Witamy !



[B 2.2] kody błędów, check engine

Wszystko o LPG

[B 2.2] kody błędów, check engine

Postprzez sławomir rygiel » 14 cze 2011 10:09:50

Witam wszystkich jestem tu nowy. Od tygodnia jestem posiadaczem froty 2,2 benzyna z lpg ( sekwencja brc) od początku cały czas świeci się kontrolka silnika. samochód jeżdził poprawnie. Po przejechaniu 500km samochód szarpnął i lampka zgasła na ok 100km. po czym znowu na stałe się zapaliła. Ale niestety przy ok 2tys. obrotów samochód mocno szarpie zarówno na pb i lpg. po zczytaniu błędów wyskoczyły okazało się że to błąd 132 i 171. czy ktoś się orientuje co oznaczają te błędy? albo jak je wyeliminowac? Jak przy ok 2tys. obrotów wcisnę mocniej gaz to słychac jakby zawory czy niewiem sam co ale przy 3tys. obrotów już nie. czy to normalne?
sławomir rygiel
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 07 cze 2011 06:45:08
Województwo: Podkarpackie
Samochód: Frontera B 2.2i Sport 1998-2004

Re: kody błędów

Postprzez damian515318 » 14 cze 2011 11:22:05

wiem tylko tyle że na gazie to normalne jak sie kontrolka świeci
ale na reszte pytań nie znam odpowiedzi :oops:
niech sie ktoś bardziej doświatczony wypowie :lol:
damian515318
 

Re: kody błędów

Postprzez brum » 14 cze 2011 14:38:46

Nie jest normalne jak świeci kontrolka CE, ona ma nie świecić i tyle. Świeci to oznacze że gaziarze źle to zrobili. No chyba że świeci też na Pb to inna sprawa.
132 - błąd EGR
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: kody błędów

Postprzez bienias_75 » 14 lip 2011 23:06:05

sławomir rygiel napisał(a):Witam wszystkich jestem tu nowy. Od tygodnia jestem posiadaczem froty 2,2 benzyna z lpg ( sekwencja brc) od początku cały czas świeci się kontrolka silnika. samochód jeżdził poprawnie. Po przejechaniu 500km samochód szarpnął i lampka zgasła na ok 100km. po czym znowu na stałe się zapaliła. Ale niestety przy ok 2tys. obrotów samochód mocno szarpie zarówno na pb i lpg. po zczytaniu błędów wyskoczyły okazało się że to błąd 132 i 171. czy ktoś się orientuje co oznaczają te błędy? albo jak je wyeliminowac? Jak przy ok 2tys. obrotów wcisnę mocniej gaz to słychac jakby zawory czy niewiem sam co ale przy 3tys. obrotów już nie. czy to normalne?


Nie wiem czy już sobie poradziłeś ale

132 - ERG nieprawidłowy sygnał - jak wyżej napisał brum
171 - ??? moje mądre księgi pokazują, że bosch motronic 1.5.4 sygnalizuje tylko 145 błędów - może są przestarzałe :niewiem: - sprawdź jeszcze raz kod błędu

damian515318 napisał(a):wiem tylko tyle że na gazie to normalne jak sie kontrolka świeci
ale na reszte pytań nie znam odpowiedzi :oops:
niech sie ktoś bardziej doświatczony wypowie :lol:


znaczy, że normalnie masz spie..... instalację lub źle wyregulowaną centralkę - poczytaj o emulacji sygnału sondy lambda w instalacjach LPG oraz sposobach jej wpięcia w instalację. :wink:
Avatar użytkownika
bienias_75
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 97
Dołączył(a): 05 cze 2010 22:31:57
Lokalizacja: Sulęcin
Pochwały: 2
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995


Powrót do Instalacje LPG



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość