Witamy !



[A 2.4] Rura dolotu

[A 2.4] Rura dolotu

Postprzez Eskimos » 23 sty 2012 23:58:44

Krótko: czy w rurze dolotu w silniku 2.4 jest czujnik temperatury zasysanego powietrza (a jeżeli nie, to czy w tym silniku taki czujnik jest i gdzie), czy to po prostu jest zwykła rura i podejdzie cokolwiek? W tej chwili mam "rurę" wyrzeźbioną głównie z taśmy izolacyjnej i nie chce tego ciąć póki działa, ale docelowo chciałbym jednak zrobić dolot po ludzku :) Obdzwoniłem dzisiaj trzech rozbieraczy frotek i żaden się do takiej rury nie przyznał, a jeden stwierdził, że to towar deficytowy, bo nagminnie kruszeją i pękają. Prawda to? Gdzie takiej rury szukać i ew. czy da się ją czymś zastąpić?
Eskimos
 

Re: [A 2.4] Rura dolotu

Postprzez JJKILLER » 24 sty 2012 01:33:45

Czujnik temp. powietrza jest przy przepływomierzu, nad filtrem powietrza a nie w rurze. Ta rura jest spoko do zastąpienia wężem do wyciągu od trocin (ALLEGRO) tylko nie pamiętam średnicy (chyba fi60?) Wąż jest mocny, silikonowy, tylko trzeba z niego wyciągnąć po dwa zwoje drutu wzmacniającego na końcach, naciągnąć na wyjścia i skręcić cybantami.
Najlepiej zmierz średnicę na przepustnicy oraz na wyjściu z filtra powietrza i do niej dobieraj bo Ja teraz nie pamiętam ile to tam było mm.
np. http://allegro.pl/waz-folia-pcv-do-wyci ... 69430.html
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.4] Rura dolotu

Postprzez Eskimos » 24 sty 2012 11:10:39

JJKILLER napisał(a):Czujnik temp. powietrza jest przy przepływomierzu, nad filtrem powietrza a nie w rurze.


Znaczy wewnątrz przepływomierza, w tej aluminiowej obudowie? I wtyczka jest wspólna z tą od przepływomierza? Bo w górnej połówce airboxu nie mam nic, nawet żadnego zaślepionego otworu.

Ta rura jest spoko do zastąpienia wężem do wyciągu od trocin (ALLEGRO) tylko nie pamiętam średnicy (chyba fi60?) Wąż jest mocny, silikonowy, tylko trzeba z niego wyciągnąć po dwa zwoje drutu wzmacniającego na końcach, naciągnąć na wyjścia i skręcić cybantami.


Git, dzięki.
Eskimos
 

Re: [A 2.4] Rura dolotu

Postprzez JJKILLER » 24 sty 2012 11:58:47

Eskimos napisał(a):Znaczy wewnątrz przepływomierza, w tej aluminiowej obudowie? I wtyczka jest wspólna z tą od przepływomierza? Bo w górnej połówce airboxu nie mam nic, nawet żadnego zaślepionego otworu.

Dokładnie tak jak piszesz.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do 2.4i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość