Witamy !



Co na miejsce outlooka ?

Rozmowy na wszystkie tematy

Co na miejsce outlooka ?

Postprzez mazurkas007 » 07 wrz 2010 08:08:37

Możecie polecić jakiś freewarowy program do obsługi poczty zamiast outlooka, coś wartego uwagi i przyjaznego w obsłudze. Tak, żeby dało się przekopiować archiwum outlooka do tego programu, aby przejąć wszystkie już otrzymane wiadomości.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez ADAM SP3WXO » 07 wrz 2010 08:39:23

Ja używam pod Windowsem Thunderbirda w wersji 2.0. Starsza wersja ale bardziej mi odpowiada funkcjonalność. Pod Linuxem- Evolution.
ADAM SP3WXO
 

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez jrzeuski » 07 wrz 2010 10:21:34

Jak darmowe to Thunderbird. TheBat też jest super, ale to shareware.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez mazurkas007 » 07 wrz 2010 10:55:00

jest jakiś sposób, żeby zgrać wszystkie konta z ustawieniami z outlooka np na pamięć USB i przeżucić do innego komputera do thundrbird'a ?
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez jrzeuski » 07 wrz 2010 11:34:16

Tak, zamykasz Outlooka (rozumiem, że chodzi o Outlook Express a nie klienta Exchange), zgrywasz cały katalog z daną tożsamością (jest w katalogu domowym użytkownika, najlepiej poszukaj po świeżej dacie modyfikacji, bo w nazwie katalogu jest GUID a nie nazwa tożsamości) a potem wskazujesz ten katalog przy imporcie w Thunderbirdzie.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez mazurkas007 » 07 wrz 2010 13:07:25

to, to wiedziałem że tak można, myślałem tylko że jest jakaś procedura eksportu danych - taka normalna hehehehe.
ok, dzieki.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez nightman » 07 wrz 2010 14:40:08

pogoogluj trochę - na 100% jest soft odczytujący outlookowskie dbfy i konwertujący to na różne programy mailowe - a co Ci się dzieje z outlookiem że chcesz go tak okrutnie się pozbyć?
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez Sh4rKy » 07 wrz 2010 17:33:46

@nightman: skoro szuka czegoś freeware to pewnie licencja na outlook się kończy?

Ja polecam Eudore - taki stuningowany Thunderbird :)
Sh4rKy
 

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez nightman » 07 wrz 2010 17:52:59

dla tego pytam co kolegę gryzie - może po prostu drażni go problematyczna czasami obsługa ;)
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez Wookash » 07 wrz 2010 19:05:42

Ja obstawiam ze mazurkas korzystal z OE w XP i pewnie sie przesiadl na nowszy system gdzie OE zastapil Windows Mail a tez znowu to porazka i stad szukanie alternatywy.
Wookash
 

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez ADAM SP3WXO » 07 wrz 2010 19:11:51

Z produktami MS jest tak trochę dziwnie. Niby jest, ale tak jakby go nie było :D

Kiedyś ktoś powiedział o Windows Vista: " Jest wiele powodów aby mieć Vistę, ale żaden nie jest dobry"

Myślę, że coś w tym jest.
ADAM SP3WXO
 

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez jrzeuski » 07 wrz 2010 20:48:24

Sh4rKy napisał(a):Ja polecam Eudore - taki stuningowany Thunderbird :)

Jak Eudora już była dorosła, to o Thunderbirdzie jeszcze nikt nie śnił :P
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez mazurkas007 » 08 wrz 2010 05:58:38

sprawiłem sobie nowy komputerek i nie ma w nim offica a więc i outlooka. system to windows 7.
zamiast offica to sobie wstawię openoffice, tylko cos na miejsce outlooka potrzebuję.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez nightman » 08 wrz 2010 06:13:35

Fakt "7" nie ma w standardzie klienta poczty...
a) możesz pociągnąć klienta pod "7" polecanego przez M(ajkro)Soft... czyli coś tam LIVE ( bodaj Poczta Live z pakietu WindowsLive ) z http://download.live.com/ ( niestety wymaga rejestracji ale płatny nie jest - przynajmniej nikt mnie jeszcze nie gonił z miejsc gdzie to instalowałem )
b) ewentualnie Mozilla Thunderbird - będzie podobny do OutlookExpressa

Dobra rada - Zanim jednak coś zaczniesz na poważnie używać z freewarowców, po instalacji potestuj odrobinkę - W7 ma czasem upierdliwość i nie wszystko co działa na innym systemie chodzi na nim jak trzeba :twisted: ( tu głównie mam na myśli XP i inne potomki NT4 ) choć Vistulę bije w stabilności na głowę
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez ADAM SP3WXO » 08 wrz 2010 06:18:36

Wypróbuj któryś program :)

W Thunderbirdzie 2.xx po wprowadzeniu nazwy serwera poczty nie pobieraj odrazu wiadomości tylko zmiej w ustawieniach konta, aby pozostawił wiadomości na serwerze.

W Thunderbirdzie 3.xx jest prostrza konfiguracja konta i wiadomości domyśnie są pozostawiane na serwerze przez 14 dni.

Osobiście bardziej mi przypadł do gustu 2.xx :D
ADAM SP3WXO
 

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez zielaq » 08 wrz 2010 06:49:25

ja sie nie moglem przestawic na thunderbirda. korzystam z klienta poczty windows live i musze powiedziec ze jest o wiele fajniejszy niz poprzednie wersje outlooka. jest prostszy, i jak masz wiecej niz jedno konto email to dzieli z automatu na foldery wiadomosci przychodzace
zielaq
 

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez Sh4rKy » 08 wrz 2010 19:10:20

Ja jednak cały czas oponuję za Eudorą - ma tą przewagę na TB, że poprawnie odczytuje foldery IMAP, szczególnie w gmailu.

Aktualnie producent opracowuje wersję freeware (w trakcie rozwoju - ver 1.0rc2). Do ściągnięcia pod tym adresem: http://eudora.com/betas
Sh4rKy
 

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez nestor » 09 wrz 2010 00:47:58

Najlepsza poczta e-mail - przez www, a lokalny klient poczty - mozilla (thunderbird) - radzi sobie bardzo dobrze na wszystkich systemach ms i linuksowych.
Zainstaluj thunderbirda obok outlooka, zaimportuj thunderbirdem poczte outlookowa. Katalog pocztowy thunderbirda zgraj na flasha usb. W kazdej innej instalacji thundera wskazesz ten katalog i bedziesz mial wszystko.
Obrazek
off-road jest jak seks - jak nie ma w nim uczucia, to sama technika nie wystarczy
Avatar użytkownika
nestor
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Obrazki: 1
Dołączył(a): 03 gru 2009 22:49:26
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez mazurkas007 » 09 wrz 2010 05:57:24

Dzięki za wszelkie wskazówki, przydadzą się w przeprowadzce na nowy komp.

Pytań ciąg dalszy - czy w "7" jest jakaś specjalna konfiguracja sieci WiFi.
Mam w domu dostęp do netu przez router wifi, zasada jest prosta, włączony komputer znajduje sieć wifi, przy łączeniu router prosi o klucz, wpisuje się klucz i dowolny komputer jest w sieci i ma dostęp do internetu. U dostawcy internetu komputerem jest mój router, jeśli ja mam połączenie z routerem to mam dostęp do netu. I teraz, ten nowy komp ma Win-7, znajduje dostępną sieć wifi, przy próbie połączenia wyskakuje okienko do wpisania klucza, wpisuję klucz i komp łączy się z routerem ale nie ma dostępu do netu, wyskakuje okienko, że 'połączenie ma ograniczone możliwości' i koniec. Był wczoraj gość z firmy, która dostarcza mi internet i próbowaliśmy na wszystkie sposoby, z dynamicznym IP, z wymuszonym IP, jako serwer DNS - efekt zawsze ten sam, komp łączy się z routerem po wifi ale netu nie ma. Przy czym wszystkie inne komputery w domu + komputer gościa śmigały, że hej i nie miały problemów z netem. Czy więc w 7 jest jakieś specjalne konfigurowanie sieci ? z drugiej strony, co ma system operacyjny do połączenia wifi, wpisuje klucz, łączy się i powinno wszystko gadać. Jednak Win to Win i różne mogą być mądrości :|
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Co na miejsce outlooka ?

Postprzez nightman » 09 wrz 2010 06:10:05

Oczywiście rozumiem że usługodawca nie ma włączonej jakiejś dodatkowej weryfikacji po MACu - ale to jest mało prawdopodobne w tej konfiguracji, choć możliwe.

- czy przy dynamicznym IPku adres jest pobierany poprawnie?
- co to masz za rutka ( model i typ )
- jaki komputer ( model / typ / karta sieciowa ) głównie karta WiFi

Na uspokojenie powiem że Vista i Win7 "czasami" mają problemy z WiFi więc nie jesteś jedyny ... choć to "czasami" jest pojęciem bardzo nieodpowiednim.
Ostatnio edytowano 09 wrz 2010 06:25:42 przez nightman, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Następna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości