Witamy !



Snorkel

Wszystko o przeróbkach Frontery

Re: SNORKEL

Postprzez GRZEGORZ85 » 10 lis 2011 17:45:14

http://opel-isuzu-4x4.mforos.com/600687 ... rontera-b/

fajnie pokazano montarz trzeba by było teraz poszukać takiego snorkela ktory ma te same katy nachylenia i moze dalo by rade cos zrobic. Bo airflow jednak cena troche odstrasza.
GRZEGORZ85
 

Re: SNORKEL

Postprzez JJKILLER » 11 lis 2011 02:38:23

GRZEGORZ85 napisał(a): http://opel-isuzu-4x4.mforos.com/600687 ... rontera-b/

fajnie pokazano montarz trzeba by było teraz poszukać takiego snorkela ktory ma te same katy nachylenia i moze dalo by rade cos zrobic. Bo airflow jednak cena troche odstrasza.

Hmmm, coś mi to przypomina :roll:

Obrazek

http://www.forum.opelfrontera.pl/viewtopic.php?p=123121#p123121

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: SNORKEL

Postprzez Kristoffer » 11 lis 2011 20:45:44

Kibel rurę to ja miałem w gazie69 i było git, ale takie rozwiązania we Frocie to moim zdaniem koszmar hydraulika...
Mimo wszystko chcemy, żeby to jakoś wyglądało... nie jak element spłuczki muszli klozetowej albo rynna przy altance.[/quote]


Dla mnie estetyka też jest ważna jak się używa auta do codziennej ekspleatacji.Kibel rura i inne mody z nomi/obi :wink: nie zawsze wyglądają fachowo.Choć chłopaki tu już opanowali montaż motanych snorkli i niektórym całkiem przyzwoicie to powychodziło :>: :D
Frontera B Sport RS
Ratownik XTR
lift IRONMAN 3"
Dotz Dakar 15 ET+12J7
BFG AT 31x10.5
http://www.facebook.com/groups/519662818045283/
Avatar użytkownika
Kristoffer
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 265
Obrazki: 16
Dołączył(a): 04 gru 2008 13:25:57
Lokalizacja: Płock
Pochwały: 1
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: SNORKEL

Postprzez JJKILLER » 11 lis 2011 22:34:48

RudeBoy napisał(a):...takie rozwiązania we Frocie to moim zdaniem koszmar hydraulika...
Mimo wszystko chcemy, żeby to jakoś wyglądało... nie jak element spłuczki muszli klozetowej albo rynna przy altance.

Hmmm :roll:
Masz coś przeciw Mojej lub Jacka "rynnie" ??? :evil:
;)
Obrazek
2011-06-22 14.29.23.jpg
2011-06-22 14.29.23.jpg (52.19 KiB) Przeglądane 294 razy


Czy nasze rynny i spłuczki nie są lepsze od dedykowanych???
To może wymień zalety tych "oryginałów" nad naszymi zmotami ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: SNORKEL

Postprzez RudeBoy » 12 lis 2011 01:48:20

czemu od razu mam mieć "coś"...
Przede wszystkim, moim zdaniem to nie wygląda estetycznie choć akurat Wasz rozwiązania są dość ładnie wykończone e ale sam wiesz że często można spotkać koszmarki z szarej pcv fi 75...
Tak jak Ci pisałem ja już kiedyś miałem kanalize w aucie i nie chce więcej... :)

Co do przewagi snorka o którym pisałem czyli SS100HF lub jego kopii nad home made rynno-kanalizo snorkel to:

- przede wszystkim to że jest przeźroczysty dla gałęzi... nic go nie zaczepia i nie targa kominkiem
- rynnowa rura zimą przy strzele w gałąź pęka jak zapałka
- estetyka - wymieniam jako ostatnie bo to kwestia gustu i nie powinna być dyskutowana

1200zł za snorkel nigdy w życiu bym nie zapłacił ale 500 jeszcze jest akceptowalne tym bardziej że jak sam robisz też ponosisz koszta. Nie licząc tanich jak barszcz pcv-łek ale już rurę zbrojoną do podłączenia do filtra trzeba kupić no i kominek też można nabyć za ok 100.
Grzechu

I would rather push my Land Rover than drive a jeep
jest Land Rover Discovery II Td5 - miłość przyjdzie z czasem
była Frontera B Sport 2.2dti - lift 3" + BL 1" BFG MT KM2 32", stal, winch, osłony i inne fanty
Avatar użytkownika
RudeBoy
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 7357
Obrazki: 21
Dołączył(a): 17 kwi 2011 00:58:19
Pochwały: 91
Województwo: Małopolskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: SNORKEL

Postprzez jasin » 20 lis 2011 11:07:08

Panowie mam pytanie co do snorkela, czy zwiększa on zużycie paliwa bo kiedyś słyszałem, że po jego zamontowaniu auto więcej pali.
jasin
 

Re: SNORKEL

Postprzez JJKILLER » 20 lis 2011 13:31:24

jasin napisał(a):Panowie mam pytanie co do snorkela, czy zwiększa on zużycie paliwa bo kiedyś słyszałem, że po jego zamontowaniu auto więcej pali.

U mnie spalanie lekko spadło bo przy większych prędkościach autko dostaje więcej powietrza (dopychane w komin)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: SNORKEL

Postprzez markus » 20 lis 2011 22:33:57

Witam, po raz wtóry pewnie piszę to samo, ale widzę, że zawsze toczy się dyskusja nad tymi samymi elementami, dylemat pomiędzy kupowaniem oryginału a kibel rurą.
Ja osobiście będę każdemu polecał moje rozwiązanie, choć brzydkie ale działa!!
Dostaje baty, można by powiedzieć, że się na tym znęcam, nie uważam na gałęzie, a nawet nie małego rozmiaru brzozy, czy sosny, które się nachyliły pod ciężarem śniegu!
Jest to guma (silikon) zbrojony materiałem, rury przeznaczone do turbin, intercoolerów w autobusach czy Tir-ach, jedyny minus to kolor. Standartowo dostępny w kolorze niebieskim, czarny jest dostępny ale za dodatkowym €. Do tego kilkadziesiąt cm wyciągu do trocin i heja. Dla mnie estetyka przegrała z praktycznością, bo ja się nie lasuje "Żabą" ...
markus
 

Re: SNORKEL

Postprzez kawaMX » 21 lis 2011 20:50:28

Dobra decyzja podjęta,strugam sam kominek , jedynie kupię samą końcówkę jak się coś trafi na fi60 , bo taka rura będzie wystawała.
Mam już;
1.gumowa rura wodna 60mm
2.rurka metalowa 62mm
3.kolanko do airboxa

Brakuje redukcji i kominka,o ile redukcje dotoczą mi na jutro , kominek na 60mm chyba nie występuje , więc i to motać będę.

a jeszcze jedno Markus czasy by lansować się fronterą już minęły , więc nie myślę ,że ktoś jeszcze kupuje i robi frotę do lansu,poprostu są różne gusta i tolerancja druciarstwa :boss:
Avatar użytkownika
kawaMX
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13 paź 2009 12:42:04
Lokalizacja: wawa-ursus
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: SNORKEL

Postprzez markus » 22 lis 2011 07:42:05

Drogi kolego kawaMX:
lans nie do końca przeminą, ja osobiście znam przepadek gdzie auto jest "uzbrojone" ale niestety do np.kościoła odległego o blisko 2km typ z buta przypierd..la, bo szkoda auta, ale jakie się graty kosztowne na nim instaluje?, jak błyszczy?, a ja to takie paskudne przykleiłem..
Żałosne, no ale nie każdy kupuje sobie terenówkę po to by jej używać lecz po to by ją mieć.
W tej kwesti to już nic nie będę wspominał bo to temat rzeka, u mnie ma działać i mieć użytek, robię coś po to by z tego korzystać i żeby mi dana rzecz była pomocą,
*nie potrzebne skreślić.
P.S. Przepraszam za :offtopic:

Służę radą, jeśli zajdzie taka potrzeba!!
Pozdrawiam
markus
 

Re: SNORKEL

Postprzez JJKILLER » 22 lis 2011 11:47:09

kawaMX napisał(a):Dobra decyzja podjęta,strugam sam kominek , jedynie kupię samą końcówkę jak się coś trafi na fi60 , bo taka rura będzie wystawała.
Mam już;
1.gumowa rura wodna 60mm
...

Gumowa, wodna to nie wiem czy nie za słaba, chyba że z grubej, zbrojonej gumy.
Marynarska - Łopuszańska -> Jerozolimskie jest firma, gdzie kupowałem swoją rurę. Fagumit, ok. 6mm grubości ścianki, wewnątrz textylem zbrojona. Taka, jakie się używa do zasilania paliwem dystrybutorów ze zbiornika głównego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: SNORKEL

Postprzez kawaMX » 23 lis 2011 17:29:39

Dzięki JJKILLER właśnie taką kupiłem tylko bliżej siebie. Mam teraz pytanie jak poradziliście sobie z uszczelnieniem(zaślepieniem)przejścia rury przez błotnik? co zastosowaliście? Jak kupiłem chlapacz od naczepy i zamierzam z niego coś wykroić ,ale może macie prostsze patenty?
Avatar użytkownika
kawaMX
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13 paź 2009 12:42:04
Lokalizacja: wawa-ursus
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: SNORKEL

Postprzez jrzeuski » 23 lis 2011 17:58:26

Tę śmieszną szmacianą rurkę pomiędzy błotnikiem a filtrem musisz wyrzucić. I właśnie dlatego najlepsze rozwiązanie to rura do trocin, bo wtedy nie ma żadnych łączeń pomiędzy filtrem a rurą zewnętrzną ani problemów z zakręcaniem.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: SNORKEL

Postprzez kawaMX » 23 lis 2011 20:03:24

To już wywalone,chodziło mi o przejście rury przez błotnik przy szybie.
Avatar użytkownika
kawaMX
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 96
Dołączył(a): 13 paź 2009 12:42:04
Lokalizacja: wawa-ursus
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: SNORKEL

Postprzez JJKILLER » 24 lis 2011 03:06:43

kawaMX napisał(a):To już wywalone,chodziło mi o przejście rury przez błotnik przy szybie.

Jak rura ma zewn śr. 72mm (przy świetle 60mm) to dajesz rurę do trocin fi-70. Smarujesz Fagumit silikonem i na siłę naciągasz na niego rurę od trocin. sama się tak uszczelni że nie rozerwiesz tego. Najlepiej z tego fagumitu odciąć taki kawałek z 6-7cm i po przewleczeniu rury od trocin przez dziurę pod błotnikiem (w stronę filtra) wepchnąć na silikon w jej drugi koniec i wtedy nałożyć na wejście do filtra. Wtedy na to cybant i gotowe.
Tylko nie zapomnij najpierw dokładnie pozaklejać silikonem wszystkie otworki w obudowie filtra.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: SNORKEL

Postprzez jrzeuski » 24 lis 2011 08:36:13

kawaMX napisał(a):To już wywalone,chodziło mi o przejście rury przez błotnik przy szybie.
Tam nic nie musisz uszczelniać. Na rant blachy daj cokolwiek, żeby nie cięła rury. Ja dałem uszczelkę przyszybową od zwykłego domowego okna.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: SNORKEL

Postprzez markus » 24 lis 2011 09:49:52

A ja dałem przewód paliwowy, przecięty wzdłuż, na silikonie!
markus
 

Re: SNORKEL

Postprzez thral666 » 24 lis 2011 16:08:37

Witam.

Jak myślicie koledzy czy do froty 2.0 PB/LPG przewód spiro może mieć średnice wewnątrz 61mm ?? nie wiem jaki jest oryginał dlatego pytam bo jeszcze go nie wytargałem a prześledziłem troszkę temat i widziałem, że jakieś problemy z gazem były przy snorkelu. dodam, że sobie motam snorkibla z rur 75mm.
thral666
 

Re: SNORKEL

Postprzez Jedrek_G » 24 lis 2011 18:58:20

Na Ksawerze masz fajny sklep z wężami wszelkiego rodzaju i nawet nie są drodzy
Jedrek_G
 

Re: SNORKEL

Postprzez thral666 » 24 lis 2011 19:35:51

Właśnie problem w tym, że w PAGu nie mają przewodów spiro, MetalGum też nie i żadne wod-kan też nie ale szukam dalej :D wiem, że musi być nie więcej niż 70mm po zewnętrznej bo inaczej trzeba powiększyć otwór w budzie :D

-- Dodano 25 lis 2011 15:13:11 --

Dobra dałem radę i ja :D Snorkibel gotowy i parę zdjęć z prac:

Obrazek
Obrazek
Tą idealnie pasującą, karbowaną rurę do kibelrur i airboxa można kupić za 30zł w norauto na stoisku z agrotuningowymi akcesoriami do ukladów dolotowych co w Hondzie Civic dają dodatkowe 50KM więcej :D
Obrazek


Wszystkie złączki na silikon, żeby szczelne było (jak silnik chodzi na PB i się zatka ręką to aż całego airboxa zgniata do środka więc na pewno szczelne.
Oczywiście zaraz pewnie zostanę obrzucony błotem :D ale swoją rolę spełnia a i nawet jakoś wygląda :boss:

Reszta fotek na http://www.facebook.com/media/set/?set=a.293620894003912.76590.100000680100483&type=3
Ostatnio edytowano 21 sty 2013 18:06:51 przez thral666, łącznie edytowano 1 raz
thral666
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Motanie Fronter



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron