Witamy !



Zlot 2013 - rozmowy

7 - 9 czerwca 2013

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez INOX » 04 cze 2013 19:28:09

Dzień dobry :)

Pewnie pamiętacie białego Jeepa na zlocie w Mielcu... Było na tyle miło, że w tym roku też przyjedziemy ochlapać Was błotem :D [przy odpowiedniej perspektywie można przyjąć, że to taka Frontera na sterydach ;) ]

Do zobaczenia w Piątek :)

[Post wygenerowany przez sekretarkę INOXA ;) ]
INOX
 

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez Markon » 04 cze 2013 19:29:04

argail75 napisał(a):
Zapewne wiekszośc drogi będzie terenowa ( nie asfalt ) i jak bywa na takich turystakach .... to zapewne będą postoje czy żeby gdzieś dojść by oblukać atrakcje albo ( jak wspomnieli organizatorzy ) dotrzeć do zagadki . I wtedy trzeba będzie wyjść z auta. Wiec dla kobiet nie jest zalecene , przy takiej pogodzie jaka nas raczy ostatnio, zakładć szpilek , obcasików czy ślicznych bucików z kwiatuszkami. Nie sądze by siedziały łaskawie w aucie przez ten czas jak my bedziemy rozmawiać ze sobą czy zwiedzać. Doradzane obuwie z mojej strony to stanowczo przeciwdeszczowe / nieprzemakalne.
no chcąc nie chcąc my zabieramy z Żoną gumowce o ile dojedziemy :glaszcze:
Mitsubishi Pajero 2 3.0
Suzuki Grand Vitara 2 2.0
Ford Escape 2 2.5
Avatar użytkownika
Markon
Fanatyk Ekstremalny
Fanatyk Ekstremalny
 
Posty: 694
Obrazki: 4
Dołączył(a): 17 lis 2010 18:13:49
Lokalizacja: Pajęczno (EPJ)
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez jrzeuski » 04 cze 2013 21:32:22

INOX, pamiętamy, zacne auto :>: Zobaczymy kto tym razem najlepszą pompę do gnoju zaprezentuje :mrgreen:

Moja Frota dziś oźyła :1: Poza rozjechaną zbieżnością i wyciekiem z chłodnicy nie widać technicznych przeszkód by miała nie dać rady dojechać na zlot. Zbieżność ustawiłem ręcznie przy pomocy łaty a jutro przy okazji próby zdobycia przeglądu spróbuję to na rolkach ustawić wg lasera. Chłodnicy nie planuję ruszać, ale jutro przy okazji jazdy po mieście sprawdzę tempo wycieku. Być może jednak trzeba będzie coś zaradzić, żeby nie dolewać wody częściej niź co 100km. Na razie wiem tylko, że cieknie dopiero jak silnik się rozgrzeje i termostat otworzy. Ma ktoś doświadczenia z uszczelniaczami chłodnic, warto to wlać? Docelowo chcę wyjąć i rozebrać chłodnicę, żeby znaleźć źródło przecieku i je załatać/zaspawać.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez INOX » 04 cze 2013 21:45:09

Poprzeczka została postawiona wysoko :mrgreen:
INOX
 

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez ali » 04 cze 2013 21:52:20

INOX napisał(a):Poprzeczka została postawiona wysoko :mrgreen:


To mój syn zobaczy w końcu prawdziwego Jeppa w akcji (bo wszystkie terenówki nazywa jepp ;) )
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez bombi26 » 04 cze 2013 22:20:58

INOX napisał(a):Dzień dobry :)

Pewnie pamiętacie białego Jeepa na zlocie w Mielcu... Było na tyle miło, że w tym roku też przyjedziemy ochlapać Was błotem :D [przy odpowiedniej perspektywie można przyjąć, że to taka Frontera na sterydach ;) ]

Do zobaczenia w Piątek :)

[Post wygenerowany przez sekretarkę INOXA ;) ]

No witaj, Dominika już się cieszy że jedziesz :D
ObrazekObrazek
off road jest jak narkotyk - pierwszy raz gratis a później całe życie z wariatami
Avatar użytkownika
bombi26
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 521
Obrazki: 6
Dołączył(a): 31 sty 2009 17:55:33
Lokalizacja: Dębica
Pochwały: 1
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez INOX » 04 cze 2013 22:34:35

Miło mi to słyszeć ale... jaka Dominika? :P A tak na serio to pewnie Was skojarzę dopiero jak Was zobaczę.
...a tak gwoli wyjaśnienia chwilowo kontem INOXa zarządzam ja, czyli pilot/sekretarka. Nawet od pisania na forach ma ludzi :lol:
INOX
 

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez JJKILLER » 04 cze 2013 22:54:22

jrzeuski napisał(a):INOX, pamiętamy, zacne auto :>: Zobaczymy kto tym razem najlepszą pompę do gnoju zaprezentuje :mrgreen:

Moja Frota dziś oźyła :1: Poza rozjechaną zbieżnością i wyciekiem z chłodnicy nie widać technicznych przeszkód by miała nie dać rady dojechać na zlot. Zbieżność ustawiłem ręcznie przy pomocy łaty a jutro przy okazji próby zdobycia przeglądu spróbuję to na rolkach ustawić wg lasera. Chłodnicy nie planuję ruszać, ale jutro przy okazji jazdy po mieście sprawdzę tempo wycieku. Być może jednak trzeba będzie coś zaradzić, żeby nie dolewać wody częściej niź co 100km. Na razie wiem tylko, że cieknie dopiero jak silnik się rozgrzeje i termostat otworzy. Ma ktoś doświadczenia z uszczelniaczami chłodnic, warto to wlać? Docelowo chcę wyjąć i rozebrać chłodnicę, żeby znaleźć źródło przecieku i je załatać/zaspawać.

U mnie też podcieka i wsypałem taki metaliczny proszek (sproszkowane aluminium - podobno) i podciekanie narazie ustało, od 3ech m-cy nic nie dolewałem.
Nie pamiętam nazwy ale było toto w takim plastikowym cylinderku (chyba 2K to robi)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez brum » 04 cze 2013 22:58:24

wbij jajko do chłodnicy i nagrzej silnik :mrgreen:
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez ali » 04 cze 2013 22:59:57

brum napisał(a):wbij jajko do chłodnicy i nagrzej silnik :mrgreen:


chyba w odwrotnej kolejności, ale nawet w topgear próbowali tego patentu :mrgreen:
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez TherionWawa » 04 cze 2013 23:25:17

Trzeci napisał(a):To proponuje sprawdzić ...ostatnio bez wyciągarki u Tomka na trasie adventure 100 metrów wyciągania unieruchomionego autka zajęło 2 godziny .... po płaskim,


A Disco Amstera było o krok od rolki :D ale jakoś się udało uratować auta.

-- 04 cze 2013 23:27:08 --

brum napisał(a):sklepy w pobliżu są?

na trasie turystyka macie kilka sklepów i wszystkie są oznaczone w roadbooku. W jednym z nich przybijacie pieczątkę. Jest to ostatni sklep na trasie powrotnej na CAMPA

-- 04 cze 2013 23:35:42 --

Markon napisał(a):na pewno nie w całym wyczynie ale kilka prób podejmę jak wszystko dobrze się potoczy będę miał na zlot MT, Co do błota są grzęzawiska i błotko lub kałuże, strumyczki, sam byś się zdziwił to nie jest taka masakra jak są lekkie przeszkody z błotne :boss: gorsze są piaski lub górki pokryte trawą


nie wiesz o czym mówisz :0

-- 04 cze 2013 23:48:27 --

ali napisał(a):
Markon napisał(a):na pewno nie w całym wyczynie ale kilka prób podejmę jak wszystko dobrze się potoczy będę miał na zlot MT, Co do błota są grzęzawiska i błotko lub kałuże, strumyczki, sam byś się zdziwił to nie jest taka masakra jak są lekkie przeszkody z błotne :boss: gorsze są piaski lub górki pokryte trawą


Wiesz mi idzie o to że jak bede miał ochote to zawsze mozna na wyczyn pojechać sie poślizgać, a turysty niech będzie turystykiem ;)


Turystyk ze względu na to że duża część trasy biegła w okolicy Kamiennej która dziś przekroczyła stany alarmowe a w Starachowicach woda przelewała się przez krawężniki postanowiliśmy zmienić zasady i wykluczyć część przejazdów bezdrożami.

"Turystyk punktowany" będzie się opierał się na zwiedzaniu okolicy i rozwiązywaniu zadań. Duża część biegnie bezdrożami. Są elementy off-roadu o różnym stopniu trudności ale cała trasa jest do przejechania SUV-em. Co najwyżej można sobie trochę lakier porysować. Drogi były dziś mocno zmoczone po ulewach.

Dla tych co będą chcieli przygotowaliśmy roadbooka do Starachowic do muzeum... Stan wody w Kamiennej zmusił nas do zmiany trasy i wprowadzenia odcinków asfaltowych. Nie zabraknie błota i adrenaliny. Trasa jest ciekawa i fajna. Chwilami zaskakująca. Zalecamy jazdę małymi grupkami.

Wyczyn będzie trudny. Raczej nie będziecie mieli wszystkich pieczątek.

-- 05 cze 2013 00:03:13 --

Markon napisał(a):
argail75 napisał(a):
mam tylko nadzieje ze extreme nie będzie w tym samym czasie co turistik :boss:


Turystyk od wyczynu różni się tylko jednym OS-em. Będą lekkie próby sprawnościowe, zabawowe i zadania logiczne. Roadbook sprawdzi waszą zdolność orientacji w terenie.
OS-y będą odbywały się w tym samym czasie ale mogę zagwarantować że turystyk skończy a wyczyn będzie jeszcze walczył.

Możecie kibicować wszystkim przed pokonaniem OS-ów i po. Wyjazd z Roadbookiem nie jest ustalony na konkretną godzinę ale musicie go zrobić przed zmrokiem.

Ten kto zdąży może jechać do Starachowic jeżeli będzie chciał. Również wyjazd do muzeum może być w niedzielę rano jeżeli będziecie mieć siłę.... to jest dodatek dla chętnych.
Ci co nie pojadą będą żałować.
-------------------
Tomek (TherionWaWa)
Frontera B / Isuzu Trooper
http://www.Camp4x4.Swietokrzyskie.net.pl
Obrazek
Avatar użytkownika
TherionWawa
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 182
Obrazki: 56
Dołączył(a): 22 maja 2012 18:33:29
Lokalizacja: Warszawa / Ostrowiec Św.
Pochwały: 1
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez jrzeuski » 05 cze 2013 07:04:25

TherionWawa napisał(a):na trasie turystyka macie kilka sklepów i wszystkie są oznaczone w roadbooku. W jednym z nich przybijacie pieczątkę.
Rozumiem, że to monopolowy, ale czy osobom w stanie wskazującym też przybiją? :mrgreen: Bo kto widział trzeźwego pilota pod koniec trasy? :niewiem: Kierowcy to się zdarzają... :roll:
Turystyk ze względu na to że duża część trasy biegła w okolicy Kamiennej która dziś przekroczyła stany alarmowe a w Starachowicach woda przelewała się przez krawężniki postanowiliśmy zmienić zasady i wykluczyć część przejazdów bezdrożami.
Ale wyczynu to nie dotyczy, prawda? ;-) Zresztą woda do krawężników nawet fabrycznej Froty nie wystraszy. Do pół metra można każdą brodzić bez stresu 8-)
Wyczyn będzie trudny. Raczej nie będziecie mieli wszystkich pieczątek.
Na właśnie polega wyczyn :1:
brum napisał(a):wbij jajko do chłodnicy i nagrzej silnik :mrgreen:
Dzięki za takie rady :<: Pomijając kwestię techniczną jak wbić jajko do chłodnicy we Frocie, to nie mam ochoty unieszkodliwić sprawnej nagrzewnicy przy okazji a jak wiadomo we Frocie nie da się jej odciąć od obiegu. Wolę już dolewać wody. A może nawet i dolewki płynu nie będą boleć, bo po dzisiejszym kursie do pracy widzę, że zaczęło cieknąć dopiero jak przycisnąłem na podjeździe i temperatura poszła ponad pierwszą kreskę. Na stacji jeszcze sucho było a miałem do niej 10km po płaskim. Zdecydowanie problem powoduje ciśnienie w układzie a że pompa nowa to daje mocno. Zaczynam się zastanawiać czy z korkiem wszystko w porządku. Płucami powinien dać się przedmuchać na zewnątrz? :niewiem: Bo daje się tylko zassać. Gdzieś chyba jeszcze powinienem mieć drugi korek, bo pamiętam, że wymieniałem i tamten był rozbieralny...
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez FROTERKA » 05 cze 2013 09:52:21

bart322 napisał(a):
ali napisał(a):Właśnie Zula nieświadomie poddała mi pomysł że możemy zrobić konkurs na Miss (Misys) ... mokrej koszuli na zlocie. Warunki mamy iście wymarzone do tego :)


Kurde, to moze przyjade jednak :wink:

Startować? :mrgreen:
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez bart322 » 05 cze 2013 10:00:13

Specjalnie wykropkowałem czesc o misterze, zeby nikomu taki glupi pomysl nie przyszedl do glowy ;)
Avatar użytkownika
bart322
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1689
Obrazki: 10
Dołączył(a): 03 lip 2012 18:54:30
Lokalizacja: Kobielice
Pochwały: 7
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez JJKILLER » 05 cze 2013 10:01:40

jrzeuski napisał(a):
brum napisał(a):wbij jajko do chłodnicy i nagrzej silnik :mrgreen:
Dzięki za takie rady :<: Pomijając kwestię techniczną jak wbić jajko do chłodnicy we Frocie, to nie mam ochoty unieszkodliwić sprawnej nagrzewnicy przy okazji a jak wiadomo we Frocie nie da się jej odciąć od obiegu. Wolę już dolewać wody. A może nawet i dolewki płynu nie będą boleć, bo po dzisiejszym kursie do pracy widzę, że zaczęło cieknąć dopiero jak przycisnąłem na podjeździe i temperatura poszła ponad pierwszą kreskę. Na stacji jeszcze sucho było a miałem do niej 10km po płaskim. Zdecydowanie problem powoduje ciśnienie w układzie a że pompa nowa to daje mocno. Zaczynam się zastanawiać czy z korkiem wszystko w porządku. Płucami powinien dać się przedmuchać na zewnątrz? :niewiem: Bo daje się tylko zassać. Gdzieś chyba jeszcze powinienem mieć drugi korek, bo pamiętam, że wymieniałem i tamten był rozbieralny...

Korek powinien z niewielkim oporem dać się w obie strony dmuchnąć. Mówię Ci, spróbuj z tym sproszkowanym amelinium.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez ali » 05 cze 2013 10:08:40

FROTERKA napisał(a):
bart322 napisał(a):
ali napisał(a):Właśnie Zula nieświadomie poddała mi pomysł że możemy zrobić konkurs na Miss (Misys) ... mokrej koszuli na zlocie. Warunki mamy iście wymarzone do tego :)


Kurde, to moze przyjade jednak :wink:

Startować? :mrgreen:


No Ba :boss:
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez FROTERKA » 05 cze 2013 10:09:25

O widzę, że jest następny chętny. :D
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez ali » 05 cze 2013 10:11:12

FROTERKA napisał(a):O widzę, że jest następny chętny. :D


8:)
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez Zula » 05 cze 2013 12:03:23

Pomysł na Zlot, czyżby? :mrgreen:
Obrazek
ROSES ARE RED, MUD IS BROWN
WINDOWS UP, PEDAL DOWN!


Obrazek :mrgreen:
Avatar użytkownika
Zula
Moderator
Moderator
 
Posty: 1832
Obrazki: 5
Dołączył(a): 07 cze 2009 19:09:52
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 6
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Zlot 2013 - rozmowy

Postprzez ali » 05 cze 2013 12:33:11

Zula napisał(a):Pomysł na Zlot, czyżby? :mrgreen:
Obrazek


Ale jak dołączymy frotke i autobus (monciaka) ? :niewiem:
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do VIII Zlot OFF, 2013, Małe Jodło



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość