Witamy !



Bagażnik dachowy, realizacje, rozmowy

Wszystko o przeróbkach Frontery

Re: Bagażnik A Sport Soft-top

Postprzez Harnasavo » 27 gru 2012 23:25:29

Kolego w tym temacie znajdziesz sobie wszystko co chcesz wiedzieć - viewtopic.php?f=23&t=1447
Avatar użytkownika
Harnasavo
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 76
Obrazki: 13
Dołączył(a): 31 mar 2012 18:51:17
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez scooter1979 » 28 gru 2012 18:58:18

Dzięki bardzo, już tu zerkałem, ale nie mogę nic znaleźć. Ewentualnie do dachu przykręcić, jeśli chodzi o bagażnik i wykorzystując mocowania pod zaślepką, ale to tylko jakiś robiony. A jeśli chciałbym jedną belkę, pod te mocowania fabryczne??? Jakąś od innego samochodu??? Dziś sprawdzałem od Vivaro, ale nie pasuje. Przypominam, że to A Sport soft-top. Nie ma relingów, tylko otwory pod bagażnik do hard-topa.
Pozdro
scooter1979
 

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez Odoll » 28 gru 2012 20:59:04

Masz kabriolera z miękkim dachem ?? bo jak tak to cienko widze bagarznik dachowy u ciebie :(
Chyba że masz herdtopa ale bez relingów to już jest troche lepiej ale nie uroczo bo miejsca mocowań relingów sa profilowane i to niesymetrycznie wiec dopasowanie jakiejś blachy jest cholernie trodne ( próbowałem ,wiem ) najlepszym rozwiązaniem jest zakóp relingów i wtedy montowanie do nich bagarznika .
Tylko taki bagarznik nie może być za mocno obciążony bo te śróbki co mocują relingi to są jakoś śmiesznie cienkie więc jak za dużo napakujesz to ci może w nagłej sytuacji bagarznik pofrunąć do przodu :(
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez scooter1979 » 28 gru 2012 22:02:11

Tak, miękki dach. A jedna belka na te fabryczne miejsca pod zaślepkami, to od czego może pasować ??? Ewentualnie jeszcze suwak do bocznej szyby (sam suwak bez ząbków), nie wiesz jaki to kupić ??? Nic nie pasuje, minimalnie za duży, za mały ....
scooter1979
 

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez Odoll » 28 gru 2012 22:23:43

Do kabrioleta to Ty bagarznika dachowego nie zrobisz raczej , bo niby jak :niewiem:
Ale 1 belkę da radę taka powiedzmy na halogeny bo akurat przednie mocowania do relingów jest profilowane symetrycznie . Wystarczy wziąć kształtownik aluminiowy tak gdzieś 3mm i wyklepać jeden z jego boków , podkleić jakąś gómą od dentki , wywiercić otwory i już masz mocowanie . Tylni jest cholernie tródno zrobic bo tam jest profil niesymetryczny ale Ciebie to nie dotyczy :)
Na tym : https://picasaweb.google.com/lh/photo/9YFf8xxrTaUFR42EvNaKMR_7Z7KVFLdmxQgt9bZiRVA?feat=directlink widać jak takie ustrojstwo wygląda. Tylko sobie powiększ to lepiej widać :wink:
A co do zamka to nie mam pojecia :niewiem:
Ostatnio edytowano 28 gru 2012 22:44:15 przez Odoll, łącznie edytowano 1 raz
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez Balkandriver » 28 gru 2012 22:39:39

scooter1979 napisał(a):Tak, miękki dach. A jedna belka na te fabryczne miejsca pod zaślepkami, to od czego może pasować ??? Ewentualnie jeszcze suwak do bocznej szyby (sam suwak bez ząbków), nie wiesz jaki to kupić ??? Nic nie pasuje, minimalnie za duży, za mały ....

Nie za bardzo śledzę wątek, ale jak jesteś z Mazowieckiego - podjedź do Mrokowa, do firmy Amos (http://www.amos.auto.pl/), na ul. Szkolną, poproś o Pana Kowalskiego, powiedz, że jesteś od gościa z Krakowa, od srebrnej terenówki i poproś, by Ci dobrali na miejscu system mocowania dla Twojego auta. Być może, że trzeba będzie składać z kilku systemów (jak to dobierałem dla kilku kolegów), mają tam linię produkcyjną i kupę składowych części.
Jak dotrzesz, to, proszę, pozdrów go ode mnie, pliss.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez scooter1979 » 28 gru 2012 23:24:07

Dzięki za info i fotę. Zrobię jak piszecie, będzie najprościej. Do Mrokowa mam 10 min, podlecę i pozdrowię. :razz:
Pozdro
Wesołego 2013
scooter1979
 

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez thral666 » 29 gru 2012 00:15:49

scooter1979 napisał(a):Tak, miękki dach. A jedna belka na te fabryczne miejsca pod zaślepkami, to od czego może pasować ??? Ewentualnie jeszcze suwak do bocznej szyby (sam suwak bez ząbków), nie wiesz jaki to kupić ??? Nic nie pasuje, minimalnie za duży, za mały ....


A nie ma możliwości w wersji z miękkim dachem podłapać się z tyłu do rur, które idą pod dachem i wtedy założyć bagażnik. A w ogóle to hard topa można na allegro kupić i po sprawie :P
thral666
 

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez auri.chebzie » 29 gru 2012 00:25:33

Nie rób komplikacji partyzanckich szwedzko malezyjskich.
Kup se hardtopa, relingi do sporta (życzę powodzenia), belki poprzeczne i cześć pieśni - można montować wszystko - bagażnik lub box
Avatar użytkownika
auri.chebzie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 257
Dołączył(a): 22 kwi 2010 07:41:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez thral666 » 29 gru 2012 00:26:50

auri.chebzie napisał(a):Nie rób komplikacji partyzanckich szwedzko malezyjskich.
Kup se hardtopa, relingi do sporta (życzę powodzenia), belki poprzeczne i cześć pieśni - można montować wszystko - bagażnik lub box



Dokładnie :)
thral666
 

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez scooter1979 » 29 gru 2012 00:49:44

Jeden pałąk mi wystarczy, mam już taką samoróbkę, ale wygląda całkiem średnio
Obrazek
scooter1979
 

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez Odoll » 29 gru 2012 05:52:54

thral666 napisał(a):
A nie ma możliwości w wersji z miękkim dachem podłapać się z tyłu do rur, które idą pod dachem i wtedy założyć bagażnik.


Jest coś podobnego co opisałeś i to w orginalnych dodatkach do froty , ale dostępne pewnie tylko w Oplu i za kase taką że by ci sie odechciało :(

auri.chebzie napisał(a):relingi do sporta (życzę powodzenia),


Nie bądź taki pesymista , fakt że nie leżą i czekają na aledrogo aż ktoś kupi ale można upolować , mi się udało . Trzeba strzelać w aukcje gdzie ktoś sprzedaje frotkę "Na części lub w całości" i dzwonić , nie zawsze wszystko wystawiają a mają .
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez auri.chebzie » 29 gru 2012 10:22:30

Wiem, w podobny sposób zdobyłem swoje relingi :1:
Avatar użytkownika
auri.chebzie
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 257
Dołączył(a): 22 kwi 2010 07:41:13
Lokalizacja: Ruda Śląska
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez thral666 » 29 gru 2012 15:25:54

Odoll napisał(a):
thral666 napisał(a):
A nie ma możliwości w wersji z miękkim dachem podłapać się z tyłu do rur, które idą pod dachem i wtedy założyć bagażnik.


Jest coś podobnego co opisałeś i to w orginalnych dodatkach do froty , ale dostępne pewnie tylko w Oplu i za kase taką że by ci sie odechciało :(



No ale można by coś po swojemu zmotać :) Nie ma rzeczy nie możliwych.
thral666
 

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez Odoll » 29 gru 2012 16:19:45

thral666 napisał(a):
No ale można by coś po swojemu zmotać :) Nie ma rzeczy nie możliwych.


Jest tylko mały problem , jak coś dołożysz do tej rury to nie założysz mienkkiego dachu . To coś oryginalne chyba było montowane jakoś do karoserii tak że można było zamknąć dach . Niestety nie udalo mi się znaleźć dziś tego ustrojstwa w sieci co by pokazać :(
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Bagażniki OFF-ROADOWE

Postprzez thral666 » 29 gru 2012 17:20:36

Odoll napisał(a):
thral666 napisał(a):
No ale można by coś po swojemu zmotać :) Nie ma rzeczy nie możliwych.


Jest tylko mały problem , jak coś dołożysz do tej rury to nie założysz mienkkiego dachu . To coś oryginalne chyba było montowane jakoś do karoserii tak że można było zamknąć dach . Niestety nie udalo mi się znaleźć dziś tego ustrojstwa w sieci co by pokazać :(



No chyba, że tak. Ale z drugiej strony decydując się na bagażnik wyprawowy to mało kiedy się dach otwiera bo bagażnika raczej się już nie demontuje. Chociaż miałem tak zrobiony bagażnik, że górną nakładkę z dachu dało radę wysunąć. No chyba, że tylko doraźnie zakładany box to sprawa się komplikuje bo za bardzo w miękki dach ingerować nie można.
thral666
 

Re: Bagażnik dachowy, realizacje, rozmowy

Postprzez Harnasavo » 09 mar 2013 22:25:36

Coś tu cicho, więc pochwale się moją nową produkcją :boss:

150615051504150315021501
Avatar użytkownika
Harnasavo
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 76
Obrazki: 13
Dołączył(a): 31 mar 2012 18:51:17
Lokalizacja: Częstochowa
Pochwały: 1
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Bagażnik dachowy, realizacje, rozmowy

Postprzez mpl » 10 mar 2013 10:00:07

Może do miekkiego dachu zmotać takie mocowanie jak jest w LR Freelander - rura mocowana z tyłu do karoseri i wzdłuż bocznej lini dachu do góry i zagięta do przodu i mocowana w miejsce przedniego uchwytu na reling. mona wtdy dogiąć z jednego kawałka rury i dach się otwiera i jest jak zamocować bagażnik dachowy.

Obrazek
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Bagażnik dachowy, realizacje, rozmowy

Postprzez thral666 » 10 mar 2013 16:57:06

mpl napisał(a):Może do miekkiego dachu zmotać takie mocowanie jak jest w LR Freelander - rura mocowana z tyłu do karoseri i wzdłuż bocznej lini dachu do góry i zagięta do przodu i mocowana w miejsce przedniego uchwytu na reling. mona wtdy dogiąć z jednego kawałka rury i dach się otwiera i jest jak zamocować bagażnik dachowy.



Dobry pomysł i wcale by to źle nie wyglądało :)
thral666
 

Re: Bagażnik dachowy, realizacje, rozmowy

Postprzez Odoll » 10 mar 2013 19:14:08

właśnie coś podobnego OPEL oferuje jako wyposażenie opcjonalne tylko nie wiem gdzie to kupić i ile kosztuje , podejżewam że majątek :-|

Znalazłem rysunek jak to wygląda : http://www.partsbase.org/images/catalog ... c9bc49.jpg
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron