Witamy !



[2.3] problem ze spalaniem :(

[2.3] problem ze spalaniem :(

Postprzez K@mil » 01 sie 2010 20:05:10

Witam.

Znajomy ma silnik 2.3 diesel :)

Od jakiegoś czasu pali mu bardzo dużo.
Zauważyliśmy, że po odpaleniu leci paliwo kropelkami z wężyka który ma dosłownie 3-4 cm.

Nie wiem czy dobrze to znalazłem na foto, ale wężyk przyczepiony jest do tego:

Obrazek

Czy to normalne, że tam jest tylko przyczepiony taki krótki wężyk? Który do nieczego nie prowadzi?
K@mil
 

Re: [2.3] problem ze spalaniem :(

Postprzez bienias_75 » 02 sie 2010 21:59:54

Ciemno już więc z latarką za wiele nie wypatrzyłem..... Może jutro przy lepszym świetle popatrzę.... Może to wyjście na jakiś wężyk przelewowy paliwa (powrót do baku).
Avatar użytkownika
bienias_75
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 05 cze 2010 22:31:57
Lokalizacja: Sulęcin
Pochwały: 2
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [2.3] problem ze spalaniem :(

Postprzez K@mil » 03 sie 2010 22:05:46

Nareszcie się ktoś zlitował :)

To czekam :)
K@mil
 

Re: [2.3] problem ze spalaniem :(

Postprzez Indian » 06 sie 2010 21:36:57

K@mil napisał(a):Witam.

Znajomy ma silnik 2.3 diesel :)

Od jakiegoś czasu pali mu bardzo dużo.
Zauważyliśmy, że po odpaleniu leci paliwo kropelkami z wężyka który ma dosłownie 3-4 cm.

Nie wiem czy dobrze to znalazłem na foto, ale wężyk przyczepiony jest do tego:

Obrazek

Czy to normalne, że tam jest tylko przyczepiony taki krótki wężyk? Który do nieczego nie prowadzi?


Ten krótki wężyk to jest metalowa rurka która prowadzi do "elektrozaworka" widocznego na zdjęciu z wybitym numerem "415" odpowiedzialnego za przyspieszenie wtrysku podczas zapalania silnika. Na moje oko mało prawdopodobne żeby akurat to ciekło. Może pękła rurka, może odkręciła się końcówka... Małe lusterko, latarka i najlepiej po ciemku (bo lepiej widać) dokładnie poobserwować gdzie cieknie. To może być wlot paliwa do pompy -widoczny na foto, sterczący pod kątem w prawo obok czerwonej strzałki, ale może być też ośka od dźwigni gazu... Jak zapala po nocy?
Indian
 

Re: [2.3] problem ze spalaniem :(

Postprzez Westo » 10 sie 2010 12:44:48

Czy to jest taki ślepo zakończony wężyk, wychodzący z pompy, dobrze widoczny "od góry" jak się patrzy na silnik ? Niestety nie widzę dobrze na tym zdjęciu. Jak to jest ten, to mi taki wężyk pękł, czy może skruszał ze starości, dałem nowy i jest OK. U mnie zaślepiony jest śrubą. Może to odpowietrzanie ?
Westo
 

Re: [2.3] problem ze spalaniem :(

Postprzez Indian » 10 sie 2010 18:28:09

Westo napisał(a):Czy to jest taki ślepo zakończony wężyk, wychodzący z pompy, dobrze widoczny "od góry" jak się patrzy na silnik ? Niestety nie widzę dobrze na tym zdjęciu. Jak to jest ten, to mi taki wężyk pękł, czy może skruszał ze starości, dałem nowy i jest OK. U mnie zaślepiony jest śrubą. Może to odpowietrzanie ?

Ślepo zakończony wężyk? Tam nie ma czegoś takiego. Może chodzi o małą gumową osłonkę przeciwpyłową przy LDO... Zrób foto to zobaczymy.
Indian
 


Powrót do 2.3 TD



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość