Witamy !



[B 3.2] BIGAS we frotce

Wszystko o LPG

[B 3.2] BIGAS we frotce

Postprzez Koniec » 17 sie 2010 22:07:21

Witam. Czy ktoś z użytkowników frotki ma na pokładzie instalację gazową firmy bigas? Może podzieliłby się ze mną doświadczeniami w tym względzie? Osobiście nie znam tej instalacji, w poprzednim samochodzie miałem stg300 i ustawienia robiłem samodzielnie. Po długim ustawianiu mapy wychodziło mi spalanie 10-12% więcej niż benzyny. We frotce z obserwacji wynika że jest to 20-30% więcej niż wskazania komputera pokładowego, więc według mnie trochę za dużo.
Avatar użytkownika
Koniec
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 03 sie 2010 09:05:26
Lokalizacja: Opole
Województwo: Opolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B 3.2] BIGAS we frotce

Postprzez JaGrab3 » 08 sty 2013 00:02:00

Patrzenie na wskazania kompa pokładowego są jak najbardziej względne, bo jeżeli masz na gazie rozjechaną korektę, masz za bogato, komp benzynowy skraca wtryski, przez co na desce pokazywać ci będzie niskie spalanie, i różnica pomiędzy wskazaniami na desce a spaleniem gazu będą duże.
Nie znam tego sterownika, ale zakładam, że masz podłaczenie do niego i wiesz na czym polega ustawienie korekt wg. map, więc nie powinno byc problemu.

Przykładowo mój komp pokazuje średnie spalanie 12.1 (zebrane z chyba 6 miesięcy), a prawdziwe spalanie to ok 14-15 lpg (99% miasto) - tak więc jak dla mnie jest idealnie - ale instalację sam sobie poprawiałem po gazownikach i sam ustawiałem mapy.
Czarny SIGNUM 2.0 Turbo, Astra II
Było: B 3.2 V6 Manual,Mitsubishi Galant Sport Edition,Carisma 1.6,civic 1.5
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
JaGrab3
Guru
Guru
 
Posty: 833
Dołączył(a): 15 wrz 2010 22:32:35
Lokalizacja: KR
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość