Witamy !



Żywotność anten CB

Sprzęt grający oraz komunikacja CB

Żywotność anten CB

Postprzez Wookash » 04 sie 2009 00:05:46

Witam

Czy ktoś się orientuje jak wygląda żywotność anten CB. Kupiłęm Syrio ML145 na magnesie ale mnie denewuje ciągle to przyklejać a w garażu znalazlem starego Lema Colt długość około 150 cm. Ten stary Lem nie był używany chyba z 10 lat i tak sobie przeleżał w garażu. Chcę go zamontować do klapy ponieważ ma łamaną końcówkę a do Syrio niestety nigdzie nie widziałem uchwytów do klapy żeby można było ją złamać pod kątem 90 stopni.

Pozdr.
Wookash
 

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez kasalka » 04 sie 2009 00:13:37

Wszystko zależy w jakich warunkach antena leżała. sądzę, że w jakimś punkcie mogą ja sprawdzić. Nawet w domu możesz to zrobić zamontuj sprawdź SWR i jeśli wyjdzie ok 1 do 1.5 to jest bardzo dobrze jesli nie da się zejść poniżej 3 to nie dobrze może byc gdzieś zwarcie, to tok pokrótce. Rozkręć zakonserwuj i ciesz się. Co do Sirio możesz poszukać w sklepach jakichś mocowań po prostu dobrać coś co pasuje i zamontować.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez ADAM SP3WXO » 04 sie 2009 07:17:58

Alan produkuje uchwyty do klapy o zmiennym kącie. Niestety są drogie. Mam taki zamontowany w mojej frotce na tylnej klapie po prawej stronie; kabel przeciągnięty przez klapę pod plastikami i wpuszczony przez wywietrznik do środka.
ADAM SP3WXO
 

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez JJKILLER » 07 sie 2009 21:40:43

Moim zdaniem jeśli nie leżała w wilgoci to nic jej nie będzie ale co do samej anteny to Sirio jest lepsza a końcówkę do montażu CB to nawet na Allegro można trafić za jakie 40zł tylko potem trzeba ponownie zestroić bo sygnał na nowej montażówce może się zmienić.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez Wookash » 07 sie 2009 21:45:31

Wszystko sie zgadza ale ta sirio to magnesowka bez mozliwosci lamania a jedyne miejsce poza przednia maska to tylna klapa gdzie uchwyt jest poziomo i antena poziomo :( dodatkowo nigdzie nie znalazlem uchwytu takiego aby ta sirio wykrecic z podstawy i przykrecic do uchwytu. Narazie lemm dziala moze na tygodniu jak znajde czas to przykrece jakis kontownik do uchwytu a do kontownika przykrece odkrecany uchwyt od syrio i ta antene musze pokombinowac.

Pozdr.
Wookash
 

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez JJKILLER » 08 sie 2009 21:34:11

A czy ta Sirio jest na śrubie pionowej (z gwintowaną dziurą od dołu cewki) czy ma główkę z wieloklinem płaskim :?: Jak możesz to daj jakieś małe zdjęcie jak jest przykręcana do magnesu. Może coś wymyślimy :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez JJKILLER » 08 sie 2009 21:51:43

A tak poza tym to najlepsze miejsce na antenę to dziura na środku dachu, najlepsze ekranowanie anteny przez powierzchnię dachu i najlepsze masowanie do cewki. Jeśli nie chcesz wiercić dachu to zalecam montażówkę do relingu blisko końca auta żeby sygnały z radiówką się nie zakłócały. Montowanie na tylnej klapie zabierze Ci odrobinę sygnału a montaż na relingu będzie dużo stabilniejszy. http://www.allegro.pl/item697814306_uch ... _nowy.html tu masz link d dobrego uchwytu, z takiego samego korzystałem i byłem zadowolony (teraz mam dziurę w dachu), chyba że masz antenę na główce to polecam http://www.allegro.pl/item706688030_glo ... tylek.html
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez Wookash » 08 sie 2009 21:53:18

Jutro postaram sie zrobic foty. Antena jest odkrecana od takiej czesci co jest przykrecona do podstawy magnetycznej. Moje plany to odkrecic ten element od magnesu (ochodzi z kablem wiec mniej kombinacji) i do tego dorobic z kontownika cos co dokreceniu do uchwytu na klape spelni moje oczekiwania. Jutro fotki na tygodniu pomotam i dam znac.
Wookash
 

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez Wookash » 08 sie 2009 21:57:05

No z dachu chce zrezygnowac bo antena dluga i nigdzie wjechac nie moge ciagle zaczepiam. Jesli chodzi o glowke z drugiego linku to niestety moja antena nie ma takiego mocowania wiec odpada. Z dziura nie ma problemu bo juz mam a w niej antene GSM (mialem tel w aucie ale nie uzywam) wiec moge wykrecic ale jak juz wspomnialem odpada dach chyba ze zakupie triflexa czy jakos tak ale to wtedy w miejsce anteny od radia.

Pozdr.
Wookash
 

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez JJKILLER » 08 sie 2009 22:07:05

Hmmm. Czyli masz na pionowej śrubie, to bardziej by pasowało mocowanie do relingu. Frota mała nie jest więc przed wjazdem np. na parking podziemny musiał byś wysiadać i ją odkręcać. jak zamontujesz ją do tylnej klapy to w efekcie antenę będziesz miał min. 50cm poniżej linii dachu więc utrata sygnału to ok 20% dla tylnej sfery i ok 50% dla przedniej sfery a chyba bardziej zależy Ci żeby wiedzieć co przed tobą niż za tobą.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez Wookash » 08 sie 2009 22:10:14

No wlasnie i tu mam dylemat ale cos za cos. Niby ten magnes jest dobry bo dobrze trzyma (180 km/h antena wygieta o 90 stopni) ale to ciagle zdejmowanie mnie delikatnie mowiac denerwuje.
Wookash
 

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez ADAM SP3WXO » 08 sie 2009 22:28:59

Ja mam dwie anteny. Ta od CB jest zamontowana na masce przy reflektorze.
ADAM SP3WXO
 

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez JJKILLER » 08 sie 2009 22:33:24

No i tu kolego musisz sobie już sam odpowiedzieć, albo wygoda i słabszy zasięg, i o "miśkach" i innych niebezpieczeństwach dowiadujesz się na niedługo zanim nastąpią a jak jesteś na dalekim uboczu to nawet nie zapytasz o drogę bo nikt Cię nie usłyszy, albo z daleka już wiesz że "miśki" nieoznakowanym Fordem Mondeo (takie występują najczęściej) "mykają" właśnie w twoją stronę a jak zjedziesz z głównej drogi i GPS zacznie głupieć to jeszcze przez 20km będziesz mógł sobie spokojnie o drogę zapytać czy adres ale za to kosztem wysiadania z autka na ściąganie "bata" z dachu nawet w czasie burzy żeby np. wjechać do garażu czy przejechać pod niską kładką.
ja osobiście "bata" wywalam na dach jak jadę w trasę a lokalnie po Wawie to "bat" ma swój wieszak pod sufitem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez JJKILLER » 08 sie 2009 22:41:12

Sposób Adama też nie jest głupi bo masz mały ubytek przedniej sfery ok 10% i niewielki tylnej ok 15%. Można jeszcze na przednim "kangurze" np. nad reflektorem to odzyskasz jeszcze po ok 1% ale trochę to będzie marnie wyglądało i puki się nie przyzwyczaisz to cewka będzie przyciągała wzrok. Co by nie było zawsze jest to dużo lepszy zasięg niż na tylnej klapie :idea:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez Jarek sp3swj » 09 sie 2009 00:19:41

Polecam antenę SIRIO triflex - jak naprawdę dobry kompromis...
viewtopic.php?f=6&t=52&p=34899&hilit=sirio#p34899
Mocujemy w miejsce oryginalnej radiowej ( przynajmniej we frotce B)

Dzisiaj rano robilme testy porownawcze w odsłuchu

- Skoda octavia Antena President ML145 na magnesie i jakies tam w miare przyswoite radio
- Frotka B sport antena Sirio triflex i radio Lafayette ZEUS

.... kolega z batem sie zdziwil bo jego radio wcale lepiej nie słyszało kolesi którzy gadali w szumach

test był kawałek za poznaniem także na paśmie była względna cisza i slabie dalekie stacje mozna było obsłuchać.

Musze kiedys zrobic testy porównawcze w trybie nadawania...

Moim zdaniem ta antena jest naprawdę warta swoje ceny http://allegro.pl/search.php?string=sir ... ew=1&buy=1
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez JJKILLER » 09 sie 2009 10:15:40

Zgadza się Jarku, Triflex to bardzo dobra antena z bardzo przyzwoitym podbiciem jak na swoje rozmiary niestety nie na każdą kieszeń :? i jeszcze jak masz radyjko ze wstęgami to nie za wiele na niej zdziałasz bo fala będzie wychodziła za wąska i z propagacji nie skorzystasz, ale jeśli chodzi o nadawanie i odbiór lokalny to jest naprawdę rewelka i taką bym WOOKASH'owi polecał, jeśli ma kaskę na taki wydatek to będzie zadowolony :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez Wookash » 09 sie 2009 15:27:56

Wlasnie sie zalamalem jak kupowalem swoja antene myslalem o triflexie i kosztowaly prawie 100 wiecej niz ta co mam a teraz patrzac na aledrogo roznica w cenie niewielka. Narazie zostaje przy 2 antenach tylna klapa z antena 1,5 metra na miasto i bliskie wypady w teren oraz rajdy i druga antena magnes na dachu tez 1,5 metra w dalsze trasy.

Pozdr.
Wookash
 

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez z0mbie » 10 sie 2009 21:04:37

Wookash napisał(a):Wlasnie sie zalamalem jak kupowalem swoja antene myslalem o triflexie i kosztowaly prawie 100 wiecej niz ta co mam a teraz patrzac na aledrogo roznica w cenie niewielka. Narazie zostaje przy 2 antenach tylna klapa z antena 1,5 metra na miasto i bliskie wypady w teren oraz rajdy i druga antena magnes na dachu tez 1,5 metra w dalsze trasy.

Pozdr.

To, że długa antena w teren, to rozumiem (chociaż trzeba uważać w lesie). Ale po co na trasę 1,5 metra? Przecież przy większych prędkościach i tak Ci się wygina. Po drugie nie musisz ściągać ludzi z 15km, tylko dogadać się z gościem, który Cię właśnie mija i zapytać o trasę. Z doświadczenia wiemy, że przy zagrożeniu na drodze (miśki, korek, wypadek, etc.) na radiu robi się tak gęsto, że nie sposób nie usłyszeć :D
Od połowy 2006 śmigam z CB i jeszcze się nie zdażyło, by zaskoczył mnie brak informacji. Nigdy nie miałem anteny dłuższej niż 1m, bo podobno nasi zachodni sąsiedzi potrafią skontrolować, czy bat nie wychodzi ponad górny obrys...
Frontera B '00 Automat
Avatar użytkownika
z0mbie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 298
Dołączył(a): 20 lis 2008 18:52:57
Lokalizacja: Opole
Pochwały: 1
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Żywotność anten CB?

Postprzez Jarek sp3swj » 10 sie 2009 21:44:35

Zdecydowanie polecam TRIFLEX - a co najwazniejsze że idelanie pasuje do B .

konektor radia FM pasuje i uzywamy oruginalnego kabla...

montaz anteny - troche walki z plastikami i kokpitem...

MINUSY - oryginalna antena ta demontowana ma przedwzmacniacz w podstawce... i na tej noej troche tracimy na czułości radia FM ... da sie to zauwazyc..

Generalnie polecam !! - nierzuca się w oczy i żaden miłośnik złomu ci jej nie zabierze - bo wygląda jak zwykły bacik FM....
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do Audio i CB



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron