Witamy !



[A 2.0] Dusi się na benzynie (zimny silnik), nierówna praca

[A 2.0] Dusi się na benzynie (zimny silnik), nierówna praca

Postprzez Ogg_v2 » 09 lis 2011 18:14:22

Witam.

Na wstępnie zaznaczam, że problem już rozwiązałem i piszę to, bo może komuś się przyda.

Silnik pracował nierówno bez znaczenia czy gaz czy benzyna, czy ciepły czy zimny. Na benzynie przy zimnym silniku, po dodaniu gazu dusił się. Żeby ruszyć trzeba było go wkręcać na 3 tys. obrotów, inaczej w ogóle nie chciał iść. Po rozgrzaniu było prawie ok, tylko czasem leciutko szarpał. Na LPG tego nie było, chodził normalnie, pomijając to, że pracował nierówno i czasem na postoju nie chciał zejść poniżej 1400 obrotów (tylko na gazie, na benzynie trzymał 900 obrotów).
W końcu całkiem padła mi benzyna. Kompletny brak ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej.

Zwaliłem zbiornik, żeby dostać się do pompy paliwa. Ta była ok. (przy okazji, u mnie, bo na forum spotykałem się z różnymi głosami, pompa nie działa po przekręceniu zapłonu, zaczyna pracować dopiero w momencie kręcenia rozrusznikiem).
Na marginesie zdjęcie zbiornika - odkręcamy 4 śruby mocujące stalowy koszt, w którym siedzi zbiornik, zdejmujemy rurę wlewu paliwa. Na lewarku powolutku opuszczamy zbiornik na tyle, żeby wsadzić ręce i odpiąć 2 przewody paliwowe i kostkę elektryczną od pompy. Oczywiście im mniej paliwa w baku, tym operacja prostsza.

Okazało się, że pompa była ok. tylko nie dochodził do niej prąd, więc założyłem nową instalację. Zaczął chodzić na benzynie, ale dalej kulawo jak przedtem.

Pojechałem na komputer. Tam żadnych błędów, tylko złe ciśnienie w układzie dolotowym. Miałem chyba 0,5 atmosfery, a powinno być bodajże 0,1.
Miałem klejoną rurę między filtrem powietrza a przepustnicą. Facet radził mi spróbować to poprawić i uszczelnić, a jak to nie pomoże wymienić przepływomierz. Zalałem wszystko grubo sylikonem i żadnej poprawy. No to wymieniłem przepływomierz. I nic :wsciekly:

W końcu zdecydowałem się na zwalenie kolektora ssącego - może uszczelka. I to było to, potrzaskała w kilku miejscach.
Po wymianie zupełnie inny samochód. Pracuje kulturalnie, nie trzęsie się i oczywiście nie dusi się.

KONIEC
Ogg_v2
 

Re: [2,0 A] Dusi się na benzynie (zimny silnik), nierówna pr

Postprzez Ironcruz » 16 lis 2011 08:19:52

dobrze wiedzieć. ładnie opisane. Do Admina - może przykleić?!
Podpis.
Avatar użytkownika
Ironcruz
Maniak
Maniak
 
Posty: 459
Obrazki: 15
Dołączył(a): 30 sie 2007 18:55:30
Lokalizacja: okolice poznania
Pochwały: 2
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.0] Dusi się na benzynie (zimny silnik), nierówna pr

Postprzez jurbassteck » 11 lip 2015 20:36:42

Ciesze się, ze w końcu dokopałem się do takiego tematu..
Moja zachowuje się podobnie ale tylko jak jest zimna.
Spróbuje zastosować sugestie z uszczelką i zobaczymy :)
Być pierwszym lub ostatnim, ale nigdy jednym z wielu..
http://www.jerzysowajr.weebly.com
jurbassteck
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 36
Obrazki: 0
Dołączył(a): 11 lip 2015 16:30:23
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.0] Dusi się na benzynie (zimny silnik), nierówna pr

Postprzez rademenez1 » 12 lip 2015 11:32:11

U mnie też podobne objawy,będę musiał to sprawdzić. :>:
Avatar użytkownika
rademenez1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 kwi 2014 20:07:21
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.0] Dusi się na benzynie (zimny silnik), nierówna pr

Postprzez jurbassteck » 14 lip 2015 19:02:14

Niestety.. uszczelka została wymieniona, wszystko dokładnie oczyszczone a objawy jak były tak są..

http://forum.opelfrontera.pl/viewtopic.php?f=226&t=11422&p=232111#p232111
Być pierwszym lub ostatnim, ale nigdy jednym z wielu..
http://www.jerzysowajr.weebly.com
jurbassteck
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 36
Obrazki: 0
Dołączył(a): 11 lip 2015 16:30:23
Województwo: Łódzkie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [A 2.0] Dusi się na benzynie (zimny silnik), nierówna pr

Postprzez Bobinicz » 13 paź 2015 18:22:24

Takie "przedmuchy" można łatwo sprawdzić przy pomocy Plaka, wystarczy spsikac podejrzane miejsce specyfikiem, jeżeli obroty silnika wzrosną to znaczy, ze faktycznie mamy nieszczelność, po prostu Plak wzbogaca mieszankę, działa to podobnie jak przy wspomaganym odpalaniu silnika w zime.

To metoda znajomego mechanika, mam cicha nadzieje, ze skuteczna, bo tez borykam się z kulawym motorem na benzynie.
Avatar użytkownika
Bobinicz
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 40
Obrazki: 8
Dołączył(a): 21 wrz 2015 17:32:02
Lokalizacja: Poniatowa
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: [A 2.0] Dusi się na benzynie (zimny silnik), nierówna pr

Postprzez rademenez1 » 13 paź 2015 20:45:46

Bobinicz napisał(a):Takie "przedmuchy" można łatwo sprawdzić przy pomocy Plaka, wystarczy spsikac podejrzane miejsce specyfikiem, jeżeli obroty silnika wzrosną to znaczy, ze faktycznie mamy nieszczelność, po prostu Plak wzbogaca mieszankę, działa to podobnie jak przy wspomaganym odpalaniu silnika w zime.

To metoda znajomego mechanika, mam cicha nadzieje, ze skuteczna, bo tez borykam się z kulawym motorem na benzynie.

Ja wczoraj oddałem fure do warsztatu może znajdą przyczynę nierównej pracy i dławienia na benz. ,bo ja już co mogłem to sprawdziłem i nic :dupa:
Avatar użytkownika
rademenez1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 kwi 2014 20:07:21
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995


Powrót do 2.0i



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość