Witamy !



[A 2.4] Regeneracja wtrysków

[A 2.4] Regeneracja wtrysków

Postprzez filarm » 10 kwi 2012 21:01:38

Kończę powoli reanimacje mojej frotki :D silnik poskładany(po kapitalnym remoncie:D) odpalony i dalej cos nie chce jezdzić...mechanik powiedzial że jeden wtrysk leje...ceny nowych są szokujące i wogule w mojej okolicy są trudno dostępne...wiecie może gdzie regenerują wtryski do benzyny ?? gdzie bym nie zapytał to goście wyglądają jakbym nie po polsku mówił o tak: :shock: :niewiem: :stop1: :stop: więc może ktoś wie czy ktoś gdzieś je regeneruje czy tylko nowe wchodzą w gre...jeden gość mi oferował mycie wtrysków ponoć że ma pomóc(jakoś w to nie wierze-w dieslu nie pomaga)próbował ktoś?? Jestem z okolic bielska żywca często bywam w suchej i makowie...może ktoś wie coś o regeneracji w tych stronach??
A 2.4i --> REMONTOMODYFIKACJE IN PROGRESS...
filarm
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 05 lis 2011 15:49:59
Lokalizacja: Łodygowice
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: [A 2.4] Regeneracja wtrysków

Postprzez JJKILLER » 10 kwi 2012 22:06:23

Mi się trafiły na Allegro regenerowane, z niemiec. Powiem szczerze że te regenerowane wyglądały lepiej niż w Polsce nowe.
Szukaj ewentualnie od Omegi 2.4, łatwiej trafić regenerowane.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.4] Regeneracja wtrysków

Postprzez sh0rty » 11 kwi 2012 08:46:09

spokojnie możesz tez kupować używki od omegi, ja ostatnio kupowałem do innego opla i komplet kupiłem za 60zł, powiem szczerze że śmigają bez problemów, wiadomo zawsze jest ryzyko, ale 60zł? warto zaryzykować :P
AT 30" + lift prawie 2"
mówią, że off-road wciąga :]
Avatar użytkownika
sh0rty
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 212
Obrazki: 0
Dołączył(a): 06 paź 2011 09:33:20
Lokalizacja: Skierniewice
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.4] Regeneracja wtrysków

Postprzez jrzeuski » 11 kwi 2012 09:09:07

Zwłaszcza, że jak się kupi komplet, to da się z niego coś sprawnego wybrać, bo najczęściej do wymiany jest mniej niż 4 ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A 2.4] Regeneracja wtrysków

Postprzez JJKILLER » 11 kwi 2012 10:21:45

jrzeuski napisał(a):Zwłaszcza, że jak się kupi komplet, to da się z niego coś sprawnego wybrać, bo najczęściej do wymiany jest mniej niż 4 ;-)

U mnie, jak kupiłem autko to tylko 3 psikały, 4ty stał na amen :?
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.4] Regeneracja wtrysków

Postprzez wild » 11 kwi 2012 21:21:39

Zadzwoń do gości, zajmują się również regeneracją wtrysków.
www.turbospec.pl
wild
 

Re: [A 2.4] Regeneracja wtrysków

Postprzez Balkandriver » 11 kwi 2012 21:40:55

filarm napisał(a):Kończę powoli reanimacje mojej frotki :D silnik poskładany(po kapitalnym remoncie:D) odpalony i dalej cos nie chce jezdzić...mechanik powiedzial że jeden wtrysk leje...ceny nowych są szokujące i wogule w mojej okolicy są trudno dostępne...wiecie może gdzie regenerują wtryski do benzyny ?? gdzie bym nie zapytał to goście wyglądają jakbym nie po polsku mówił o tak: :shock: :niewiem: :stop1: :stop: więc może ktoś wie czy ktoś gdzieś je regeneruje czy tylko nowe wchodzą w gre...jeden gość mi oferował mycie wtrysków ponoć że ma pomóc(jakoś w to nie wierze-w dieslu nie pomaga)próbował ktoś?? Jestem z okolic bielska żywca często bywam w suchej i makowie...może ktoś wie coś o regeneracji w tych stronach??

Nie wiem, jakie mycie miał na uwadze Twój mechanik, ja po powrocie z wypraw zawsze jesienią "myję" wtryski, bo o ile mój silnik przepali każdy zalany gnój, to jednak wtryski nie koniecznie to przyjmą.
I mycie się sprawdza.
Mogę dać Ci namiar na gościa od opla, w Gaju (pomiędzy Krakowem, a Myślenicami), gdzie ja to robię. Jest uczciwy - jeżeli stwierdzi, że dupa- powie to i nie weźmie na siłę kasy, że niby naprawi.Jeżeli weźmie się za robotę - zrobi ją.
Będziesz mógł najpierw zadzwonić i się dogadać.
Tyle mogę pomóc.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: [A 2.4] Regeneracja wtrysków

Postprzez JJKILLER » 12 kwi 2012 00:36:18

filarm napisał(a):...jeden gość mi oferował mycie wtrysków ponoć że ma pomóc...

To nie do końca jest mycie.
Najpierw moczy się wtryski w jakimś siuwaksie, potem kąpiel w ultradźwiękach, potem wtryski podpina się pod urządzenie, które daje pulsacyjne napięcie, (aby iglica pracowała), i z tym podpięciem ponownie do siuwaksu (aby iglica w nim pracowała), później podpina się ciśnienie aby resztka z wtrysku wylazła, i na końcu podłącza się tryski do listwy testowej. Każdy wtrysk jest wsunięty w próbówkę i następuje symulacja pracy, na koniec patrzy się czy we wszystkich próbówkach jest napsikane tyle samo paliwa, jeśli nie to czytaj od początku.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.4] Regeneracja wtrysków

Postprzez fly_jabko » 12 kwi 2012 18:08:36

też szukam czegoś za rozsądną cenę, kupiłem komplet używek i wtopiłem...

Póki co znalazłem takie:

http://www.iparts.pl/czesc/wtryskiwacz, ... 50747.html
http://leja.com.pl/inkontrahent.php?g=6 ... 0&rg=0&s=2
http://www.eter-mot.info/?142,wtryskiwa ... 80-150-747

pierwszy link wydaje sie rozsądny...
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [A 2.4] Regeneracja wtrysków

Postprzez filarm » 12 kwi 2012 22:19:23

JJKILLER napisał(a):
filarm napisał(a):...jeden gość mi oferował mycie wtrysków ponoć że ma pomóc...

To nie do końca jest mycie.
Najpierw moczy się wtryski w jakimś siuwaksie, potem kąpiel w ultradźwiękach, potem wtryski podpina się pod urządzenie, które daje pulsacyjne napięcie, (aby iglica pracowała), i z tym podpięciem ponownie do siuwaksu (aby iglica w nim pracowała), później podpina się ciśnienie aby resztka z wtrysku wylazła, i na końcu podłącza się tryski do listwy testowej. Każdy wtrysk jest wsunięty w próbówkę i następuje symulacja pracy, na koniec patrzy się czy we wszystkich próbówkach jest napsikane tyle samo paliwa, jeśli nie to czytaj od początku.


Właśnie o czymś takim mówil ten gość że wtryski pracują w jakimś płynie...mówił, że jeśli wtryski pracują i tylko leją że to pomoże ale też gwarancji nie daje ile to ma pracować a cena ok 40zł od sztuki...jakiś czas jeździłem też na wtryskach od 2.0 i też dawały rade :D wkońcu to ECU steruje dawką paliwa i chyba nie ma większej różnicy z jakiego wtrysku ono leci..przynajmniej ja nie zauważyłem ale wtedy silnik miał problemy z zapłonem i tak nie chodził jak powinien...coż mam dwa komplety wtrysków(2.0 i 2.4 wg mechanika wszystkie 2.0 leja i jeden od 2.4) i chęci do robienia testów bo roboty z wymianą nie ma jakoś tragicznie dużo...mam też u handlarza odłożone wtryski ponoć z dobrego auta ale cena 50zł/szt. hmmm troche duzo mi sie to wydaje jak na używki...
A 2.4i --> REMONTOMODYFIKACJE IN PROGRESS...
filarm
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 47
Dołączył(a): 05 lis 2011 15:49:59
Lokalizacja: Łodygowice
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995


Powrót do 2.4i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości