Witamy !



[All] Kontrolka oleju

Wszystko o silnikach benzynowych

[All] Kontrolka oleju

Postprzez cobrretti » 09 kwi 2009 22:59:58

siemka!
wlasnie wymienilem uszczelke pod glowica.jestem ogolnie z tej operacji zadowolony,jednak niepokoi mnie kontrolka oleju.gdy silnik juz sie zagrzeje,zaczyna ona swiecic.Trzy razy wymienialem olej po tej uszczelce,czy to wystarczajaco?zalalem moja Niunie 10W40,czy moze polecacie cos gestszego?
mam tez osad z kamienia w instalacji chlodzacej,znacie jakis konkretny srodek do przeplukania?
bede wdzieczny za podpowiedz :beer:
cobrretti
 

Re: problem z olejem

Postprzez kasalka » 09 kwi 2009 23:55:28

Jeśli nie masz wycieków oleju to półsyntetyk jest ok. Może masz za niski stan oleju, filtr też wymieniałeś? Lub pada pompa.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: problem z olejem

Postprzez ktoś » 10 kwi 2009 15:09:52

Preparaty do płukania układów chłodzenia to w moim mniemaniu kiła. Może jeżeli układ nie jest jakoś mocno zakamieniony to faktycznie się sprawdzają, przy moim nie zmieniły zupełnie nic. Zastosowałem dwa środki, jeden nie jest ogólnie dostępny na rynku, preparat amerykański, koncentrat, dał mi go mechanik pracujący w zakładzie zajmującym się wyłącznie ukł. chłodzenia. Drugi to ogólnie dostępny środek dostępny na stacjach paliw, nazwy nie pamiętam. Lepsze efekty daje zalanie chłodnicy wodą rozrobioną z kwasem ortofosforowym lub podobnym niezbyt żrącym. Wymontowujemy chłodnicę, zalewamy w.w. siuwaksem, odstawiamy na 15-20 minut i porządne przepłukanie pod ciśnieniem ciepłą wodą. Wtedy z chłodnicy faktycznie leci sporo syfu. Problem taki ze często po takich zabiegach układ przestaje być szczelny bo wypłukujemy też osady które zalegały w miejscach nieszczelnych.
ktoś
 

Re: problem z olejem

Postprzez cobrretti » 10 kwi 2009 16:44:17

dzieki bardzo za podpowiedzi.zycze mokrych jajek :lol:
cobrretti
 

Re: problem z olejem

Postprzez domelwwl » 10 kwi 2009 20:47:21

ja po generalnym remoncie silnika zalalem olej mobila 15w40. kontrolka moze ci sie swiecic poniewaz masz moze zbyt niskie cisnienie z dolu silnika i dlatego sie zaswieca
domelwwl
 


Powrót do Silniki benzynowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość