Sorry - organizatorzy odwołali ten pokaz - przesłałem priva.
Spotkanie jest przesunięte na 4go kwietnia do Klubu Wilkowyje w Tychach.
Pozdrawiam
BALKANDRIVER
-- Dodano So 16 lut 2013 15:31:43 --
OPISY TEGOROCZNYCH TRAS WYPRAWOWYCH:LIPIEC--> od 7go do 19go – KOSOVO i ALBANIATa edycja łączy w sobie przejazd przez Kosowo oraz górską częścią północnej Albanii.
W Kosowie dotrzemy do jak największej liczby miejsc symbolicznych dla obu nacji – albańskiej i serbskiej, a także w najpiękniejsze rejony górskie i kilka słynnych kanionów.
Zaczniemy górską drogą, którą przez dziwny tunel dotrzemy do Kosovskiej Mitrovicy – miasta podzielonego na część serbską i kosowską, miejsce wielu incydentów zbrojnych. Stamtąd do Drenicy –miasta rodzinnego Adema Jashariego i miejsca jego śmierci. Wzdłuż gór, Wyżyną Kosowską dotrzemy na Kosovo Pole, miejsce bitwy Turków z Serbami pod Kosovym Poljem w 1389 roku. Sama bitwa i wydarzenia z nią związane stały się tematem serbskiej poezji ludowej, stały się wręcz mitem kształtującym świadomość narodową Serbów. Do dziś mit ten jest czynnikiem generującym główne wydarzenia konfliktu serbsko-albańskiego.
Wejdziemy do jednej z piękniejszych jaskiń-Jaskini Marmurowej, poczym zjeżdżamy w góry pogranicza z Macedonią, a następnie na Wyżynę Dugadzińską – tam zwiedzimy piękny, zabytkowy Prizren, miejsce podpisania Ligi Prizreńskiej, odrestaurowaną Ðzakowicę, miasto-targowisko, by wjechać do Doliny Trzynastu Wodospadów, a później w górskie bezdroża Alp Północnoalbańskich od strony Kosova.
W górach zatrzymamy się na dłużej. Udamy się na górski trekking, by dotrzeć do tzw.”tripointu”, czyli szczytu górskiego, będącego zbiegiem granic 3 krajów – Albanii, Kosova i Czarnogóry oraz zaliczyć słynny nadgraniczny szlak przemytniczy.
Po górskich wędrówkach – odwiedzimy najsłynniejsze cerkwie prawosławne, będące tzw. mekką prawosławia serbskiego, „ziemią świętą”, wpisane na listę UNESCO.
W Kosowie pokażę też miejsca i zabytki nie opisywane w przewodnikach oraz nie wykazywane z różnych względów w oficjalnych relacjach.
Wjedziemy do Albanii, do samego końca Doliny Valbony, pod dzikie wodospady.
Po górach przeprawa promowa rzeką Driną, o głębokości 150m, płynącą potężnym kanionem, niezapomniane widoki i wrażenia.
Na koniec chwila nad morzem, w czarnogórskim oriencie na pograniczu czarnogórsko-albańskim.
SIERPIEŃ--> od 4go do 16go – SERBIA(słynny festiwal w Gućy) i ALBANIA
WRZESIEŃ--> od 1go do 13go – ALBANIATrasy tych wypraw są podobne, choć różnią się detalami, jednak istotnymi.
W sierpniu wyprawę rozpoczniemy dwudniowym pobytem w serbskiej Gućy na słynnym festiwalu trąbek. Po tej uczcie muzycznej docieramy w czarnogórską Ropojańską Dolinę, by zobaczyć tam Źródło Wezyra, Błękitne Oko i ciekawe, rzadkie zjawiska krasowe. Wjazd do Albanii i następne kilka dni spędzimy w najpiękniejszym rejonie albańskich Gór Przeklętych, przejeżdżając kilka widowiskowych off-roadowych tras. Po zwiedzeniu kilku miast przenosimy się w rejon Gór Lury, bardzo dziki, w miejsca dawnych obozów pracy i kopalni. Zwiedzimy dawną i obecną stolicę Albanii, zabytki, rejon największych umocnień bunkrowych, zamienianych obecnie przez międzynarodową organizację w kompleks hotelowy. Sporo górskich, widowiskowych przejazdów, miejsc, gdzie czas się zatrzymał, ale i dzień dzisiejszy, ukazujący dynamikę zmian w tym kraju.
Wrześniowa edycja to trochę inne miejsca w górach, tak, by dostosować się do panującej aury. Na tej wyprawie będzie z kolei spływ promem rzeką Driną, górski, dawny resort Envera Hodży.
Zwiedzanie kilku miast, m. In. stolic, Szkodry z jej targowiskiem i Wzgórzem Rozafy, nocleg na plaży, przejazd kilkoma łańcuchami górskimi i zakończenie na pograniczu czarnogórsko-albańskim w indonezyjskich klimatach rzeki Bojany.
A co zobaczymy podczas wyprawy? – zapraszam do obejrzenia:http://www.youtube.com/watch?v=RwY6UfPm ... e=youtu.be Tu zaś jeszcze kilka innych relacji z przeszłości:
Wszelkie pytania, prośby o informacje prosimy kierować tu oraz na adres mailowy:
info@fotolandia4x4.com lub
balkandriver@fotolandia4x4.comZAPRASZAM
BALKANDRIVER
