Witamy !



[A 2.4] Pali pompę paliwa

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez sledz » 01 gru 2011 16:30:19

sledz napisał(a):Hymmm?? przez osiem miesięcy ganiałem tylko i wyłącznie na gazie bo wiadomo pompa padła ,potem urwałem zbiornik paliwa
Silnik odpalałem w trybie awaryjnym na gazie ???
Niedawno zmotałem mały zbiorniczek na PB z kanistra 10l kosz od fiata uno pompa nawet nie wiem od czego o ciśnieniu 3,5bara... zalałem i odpaliła z pierszego strzała. nic niczego nie pozalepiało wszystko działa.???


SPROSTOWANIE...
To było złudzenie że wszystko jest OK :(
wryski mi leją...zacinają sie...podkrada paliwo...zalewa świece..nima siły...muli

jak zimna pali i chodzi jak zegarek,,,ale po około 2km silnik zaczyna przerywać ,dusić sie,mulić ,nie wchodzić w obroty ,jednym słowem padaka :(
Wymieniłem przepływke ,przepustnice z czujnikami,świece ,kable, moduł zapłonowy, czasami było dobrze ale nie do końca bo silnik wciąż mulił ,jednego dnia pięknie wkręcał sie w obroty następnego dnia powracała nieśmiertelna usterka.
Dzisiaj dopiero odkryłem że winien jest jeden lub dwa wtryskiwacze....muszą lać :D
Bo na ciepłym silniku nieda sie jechać ani na gazie ani na PB ... dopiero gdy odłącze pompke paliwową silnik odzyskuje sprawność:lol: oczywiście na gazie.
sledz
 

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez krzysiek2620 » 06 gru 2011 21:04:14

Witam Panowie pisałem parę dni temu ze spaliła mi się 6 pompa tak założyłem w sobotę nową i proszę dziś zajechałem do sklepu po pracy na zakupy wracam wsiadam do gazika i h*j nie zapaliłem bylem 20 minut temu i tez nie zapaliła na listwie wtryskowej na tym zaworku nie ma ciśnienia,odkręcam rurkę co wchodzi paliwo do wtrysków kręciłem a paliwa nie podaje k***a już 7 pompa a auto pojeździło dwa dni na nowej.No to jest jakaś paranoja k***a co tu robić bo ja na pompy nie wyrobie...napiszcie coś jak coś wiecie.
krzysiek2620
 

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez Cuba » 06 gru 2011 21:13:29

Napisać mogę tylko tyle ... nie możliwe :shock: nawet przy złym podłączeniu pompa będzie kręcić w drugą stronę (brak ciśnienia) może zwarcie :?: pod obciążeniem, ewentualnie brak sitka wstępnego i piasek zamiast Pb, ale to już tak pół żartem :?
Cuba
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 620
Obrazki: 0
Dołączył(a): 14 sie 2011 19:58:28
Lokalizacja: Prudnik
Pochwały: 3
Województwo: Opolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez mosi » 07 gru 2011 10:49:39

Zaloz sobie zewnetrzna pompe i po problemie.
Była super Frotka Sport 31"MT, 2"lift, stal przód i tył :)

http://picasaweb.google.com/KruczkiDwa/
Avatar użytkownika
mosi
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 291
Obrazki: 5
Dołączył(a): 03 lis 2010 14:33:00
Lokalizacja: KRK
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez jrzeuski » 07 gru 2011 10:56:20

A co w tych pompach umiera? Uzwojenie się przepala czy tłoczek się zaciera? To by ułatwiło ustalenie przyczyny.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez tomik » 08 gru 2011 07:11:26

miałem podobny przypadek w sumie3 pompy wymieniłem tylko że u mnie się zacierały wywal zbiornik i zobacz czy nie masz tam tony piachu,
ja swój wywaliłem pół godziny wąż i woda potem na sucho resztki szmatką po wybierałem przepłukałem benzynką i teraz lata
tomik
 

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez slawek40l » 14 gru 2011 23:16:56

Ja po wymianie pompy paliwowej założyłem wyłącznik pompy paliwowej i śmigam już ponad rok. Instalację mam pierwszej generacji i bez paliwa mi nie odpali.Tankuje 15 l na pół roku i frotka śmiga
slawek40l
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 29
Dołączył(a): 17 cze 2010 10:38:48
Lokalizacja: Wrocław
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez krzysiek2620 » 16 gru 2011 06:17:12

Witajcie,tak jak pisałem wcześniej pompa następna padła a przyczyną było to,że pompa zaciągał izolacje z baku,sciagłem cały bak i wylałem całe paliwo wymyłem podcienieniem bak i znalazłem jeszcze w środku taśmy izolacyjne w kawałkach.Poskładałem do kupy założyłem pompę wlałem 60l paliwa,założyłem przełącznik i nareszcie działa tak jak być powinno.Mam nadzieje,ze teraz będzie ok.Pozdrawiam
krzysiek2620
 

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez sebano79 » 04 sty 2012 14:56:18

Problem już co prawda rozwiązany ale dołączę jeszcze swój przypadek dla potomnych. Wymieniłem pompę (niepotrzebnie ale to już było w innym temacie) i po paru dniach wsiadam i :dupa: Nie pali. Że był ciepły , to odpaliłem na gazie w trybie awaryjnym i do domu dojechałem. Powodem było spadnięcie wężyka. W zamiennikach na końcu króćca nie ma wężyka , przez co przewód może się zsunąć. Lepiej przed montażem sobie taki dorobić , np dociskając do gorącego blatu.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
sebano79
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 436
Obrazki: 5
Dołączył(a): 31 mar 2009 19:12:16
Lokalizacja: Drygały, Mazury
Pochwały: 2
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez Manchi » 29 maja 2012 20:02:08

Witam,
Mam pytanie, czy zakładając wyłacznik sasilania na pompie paliwa i ją odcinając odpalę samochod na gazie? Mam chyba najprostszą instalację gazową ale nie wiem jak to sprawdzić zindetyfikować.
A generalnie chodzi mi o coś w rodzaju dodatkowego zabezpieczenia przed kradzieżą :)
Niby samochód nie jest dużo warty, ale jak dla mnie ma wartość sentymentalną i dodatkowo będę zakładał oponki KM2 31" więc nie chciałbym aby kogoś skusiło i samochód zniknął spod bloku/schroniska/parkingu :(
Avatar użytkownika
Manchi
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 27 cze 2011 22:48:57
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez adam-wwy » 29 maja 2012 20:17:15

Manchi napisał(a):Witam,
Mam pytanie, czy zakładając wyłacznik sasilania na pompie paliwa i ją odcinając odpalę samochod na gazie? Mam chyba najprostszą instalację gazową ale nie wiem jak to sprawdzić zindetyfikować.
A generalnie chodzi mi o coś w rodzaju dodatkowego zabezpieczenia przed kradzieżą :)
Niby samochód nie jest dużo warty, ale jak dla mnie ma wartość sentymentalną i dodatkowo będę zakładał oponki KM2 31" więc nie chciałbym aby kogoś skusiło i samochód zniknął spod bloku/schroniska/parkingu :(



Odpalisz na gazie z odciętą pompą paliwa. Najlepiej odcinać przez przekaźnik rozwierający po otrzymaniu zasilania. + do cewki od zaworu LPG np. przy butli, masę też dobrze pociągnąć z tamtego miejsca (jest cały czas podłączona). Rozcięty przewód od pompy przez 2 pozostałe styki i gotowe. Po otrzymaniu zasilania z zaworu przekaźnik rozewrze styki i pompa nie pracuje. Jeśli zawór nie będzie miał + to przekaźnik będzie zwarty i pompa będzie pracowała.
adam-wwy
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 222
Dołączył(a): 21 maja 2011 12:29:29
Lokalizacja: Wyszków
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez brum » 29 maja 2012 20:27:42

Zrób odcięcie na cewce zapłonowej.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: 6 pompa paliwa spalona

Postprzez Manchi » 28 cze 2012 20:53:48

Cewka jest najpopularniejszym rowiązaniem i nie wiem czy nie pierwszym przez NICH szukanym. Kurde często ostatnio myślę o takiej sytuacji i zaczynam wpadać w paranoję :shock: :shock: :shock:
Oponki założone i teraz po dwie różne nakrętki zabezpieczające na koło wrzucone, niby nic specjalnego bo z allegro, ale teraz już mam dwie rózne nasadki plus klucz do noszenia.
Więc raczej żywcem mi ich nikt nie zdejmie :) :) :)
Avatar użytkownika
Manchi
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 27 cze 2011 22:48:57
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Poprzednia strona

Powrót do 2.4i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość