Witamy !



BFG - Frontera

Re: BFG - Frontera

Postprzez Semir » 05 wrz 2013 15:30:19

AAAAA tego to ja nie wiedział.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: BFG - Frontera

Postprzez sidi » 24 lip 2014 00:19:12

Czy ktoś zaliczył trasę 17 (Kotlina Kłodzka) i czy ona faktycznie może być tak problematyczna jak piszą? Chciałbym ewentualnie spróbować (może fragmentami), ale jednym samochodem i prawdopodobnie samemu, więc... jak utknę, to na wieki...
sidi
 

Re: BFG - Frontera

Postprzez Semir » 24 lip 2014 07:34:00

Powiem ci tak jak nie masz wyciągarki ani tirfora i jedziesz sam w jedno auto i doświadczenia też masz nie wielkie to ja bym nie ryzykował. Powinny być co najmniej dwa auta i w każdym po dwie osoby tak jest najbezpieczniej. W razie czego kolwiek jak pisałeś zostajesz sam i masz wielką :dupa:.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: BFG - Frontera

Postprzez marcin.birulo » 24 lip 2014 08:13:57

[quote="sidi"]Czy ktoś zaliczył trasę 17 (Kotlina Kłodzka) i czy ona faktycznie może być tak problematyczna jak piszą? Chciałbym ewentualnie spróbować (może fragmentami), ale jednym samochodem i prawdopodobnie samemu, więc... jak utknę, to na wieki...[/quote]

Skontaktuj sie z kolegami ACIK oraz SŁAWEK 50,oni ostatnio pokonywali trasę BFG 17.

[quote="Semir"]Powiem ci tak jak nie masz wyciągarki ani tirfora i jedziesz sam w jedno auto i doświadczenia też masz nie wielkie to ja bym nie ryzykował. Powinny być co najmniej dwa auta i w każdym po dwie osoby tak jest najbezpieczniej. W razie czego kolwiek jak pisałeś zostajesz sam i masz wielką :dupa:.[/quote]

Kolega SEMIR dobrze radzi,co do poruszania sie samemu.
CICHY==MOJA KSYWA.FROTA A LONG1995 2.3TD,BF Goodrich MT.LIFT 2'',BILSTEIN B6 inne rzeczy w drodze,bardziej przydatne.BŁOTO WIĄŻE.DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ!!!!!
marcin.birulo
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 225
Obrazki: 14
Dołączył(a): 18 lip 2010 13:43:10
Lokalizacja: JELENIA GORA
Pochwały: 1
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: BFG - Frontera

Postprzez oldfield » 24 lip 2014 11:38:10

Byliśmy w niedzielę na BFG17 z ACIKiem i Slawkiem50. Ja jako debiutant dałem radę, więc chyba nie jest źle :)
oldfield
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23 maja 2014 11:13:23
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: BFG - Frontera

Postprzez Semir » 24 lip 2014 11:45:06

oldfield napisał(a):Byliśmy w niedzielę na BFG17 z ACIKiem i Slawkiem50. Ja jako debiutant dałem radę, więc chyba nie jest źle :)


Tu nie chodzi o danie rady. Jak dałeś radę to :1: świetnie ale sam nie byłeś. W razie W miałeś pod ręką pomoc. Jak zaczynałem przygodę z górami
to przewodnicy tłumaczyli nam, że samotne wędrówki są zawsze bardzo niebezpieczne nawet w pozornie łatwe rejony. Przytoczyłem ten przykład
bo jest sezon a w wiadomościach dość dużo słychać o turystach, których trzeba było ewakuować.

Może ktoś stwierdzi, że przesadzam i demonizuje ale lepiej dmuchać na zimne.

Jak kolego chcesz jechać sam to zabezpiecz się chociaż w kogoś chętnego z 4x4 co ewentualnie pojedzie po ciebie i pomoże z powrotem.
EKIPA ŚLĄSKA
Obrazek
Avatar użytkownika
Semir
Alchemik
 
Posty: 4249
Obrazki: 0
Dołączył(a): 08 kwi 2011 11:38:11
Pochwały: 17
Województwo: Śląskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: BFG - Frontera

Postprzez slawek50 » 04 sie 2014 18:52:30

marcin.birulo napisał(a):
sidi napisał(a):Czy ktoś zaliczył trasę 17 (Kotlina Kłodzka) i czy ona faktycznie może być tak problematyczna jak piszą? Chciałbym ewentualnie spróbować (może fragmentami), ale jednym samochodem i prawdopodobnie samemu, więc... jak utknę, to na wieki...


Skontaktuj sie z kolegami ACIK oraz SŁAWEK 50,oni ostatnio pokonywali trasę BFG 17.

Semir napisał(a):Powiem ci tak jak nie masz wyciągarki ani tirfora i jedziesz sam w jedno auto i doświadczenia też masz nie wielkie to ja bym nie ryzykował. Powinny być co najmniej dwa auta i w każdym po dwie osoby tak jest najbezpieczniej. W razie czego kolwiek jak pisałeś zostajesz sam i masz wielką :dupa:.


Kolega SEMIR dobrze radzi,co do poruszania sie samemu.

A kiedy chciałbyś ją zaliczyć ??? Bo znam ją prawie na pamięć i wiem że trochę modyfikacji jest. Sam opracowałem i przejechałem ze trzy razy żeby dla innych przekazać. W suche dni jest ok. ale jak popada i będzie mokro to semir ma racje lepiej samemu nie ruszaj trasa wydaje się spoko ale ?Podaj termin to ja chętny na jazdę zawsze i mogę poprowadzić bo wiem. Byli ze mną i ACIK, Hater, Oldfield i byli zadowoleni.Chyba że już zaliczyłeś 17 to :beer: :1: i po sprawie.
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: BFG - Frontera

Postprzez sidi » 20 sie 2014 08:40:53

Byłem w tamtych okolicach w ramach urlopu, ale w końcu chodzenie po górach było na tyle zajmujące, że nie miałem czasu pomyśleć :). A poza tym co drugi dzień lało, więc po Waszych opiniach dałem sobie spokój.

Ale muszę przyznać, że okolice ciekawe i jest gdzie pojeździć. Czasem wystarczy tylko kawałek z asfaltu zjechać i już jest fajnie.

Pewnie jeszcze kiedyś do tego wrócę, ale chyba najpierw u siebie trochę popracuję nad doświadczeniem, może też samochodem... Ale dzięki za zainteresowanie :)
sidi
 

Re: BFG - Frontera

Postprzez slawek50 » 12 lip 2015 16:55:33

Mam zamiar na przełomie Lipiec- sierpień br. tj. 2015 przejechać trasy BFG 4,8,9 ktoś ma jakieś doświadczenie na któryś z tych tras? Jeśli tak to proszę o jakieś info czy trasy z przewodnika BFG są aktualne i przejazdne z góry dzięki. A może ktoś chętny na wspólne spotkanie i jazde.

-- Dodano 24 lip 2015 18:22:58 --

BFG 17 planowany wyjazd w dn 15-16 08 br. i nie tylko w planie Przedgórze Sudeckie jazda ok. 60 km. w terenie chętnych zapraszam . Nocleg do wyboru nad jeziorem, głównie namioty, bezpłatnie. W planie zwiedzanie fortów w Srebrnej Górze , jaskinia Radochów i inne wg. życzeń choćby jedyna krzywa wieża w Polsce? Atrakcje największy park linowy w Europie w Złotym Stoku??? Więc chętnych zapraszam.
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: BFG - Frontera

Postprzez jrzeuski » 24 lip 2015 19:45:21

Nie żebym się czepiał, ale chyba najbardziej znaną krzywą wieżą w Polsce jest ta w Toruniu :niewiem: Jest faktycznie mocno pochylona, o paru innych tylko słyszałem.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: BFG - Frontera

Postprzez szymon.ha » 24 lip 2015 20:05:16

Krzywych wiez to jest kilka, najbardziej krzywa w Ząbkowicach Śl., a najwyzsza krzywa np. kurat u mnie w Świeciu.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: BFG - Frontera

Postprzez slawek50 » 25 lip 2015 16:15:37

Aj tam aj tam kto będzie chciał to przybędzie i tyle słowem zapraszam obozowisko dla dzikusów pełen plener za darmo gril rożno kąpiele na własną odpowiedzialność słowem żywioł.Rejony Gór Sowich i okolic m. in. Ząbkowice Śl.
Avatar użytkownika
slawek50
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 518
Obrazki: 10
Dołączył(a): 09 wrz 2013 07:02:09
Lokalizacja: woj. Dolnośląskie
Pochwały: 7
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: BFG - Frontera

Postprzez ali » 25 lip 2015 16:21:25

jrzeuski napisał(a):Nie żebym się czepiał, ale chyba najbardziej znaną krzywą wieżą w Polsce jest ta w Toruniu :niewiem: Jest faktycznie mocno pochylona, o paru innych tylko słyszałem.


Jeszcze w KRK na rogu zakopiańskiej i tischnera jest 10 piętrowiec mieszkalny który się mocno pochylił, ale ludzie mieszkają ;)
Avatar użytkownika
ali
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 3672
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lis 2012 17:31:11
Lokalizacja: KMY
Pochwały: 16
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: BFG - Frontera

Postprzez Odoll » 25 lip 2015 17:46:33

W Gd jest taki blok co się zapadł 1 piętro i też ludzie mieszkają . Ci z parteru idą po schodach w dół do swoich mieszkań a ci z pierwszego piętra mają teraz parter :D
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia strona

Powrót do Nasze podróże



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość