela na gazie

Postprzez brum » 03 sty 2010 00:24:55

kable jak Froterka pisze :>:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Strzela na gazie

Postprzez KOBZI » 14 mar 2010 20:07:51

dokładnie te, tylko ja kupiłem za 90 zł kable ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Strzela na gazie

Postprzez makar » 15 mar 2010 00:21:41

ja polecam jaanmory cena podobna a i na gazie i benie działaj a idealnie
makar
 

Re: Strzela na gazie

Postprzez KOBZI » 15 mar 2010 08:57:39

janmory miałem poprzednio i nie narzekałem - wytrzymały niecałe 2 lata
a co do gazu to czy jest jakiś patent na regulację samemu?? zrobienie jakiegoś układu elektronicznego + komp czy ......??

pozdr
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Strzela na gazie

Postprzez wmgaz » 17 mar 2010 00:21:46

Z przewodami WN różnie bywa ale najlepiej sprawdzające się przy eksploatacji LPG są przewody f-my Bosch i NGK/NTK i to samo dotyczy się świec zapłonowych,te dwie firmy przy instalce sprawdzają się bez zarzutu przy czym należy pamiętać że świece standardowe powinny być eksploatowane nie dłużej niż przez 20 tys. km a przewody około 60 tys.km powinny pracować bezproblemowo.

Miłej eksploatacji ... bo na byle jakość stać bogatych a Ci którzy chcą się cieszyć bezawaryjną pracą silnika wolą często wydać parę złotych więcej a mieć zadowolenie z dobrze ulokowanych zasobów finansowych.

Powyższą wypowiedzią nie chciałem ani nie miałem zamiaru dyskredytować innych uznanych producentów ale ja osobiście stawiam na sprawdzone produkty ze względu na to iż LPG jest paliwem wymagającym i to co sprawdza się na benzynie często okazuje się jest "mało satysfakcjonujące" przy eksploatacji silnika na gazie.
wmgaz
 

Re: Strzela na gazie

Postprzez makar » 17 mar 2010 08:12:18

Od wielu lat do aut na gazie wkładałem jaanmory i było bez problemu. Co do świec też polecam NGK tylko zwykłe a nie te do LPG
makar
 

Re: Strzela na gazie

Postprzez wmgaz » 17 mar 2010 21:54:19

Ja nie mam zamiaru dyskredytować żadnego z producentów tym bardziej Janmora , producenta przewodów cenionego na rynku krajowym i nie tylko ,tyle że jeśli wchodzisz do sklepu motoryzacyjnego i pytasz o przewody to często stykasz się z niewiedzą sprzedającego który nie zgłębiając tematu sprzedaje Ci pierwsze z brzegu posiadane przewody oczywiście przeznaczone do Twojego samochodu ale czy na pewno do gazu bo:

http://www.janmor.pl/pl/sklep.php?p=mai ... l=Frontera
http://www.janmor.pl/pl/index.php?p=oferta&s=6

nie miał czasu zapoznać się z tabelą oznaczeń i przeznaczenia sprzedawanych przewodów ...

Piszę o tym bo znam temat z autopsji i powyższą wypowiedzią chcę uczulić kolegów by baczniej się przyglądali temu co nieraz im sprzedawcy oferują a z powodu czego nieraz mają niezłe problemy bo niby przewody nowe a silnik jak strzelał tak strzela bo kupili do tego silnika ale nie do gazu a li tylko i wyłącznie przewody zapłonowe przeznaczone do benzyny .....
wmgaz
 

Re: Strzela na gazie

Postprzez marek92248 » 17 mar 2010 22:07:50

Ja też nie byłem przekonany do Janmora. Kupiłem do swojej B 2,2 16V przewody NGK i były za krótkie. Wkurzyłem się i zamówiłem Janmora (te z kolei sa trochę za długie) nie byłem przekonany co do tej firmy ale śmigam już pół roku i jest :>:
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 245km
Avatar użytkownika
marek92248
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 24 lut 2009 17:06:30
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Strzela i wywala pokrywę filtra powietrza

Postprzez Hannart » 16 maja 2010 18:53:48

Witam,
przede wszystkim witam jako nowy użytkownik, którego sprowadzają problemy z fronterą A long 2.4, mianowicie od pewnego czasu jadąc na gazie, najpierw słyszę spod maski takie syknięcia (wtedy auto traci moc) aż w końcu następuje huk, podnosi mi pokrywę filtra powietrza i spada mi rura wychodząca od filtra. Muszę nałożyć wtedy rurę, dokręcić śrubkę na metalowej obejmie, założyć "łapki" trzymające pokrywę filtra i dopiero da się jechać. Dodam, że dzieje się tak tylko wtedy kiedy pada deszcz. Rano odpalam, pierdyknie parę razy a później już jadę normalnie. Kiedy nie pada problemu nie ma. Co może być przyczyną?
Pozdrawiam serdecznie :)
Hannart
 

Re: Strzela i wywala pokrywę filtra powietrza

Postprzez marek92248 » 16 maja 2010 18:58:16

Świece i przewody wysokiego napięcia.

Ale poszukac na forum wystarczy bo juz było. Zaraz będzie zamknięte :mrgreen:
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 245km
Avatar użytkownika
marek92248
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 24 lut 2009 17:06:30
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Strzela i wywala pokrywę filtra powietrza

Postprzez Hannart » 16 maja 2010 19:01:41

To ja jestem pierdoła w takim razie, bo od przegrzebania forum zacząłem i nie znalazłem dlatego pytałem. Czy mogę prosić o linka? Może mnie te wybuchy ogłuszyły już trochę ;)
Hannart
 

Następna strona

Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość