Witamy !



A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez mody1 » 15 lip 2015 20:52:35

Dla podsumowania dyskusji "o tym jak mi źle" polecam artykuł http://forsal.pl/artykuly/855048,parado ... sliwe.html
Możemy twierdzić, że jak mam za mało to dlatego że ktoś mnie okrada - tylko to prostą droga do paranoi.
Jak chce zarabiać więcej to trzeba mieć dużo samo zaparcia, trochę szczęścia i ciężko pracować.
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez jrzeuski » 15 lip 2015 20:59:00

A potem może ci ktoś to wszystko ukraść w majestacie prawa. Bo takie sądy mamy. Kto nie wierzy niech poogląda programy Jaworowicz albo poszpera w sieci a potem pozostanie mu się modlić, żeby go to nie spotkało. Inna opcja to wyrobić paszport i spier.. byle dalej od tego kraju.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez mody1 » 15 lip 2015 21:02:54

Jeśli chodzi o sądy to nie mogę narzekać - sprawy o pieniądze zakończone w rozsądnym terminie, komornik działa szybko.
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez adrianee36 » 15 lip 2015 21:06:16

Oczywiscie ze sie da, ja tez nie narzekam,moge powiedzeć ze na nic mi nie brakuje(no moze poza defem z klima) ale nie jestem w stanie żyć z wypłaty, tylko muszę pracowac 250h w miesiacu... ale wróćmy do emerytur, powiedz mi co maja zrobic moi rodzice którzy dostana razem 2300zł ? ojciec przepracował 41lat , z czego 24lata w kamieniołomie. a mama 35 lat . myslisz ze utrzymaja na emeryturze dom ?co maja zakrecic gaz odłaczyć prad ,wode, i ruszyć w podróż po swiecie za 2300zł ? zejdzmy na ziemie...


Nie ma co gadac w polsce jest tragedia zeby godnie zyć , nie da sie tego robic uczciwie...
Ostatnie miesiace poszukuje pracy i kazda rozmowa konczy sie na 1800-2400zł i to od krk po katowice wszedzie to samo... ja mam z tego utrzymać dom zone i co jeszcze dzieci miec ?
Dlaczego będąc za granicą nawet przy zbieraniu ogórków da sie zyć i jeszcze odkładac kupe szmalu ?
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez blublu1 » 15 lip 2015 21:09:12

adrianee36 napisał(a):Oczywiscie ze sie da, ja tez nie narzekam,moge powiedzeć ze na nic mi nie brakuje(no moze poza defem z klima) ale nie jestem w stanie żyć z wypłaty, tylko muszę pracowac 250h w miesiacu... ale wróćmy do emerytur, powiedz mi co maja zrobic moi rodzice którzy dostana razem 2300zł ? ojciec przepracował 41lat , z czego 24lata w kamieniołomie. a mama 35 lat . myslisz ze utrzymaja na emeryturze dom ?co maja zakrecic gaz odłaczyć prad ,wode, i ruszyć w podróż po swiecie za 2300zł ? zejdzmy na ziemie...


Nie ma co gadac w polsce jest tragedia zeby godnie zyć , nie da sie tego robic uczciwie...
Ostatnie miesiace poszukuje pracy i kazda rozmowa konczy sie na 1800-2400zł i to od krk po katowice wszedzie to samo... ja mam z tego utrzymać dom zone i co jeszcze dzieci miec ?
Dlaczego będąc za granicą nawet przy zbieraniu ogórków da sie zyć i jeszcze odkładac kupe szmalu ?


Nie no , to żona miała Ciebie utrzymywać :)
Suzuki GSF 650 S Bandit
Ford Fiesta 1.25 , wspomaganie, el. szyby ...klimatyzacja ...zderzaki w kolorze nadwozia ...motanie trwa - pojawiły się alusy ....
Avatar to historia ....
Plecak wyprawowy ....
Avatar użytkownika
blublu1
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1169
Dołączył(a): 30 sie 2012 19:45:04
Lokalizacja: Kraków/Jerzmanowice
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez szymon.ha » 15 lip 2015 21:15:51

Adrian ty nie masz sie za 2400 utrzymać, tylko żona ma drugie tyle zarobić i da się za to żyć bez problemu.

Problem zaczyna się jak chce się kupić dom, bądź go zbudować, mieszkanie itp.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez adrianee36 » 15 lip 2015 21:20:10

no własnie a zakładanie rodziny polega na tym ze trzeba kupic jakies mieszkanie / dom wiec juz mamy lekka reka rate na 1500zł . albo szymon kobieta w ciazy wiec nie pracuje. i mamy tylko jedna wypłate.

blublu1 napisał(a):Nie no , to żona miała Ciebie utrzymywać :)

przemysł informatyczny słabo idzie ostatnio.
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez szymon.ha » 15 lip 2015 21:24:10

z tego co mi wiadomo to kibieta w ciązy hajs dostaje z pracy czy z zusu, no ale tam u was na południu to wszystko inaczej.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez lysy » 15 lip 2015 21:45:40

szymon.ha napisał(a):z tego co mi wiadomo to kibieta w ciązy hajs dostaje z pracy czy z zusu, no ale tam u was na południu to wszystko inaczej.


Uwierz mi, jesli jeszcze sie nie przekolales to sie przekonasz ze ZUS to qrwa co bierze ale nic nie daje. To ze emerycie jeszcze dostaja to wynik ze Panstwo ma z czego dokladac, za 20 lat juz nie bedzie z czego dlateego obecne wyceny swiadczen sa takie z dupy. Kwoty takie ze mozna kupic tylko w ogrodniczym line i isc do lasu sie powiesic.

-- Dodano Śr 15 lip 2015 21:47:42 --

mody1 napisał(a):Jeśli chodzi o sądy to nie mogę narzekać - sprawy o pieniądze zakończone w rozsądnym terminie, komornik działa szybko.


Z prostymi sobie radza. Z bardziej skomplikowymi juz nie, dochodzi do paranoi ze poszkodowany ma udowadniac ze dluznik jest nam winny.

-- Dodano Śr 15 lip 2015 21:48:48 --

mody1 napisał(a):Jak chce zarabiać więcej to trzeba mieć dużo samo zaparcia, trochę szczęścia i ciężko pracować.


Świnta prawda

P.S. Darmo to przychodzi spadek, byle byl bez długów
Rower
Avatar użytkownika
lysy
Mega Troll
 
Posty: 848
Dołączył(a): 28 gru 2008 22:26:08
Lokalizacja: Miasto Marzeń
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez smike » 15 lip 2015 22:15:38

Ja mam nadzieję, że do emerytury nie dożyję... :wink:
Starość się Panu Bogu nie udała - jak to powiedział Ktoś Mądry... 8;)
smike
 

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez RudeBoy » 15 lip 2015 23:00:29

Nie idzie o to, żeby narzekać czy liczyć na to, że Państwo nam pomoże, da, dołoży itd...

Państwo powinno przestać rzucać kłody pod nogi obywatelom.
Pytania retoryczne do przemyślenia:
- dlaczego w PL mamy jedne z najwyższych kosztów pracy?
- dlaczego mamy tak absurdalnie wysoki poziom fiskalizmu? Z każdego wypracowanego przez was 1000zł w ZUSach, podatkach i innych daninach do państwa wraca ok 690zł. Ogarniacie to w ogóle? To mniej więcej tak że przez 8 miesięcy w roku pracujecie na te wszystkie daniny: ZUSy, VATy, PITy i inne.
- dlaczego mamy tak absurdalnie niską kwotę wolną od podatku. Tym po dupie najbardziej dostają Ci mało zarabiający. Śmieszne jest że żyjąc na granicy ubóstwa trzeba płacić podatek dochodowy. Podatek dochodowy od osób fizycznych to nic innego jak kara za to, że się chce na siebie zarabiać.
- dlaczego zakładając nową firmę państwo tak marnie wspiera? Powinny być zwolnienia z ZUSu na kilka lat, podatek wyłącznie powyżej jakiejś wysokiej kwoty
- na wszystko: koncesje, zgody, uprawnienia, pozwolenia, certyfikaty bez których nie możesz prowadzić swojego biznesu

Poza tym jak można w ogóle traktować poważnie Państwo, które z dnia na dzień przychodzi i mówi. Zabieramy wam wszystkim 50% kasy, którą macie odłożoną na kontach OFE i damy ją obecnym emerytom. W zeszłym roku zabrali 50% z OFE innym razem zabiorą pozostałe 50%. A kto z Was da sobie rękę uciąć, że nie będzie w przyszłości sytuacji jak na Cyprze? Wyjdzie taka Ewa Kłamczucha Kopacz i powie, że państwo jest w ciężkiej sytuacji i w związku z tym przejmuje 25% oszczędności zdeponowanych w bankach...

O ogólnej sytuacji w PL nie chce mi się tu pisać bo już mnie męczy to otwieranie ludziom oczu, aby dostrzegli, że żyją w państwie chorym do szpiku. Beton z jakim się spotykam w tej materii mnie przeraża. W sumie lemingom się łatwiej żyje w tej niewiedzy.
Poza tym piszę dość często o tym na FB i co niektórzy z moimi spostrzeżeniami się zapoznali.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez mody1 » 16 lip 2015 05:51:15

adrianee36 napisał(a):no własnie a zakładanie rodziny polega na tym ze trzeba kupic jakies mieszkanie / dom wiec juz mamy lekka reka rate na 1500

W Niemczech 50% społeczeństwa mieszka w wynajętych mieszkaniach, ja ponad 10 lat mieszkałem w TBS

adrianee36 napisał(a):Dlaczego będąc za granicą nawet przy zbieraniu ogórków da sie zyć i jeszcze odkładac kupe szmalu ?

Rozumiem, że pracując przy zbiorach np. w Holandii, kupujesz TAM mieszkanie i defendera z klimą

@Rudeboy
Na pytania retoryczne nie odpowiadam. :D
W kwestii OFE - to od początku był pomysł przeforsowany przez firmy ubezpieczeniowe i tylko one na tym zarobily /na początku 7-8% od każdej wpłaty/. Nie mamy żadnego wpływu na to co dzieje się z tymi pieniędzmi. Podobnie jest z prywatnymi ubezpieczeniami - placisz procent za każda wpłatę i procent za zarządzanie od kapitału - niezależnie czy fundusz przyniesie zysk czy stratę.
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez RudeBoy » 16 lip 2015 09:45:34

mody1 napisał(a):W kwestii OFE - to od początku był pomysł przeforsowany przez firmy ubezpieczeniowe i tylko one na tym zarobily /na początku 7-8% od każdej wpłaty/. Nie mamy żadnego wpływu na to co dzieje się z tymi pieniędzmi. Podobnie jest z prywatnymi ubezpieczeniami - placisz procent za każda wpłatę i procent za zarządzanie od kapitału - niezależnie czy fundusz przyniesie zysk czy stratę.


Wojtek, zgadzam się z tym.
Tym bardziej jest to kradzież w białych rękawiczkach.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez FROTERKA » 16 lip 2015 11:02:11

Dlatego ja wybieram strategię wiewiórki :)
Wiewiórka gromadząc zapasy na zimę, nie robi ich wszystkich w jednym miejscu tylko część tu, część tam, część jeszcze gdzie indziej. Podobno to dlatego, że ma kiepską pamięć i zdarza się jej zapominać, gdzie schowała. Inna teoria mówi, że wręcz przeciwnie, pamięć ma dobrą i wie, że ktoś, np. ptaki albo inna wiewiórka jej zapasy może ukraść, może je zalać deszcz czy też może się przydarzyć inna katastrofa.
Co to ma do mnie? Z ZUS-u niestety wypisać się na da (choć byli tacy, co próbowali), z racji wieku OFE też mam. III filar to już moja suwerenna decyzja, do tego odkładanie z wypłaty. Coś musi wypalić :) Chyba że będzie druga Argentyna.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez adrianee36 » 16 lip 2015 15:15:22

mody1 napisał(a):Rozumiem, że pracując przy zbiorach np. w Holandii, kupujesz TAM mieszkanie i defendera z klimą


moze nie odrazu ale zarabiajac 8-10 000zł miesiecznie jestem w stanie na niego odłozyć.
Avatar użytkownika
adrianee36
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3030
Obrazki: 3
Dołączył(a): 24 lis 2010 21:36:46
Lokalizacja: chełmek
Pochwały: 9
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez szymon.ha » 16 lip 2015 15:52:19

I robisz po 16-20h wiec na co ci mieszkanie i defender?
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez blublu1 » 16 lip 2015 15:57:43

adrianee36 napisał(a):
mody1 napisał(a):Rozumiem, że pracując przy zbiorach np. w Holandii, kupujesz TAM mieszkanie i defendera z klimą


moze nie odrazu ale zarabiajac 8-10 000zł miesiecznie jestem w stanie na niego odłozyć.


Tylko dlaczego większość tych ogórkozbieraczy, wraca po jakimś czasie do tego zapyziałego kraju, zwanego polską . Po co jak tam takie miody ? Ja się nie znam wiec pytam .
Suzuki GSF 650 S Bandit
Ford Fiesta 1.25 , wspomaganie, el. szyby ...klimatyzacja ...zderzaki w kolorze nadwozia ...motanie trwa - pojawiły się alusy ....
Avatar to historia ....
Plecak wyprawowy ....
Avatar użytkownika
blublu1
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1169
Dołączył(a): 30 sie 2012 19:45:04
Lokalizacja: Kraków/Jerzmanowice
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez ali » 16 lip 2015 16:33:21

blublu1 napisał(a):
Tylko dlaczego większość tych ogórkozbieraczy, wraca po jakimś czasie do tego zapyziałego kraju, zwanego polską . Po co jak tam takie miody ? Ja się nie znam wiec pytam .


Większość tych co wraca to nieroby lub nieudaczniki, znam takich którzy wyjechali kupili tam domy i nie zamierzają wracać, a inni pracujący w tych samych zakładach wracają bo się "nie opłaca".
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez blublu1 » 16 lip 2015 16:43:00

ali napisał(a):
blublu1 napisał(a):
Tylko dlaczego większość tych ogórkozbieraczy, wraca po jakimś czasie do tego zapyziałego kraju, zwanego polską . Po co jak tam takie miody ? Ja się nie znam wiec pytam .


Większość tych co wraca to nieroby lub nieudaczniki, znam takich którzy wyjechali kupili tam domy i nie zamierzają wracać, a inni pracujący w tych samych zakładach wracają bo się "nie opłaca".


No i teraz prawie podsumowałeś , to co ja pisałem duuuzo wyzej . Jest to adekwatne do polskich warunków, no może z mniejszą ilością pieniądza - ogólnie.
Suzuki GSF 650 S Bandit
Ford Fiesta 1.25 , wspomaganie, el. szyby ...klimatyzacja ...zderzaki w kolorze nadwozia ...motanie trwa - pojawiły się alusy ....
Avatar to historia ....
Plecak wyprawowy ....
Avatar użytkownika
blublu1
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1169
Dołączył(a): 30 sie 2012 19:45:04
Lokalizacja: Kraków/Jerzmanowice
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: A emeryturę zamierzam spędzać tak :D

Postprzez ali » 16 lip 2015 16:50:16

Zachód od PL rózni się przede wszystkim socjalem, a co za tym idzie prostszym życiem. Ale i tak do dentysty latają na wakacje do PL :P
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość