Witamy !



Interfejs diagnostyczny

Wszystko co dotyczy elektryki w naszych frotkach

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez jarecki7611 » 19 lip 2010 18:06:14

witam kolego zobacz na mottoallegro sprzęt narzędzia warsztatowe tam masz interfejsy diagnostyczne to dosc skąplikowany temat najlepiej zadzwonić do sprzedawcy i też nie ma gwarancji czy ci się połączy z autem tak jak mi pozdr jarek
jarecki7611
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 19 lip 2010 18:10:15

szymon.ha napisał(a):Czyli interfejs to jest jeszcze urządzenie czy jakiś układ między autem a komputerem?


najprościej dorwać na testy jakiegos forumowicza co ma interfejs - na testy

napisz do michała 2,8 u niego jest teraz mój opeltech - dogadaj się z nim niech ci podeśle - on teraz go nie używa. może ci się sprawdzi... to był by na zbycie

Michal >> memberlist.php?mode=viewprofile&u=1044

ale ten interfejs wymaga portu COM - u mnie w "B" z niektórymi sprzętami gadał

:-) :D - a może zrobię z niego "forumowy interfejs"" - kto potrzebuje niech sobie prześle jeden drugiemu - ale do tego by trzeba założyć oddzielny wątek - lub kategorie "OFF wypożyczalnia" by mozna było w nim prześledzić los urządzonka - oczywiście dostępne tylko dla "zielonych"
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Czester 3477 » 19 lip 2010 19:12:50

Polecam "Viaken" Kraków ul.Paproci
konkretni -doradzą ,pomogą skonfigurować,nie oferują feysów do wszyskiego bo takich po prostu nie ma.Oczywiście mówię o sprzęcie nie profesjonalnym za małą kasę.
Do mojej A 2,2 1996 z gniazdem 10pin: feys opelscaner na USB choć podobno pewniej pracuje na RS 232 jeśli ktoś ma ,program AutoScanner czyta i kasuje błędy ,wyświetla na bieżąco wybrane parametry
i coś tam jeszcze więcej ale wszystkiego nie kumam bo amatorem jestem w te klocki.
Avatar użytkownika
Czester 3477
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 163
Dołączył(a): 15 mar 2009 14:28:49
Lokalizacja: Węgrzce Wielkie
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez szymon.ha » 19 lip 2010 19:32:32

Do Michała napisałem...

Ja też dopiero ogarniam temat bo taniej mi wyjdzie niż jak miałbym z każdą lampką jeździć bo we frocie co chwila się świeci. Tylko że myślałem że to tylko jest kabel auto - komputer a resztę załatwia program, a tu wychodzi na to że to specjalne urządzenie do każdej marki jest.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez jarecki7611 » 20 lip 2010 05:02:04

witam kolegów napisze do michała tylko ja potrzebuje kpl. fejs i program ja bym chętnie swój wysłał komuś żeby mi sprawdził ale niestety nikt się nie odezwał , pewnie ludziska na urlopach nad morzem szaleją ,będę wdzięczny jak mi któryś z kolegów sprawdzi mojego fejsa mi się go nie udało uruchomić pozdrawiam jarek
jarecki7611
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez nestor » 26 lip 2010 20:36:22

nestor napisał(a):To jest interfejs <http://www.ascomp.info.pl/index.php?p59,interfejs-diagnostyczny-opel-scanner-usb-1-0-1-69> - wraz z aplikacja na PC daje duze mozliwosci. ...


Zapialem do mojej frotki i nici z pomiarow. Jedyny komunikat to - Incorrect or unknown Control Module.
Napisalem do producenta i taka dostalem odpowiedz:
"Co do silnika to OpelScanner nie obsługuje silników ISUZU dieslowskich ani benzynowych."
Tyle w temacie OpelScanner z firmy Ascomp.
Zainteresowalem sie produktem Viaken'a. Zapytalem, czy maja interfejs do mojej frotki-isuzu. Odpowiedz konkretna: "nic nie mamy, potrzebuje Pan sprzet do isuzu nie opla".
Tak wiec mam na zbyciu interfejs, ale tylko do opli. Frontera tylko dla silnika 2.2TD.
Chetnie odstapie. Cena do uzgodnienia. Oczywiscie platnosc po sprawdzeniu czy zadziala na konkretnym aucie. Sam soft do wgladu. Wiecej na PW.
Obrazek
off-road jest jak seks - jak nie ma w nim uczucia, to sama technika nie wystarczy
Avatar użytkownika
nestor
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Obrazki: 1
Dołączył(a): 03 gru 2009 22:49:26
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 28 lip 2010 00:10:42

Nestor - zobacz wcześniej wookasch pisał jak pamiętam że ELM327 gada z 3,3 V6.... także niepotrzebnie eksperymentowałeś... rzuć okiem powyżej ... zapytaj testującego
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 28 lip 2010 07:08:39

Czesc

Tak ELM 327 gada z V6 ale nie wszystkie programy. Tzn. moze i wiecej gada ale nie mialem czasu tego potestowac. Najlepiej wspolpracuje ze PCMScan. Nie przetestujemy wszystkiego ale wylapiemy bledy i wykasujemy. Pokaze temp. silnika, temp. powietrza, spalanie, predkosc, sondy lambda i jeszcze troche dla mnie nie zrozumialych rzeczy. Dzisiaj prawdopodobnie skoncze motac CarPC i bede mial ELM'a na stale w samochodzie to moze cos wiecej z niego wycisne.

@nestor ten ELM to koszt okolo 80 PLN z przesylka.
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez nestor » 28 lip 2010 21:02:57

jarecki7611 napisał(a):witam kolegów ja kupiłem opeltech2 niestety nie działa wyskakuje komunikat nie znaleziono interfejsu ...


Najprawdopodobniej trzeba z palca wprowadzic w konfiguracji interfejsu numer portu com.
Po zainstalowaniu sterownikow usb trzeba odnalezc numer portu i taki sam wpisac w konfiguracje interfejsu. Sprawdz, po zainstalowaniu sterownikow i podpieciu interfejsu do kompa, w menadzerze urzadzen (start - ustawienia - panel sterowania - system - sprzet - menadzer urzadzen) gdzie jest twoj interfejs, jak na obrazku tutaj: http://andd.pl/USB_COM_port.jpg.
Jak to w windowsie - po zaistalowaniu sterownika moze byc konieczne przeladowanie systemu.
Moj opelscanner po tej operacji stal sie widoczny i dziala, ale nie lubi mojego silnika 3.2 V6.
Co do ELM 327 - sprzedawcy pisza, ze jest do wszystkich samochodow (opel i isuzu), a nowa wersja 1.4 z mnostwem oprogramowania (120pln) podobno czyni cuda.
Rozejrze sie wsrod znajomych samochodziarzy, czy ktorys nie ma takiego urzadzenia, poczekam chwilke na wnioski Wookash'a i... chyba skusze sie na ELM'a.
Obrazek
off-road jest jak seks - jak nie ma w nim uczucia, to sama technika nie wystarczy
Avatar użytkownika
nestor
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Obrazki: 1
Dołączył(a): 03 gru 2009 22:49:26
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Kabel do diagnostyki Auta- HELP!

Postprzez jrzeuski » 06 sie 2010 10:59:12

Wczoraj wraz z Jarkiem sp3swj walczyliśmy ELMem z moją Frotą i nie dało rady się połączyć z silnikiem VM. Wtyczka pasuje, ale protokół komunikacyjny najwyraźniej już nie i pozostaje szukanie kogoś z oryginalnym czytnikiem BOSCHa :cry2:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez nestor » 10 sie 2010 21:16:33

Wrzucilem tutaj viewtopic.php?f=33&t=6746&start=0 fotki polaczen kabelkow we wtyku OBDII w mojej frotce. Mialbym prosbe do Szanownych Forumowiczow o sprawdzenie "kabelkologii" w swoich autkach i porownanie podlaczenia kabelkow z moimi. Porownalem podlaczenia w mojej frotce ze standardem OBDII i nie bardzo sa zgodne :( Rowniez sprawdzilem aktywne piny w dostepnych cenowo interfejsach diagnostycznych - wiekszosc "moich" kabelkow nie jest w tych interfejsach wykorzystywana. Zapytalem viaken.pl o interfejs dla mojej froci i... "urządzenie z tematu (VAG KKL) jak i ELM nie obsługują Pana samochodu. Niestety taniego urządzenia w naszej ofercie do Pana samochodu nie posiadamy."
Tutaj http://andd.myphotos.cc/OpelScaner/ zgromadzilem troche softu z nadzieja, ze zadziala z moim autem. Jutro dorzuce dzialajacy soft do op-com'a (na ebay'u za ok. 130pln). Niestety, op-com robi tez niewiele w mojej frotce. Ponizej info od polskiego dystrubutora:
"Niestety nie mam dla Pana rewelacyjnych wiadomości. Frontera jest obsługiwana, ale w tej chwili w bardzo małym zakresie. Możliwa jest diagnostyka immobilisera oraz odbiorników radiowych / wyświetlaczy wielofunkcyjnych. Frontera jest modelem, o który mamy bardzo mało zapytań... poza tym wystarczy zerknąć na ulice - zobaczyć ten pojazd też nie już łatwo. To wszystko prowadzi do jednego - im mniejsze zapotrzebowanie ze strony rynku na dany model i związaną z nim diagnostykę, tym odleglejsze miejsce ma ten model w naszej kolejce do implementowania nowych funkcji i zapewniania kompatybilności. W tej chwili cała nasza energia idzie w stronę Insigni i nowej Astry. Oczywiście nie znaczy to, że Frontera nie będzie nigdy obsługiwana w większym stopniu. Będzie na pewno! Ale kiedy - w tej chwili trudno powiedzieć."
I tym optymistycznym akcentem...
Obrazek
off-road jest jak seks - jak nie ma w nim uczucia, to sama technika nie wystarczy
Avatar użytkownika
nestor
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Obrazki: 1
Dołączył(a): 03 gru 2009 22:49:26
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 10 sie 2010 21:25:54

Kilka linijek wcześniej pisał Wookash że używa ELM z V6..... a używa na pewno bo ma PC wmontowany na stale :D .... może ci pstryknie kabelki i porównacie swoje V6.
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez jarecki7611 » 11 sie 2010 18:30:05

jak jesteś taki moądry to może mi fejsa naprawisz kolego bo szymon chyba nie da rady pozdr jarecki
jarecki7611
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Jarek sp3swj » 11 sie 2010 20:00:44

jarecki7611 napisał(a):jak jesteś taki moądry to może mi fejsa naprawisz kolego bo szymon chyba nie da rady pozdr jarecki


jeżeli to do mnie pi(e)jesz... to pofatyguj się do poznania na rozpracowanie twojego problemu.... 8)
/Jarek Poznań
4x4 ... ale Octavia :-) --- ... błękitne foto z sentymentu ... była też srebrna LONG :-)
Avatar użytkownika
Jarek sp3swj
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2001
Obrazki: 1
Dołączył(a): 12 kwi 2008 22:57:17
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 12
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 12 sie 2010 00:36:15

http://allegro.pl/item1169553344_interf ... vista.html

Ten fejs od tego sprzedawcy mam i dziala. Pokazuje predkosc, procentowe obciazenie/wykozystanie silnika, spalanie, temp. plynu chlodzacego, temp powietrza, poziom wcisniecia pedalu gazu, jakies cisnienia, cos z lambdami i wiele innych dla mnie nie zrozumialych cyferek wykrywa bledy i je kasuje. Ostatnio tylko wykryl bodajze blad P1171 ktorego nie nazwal ale nie wiem czy to wina samego fejsu czy oprogramowania (blad to za malo benzyny podczas przyspieszania). Kupilem bo ciagle mi sie zapalal check a kazda wizyta u mechanika z kompem to 50zl wiec sami przeliczcie co mi sie bardziej oplacalo. Nie diagnozuje ABS immo i pewnie jeszcze kilku rzeczy ale dlatego ze albo tego nie odkrylem albo nie potrafi albo z innych przyczyn. Narazie nie mam czasu sie dokladnie tym bawic ale moze kiedys.
Załączniki
1.jpg
1.jpg (39.44 KiB) Przeglądane 1085 razy
2.jpg
2.jpg (25.2 KiB) Przeglądane 1085 razy
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez nestor » 15 sie 2010 22:00:17

No wlasnie... Tak to jest z silnikiem 3.2 :?
Poczytalem troche o op-com'ie. Znalazlem nawet "wolne oprogramowanie" http://www.ecutool.com/productshow.asp? ... 501&sorts=
A i sprzet w cenach konkurencyjnych dla allegro i ebay tez - http://www.ioffer.com/search/items/op-com
Sprawdzilem co potrafi soft w temacie mojej frotki. Niewiele. Immo, centralny zamek, instalacje alarmowa, wyswietlacz (moze pozwoli zmienic jezyk), radio. Nie ma silnika, nie ma abs'u...
W temacie ELM327 - kolega ma w wersji bluetooth. Jak wroci z urlopu - pozycze, sprawdze.
Byc moze niektore bledy wyswietlane przez elm'a wynikaja z niedopasowania softu do naszego modelu. Pozostaje mi jeszcze sprawdzenie opel tech'a...
Obrazek
off-road jest jak seks - jak nie ma w nim uczucia, to sama technika nie wystarczy
Avatar użytkownika
nestor
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Obrazki: 1
Dołączył(a): 03 gru 2009 22:49:26
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez nestor » 16 sie 2010 00:24:48

Rozpanoszylem sie tutaj, ale spiesze z wiadomoscia ze znalazlem soft dla silnika 3.2 V6
:1: - ABcom :!:
Ze wstepnego rozeznania - powinien pracowac na urzadzeniach Opel Tech2, Op-com i byc moze ELM237. Oprocz silnika testuje abs, immo, poduszki, centralny zamek, alarm, wyswietlacze, radia.
Znalazlem tutaj http://rs411.rapidshare.com/files/15627 ... COM_PL.rar
A na potwierdzenie - kilka obrazkow:
Załączniki
Abcom1.jpg
Abcom1.jpg (7.65 KiB) Przeglądane 1055 razy
Abcom2.jpg
Abcom2.jpg (8.74 KiB) Przeglądane 1054 razy
Abcom3.jpg
Abcom3.jpg (9.66 KiB) Przeglądane 1055 razy
Abcom5.jpg
Abcom5.jpg (8.22 KiB) Przeglądane 1058 razy
Abcom6.jpg
Abcom6.jpg (8.58 KiB) Przeglądane 1056 razy
Obrazek
off-road jest jak seks - jak nie ma w nim uczucia, to sama technika nie wystarczy
Avatar użytkownika
nestor
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Obrazki: 1
Dołączył(a): 03 gru 2009 22:49:26
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez ADAM SP3WXO » 16 sie 2010 07:42:03

nestor używam tego programuod dłuższgo czasu i nie wszystko chce odczytać. Nie pamiętam w tej chwili z czym ma problemy, ale zawsze najważniejsze odczytuje ( na ogół najwięcej problemów jest z silnikiem).
ADAM SP3WXO
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez Wookash » 16 sie 2010 08:19:43

Zasysam i sprawdze po pracy w trakcie jazdy do domu :)
Wookash
 

Re: Interfejs diagnostyczny

Postprzez albi » 16 sie 2010 10:05:21

Hej,
sprawdzaj, sprawdzaj :) ja mam nadzieje dzisiaj odbiore interfejs, ale samochod poszedl do mechanika, wiec potestuje dopiero jutro albo w srode :)
albi
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Elektryka



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość