Strona 1 z 1

długie i mocne siłowniki/teleskopy

PostNapisane: 07 lut 2014 12:35:32
przez wira
Witam.
od jakiego auta mogą być najmocniejsze siłowniki teleskopy tylnej klapy? Potrzebuje możliwie najdłuższe i najmocniejsze. Wyspawałem łóżko ze skrzynią ale te zawiasy nie mają nawet ochoty trzymać stelaża z materacem i chcę doszukać jakiś wspomagacz. Ma ktoś pomysł jakie auto ma najcięższą klapę?

Re: długie i mocne siłowniki/teleskopy

PostNapisane: 07 lut 2014 12:47:18
przez jrzeuski
wira napisał(a):Ma ktoś pomysł jakie auto ma najcięższą klapę?
Z pewnością coś w stylu VW T4, czyli bus z klapą unoszoną do góry.

Re: długie i mocne siłowniki/teleskopy

PostNapisane: 07 lut 2014 12:50:28
przez wira
o widzisz.... dobry trop. Nie wpadłem na to.

Re: długie i mocne siłowniki/teleskopy

PostNapisane: 11 lut 2014 23:21:48
przez markus116
Od ciagnika traktory maja silne teleskkopy tansza wersja w granicach 60zeta a orginal 120zeta

Re: długie i mocne siłowniki/teleskopy

PostNapisane: 12 lut 2014 08:23:55
przez wira
już zamówiłem. Zadzwoniłem do sklepu z allegro i chciałem jakieś duże to zaproponowali mi siłowniki przemysłowe 1000mm długości i 1100N za cenę 55zł sztuka. Więc nie było nad czym sie dalej zastanawiać. A z samochodowych to najmocniejsze od Espace znalazłem 70cm i 770N też w podobnych pieniądzach.

Re: długie i mocne siłowniki/teleskopy

PostNapisane: 12 lut 2014 14:44:55
przez szymon.ha
Tylko aby też czasem nie było za dużo, bo jeśli masz 2 siłowniki, to nie zdziw się jak będziesz musiał usiąść z rodziną na łóżku aby się zamknęło :D
No chyba że waży nie wiadomo ile.

Re: długie i mocne siłowniki/teleskopy

PostNapisane: 12 lut 2014 14:56:34
przez wira
przyszła paczka i tak jak napisałeś :cry2: wyspawany stelaż się gnie. chyba powinien być z kątownika 50x50x5mm żeby dało się przełamac ten siłownik. i mówię tu o jednym na środku. na tym 1100N to drzwi garażowe można podnosić!! pożyczyłem od forda 515N i za słabe, pożyczyłem od brata z omegi 610N i już może być ale zamówiłem już od A6 690N i powinno być w sam raz. A te 1100N gdzieś wykorzystam bo nie opłaca mi się odsyłać i wymieniac :?

Re: długie i mocne siłowniki/teleskopy

PostNapisane: 12 lut 2014 14:58:13
przez szymon.ha
Ale to prosto policzyć.
Było trzeba zważyć lóżko i szukać pod wagę. Siłownik 1100N uniesie 110kg.

Re: długie i mocne siłowniki/teleskopy

PostNapisane: 12 lut 2014 15:10:58
przez jrzeuski
Te cyferki to siła w niutonach. 10N to prawie 1kg (w pionie). Czyli, żeby ścisnąć taki 1100N, to musiałbyś przygnieść go czymś o masie ponad 110kg jak będzie stał na sztorc i odpowiednio więcej przy pracy pod kątem. Trygonometria się kłania i rozkład sił z lekcji fizyki ;-) Trzeba było użyć wagi i kalkulatora jakie siłowniki kupić zamiast dobierać je metodą prób i błędów. A jeśli masz wstręt do nauk ścisłych, to wystarczyło wziąć wagę sprężynową (taką z hakiem, na którym się wiesza ważony przedmiot) zaczepić ją o te łóżko, pociągnąć i sprawdzić, przy jakiej wartości następuje ruch. Uzyskany odczyt trzeba pomnożyć przez 10 (w zaokrągleniu), żeby dostać wartość w niutonach. Wynik trzeba następnie podzielić na ilość siłowników, żeby dostać parametr dla pojedynczego.

Re: długie i mocne siłowniki/teleskopy

PostNapisane: 12 lut 2014 18:02:31
przez wira
wszystko się zgadza tylko zasugerowałem sie cyferkami ze strony producenta ktory robi zawiasy z silownikami ale ceny!!! Oni mieli zawiasy z siłownikami do 1600N a 1100N zalecali do 50 kg wagi czyli pomyslałem ze spoko bo u mnie nawet wiecej waży. Przeliczałem N na kg i stwierdziłem ze 110kg na dzwigni 2,2m spokojnie uzyskam. a może i uda się założyć i dwa. Tylko nie przemyślałem tego ze ich siłowniki miały 30cm a moje 100cm przez co dzwignia się skróciła i kąt inny się zrobił a głebokość skrzyni tylko 20cm ;/ gdyby było wysparane z czegoś zamkniętego a nie z kątownika 30x30 to myśle ze dało by rade zamknąć łózko. Tutaj jak dociskałem to się bardzo przeginał :-| a już wzmacniac nie chciałem bo i tak swoje waży i już pomalowane. A że miałem pod ręką mondeo i omege braci to wypróbowałem. Ale nauczkę mam