Witamy !



Instalacja tv-sat w domu

Rozmowy na wszystkie tematy

Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Markon » 30 sie 2013 21:10:17

Witam czy ktoś z was robił własnoręcznie instalacje tv sat w domu na wszystkie pokoje z jednej anteny tv i sat, jakieś pomysły ??
Mitsubishi Pajero 2 3.0
Suzuki Grand Vitara 2 2.0
Ford Escape 2 2.5
Avatar użytkownika
Markon
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 694
Obrazki: 4
Dołączył(a): 17 lis 2010 18:13:49
Lokalizacja: Pajęczno (EPJ)
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Semir » 30 sie 2013 21:27:25

Ciężki temat zależy jaka sat ale jak masz te nowe tbez ich multi roomów ciężko. Kiedyś było takie urządzenie do cyfry, że dało się ją podzielić ale to drogo wychodziło.

Na pewno konwerter na więcej kabli. Moi rodzice mają cyfrowy polsat a dziadek cyfrę konwerter na 4 przewody a idą 3. Dwa do rodziców aby mogli oglądać co innego i nagrywać co innego plus nagrywanie w tego co oglądają i wszystko na raz. Do dziadka idzie jeden kabel i on mógł by jak by miał odpowiedni dekoder z jednym kablem nagrywać to co ogląda lub przy wyłączonym TV ustalony kanał.

Dekoder z cyfry z USB ma możliwość nagrywania ale na PC nie odtworzysz bo zakodowanie szukałem jak obejść i lipa.

Jak znajdziesz rozwiązanie chętnie się dowiem.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Markon » 30 sie 2013 21:46:23

zrobiłem na razie tyle mam 4 pokoje puściłem z nich pod tynkiem po 2 przewody sat na strych mam tam zamiar zrobić całą rozdzielnie, ale zależy mi by tuner był tylko jeden lub jakiś multituner coś na styl tv w blokach
Mitsubishi Pajero 2 3.0
Suzuki Grand Vitara 2 2.0
Ford Escape 2 2.5
Avatar użytkownika
Markon
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 694
Obrazki: 4
Dołączył(a): 17 lis 2010 18:13:49
Lokalizacja: Pajęczno (EPJ)
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Semir » 30 sie 2013 21:55:52

Do sat są przeważenie tunery podpięto bez pośrednio pod tv i przełączasz kanały wiec nie wiem czy coś takiego ci się uda.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Markon » 30 sie 2013 22:49:24

już trochę znalazłem MULTISWITCH quatro z 4 wyjściami do Multiswitch OMS-5/4P OPTICUM DVB-T, i do niego też antena kierunkowa ale co dalej ?? wszyscy piszą o dekoderach ja nie chce ich tylko bezpośrednio na tv
Mitsubishi Pajero 2 3.0
Suzuki Grand Vitara 2 2.0
Ford Escape 2 2.5
Avatar użytkownika
Markon
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 694
Obrazki: 4
Dołączył(a): 17 lis 2010 18:13:49
Lokalizacja: Pajęczno (EPJ)
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez BBigBen » 30 sie 2013 23:18:46

Zobacz na http://www.dipol.com.pl/ tam są schematy i porady. Ja u siebie robiłem instalację z ich sprzętem i na podstawie ich stronki. Tyle, że u mnie jest prostsza instalacja;)
Zdrówka życzę
BBigBen

"If you are afraid to face the tiger, he is already eating you"
Frontera A '95 Sport 2.0 + LPG
Mondeo '11 Estate 2.0 D
http://www.aktywnytata.pl
Avatar użytkownika
BBigBen
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 171
Obrazki: 12
Dołączył(a): 27 lut 2013 23:12:44
Lokalizacja: Kraków, Prokocim
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Kosa » 31 sie 2013 11:33:17

z jednej antenty mozesz miec nawet 4 telewizory ale druga sprawa to dekoder aby nie ogladac tego samego to musisz miec 4 dekodery albo jak w cyfrowym u nas w domy mamy pakiet multi room czyli 2 dekodery w tym samym pakiecie , niema szansy aby z jednego dekodera ogladac co innego niestety , co do anteny i dekodera wystarczy rozdzielacz przykladowo z anteny do gniazdka tv-sat sciennego jeden kabel a gniazdko z wieksza liczba wyjsc lub w antenie rozdzielacz na wiecej kabli
Kosa
 

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Markon » 31 sie 2013 19:38:49

Kosa napisał(a):z jednej antenty mozesz miec nawet 4 telewizory ale druga sprawa to dekoder aby nie ogladac tego samego to musisz miec 4 dekodery albo jak w cyfrowym u nas w domy mamy pakiet multi room czyli 2 dekodery w tym samym pakiecie , niema szansy aby z jednego dekodera ogladac co innego niestety , co do anteny i dekodera wystarczy rozdzielacz przykladowo z anteny do gniazdka tv-sat sciennego jeden kabel a gniazdko z wieksza liczba wyjsc lub w antenie rozdzielacz na wiecej kabli

rozdzielacz to już raczej przeszłość teraz na takim czymś nie da się jechać jak by się dało już bym dawno miał tak zrobione a na dzisiejsz dzień mam puszczone po 2 kable z pokoju tak na wszelki wypadek, a chce mieć gniazdo multi na tv, na radyjko, na sat, i internet, już znalazłem kilka artykułów i wiem ze musze wypuścić na zewnątrz budynku 7kabli typu koncentryk, 4 do anteny sat http://allegro.pl/konwerter-satelitarny ... 71473.html , następny kabel pod http://allegro.pl/antena-dvb-t-kierunko ... 21069.html, kolejny pod http://allegro.pl/antena-radiowa-dookol ... 28715.html, i ostatni pod antenę internetową, to wszystko prócz internetu podłącza sie pod http://allegro.pl/multiswitch-oms-5-4p- ... 55367.html i puszcza w jednym kablu na gniazdko tv-sat do 4 pokoi, internet idzie na osobne gniazdo to mnie niestety nie zadowala, bo tutaj trzeba pod każdy telewizor podpiąć dekoder a ja chce jeden ( centralny na strychu)
Mitsubishi Pajero 2 3.0
Suzuki Grand Vitara 2 2.0
Ford Escape 2 2.5
Avatar użytkownika
Markon
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 694
Obrazki: 4
Dołączył(a): 17 lis 2010 18:13:49
Lokalizacja: Pajęczno (EPJ)
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Kosa » 31 sie 2013 20:02:14

no ten multiswitch to cos w stylu rozdzielacza , jak dobrze rozumiem masz po 1 telewizorze w 4 pokojach i nie chcesz miec tyle metrow koncentryka idacego od anteny wiec podlaczasz je pod multi switcha oraz te reszte ,ale i tak masz wciaz jeden dekoder z jedna pamiecia na kanaly wiec on bedzie sie przelaczal jezeli ktos inny przelaczy kanal sam probowalem w rozne sposoby aby z jednego dekodera miec na 2 telewizory zawsze byly te same kanaly i tylko jeden pilot mogl zmieniac , a co do anteny internetowej to nigdy niemialem i mam male pytanie do niej koncentryk ? myslalem ze skrętke do niej poscic aby pary miala potem na gniazdo lub riotke
Kosa
 

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Markon » 31 sie 2013 20:08:20

tak tylko ten najmniejszy idzie do tp.linka i rutera,
Mitsubishi Pajero 2 3.0
Suzuki Grand Vitara 2 2.0
Ford Escape 2 2.5
Avatar użytkownika
Markon
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 694
Obrazki: 4
Dołączył(a): 17 lis 2010 18:13:49
Lokalizacja: Pajęczno (EPJ)
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Kosa » 31 sie 2013 20:10:55

no to tu moja wiedza juz sie konczy zycze ci powodzenia w mysleniu i kombinowanie napisz pozniej jaki rezultat ci wyszedl i jak zrobiles a potem :dyskusja: :razz:
Kosa
 

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Semir » 31 sie 2013 20:17:52

Ja wiem, że jeden kolega próbował i stwierdził, że ma dość woli multiroom i już. Jestem bardzo ciekawy jak ci się uda to zrobić. Jak tego dokonasz to obwieść nam dobre wieści.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez FROTERKA » 02 wrz 2013 10:15:26

Tu viewtopic.php?f=3&t=1985&p=22119&hilit=pokoju#p22119 konik pisze o jakimś spliterze.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Argail75 » 02 wrz 2013 15:40:53

Mój kolega w inetrnecie wykupił za 10 PLN opcje odbioru TV i jak sie nie myle Cyfry. Z tego co wiem ma wszystko bo programy kodowane też odbiera oraz widzi.. Aby oglądać musiał mieć odpowiedni program lub aplikacje.
Teraz tak się zastanawiam czy jest możliwość zakupu jakiegoś urządzenia co można w nim zainstalować taki program lub aplikacje i podłączyć to urządzenie do telewizora. Urządzenie to musiało by mieć oczywiście odbiór sygnału Wi-Fi.
Więc :

Router WI-FI z podłączonym netem ---- sygnał ---> pożniej do Urządzenia odbierającego Wi-FI i w którym bedzie zainstalowany program ---- kabel ---> telewizor

tak można by podłączyć nawet 10 telewizorów ... warunek że przy każdym telewizorze jest odbiornik

Może i wydaje się kosztowne ale jeśli i tak masz w domu net za który płacisz , co miesiac dodatkowo 10 PLN za czynny program to wyjdzie cię taniej po jakimś czasie jak byś miał co miesiąc płacić abonament za Satke

Pytanie tylko czy są takie urządzenia do odbioru i przekazaniu na TV ???


Bardzo podona sprawa jest w dekoderach do TV naziemnych .... nie potrzebujesz łapać sygnału Cyfrowego , wystarszy że złapiesz sygnał Wi-Fi w swoim domu , podasz hasło do dostępu routera i taki dekoder łączy się chyba automatem ze stacjami nadawnymi po przez net . Mało tego ... tych programów jest wiecej ;)

Wiec nawet te kabeki w scianie ci są niepotrzebne
Opel Frontera B 3.2 V6 Long PB/LPG 3'' BFG MT 30,5 ''manual 2000r
Avatar użytkownika
Argail75
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1815
Obrazki: 24
Dołączył(a): 23 lip 2011 13:17:33
Lokalizacja: Łódź oś.Widzew
Pochwały: 7
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Odoll » 02 wrz 2013 20:42:13

Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez szymon.ha » 02 wrz 2013 20:48:27

jest cos takiego jak weeb.tv ja tego używam, 20zł na miesiąc, tylko aby uzywac na kilku kompach w domu, płaci sie 2 tyle za multi sesje, ale programów jest sporo, jakby połączyć satelitarnych dostawców, ba nie każdy ma wszystkie programy.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez elvis02 » 15 gru 2014 10:29:19

jak by ktos potrzebowal pomocy w tym temacie to postaram sie pomoc. dorabiam jako monter sat :wink:
elvis02
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 lis 2014 22:13:50
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez Markon » 15 gru 2014 13:15:12

sam opanowałem mam mobilny dom net rtv w każdym pokoju
Mitsubishi Pajero 2 3.0
Suzuki Grand Vitara 2 2.0
Ford Escape 2 2.5
Avatar użytkownika
Markon
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 694
Obrazki: 4
Dołączył(a): 17 lis 2010 18:13:49
Lokalizacja: Pajęczno (EPJ)
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez cinek1983059 » 15 gru 2014 17:26:03

szymon.ha napisał(a):jest cos takiego jak weeb.tv ja tego używam, 20zł na miesiąc, tylko aby uzywac na kilku kompach w domu, płaci sie 2 tyle za multi sesje, ale programów jest sporo, jakby połączyć satelitarnych dostawców, ba nie każdy ma wszystkie programy.


potwierdzam weeb.tv rządzi :>: masz wszystkie pakiety łącznie z HBO cinemax i inne
3.2 V6 GTS, simex 37", lift bliżej nieokreślony, mosty patrol k260, snorkel, zderzaki stal, winch

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
cinek1983059
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1203
Obrazki: 35
Dołączył(a): 26 lut 2013 11:48:21
Lokalizacja: Będzin
Pochwały: 5
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Instalacja tv-sat w domu

Postprzez renowator » 16 gru 2014 11:29:01

Ostatnio pracując zapuszczam weeb.Tv na razie bez opłat. Jest tanio i jest lux. :>: Radio już mnie wk..., bo w kółko jedno i to samo :<: Pracuje u siebie więc nikt się nie zjebie,że czasem zerkne w TV.Najciekawsze sa dla mnie wszystkie programy przyrodnicze :>:
Błoto wciąga,błoto spaja,a najlepiej gdy po ja.. .
Avatar użytkownika
renowator
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 338
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 sty 2014 08:45:14
Lokalizacja: Dębe Wielkie k.Mińska Mazowieckiego
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość