Witamy !



[2.3]Wskaznik temperatury

[2.3]Wskaznik temperatury

Postprzez stashek2 » 03 cze 2009 00:56:56

osoby posiadajace ten silnik prosze o napisanie w jakim polozeniu znajduje sie u was wskazowka od temp plynu?
u mnie normalnie stoi w polowie, bez roznicy czy korek czy trasa, ale np ostatnio podczas dosyc dlugiego podjazdu pod gore (ok 1km) wskazowka wskoczyla na ostatnia biala kreske(okolo pol kilometra, stromy podjazd, 3 bieg i full throttle oraz 30 st upal). woda sie nie ugotowala.
od tamtej pory wymienilem wode na plyn oraz wsadzilem nowy termostat, jednak jeszcze nie przetestowalem. a jeszcze wczesniej mialem sytuacje ze na trasie przy predkosci ok 70 mialem 1/4 skali.
pompa wody daje dobry przeplyw, chlodnica dziala w calosci bo grzeje sie do samego spodu.

zastanawiam sie czy tak ma byc ?
sprawdze jeszcze termometrem jakie temperatury panuja przy krytycznych wskazaniach, bo znajac zycie czujnik klamie, podobnie jak ten od oleju.
stashek2
 

Re: wskaznik temperatury w 2,3td

Postprzez domel » 03 cze 2009 01:48:17

pytałem ojca bo on ma taki silnik i u niego jest podobnie nawet niecałą połowe skali mu pokazuje w miescie
domel
 

Re: wskaznik temperatury w 2,3td

Postprzez stashek2 » 03 cze 2009 06:37:37

a drugi przypaDEK tj wzrost do ostatniej bialej kreski przy wysileniu ? tez ma tak samo ?
stashek2
 

Re: wskaznik temperatury w 2,3td

Postprzez dolas » 25 paź 2009 12:11:35

u mnie prawie zawsze pokazuje troszkę poniżej połowy
i moim zdaniem tak ma być
dolas
 

Re: wskaznik temperatury w 2,3td

Postprzez Tomkoski » 02 lis 2009 21:10:07

A u mnie ledwo sie podnosi, i ogrzwanie troche słabe.

Zastanawiam się czy wymieniać termostat, czy termostat z czujnikiem?
Tomkoski
 

Re: wskaznik temperatury w 2,3td

Postprzez kukul » 03 lis 2009 17:31:08

Witam u mnie jest mniej niz polowa a przy dlugim wysilku wchodzi na ostatnia biala kreske
kukul
 

Re: wskaznik temperatury w 2,3td

Postprzez Tomkoski » 04 lis 2009 20:28:51

Wymieniłem termostat (koszt 33zł) i wszystko jest OK.

Wskaźnik na połowie i ogrzewanie wyraźnie lepiej.

Poprzedni termostat był cały czas otwarty.
Tomkoski
 

Re: wskaznik temperatury w 2,3td

Postprzez gregornett » 10 paź 2010 13:31:37

U mnie prawie zawsze pokazuje troszkę poniżej połowy,czasami polowe
gregornett
 

Re: [2.3]Wskaznik temperatury

Postprzez sniegul » 13 gru 2010 19:38:39

hej,
u mnie wskazówka dochodzi na 1/4 i nie bardzo jej się chce dalej. Dzisiaj wymieniłem termostat i nic to nie dało. ogrzewanie tez kiepsko działa (to mnie wkurza najbardziej). macie jakieś pomysły co to może być?
sniegul
 

Re: [2.3]Wskaznik temperatury

Postprzez Sołtys » 04 sty 2011 00:50:19

sniegul u mnie pomogło na poprawę ogrzewania zamienienie wężów do nagrzewnicy - po prostu zmieniony kierunek obiegu, a przy okazji podłączyłem szlauf i przepłukałem nagrzewnicę.
Odnośnie wskaźnika temp. to u mnie nigdy nie wychodzi poza 1/4 a przeważnie ledwo się teraz zimą podnosi ... ogrzewanie też nie powala, więc pewnie też mam termostat do wymiany.
Avatar użytkownika
Sołtys
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 45
Dołączył(a): 13 sie 2009 06:54:32
Lokalizacja: Karnice - (Rewal)
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: [2.3]Wskaznik temperatury

Postprzez Ikis » 04 sty 2011 08:24:52

sniegul napisał(a):hej,
u mnie wskazówka dochodzi na 1/4 i nie bardzo jej się chce dalej. Dzisiaj wymieniłem termostat i nic to nie dało. ogrzewanie tez kiepsko działa (to mnie wkurza najbardziej). macie jakieś pomysły co to może być?


W mojej froci 1/4 skali to "norma" a ogrzewanie jest Ok. Napisałem Norma bowiem latem i zimą mam takie samo wskazanie a zdaża mi się jeździć latem autostradą z prędkościa 130km/h ;)

W "terenie" przy intensywniejszej pracy wskazówka wychyla się o 2 - 3 mm w górę.

Ogrzewanie, cóz do -5 stC działa sprawnie poniżej tej temperatury dogrzewa już słabiej.

Rada poprzednika o przepłukaniu nagrzewnicy jest słuszna i wskazana ale ostrożnie z cisnieniem wody!
Ikis
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 203
Dołączył(a): 07 cze 2009 07:40:43
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1995-1998

Re: [2.3]Wskaznik temperatury

Postprzez nightman » 04 sty 2011 08:35:50

Zanim zaczniesz kopać z nagrzewniczkami, zmieniać węzę ( !? ), sprawdź "na dotyk" jaka jest węża na dolocie do chłodnicy. Jak jak auto wyraźnie zimne a wąż ciepły to macie inny niż zasyfiała nagrzewniczka
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)


Powrót do 2.3 TD



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość