Witamy !



Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Rozmowy na wszystkie tematy

Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez Semir » 29 paź 2014 19:20:40

Tak sobie jeżdżę czasem w różne strony, różnymi trasami oraz odległościami. Czasami lubię pojechać jakąś nową lub inna droga. To chyba normalne bo jak inaczej.
Tu pojawia się jednak to ale. Podróżując różnymi autami a szczególnie małym dzielnym seicentem Gosi najprościej zauważyć hamstwo i beznadziejne zachowanie
na drodze.

Często spotyka mnie sytuacja a ostatnio w niedzielę 26.10 wracając ze wsi, że jak wyprzedzę jakieś "lepsze auto" a na pewno "najlepszego" kierowce na świecie
to ten choć by się zkichał próbuje mnie dogonić, wyprzedzić a często na twarzy widać ten grymas " no jak to seicento". Bardzo mnie mnie to śmieszy.

Maniaka po jakiś paru km znowu mijam a on z uporem maniaka nie daje za wygraną.

W momencie gdzie takie zachowanie jest raczej nie szkodliwe tylko śmieszne bardziej groźnym zjawiskiem jest hamskie przyspieszanie i utrudnianie
wyprzedzenia. Zwłaszcza na jezdniach po jednym pasie w każdym kierunku. Wlecze się taki chce go minąć to nagle przypomina mu się o przyspieszeniu.

Jak na seicento przystało za jakiś czas znowu doganiam delikwenta i powtórka z rozrywki wtedy krew mnie zalewa ale nic innego mi nie pozostaje.

Czy większość kierowców w Pl ma tak niskie samopoczucie i duże ego, że nie potrafią inaczej niż być tak żałośni.

Ja za takie coś to bym zabrał prawko i spałował. Totalny brak wyobraźni dla mnie.

Macie podobne przygody poruszając się takimi malutkimi toczydełkami?
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez jrzeuski » 29 paź 2014 19:36:18

Dopóki w tym naszym chorym kraju samochód będzie traktowany jako wyznacznik statusu społecznego a nie narzędzie jak młotek czy widelec to takich buców będziemy spotykać :glaszcze: A póki co kup kamerkę, nagrywaj takie wyczyny i ślij na policję, bo na utrudnianie wyprzedzania jest paragraf i taryfikator.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez adrianee36 » 29 paź 2014 19:49:17

Semir napisał(a):Twtedy krew mnie zalewa ale nic innego mi nie pozostaje.



oj tam zawsze jest jakies rozwiazanie :

http://allegro.pl/zestaw-holley-sniper- ... 64715.html
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez drech » 29 paź 2014 20:07:08

jrzeuski napisał(a):A póki co kup kamerkę, nagrywaj takie wyczyny i ślij na policję

Ja nie pochwalam takiej postawy.
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez Arek-79 » 29 paź 2014 22:51:52

To ja wam coś opowiem ,teść jeździł wanną było to trochę temu,jedzie załadowany i pod górę przed nim jakiś cymbał zwalnia następną też,a jak załadowany to ciężko się rozpędzić na trzeciej wkurw... Się patrzy mam gumiaki otworzył szybę i dawaj tymi gumiakami po przedniej szybie przy wyprzedzaniu,a najlepsze to pojechał dalej i mi opowiada cholera nowe były to jak wracał stanął i je znalazł
Frontera A Sport małe przeróbki silnik 2.5 omega mosty patrol Y60 ratownik 13000 lbs
W trakcie poprawek po przebudowie,ale daje rade
Arek-79
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 21
Dołączył(a): 09 sie 2013 21:14:53
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez JJKILLER » 30 paź 2014 02:35:35

drech napisał(a):
jrzeuski napisał(a):A póki co kup kamerkę, nagrywaj takie wyczyny i ślij na policję

Ja nie pochwalam takiej postawy.

Czemu, ktoś Cię nagrał, czy co?
Czasem tylko świadomość poniesienia konsekwencji, jest w stanie uruchomić takiemu delikwentowi wyobraźnię...
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez Cuba » 30 paź 2014 08:50:58

Ludzie stają się coraz bardziej nieudolni i uzależnieni od różnego rodzaju niby udogodnień, co najzwyklej zabija/zmienia ich podejście do innych.
Moda przyszła z Rosji i za kilka lat pewnie więcej będzie I love Poland niż I love Rosja.
Policja niech sobie radzi swoimi metodami za to mają chłopaki płacone, a nie czekanie na kapusiów, kiedyś miało to swoją nazwę ORMO :D
Mam nadzieję, że zwolennicy kamerek w najbliższym czasie znajdą się na Komendzie celem opłacenia mandatu np: za przekroczenie linii ciągłej podczas wyprzedzania/omijania pieszego/rowerzysty .... pieniądze ciągnie się gdzie najłatwiej i na takich wykroczeniach pewnie się skończy.
Cuba
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 620
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2011 19:58:28
Lokalizacja: Prudnik
Pochwały: 3
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez ali » 30 paź 2014 08:55:01

Czytając te posty dochodze do wniosku że PRL ze swoim ORMO był przedwczesny, teraz to na pewno odnieśli by sukces :mrgreen:
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez jrzeuski » 30 paź 2014 09:01:04

Właśnie przez takie podejście, że jak nikt nie widzi, to można łamać prawo jest w tym kraju tak jak jest. A jak ktoś złapie za rękę, to się go wyzywa od kapusiów, zomowców i innych takich :<:
drech napisał(a):
jrzeuski napisał(a):A póki co kup kamerkę, nagrywaj takie wyczyny i ślij na policję

Ja nie pochwalam takiej postawy.
Moją kamerkę ktoś buchnął z auta po tygodniu. Widocznie bardzo mu przeszkadzała w łamaniu przepisów. Ale ma pecha, bo stać mnie na nastepną, ale już taką, której nie będę zostawiał na parkingu ;)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez JJKILLER » 30 paź 2014 12:41:24

jrzeuski napisał(a):Właśnie przez takie podejście, że jak nikt nie widzi, to można łamać prawo jest w tym kraju tak jak jest. A jak ktoś złapie za rękę, to się go wyzywa od kapusiów, zomowców i innych takich :<:

Popieram w 100% Jacka. Do tych, który twierdzą inaczej - jak wam np. złodziej podpierdzieli auto (lub rower, albo okradnie mieszkanie), czyli w zasadzie też złamie prawo, to będziecie oczekiwać że znajdzie się jakiś świadek? No ale po co? Przecież świadek to pieprzony kapuś... więc nie zgodny z waszym myśleniem. Zaraz ktoś odpowie że to inna szkoda, bo w kradzieży ucierpiał poszkodowany, ale jak przy wyprzedzaniu jakiś imbecyl zacznie przyspieszać i pójdziesz na czołówkę, lub będziesz musiał spieprzać w lewo, w pole i rozwalisz auto, to szkodę też ponosisz. Nie porównujcie tu kamer do ORMO, bo albo jesteście za młodzi, albo g...no wiecie. ORMO w praktyce służyło do pomocy milicji w pałowaniu i pacyfikowaniu, a kapusie nadawali na sąsiadów za bimber itp.
Łamiąc prawo trzeba mieć świadomość poniesienia kary, nie chcesz być karany - nie łam prawa. I nie miej pretensji do KOGOŚ że TY złamałeś prawo i zostałeś ukarany. Pomyślcie, gdyby wszyscy na drodze czuli się bezkarni, zajeżdżali drogę, wymuszali, jeździli pod prąd, na czerwonym (bo przecież nikt mnie nie nagrywa, policja mnie nie złapie, jestem bogiem szos) to było by fajnie?
Zapraszam do Szwajcarii, tam nikomu nie są potrzebne kamerki w aucie, tam nikt nie musi na nikogo "nadawać", tam nikt (poza głównie Rosjanami i Polakami) nie łamie przepisów na drodze (a w każdym razie baaardzo rzadko), tam za przelecenie na czerwonym (co u nas jest niemal obowiązkowe) jest mandat 250 CHF (875PLN).
Prosty morał - nie chcesz być karany, nie łam przepisów.

Dla ciekawych, jakie są mandaty w Szwajcarii - http://www.helwecja.com/CH/mandaty.htm
U nas wprowadził bym taki sam taryfikator.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez jrzeuski » 30 paź 2014 12:57:53

Szwajcaria to w ogóle ciekawy kraj. Skala podpierdalania czyli donosicielstwa obywatelskiego jest tam posunięta do absurdu. Wystarczy, że włączysz pralkę o niewłaściwej godzinie (określone to jest w regulaminie budynku) i masz wlepiony mandat, bo sąsiad od razu zadzwoni na policję. Helweci nie widzą w tym absolutnie nic zdrożnego, wręcz uważają to za swój obowiązek, żeby zgłosić, że ktoś łamie jakiś przepis. Nieważne czy jest idiotyczny czy nie a potrafią nawet zdefiniować w jakich godzinach wody w klozecie nie można spuszczać, żeby nie zakłócać spokoju innym lokatorom stolcem lecącym rurami. To kraj zupełnie nie do życia dla Polaków.

Wracając na nasz grunt porażający jest brak empatii i totalny egoizm, co widać wyraźnie właśnie na drogach: ja jadę, więc reszta ma spier..lać do rowu, ja mam zawsze pierwszeństwo a znaki są dla frajerów, moja fura jest najlepsza i najszybsza, policja to wróg numer jeden, baby i emeryci won zza kółka, jak ktoś ma problem techniczny, to trzeba go otrąbić zamiast podejść i spytać czy pomóc, itd. itp. I to się chyba nigdy nie zmieni, bo jedno pokolenie minęło od tzw. transformacji i co? Zamiast być lepiej to jest jeszcze gorzej :(
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez JJKILLER » 30 paź 2014 13:14:45

jrzeuski napisał(a):Szwajcaria to w ogóle ciekawy kraj. Skala podpierdalania czyli donosicielstwa obywatelskiego jest tam posunięta do absurdu. Wystarczy, że włączysz pralkę o niewłaściwej godzinie (określone to jest w regulaminie budynku) i masz wlepiony mandat, bo sąsiad od razu zadzwoni na policję. Helweci nie widzą w tym absolutnie nic zdrożnego, wręcz uważają to za swój obowiązek, żeby zgłosić, że ktoś łamie jakiś przepis. Nieważne czy jest idiotyczny czy nie a potrafią nawet zdefiniować w jakich godzinach wody w klozecie nie można spuszczać, żeby nie zakłócać spokoju innym lokatorom stolcem lecącym rurami. To kraj zupełnie nie do życia dla Polaków.

No to akurat prawda, ale im to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie, oni na wzajem się pilnują. Jak byłem tam pierwszy raz to będąc wcześniej ostrzeganym, wydawało mi się że na drodze będę cholernym zawalidrogą, trzymając się przepisów jak aptekarz receptury. W szoku byłem że jadąc na granicy dopuszczalnej prędkości, byłem najszybciej poruszającym się pojazdem, i wiesz co? Podoba mi się tam, to jest dopiero kultura na drodze, może bez takiej uprzejmości jak w Norwegii, ale kultura jazdy jest zajebista. Inna sprawa z tym co napisałeś o "podpierdalaniu", Jest to fakt, ale też nie do końca, bo np. z tym praniem to jest tak jak i u nas - "cisza nocna" - tylko że u nas jest to tylko frazes, a u nich twarde prawo. Z drugiej strony, wstajesz o 5:00 do pracy a o 1:00 ktoś piętro wyżej nastawia pranie w starej Wiatce, i przez najbliższe 2h jesteś w dupie a nie w krainie Morfeusza, a powiadomiona straż miejska czy policja ma Cię w dupie tak głęboko, jak sąsiad z góry. W Szwajcarii, na takie zawiadomienie, sąsiad dostaje upomnienie, za drugim razem coś ok 100CHF, za trzecim razem 250CHF, a za każdym następnym razem sąd i prace społeczne.
A teraz dla przykładu i z innej beczki, jak często słyszymy o tragicznych wypadkach drogowych u nich (poza tymi autokarami, kierowanymi przez polskich kierowców)?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez jrzeuski » 30 paź 2014 13:45:58

JJKILLER napisał(a):W Szwajcarii, na takie zawiadomienie, sąsiad dostaje upomnienie, za drugim razem coś ok 100CHF, za trzecim razem 250CHF, a za każdym następnym razem sąd i prace społeczne.
Jest jeszcze szansa, że wcześniej właściciel lokalu na wniosek pozostałych mieszkańców wypowie umowę najmu za uporczywe łamanie regulaminu. Eksmisja jest szybka i w 100% skuteczna, bo nie ma żadnego zmiłuj się. Dodatkowo dostaje się "wilczy bilet" (mają tam specjalną bazę danych o najemcach lokali) i zapomnij, że znajdziesz inne lokum. Także właściwie nie potrzebują instytucji do deportacji, bo delikwent, któremu nie podoba się szwajcarski model społeczeństwa sam wyjedzie :D Tam się nie da żyć bez adresu w CH, bo ani pracy nie dostaniesz ani nigdzie nic nie załatwisz. Nawet tranzytem jechać strach, bo w razie awarii przymusowy nocleg w hotelu podpada już pod przepisy imigracyjne. Potrafią policzyć ile czasu powinien zająć przejazd od granicy do granicy i policja zacznie Cię szukać jak zbytnio go przekroczysz, więc lepiej nie zatrzymywać się na długie podziwianie alpejskich krajobrazów. Dziwny kraj, ale turystów lubią a zwłaszcza ich "dutki" jak to górale :D
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez Cuba » 30 paź 2014 13:46:24

To wszystko prawda :) nie będę się wgryzał i cytował poszczególnych wypowiedzi, to że Polska jest krajem skrajności widać po wypowiedziach nie tylko na forach.
Może ja po prostu sobie nie życzę, żeby jakiś dewiat (piszę ogólnie, nie do osób z mózgiem w głowie) jechał za mną 100 km/h na dziewięćdziesiątce żeby udowodnić jakieś śmieszne wykroczenie powodując np: kolizję, lub nie życzę sobie swojego wizerunku na YT. Szwajcaria jest przed nami z 50 lat, Italia trochę mniej i też tak grzecznie jeżdżą ?
Widzę, że ORMO zostało zbyt dosadnie odebrane ... ale jak to na forach każdy daje upust swojej fantazji, a w życiu jak w życiu ... świętych nie ma :wink:
Cuba
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 620
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2011 19:58:28
Lokalizacja: Prudnik
Pochwały: 3
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez jrzeuski » 30 paź 2014 13:57:35

Cuba napisał(a):Może ja po prostu sobie nie życzę, żeby jakiś dewiat (piszę ogólnie, nie do osób z mózgiem w głowie) jechał za mną 100 km/h na dziewięćdziesiątce żeby udowodnić jakieś śmieszne wykroczenie powodując np: kolizję, lub nie życzę sobie swojego wizerunku na YT.
Raczej nikt nie kupuje kamerki po to, żeby prowokować innych do łamania przepisów i potem ich upierdalać. A na debili warto mieć też kamerkę zamontowaną z tyłu. Nałapie taki punktów za jazdę na zderzaku i poganianie długimi aż straci prawko, to może się trochę opamięta.

A na wrzucanie na sieć filmików z czyimś wizerunkiem bez jego wiedzy i zgody jest paragraf i dlatego zapisy z kamery mogą być jedynie wysyłane policji i służyć za dowód w sprawie.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez ali » 30 paź 2014 14:03:31

jrzeuski napisał(a):
Cuba napisał(a):Może ja po prostu sobie nie życzę, żeby jakiś dewiat (piszę ogólnie, nie do osób z mózgiem w głowie) jechał za mną 100 km/h na dziewięćdziesiątce żeby udowodnić jakieś śmieszne wykroczenie powodując np: kolizję, lub nie życzę sobie swojego wizerunku na YT.
Raczej nikt nie kupuje kamerki po to, żeby prowokować innych do łamania przepisów i potem ich upierdalać. A na debili warto mieć też kamerkę zamontowaną z tyłu. Nałapie taki punktów za jazdę na zderzaku i poganianie długimi aż straci prawko, to może się trochę opamięta.

A na wrzucanie na sieć filmików z czyimś wizerunkiem bez jego wiedzy i zgody jest paragraf i dlatego zapisy z kamery mogą być jedynie wysyłane policji i służyć za dowód w sprawie.


Nie jeździj lewym jak żółw to nie będą gonić :P mam dosyć takich "okupantów" na dwupasmówce. Chcesz jechać przepisowo jedź prawym, lewy jest do wyprzedzania :P
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez Cuba » 30 paź 2014 14:10:16

jrzeuski napisał(a):Raczej nikt nie kupuje kamerki po to, żeby prowokować innych do łamania przepisów i potem ich upierdalać..

No właśnie m.in. o to mi chodziło, w dobie netu, braku zajęcia żeby zdobyć "popularność/oglądalność" przy okazji kasę raczej wystąpi zjawisko o którym pisałem (przykład to Wardęga, czy jakoś tak) ale widzę, że się rozumiemy i dla mnie temat jest zamknięty :)
Cuba
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 620
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2011 19:58:28
Lokalizacja: Prudnik
Pochwały: 3
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez jrzeuski » 30 paź 2014 14:22:25

ali napisał(a):Nie jeździj lewym jak żółw to nie będą gonić :P mam dosyć takich "okupantów" na dwupasmówce. Chcesz jechać przepisowo jedź prawym, lewy jest do wyprzedzania :P
A czy ja jeżdżę lewym jak żółw? ;-) Frotą to na lewy się zapuszczam tylko jak wyprzedzam traktor czy koparkę albo chcę zaraz skręcić w lewo. Golf sobie radzi na lewym, ale jak widzę w lusterku, że ktoś śmiga to wciskam się między auta na prawym. O ile zdążę, bo niektórzy wcale się nie krępują wyprzedzić z prawej slalomem nie zdejmując nawet nogi z gazu. Problem jest potem wrócić na lewy, bo za takim sponsorem z reguły cała kolumna jemu podobnych gna i nie wpuszczą nikogo z obawy o stratę cennych ułamków sekundy na mecie.

Jak już sobie wrzucamy kamyczki do ogródków, to mam coś do Twojego :roll: Wyprzedzanie przez 3km kolegi jadącego podobnym zestawem o 1km/h wolniej nikogo nie zbawi natomiast wielu :wsciekly: A do pogawędek z kolegami w kolumnie radio CB posiada inne kanały niż 19 i zasięg wystarczający, żeby w takiej kolumnie zostawić miejsca na osobówki, które czasem muszą się schować, żeby nie pojechać na trzeciego :P
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez ali » 30 paź 2014 14:33:52

jrzeuski napisał(a):
Jak już sobie wrzucamy kamyczki do ogródków, to mam coś do Twojego :roll: Wyprzedzanie przez 3km kolegi jadącego podobnym zestawem o 1km/h wolniej nikogo nie zbawi natomiast wielu :wsciekly: A do pogawędek z kolegami w kolumnie radio CB posiada inne kanały niż 19 i zasięg wystarczający, żeby w takiej kolumnie zostawić miejsca na osobówki, które czasem muszą się schować, żeby nie pojechać na trzeciego :P


ja tak nie robię i tez uważam to za karygodne, ale sam widzisz do czego dąży "totalna inwigilacja", taki walnięty "okupant" pomontuje kamerki i będzie podpierdalał normalnych ludzi. Bo polak to typowy pies ogrodnika, sam nie może to innym nie pozwoli.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Beznadziejne zachowanie kierowców w PL

Postprzez JJKILLER » 30 paź 2014 15:31:30

Cuba napisał(a):No właśnie m.in. o to mi chodziło, w dobie netu, braku zajęcia żeby zdobyć "popularność/oglądalność" przy okazji kasę raczej wystąpi zjawisko o którym pisałem (przykład to Wardęga, czy jakoś tak) ale widzę, że się rozumiemy i dla mnie temat jest zamknięty :)

Tak z czystej ciekawości. Sylwek W. jest naszym sąsiadem, ale jakoś nie zauważyłem żeby wstawiał na YT filmiki z idiotami za kółkiem, kręconymi przez siebie, aby kogokolwiek udupić/obrazić, a to że robi za darmo coś dla rozbawienia, smutnego jak dupa bobra społeczeństwa, to chyba dobrze? Chyba że się mylę?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość