Witamy !



Frontera i blokady mostów

Wszystko o przeróbkach Frontery

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez vit2107 » 06 gru 2009 19:59:16

maciar napisał(a):A to zle,klasyczne rozwiązanie auta terenowego.Patrol ,pajero przód dołączany na sztywno czy ich użytkownicy sie martwią raczej nie :D

Nie żebym narzekał :pomidor: - jak dla mnie wystarczy, lecz nigdy nie jest tego za wiele :guns: Trze trochę bardziej uważać na czarnym.
Don't panic, keep driving, keep smiling, all is well.
picasa chomik axle/chart dana/spicer Front/Locker
Avatar użytkownika
vit2107
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 01 lut 2009 15:39:30
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 6
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez Wookash » 06 gru 2009 20:03:48

Pajero pinin ma all time 4wd przynajmniej moja dziewczyna tak ma w swoim czy sie przod rozlacza nie wiem ale reduktora to nie ma na 100%. Do tej pory jezdzilem tylko lada niva z centralnym dyfrem i powiem szczerze brakuje mi tego we froci. W ladzie byl rozdzial o ile pamietam 30% przod reszta tyl. Zazwyczaj w terenie dawala rade na samym reduktorze a jak bylo juz ciezko to 3 wajcha w ruch i byla blokada.
Wookash
 

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez maciar » 06 gru 2009 20:08:00

Rozłącza,leśniczy miał nive i był :D dostał pajero pinini :cry2:
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez Wookash » 06 gru 2009 20:08:57

ano wlasnie lada jest fajna a gdyby ja posadzil na ramie bylaby jeszcze fajniejsza
Wookash
 

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez brum » 06 gru 2009 20:10:49

Zaraz się zacznie płacz jak to szkoda ze Frota nie ma centralnego bo by się fajnie po mokrym asfalcie jeździło.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez ijido » 06 gru 2009 20:24:30

hahaha, tylko ze nie chodzi tu o centralne, mi tam na sranie ono, mi chodzi co to jest ta chwilowa blokada mostu i jak ona faktycznie działa, a druga rzeczą jest to jak zrobić blokadę mostów żeby wszystkie koła wygrzebywały sie równo i czy można do frotki dopasować jakieś nowsze mechanizmy?
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez brum » 06 gru 2009 20:28:03

Frota nie ma chwilowej blokady jeśli już ma to LSD a o blokadach napisał dljm
aż tak Ci są one potrzebne?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez vit2107 » 06 gru 2009 20:33:08

Nie nie - swoją drogą raz mi się przydarzyło w deszczu lekko wypaść z zakrętu bez pobocza ale strach był. Teraz jak ulewa to przycisk i wolniutko 90 kmh :)
Don't panic, keep driving, keep smiling, all is well.
picasa chomik axle/chart dana/spicer Front/Locker
Avatar użytkownika
vit2107
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 01 lut 2009 15:39:30
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 6
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez maciar » 06 gru 2009 20:38:13

ijido napisał(a):hahaha, tylko ze nie chodzi tu o centralne, mi tam na sranie ono, mi chodzi co to jest ta chwilowa blokada mostu i jak ona faktycznie działa, a druga rzeczą jest to jak zrobić blokadę mostów żeby wszystkie koła wygrzebywały sie równo i czy można do frotki dopasować jakieś nowsze mechanizmy?
Narazie to chyba koledze nie sa bo na frotke jeszcze czeka,a jak na siłe chcesz to se załozysz blokada tylnego 3400,przedniego 3900 i do tego kompresor 1000 i robota pewnie drugi 1000 co pamietam to darek w przodzie przetaczał bo sie nie mieściło.A jeśli chodzi o blokade chwilowa to jak brum napisał nie jest chwilowa lecz jest to most o zwiekszonym tarciu wewnetrznym co oznacza ze różnice w podłozu musza byc większe (przyczepność)aby mechanizm różnicowy zadziałał przy małych różnicach sa napedzane oba koła.
tel. 504 035 487
Avatar użytkownika
maciar
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1280
Obrazki: 1
Dołączył(a): 16 mar 2008 20:15:33
Lokalizacja: Biała Podlaska
Pochwały: 16
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez ijido » 06 gru 2009 20:51:00

no ja porostu mówię to co wyczytałem w instrukcji do frotki i pisze tam wyraźnie:
Automatyczna blokada przedniej osi. Wciśnięcie przełącznika napędu powoduje automatyczne zablokowanie przedniego mostu napędowego.Gdy przycisk zostanie zwolniony, przedni most zostaje odblokowany. Automatyczna blokada umożliwia włączenie i wyłączenie napędu na dwie osie podczas jazdy, jeżeli prędkość samochodu nie przekracza 96km/h.

wyciąg z instrukcji :)
i zastanawiam się co tak naprawdę się tam blokuje.
apropo tych międyosiowych mechanizmów różnicowych czy da się domontować taki mechanizm we frotce?
i gdzie w małopolsce (Kraków) robią blokady mostów.
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez wikked » 06 gru 2009 20:55:23

ijido napisał(a):i zastanawiam się co tak naprawdę się tam blokuje.
apropo tych międyosiowych mechanizmów różnicowych czy da się domontować taki mechanizm we frotce?
i gdzie w małopolsce (Kraków) robią blokady mostów.

ad.1 blokuje się to co koledzya napisali wcześniej
ad.2 wszystko sie da tylko nie wiem czy CIę stać
ad.3 napisz o czym konkretnie mówisz/ piszesz czy chodzi Ci o blokadę międzyosiową, przodu, tyłu?
wikked
 

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez brum » 06 gru 2009 20:56:09

ijido napisał(a):no ja porostu mówię to co wyczytałem w instrukcji do frotki i pisze tam wyraźnie:Automatyczna blokada przedniej osi. Wciśnięcie przełącznika napędu powoduje automatyczne zablokowanie przedniego mostu napędowego.Gdy przycisk zostanie zwolniony, przedni most zostaje odblokowany. Automatyczna blokada umożliwia włączenie i wyłączenie napędu na dwie osie podczas jazdy, jeżeli prędkość samochodu nie przekracza 96km/h.


Nie ma żadnej blokady i tyle w tym temacie.

ijido napisał(a):apropo tych międyosiowych mechanizmów różnicowych czy da się domontować taki mechanizm we frotce?


trzeba raczej zmienić skrzynie a łatwe to nie będzie np Super Select z Pajero.


ijido napisał(a):i gdzie w małopolsce (Kraków) robią blokady mostów.


Robi je firma ARB z USA
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez ijido » 06 gru 2009 21:07:30

acha czyli żeby na 4x4 można jechać kiedy sie chce to skrzynia do wymiany i zapewnie nic a nic nie pasuje i trzeba sporo przerabiać? ot ci chodziło jak sie nie mylę.
no cóż kiedyś pomyślimy

do stanów frotki wysyłał nie będę żeby mi blokady zamontowali, ale pewnie się w Polsce porozglądam, byle honker rolniczy wóz naszej armii z reduktorem od nivy ma blokady a we frotce to problem, może pogadam z chłopakami to się coś u producenta tych honkrów wykombinuje.
Fronterzak zielony? Nie, to Krypton Green Mica.
Krypton - Superman.
Green - Wojskowy kolor.
Mica - Pocisk rakietowy przechwytujący.

Sam lepiej bym tego nie wymyślił ^^.
Avatar użytkownika
ijido
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 761
Obrazki: 0
Dołączył(a): 19 paź 2009 11:24:31
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez brum » 06 gru 2009 21:13:07

ijido napisał(a):acha czyli żeby na 4x4 można jechać kiedy sie chce to skrzynia do wymiany i zapewnie nic a nic nie pasuje i trzeba sporo przerabiać? ot ci chodziło jak sie nie mylę.no cóż kiedyś pomyślimy


Na pewno nie pasuje. Do wymiany na pewno wały, i dorobienie przystawki między silnikiem a skrzynią.


ijido napisał(a):do stanów frotki wysyłał nie będę żeby mi blokady zamontowali, ale pewnie się w Polsce porozglądam, byle honker rolniczy wóz naszej armii z reduktorem od nivy ma blokady a we frotce to problem, może pogadam z chłopakami to się coś u producenta tych honkrów wykombinuje.


W KRK montują ale trzeba blokady ze stanów ściągnąć, od honkera nie zamontujesz to tego mostu..

Naprawdę tak Ci to potrzebne bo mnie to bardzo ciekawi :mrgreen:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez wikked » 06 gru 2009 21:45:16

ijido napisał(a): byle honker rolniczy wóz naszej armii z reduktorem od nivy ma blokady a we frotce to problem, może pogadam z chłopakami to się coś u producenta tych honkrów wykombinuje.

Honker nie ma blokad tylko międzyosiową
wikked
 

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez mazurkas007 » 06 gru 2009 22:00:51

mysle, ze kolega powinien najpierw dowiedziec sie co to jest mechanizm roznicowy przedniej/tylnej osi, centralny mechanizm roznicowy, blokada przedniego/tylnego dyferencjalu, reduktor itp....
pozniej poczytac na forum jak dziala uklad 4x4 we frotce.
na koniec zapytac od nowa co i jak chce domontowac i gdzie zamontowac.
Bo kolega plata wszystko i myli nazwy i pojecia, i chyba tak do konca sam nie wie co chce, i do czego.

ps. ja mam blokade tylnego mostu ARB i kilka osob z podkarpackiej potwierdzi ze roznica jest ogromna, jesli jada razem dwa takie same auta, w jednym jest blokada w drugim nie ma.
tylko jeszcze raz, po co Ci to, do czego, aby jechac na weekend na polne drogi, to w zupelnosci standardowe 4x4 frotki wystarczy.
Ostatnio edytowano 06 gru 2009 22:04:40 przez mazurkas007, łącznie edytowano 1 raz
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez wikked » 06 gru 2009 22:04:19

mazurkas007 napisał(a):mysle, ze kolega powinien najpierw dowiedziec sie co to jest mechanizm roznicowy przedniej/tylnej osi, centralny mechanizm roznicowy, blokada przedniego/tylnego dyferencjalu, reduktor itp....
pozniej poczytac na forum jak dziala uklad 4x4 we frotce.
na koniec zapytac od nowa co i jak chce domontowac i gdzie zamontowac.
Bo kolega plata wszystko i myli nazwy i pojecia, i chyba tak do konca sam nie wie co chce, i do czego.

i to w sumie koledze ijido
zamyka temat do czasu poznania w/w pojęć.
wikked
 

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez STRUNA » 06 gru 2009 22:05:41

To ja jeszcze zapytam co to blokada między osiowa?
STRUNA
 

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez mazurkas007 » 06 gru 2009 22:08:40

STRUNA napisał(a):To ja jeszcze zapytam co to blokada między osiowa?


to samo co blokada mostu ( dyferencjalu osi przedniej lub tylnej ) tylko, ze blokuje centralny mechanizm roznicowy, ktory dzieli naped pomiedzy przednia i tylna os.
we frotce nie ma blokady miedzy osiowej, bo nie ma centralnego dyferencjalu, naped jest zawsze przekazywany na sztywno na przod i na tyl. w duuuuuuzym uproszzeniu mozna powiedziec, ze frotka ma stala blokade centralnego dyfra, ale to lekkie naciaganie faktow.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Frontera i blokady mostów

Postprzez dljm » 06 gru 2009 22:12:43

zarówno frota A jak i B
ma napęd na tylną oś z możliwością na sztywno podłączenia osi przedniej
różnica jest taka że w A robi się to lewarkiem i trzeba zatrzymać auto
a w B realizowane jest to przyciskiem i można to robić podczas jazdy nawet do 90 km/h
w niektórych frotach tylny most miał LSD (czyli dyfer o ograniczonym poślizgu)
nigdy we frotach nie było 100% mechanicznych blokad
jeżeli bardzo chcesz to najprościej jest założyć blokady firmy ARB
do froci B posują do tyłu RD-117, a do przodu, niestety po konkretnych przeróbkach mostu (tylko most od 3,2v6), lub wymianie na most Isuzu Troopera RD-94
... najbardziej zagorzałymi przeciwnikami automatów, są najczęściej ludzie, którzy nigdy nimi nie jeździli ...
Avatar użytkownika
dljm
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1447
Obrazki: 1
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:00:40
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 5
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron