Witamy !



[A 2.4] Problem z zapłonem

Re: [A2.4]problem z zapłonem

Postprzez jrzeuski » 06 lis 2011 13:43:02

Teraz to bym się na Twoim miejscu zainteresował stanem okablowania pod kątem zaśniedziałych styków, złamanych kabli, przetartych izolacji, itp.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [A2.4]problem z zapłonem

Postprzez fly_jabko » 06 lis 2011 14:31:10

Też tak pomyślałem... Niestety w elektryce słaby jestem i na tyle na ile w to potrafiłem wsiąknąć to wizualnie jest nieźle...
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [A2.4]problem z zapłonem

Postprzez fly_jabko » 09 lis 2011 19:44:03

Wybaczcie, że trzeci post pod sobą ale temat śpi a ja nadal walczę... szukam po tych kablach i doszedłem do dziwnego (jak dla mnie) odkrycia. Mianowicie odłączam wtryski wszystkie, włączam zapłon i kontroleczką z żaróweczką sprawdzam czy zasilanie idzie. Na każdej wtyczce z jednym biegunie na stałe jest plus no i tu nic dziwnego bo wiemy że sugnały "minus" idą od sterownika... ale teraz podłączam wtrysk nr. jeden i na wtyczce od dwójki mam plus na obu biegunach!! jak podłącze drugi na wtyczce od jedynki prąd mam na obu, na trzecim i czwartym nie ma, ale jak podłącze np. trzeci to mam tak na czwartym i odwrotnie... czyli dzieje się to parami... słąby jestem w prądzie dlatego pomyślałem, że to niszczy mi jednostki sterujące... założyłem listwe wtryskową, z wtryskami z podobno sprawnej froty i dokładnie taka sytuacja... czy to normalne?? mógł by ktoś u siebie kuknąć?? piwo postawie ;)
Avatar użytkownika
fly_jabko
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 391
Dołączył(a): 01 maja 2011 07:20:37
Lokalizacja: Grodzisk Wielkopolski
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Poprzednia strona

Powrót do 2.4i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron