Strona 1 z 1
[A Sport] układ zapłonowy

Napisane:
25 sty 2015 16:46:59
przez DJ_RAPH
Pytanie odnosnie układu zapłonowego. Czy mozliwe jest przełozenie moduły DIS z silnika X20SE do silnika C20NE co ewentualnie jeszcze nalezało by zrobic zeby taki układ działał?
Re: [A Sport] układ zapłonowy

Napisane:
25 sty 2015 17:04:37
przez brum
Da się to zrobić.
Re: [A Sport] układ zapłonowy

Napisane:
25 sty 2015 18:54:08
przez DJ_RAPH
Kolego a jakies szczegóły? Czy sterowniki ECU musiałbym tez zamienic, czy ECU silnika C20NE bedzie widziało moduł DIS trzeba cos programowac?
Re: [A Sport] układ zapłonowy

Napisane:
25 sty 2015 19:42:29
przez brum
A co chcesz zrobić? Masz teraz silnik X20SE i wymieniasz na C20NE? Czy coś innego?
Re: [A Sport] układ zapłonowy

Napisane:
25 sty 2015 21:14:54
przez DJ_RAPH
W domu mamy dwie frotki sporty, ja mam z silnikiem X20SE a mój tato C20NE. Tato dowiedział sie od kogos ze fronterki na module zapłonowym maja... jakby to nazwac lepszego powera, od tej pory zaczelismy sie zastanawiac czy taka przeróbka jest wogóle mozliwa we własnym zakresie. Nie ukrywam ze moj motorek zbiera sie znacznie lepiej niz mojego ojca, chociaz to podobno ta sama moc

. Widze ze tacie zalezy na tej przeróbce i stąd moje pytania.
Re: [A Sport] układ zapłonowy

Napisane:
25 sty 2015 21:40:02
przez brum
No to w takim wypadku trzeba wymienić komputer,wiązkę, trzeba założyć immo i wiele innych. Nie ma sensu tego robić.
Może ten c20ne już lichy jest, kompresje zmierzyć.
Re: [A Sport] układ zapłonowy

Napisane:
26 sty 2015 08:30:51
przez cinek1983059
dokładnie zrób tak jak pisze brum, zmierz kompresje, bo coś mi się wierzyć nie chce że jest aż taka duża różnica po między jednym i drugim motorem.
Re: [A Sport] układ zapłonowy

Napisane:
26 sty 2015 16:41:39
przez DJ_RAPH
Ok dzięki za rady, jak tylko bedzie okazja to zmierzymy kompresje na moje oko to ten silniczek juz swoje przeszedł, raczej poprzedni własciciel go nie głaskał a z tym zapłonem to zaraz mi sie wydawało ze nie taka prosta sprawa to bedzie ale dziękuje ze to potwierdziliscie. Teraz tacie doszedł jeszcze problem z ładowaniem, rano ledwo zapala a po właczeniu migacza wskazówka od ładowania skacze w rytm przerywacza. Stawiamy na regulator i rozgladamy sie powoli za jakims uzywanym altkiem.
Re: [A Sport] układ zapłonowy

Napisane:
26 sty 2015 17:09:10
przez jrzeuski
DJ_RAPH napisał(a):po właczeniu migacza wskazówka od ładowania skacze w rytm przerywacza.
Jeśli tylko lekko drga, to nie ma czym się martwić.
Re: [A Sport] układ zapłonowy

Napisane:
26 sty 2015 17:47:33
przez DJ_RAPH
Moim zdaniem to sa całkiem spore skoki. Na skali od ładowania wskazówka spada wtedy do około połowy skali normalnie bez zadnych właczonych odbiorników typu swiatła itp wskazówka zblizona jest do górnej czerwonej kreski, ale wystarczy tylko włączyc swiatła i spada prawie do połowy. Ostatnio jak podpielismy do auta przyczepe to nieraz migacze nie działały bo były takie spadki napiecia. Dodam ze aku jest roczne. W mojej frotce ładowanie zaraz po zapaleniu dochodzi do górnej kreski za połowa i tak trzyma czy na swiatłach właczonych czy bez, na migaczu tez nie skacze az tak bardzo tylko bardzo minimalnie.
Re: [A Sport] układ zapłonowy

Napisane:
26 sty 2015 17:59:14
przez jrzeuski
No to na pewno jest problem z regulatorem. A skoro wskazówka dochodzi do czerwonego pola to akumulator pewnie już też nieźle oberwał

Re: [A Sport] układ zapłonowy

Napisane:
26 sty 2015 19:42:56
przez DJ_RAPH
Byc moze aku tez juz ma dosyc, zobaczymy na poczatek podmienimy inny alternator jak nic to nie da to bedziemy mysłec dalej. Póki co dziekuje wszyskim za porady i wskazówki
