Strona 1 z 1

Wyciek danych PESEL

PostNapisane: 31 sie 2016 09:35:09
przez przemia
Ostatnio głośno o temacie. BIK wprowadził nawet na rok darmowe konto z powiadomieniem smsowym o sprawdzaniu informacji w bazie. Na chwilę obecną to oni na tym najwięcej zarobią jak się promocja skończy... A Wy co o tym myślicie?

Re: Wyciek danych PESEL

PostNapisane: 31 sie 2016 09:42:29
przez jrzeuski
Nie BIK a KRD.

Podobno dane pobrały sobie kancelarie komornicze, który miały do tego uprawnienia w systemie a nie jacyś nieznani sprawcy (dlatego ministerstwo dementuje plotki o włamaniu i wycieku). Heca się zrobiła, bo mieli te uprawnienia mieć ustawowo ograniczone, więc pobrali sobie dane "na zapas". Wątpię, żeby dane te poszły dalej w obieg, bo ci komornicy byliby skończeni a nikt nie odcina się sam od żyły złota. W każdym razie ja sobie tego darmowego konta nie założyłem jak zobaczyłem formularz i co w nim trzeba wypełnić oraz przeczytałem regulamin. Ale sam w sobie pomysł na taką usługę powiadamiania jest świetny, bo daje szansę zablokować wyłudzenie kredytu zanim będzie za późno. Procedury trochę trwają.

Re: Wyciek danych PESEL

PostNapisane: 31 sie 2016 09:45:08
przez przemia
jrzeuski napisał(a):Nie BIK a KRD.


https://www.bik.pl/

Wejdź i sam zobacz.

Re: Wyciek danych PESEL

PostNapisane: 31 sie 2016 09:45:54
przez kki
Ja tam sobie myślę, że to kryje inną sprawę. Można poczytać i wyrobić sobie opinię np tu -> https://niebezpiecznik.pl/post/wyciek-d ... azy-pesel/ Myślę że ta witryna jest dość wiarygodna

Re: Wyciek danych PESEL

PostNapisane: 31 sie 2016 10:04:41
przez jrzeuski
przemia napisał(a):
jrzeuski napisał(a):Nie BIK a KRD.


https://www.bik.pl/

Wejdź i sam zobacz.

Ja wiem o tym: http://www.konsument.krd.pl/

Widocznie różne sępy się zlatują do tej padliny :D

Re: Wyciek danych PESEL

PostNapisane: 01 wrz 2016 09:59:08
przez przemia
Zabawny zbieg okoliczności że RMF od września ma jakąś PESELową loterię... :roll: