Witamy !



Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez mpl » 20 kwi 2013 19:52:48

Marcin D napisał(a):akwarium nie moje :D moje zwierze siedzi w klatce na podłodze :D

aha i mpl nie próbuj mnie wkurzyć bo nie uda ci sie to :D po tym jak żeś o mnie idiotyzmów nagadał zamieniając ze mną może z 10 zdań to będziesz u mnie wywoływał tylko uśmiech politowania :D


... bo więcej nie dało się zdań wypowiedzieć do Ciebie, gadałeś taki głupoty, że chciałem Cię pogonić, ale przez to, że jestem czasem porządnym człowiekiem to tego nie zrobiłem. Śmiej się śmiej, ale to ja mam terenówkę i modele maluję, a akwarium jak miałem, to czyste i zadbane hehe.

Dobra, tak czy inaczej czekam z niecierpliwością, aż pojawisz się na spotkaniu ze Swoją frotą, albo czymś innym co ma napęd na 4 koła i nie jest modelem.
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez Marcin D » 20 kwi 2013 19:59:06

oj w szyderze jesteś mocny :D pokaże sie kiedyś i na pewno nie będzie to "kitajski mikrob" :lol:
Marcin D
 

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez mpl » 20 kwi 2013 21:09:51

Marcin D napisał(a):oj w szyderze jesteś mocny :D pokaże sie kiedyś i na pewno nie będzie to "kitajski mikrob" :lol:



HA HA HA - lepszy kitajski mikrob niż model czołgu z mydła.
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez ali » 20 kwi 2013 21:15:24

Marcin D napisał(a):akwaria są spoko :) miałem kiedyś skalary i paletki brunatne


Razem ?w ilu litrach ?
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez Marcin D » 20 kwi 2013 21:19:40

ali napisał(a):
Marcin D napisał(a):akwaria są spoko :) miałem kiedyś skalary i paletki brunatne


Razem ?w ilu litrach ?

coś koło 100 litrów narożne z wypukłą szybą :)

mpl napisał(a):HA HA HA - lepszy kitajski mikrob niż model czołgu z mydła.

gadaj co chcesz ja zakańczam te dyskusje z Tobą słowami: "nie dyskutuj z idiotą bo sprowadzi cie do swojego poziomu a potem pokona cie doświadczeniem" (żeby nie było mówiąc "idiota" nie mam na myśli siebie ;) )
Marcin D
 

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez ali » 20 kwi 2013 21:21:45

Pomijając litraż który był na dwa skalary, to wiesz jaka jest temperatura wody dla paletek a jaka dla skalarów ?
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez Marcin D » 20 kwi 2013 21:25:08

dokładnie nie pamiętam ale one chyba w 23 stopniach siedziały i nie pozdychały :)

i tak a'propos miałem dwa skalary i dwie paletki :)
Marcin D
 

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez ali » 20 kwi 2013 21:30:46

No musiały pozdychac, paletki zahibenowałeś
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez Marcin D » 20 kwi 2013 21:35:47

nie pamiętam dokładnie jaka temp była bo tamte akwarium mieliśmy z 6 lat temu jak nie lepiej :) paletki i skalary oddaliśmy
Marcin D
 

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez ali » 20 kwi 2013 21:38:03

Mam duży zbiornik z dobrą filtracją, i spore doświadczenia a nie podjąłbym sie hodowli paletek.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez Marcin D » 20 kwi 2013 21:53:58

wiesz mieliśmy je jakieś 14 miesięcy i potem rybki pooddawaliśmy :)
Marcin D
 

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez JJKILLER » 20 kwi 2013 22:38:35

FROTERKA napisał(a):No właśnie, ja tam widzę akwarium więc wątek może być rozwojowy, co nie Killer? :D

:) Obecny :)
Nooo, z akwa to nie jest zabawa w celowanie - czy przeżyją rybki, czy nie.
Przede wszystkim zakładając akwa to:
pkt.1 akwa słodkie czy słone,
pkt.2 temperatura, i dopiero do temperatury dobierać faune (np. chcę bojownika, on lubi 25-27°C, ale nie lubi wody zawapnionej i wapiennych ozdób, daję taką temperaturę, Boja, i do tego przedziału dołączam np. krewetki crystal, RedCherry, itp. itd.), i do fauny dobierać florę.
Paletki lubią ciepełko 28-30°C i litraż nie może być mniejszy niż 40L na jednego osobnika. Bez tego minimum albo zdechną z wyziębienia, albo skarłowacieją.
Skalary za to lubią wodę chłodniejszą, 24–26°C i i minimum 30L na jednego osobnika, przy czym wysokość akwa nie może być mniejsza niż 50cm.
Tym samym masz jednoznaczny obraz że pakując paletki i skalary do jednego akwa, jeden z gatunków został skazany na śmierć, i wierzyć mi się nie chce (i nie uwierzę) że paletki wytrzymały w 23°C 14 m-cy bo już w 25°C popadają w letarg i pokładają się na dnie, na boku.

Lepiej mieć akwa z mniejszą, ale dobrze dobraną obsadą, niż napakować co się da i mieć zupę rybną.

-- Dodano So, 20 kwi 2013, 23:11 --

A wracając do tematu:
Marcin D napisał(a):troche brakuje do skończenia go. bedzie kasa kupie farbki i pomaluje :) ogólnie to nie będzie kamuflażu ale będzie po prostu szary :D

Z całym szacunkiem kolego, ale pisząc takie coś utwierdzasz mnie jedynie w przekonaniu że nie jesteś modelarzem, i najprawdopodobniej nigdy nim nie będziesz, jedynie sklejaczem jesteś. Modelarstwo to nie sklejenie do kupy elementów i opieprzenie ich byle jakim lakierem, to troszkę więcej, do każdego modelu trzeba się przygotować. Np. do takiego modelu działa jaki wybrałeś to zanim się za niego zabrałeś powinieneś poczytać o nim takie rzeczy jak: w jakich korpusach służył, w jakich frontach brał udział, w jakich barwach występował w konkretnych latach i krajach, i jakie oznaczenia przy tym nosił, bo nawet niektóre egzemplarze pod konkretnymi dowódcami mogły nosić indywidualne oznaczenia w szablony barw, np. jeden z Hetzer'ów G13 biorący udział w walkach pod Lipnem i Chotowem 29 i 30 października 1944roku miał charakterystyczny napis Heil Hitler, odręcznie wykonany i podkreślony białą farbą, oraz nieco nieregularną, też odręcznie białą farbą, wykonaną swastykę, oba malunki na lewej burcie.
Obrazek
Powinieneś się dowiedzieć jakie buty nosiły załogi i którędy wchodzili do jednostki (jeśli były podkute to na drodze wsiadania pojawiały się charakterystyczne obicia farby), aby w modelu nanieść preshader na odpowiednie miejsca i z odpowiednią intensywnością, i dopiero wtedy wypakować wypraski z pudełka. Pisząc że nie będzie kamuflażu a tylko zostanie szary robisz lipę jak stąd w ch...j.
Może kiedyś (mam szczerą nadzieję) zbudujesz model...
Powodzenia
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez Odoll » 21 kwi 2013 06:00:50

UUuuuuuuu , gość z pasją :>:

Ja to z 2 WŚ wiem tyle że oni mieli tygrysy :killer: a my mieliśmy rudego :wink: ................. a w woju byłem pancerny , ale nie wciągneło mnie to :mrgreen:
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez ali » 21 kwi 2013 07:22:15

JJKILLER napisał(a):Nooo, z akwa to nie jest zabawa w celowanie - czy przeżyją rybki, czy nie.
Przede wszystkim zakładając akwa to:
pkt.1 akwa słodkie czy słone,
pkt.2 temperatura, i dopiero do temperatury dobierać faune (np. chcę bojownika, on lubi 25-27°C, ale nie lubi wody zawapnionej i wapiennych ozdób, daję taką temperaturę, Boja, i do tego przedziału dołączam np. krewetki crystal, RedCherry, itp. itd.), i do fauny dobierać florę.
Paletki lubią ciepełko 28-30°C i litraż nie może być mniejszy niż 40L na jednego osobnika. Bez tego minimum albo zdechną z wyziębienia, albo skarłowacieją.
Skalary za to lubią wodę chłodniejszą, 24–26°C i i minimum 30L na jednego osobnika, przy czym wysokość akwa nie może być mniejsza niż 50cm.
Tym samym masz jednoznaczny obraz że pakując paletki i skalary do jednego akwa, jeden z gatunków został skazany na śmierć, i wierzyć mi się nie chce (i nie uwierzę) że paletki wytrzymały w 23°C 14 m-cy bo już w 25°C popadają w letarg i pokładają się na dnie, na boku.

Lepiej mieć akwa z mniejszą, ale dobrze dobraną obsadą, niż napakować co się da i mieć zupę rybną.



Noo widzę kilka mądrych zdań wkońcu :) A do paletek to nawet cięzko rośłiny dobrać właśnie z powodu tej wysokiej temperatury, ta paletka co u niego przeżyła to musiała byc z odmiany Chuck Noris ;) Tym bardziej że mam skalary i wiem że to ryby bardzo terytorialne, u mnie w 300l zbytnia przycinka rośłin spowodowała że z 4 dostały trzy. Niestety większośc ludzi zbiorniki traktuje jak taki obóz w Oświęcimiu dla ryb a sami postępuja jak doktor Mengele. Jak obsada nie przeżyje eksperymentu to biegiem do sklepu po nową dostawe i znowu tortury, tylko zamiast pieca mają sedes.
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez JJKILLER » 21 kwi 2013 10:09:24

Moje ostatnie produkcje.
Po wielu latach wróciłem do Łosia, ot tak z ciekawości jak wyjdzie mi tym razem ;)
Niestety jest jeszcze nie pokryty bezbarwną satyną - skończyła mi się i nie mam okazji podjechać i kupić nową.
IMG_6988.JPG

IMG_6989.JPG

IMG_6990.JPG

W gablocie stoi też już niemal zakończony AN-2 na pływakach (brak kołpaka na osi śmigła jest celowy ponieważ fabrycznie go nie dostał, dostał go dopiero po kilku latach, będąc w Pucku)
IMG_6983.JPG

I Syzyfowa praca ze zrobieniem trawersów, które w instrukcji wcale nie były przewidziane :wsciekly:
IMG_6984.JPG
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez kudlaty78 » 21 kwi 2013 10:32:17

JJKILLER :>: szacun
Prawdziwy przyjaciel nigdy nie zapyta - dlaczego? On po prostu idzie do sklepu, kupi, przyniesie, otworzy i poleje.

Życie należy przeżyć tak, aby gołębie przelatujące nad Twoim grobem zesrały się z wrażenia.
Avatar użytkownika
kudlaty78
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 81
Dołączył(a): 06 lis 2012 14:57:55
Lokalizacja: Rząśnia
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez ali » 21 kwi 2013 10:53:28

Nie mogę mówić bo szczęka mi opadła z wrażenia na podłogę :shock:
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez Odoll » 21 kwi 2013 11:38:38

Przepraszam wszystkich których być może obrażę , ciebie JJ najbardziej .
ALE co to za wyczyn posklejać plastikowy model samolotu i go pomalować :niewiem: gdzie tu "szczęka opada"
Mój kumpel w pracy zaczoł robić coś takiego :
2013-04-21_12-11-23_608a.jpg
2013-04-21_12-11-49_339a.jpg

2013-04-21_12-11-59_271a.jpg
2013-04-21_12-12-11_264a.jpg

2013-04-21_12-12-20_229a.jpg


I TO JEST WYCZYN :!: :!: Tu szczenka opada , bo zrobił wszystko SAM , dostał plany , zwymiarował , zeskalował , i każdy element od podstaw zrobił własnoręcznie a nie wycioł z plastikowego odlewu . TO JEST ŁAŁ :!: :!:

ps. troche to już zaniedbane bo pare naście miesięcy chorowal i walało się to z kąta w kąt i sie połamało to i owo.
ps. 2 ŁAŁ za wiedzę jaką posiadasz na temat :>: ale nie za wykonanie , takie żeczy dzieci w podstawówce na ZPT kleją
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez Marcin D » 21 kwi 2013 14:01:56

JJ ok przyjmuję do wiadomości i wiem ze na początku wojny były hetzery malowane na szaro(czy tam stalowo).

to jest mój pierwszy model jaki w życiu sklejałem(wcześniej tylko składałem auta z zestawów) i prawdopodobnie na kolejny troche poczekam ponieważ mam zamiar zakupić go z wszystkimi potrzebnymi rzeczami do złożenia i pomalowania i nie będę postępował z nim tak jak z tym.

Przyznam sie że spieprzyłem w nim kilka rzeczy(m.in gąsienice) ale wiadomo na pierwszym modelu człowiek sie najwięcej uczy :)


Hetzer był po prostu próbą czy umiem sie skupić na tyle aby coś posklejać,która sie udała :)

dla mnie to jest mistrzostwo świata z modelami:
http://www.youtube.com/watch?v=L-9adSqxzX0

2 filmy z budowy uaza:
http://www.youtube.com/watch?v=1oBPyYz2-LM
http://www.youtube.com/watch?v=eeiICe2gYL8
Marcin D
 

Re: Modelarstwo-kleicie coś?? zbieracie??

Postprzez FROTERKA » 21 kwi 2013 14:37:03

ali napisał(a):Nie szydzić z akwariów

No wiesz! Jak mogłeś mnie posądzić o coś takiego. :D
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości