Witamy !



Koszt uszczelek pod głowice

Koszt uszczelek pod głowice

Postprzez agaciura » 18 sty 2017 22:29:24

Witam, w mam pytanie odnośnie kosztu uszczelek OEM pod dwie głowice v6 bo cenę oryginalnych kół szpilek znam i jest to według mechanika 600 zł. Podzielcie się swoją wiedzą na temat cen tych części. Jestem w trakcie modernizacji góry silnika i chce się mniej więcej orientować w cenach. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich posiadaczy Frontera. :D

-- 18 sty 2017 23:32:08 --

agaciura napisał(a):Witam, w mam pytanie odnośnie kosztu uszczelek OEM pod dwie głowice v6 bo cenę oryginalnych kół szpilek znam i jest to według mechanika 600 zł. Podzielcie się swoją wiedzą na temat cen tych części. Jestem w trakcie modernizacji góry silnika i chce się mniej więcej orientować w cenach. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich posiadaczy Frontera. :D


Nie kół szpilek tylko szpilek głowicy,
ach to przewidywanie tekstu
agaciura
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 lis 2014 19:02:26
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Koszt uszczelek

Postprzez drech » 18 sty 2017 23:39:33

Uszczelki Reinz można wyrwać za 150-200zł/szt. Potrzebne są dwie. W ASO nie wiem ile mogą kosztować, możesz sama zadzwonić i się dowiedzieć - wystarczy podać VIN.
Co do szpilek, a konkretnie śrub głowicy, to ktoś kiedyś pisał na forum o cenach. Dostępne są tylko w ASO, też poznasz cenę podając VIN. Potrzebne 16szt.
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Koszt uszczelek

Postprzez drech » 19 sty 2017 17:06:14

A co tak właściwie Ci się wydarzyło, że chcesz robić głowice?
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Koszt uszczelek

Postprzez agaciura » 19 sty 2017 19:19:13

Mechanik twierdzi, że uszczelka pod głowicą. Szarpało autem na jałowym, sondy ok przepływomierz również dzieje się tak na benzynie jak i na gazie. Głowice pojechały do planowania nie wiem jaki to koszt i mechanior mówił jeszcze że mogą być zawory powypalane do tego jeszcze dojdzie rozrząd bo niby musi być a 30 tysięcy temu był robiony. Coś czuję że popłyne na tym interesie ale kocham to autko więc mi zależy. Pozdrawiam was serdecznie i życzę bezawaryjnej jazdy.
agaciura
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 16
Dołączył(a): 19 lis 2014 19:02:26
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Koszt uszczelek

Postprzez drech » 19 sty 2017 20:12:02

Nie wiem skąd w Polsce zamiłowanie do wymiany rozrządu przy okazji każdego zajrzenia w silnik. Serwisówka przewiduje wymianę co 165 tys. km. Po co więc wymieniać po 30 tys.? :niewiem:
Planowanie nie jest drogie - pewnie ok. 50zł/szt., ale przy okazji warto zrobić test na szczelność (50-100zł). Inne czynności też nie są drogie, ale zaworów jest 24, więc w sumie może wyjść sporo.
Opinia większości nie jest równoznaczna z prawdą.
drech
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1033
Obrazki: 2
Dołączył(a): 30 paź 2011 18:04:25
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 19
Województwo: Lubelskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do 3.2v6



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron