Witamy !



[A 2.3] Nagrzewnica

Re: Nagrzewnica

Postprzez Indian » 16 gru 2010 19:29:11

janusz64 napisał(a):Czy ktoś się orientuje na temat zaworu w nagrzewnicy?
Jest coś takiego wo gule jest jak zawór ? bo znowu mi grzeje jak umarłemu kadzidło. :(

W ogóle nie ma zaworu (fabrycznie).
Indian
 

Re: Nagrzewnica

Postprzez janusz64 » 16 gru 2010 19:38:16

Dzięki Indian za info.Też tak mi się wydawało, ale byłem pewien.
janusz64
 

Re: Nagrzewnica

Postprzez galaxy » 16 gru 2010 20:09:21

janusz64 napisał(a):Ja znalazłem sposób prosty,wlałem preparat K2 do chłodnic,auto pochodziło 30 minut,ja wypiłem między czasie 2 piwa i zaczęło grzać.(K2 RADIATOR FLUSH)płucze chłodnice.


Janusz ale po tym wlaniu płynu K2 nie trzeba spuścić płynu z układu i zalać go nowym ?
galaxy
 

Re: Nagrzewnica

Postprzez janusz64 » 16 gru 2010 20:32:29

galaxy napisał(a):
janusz64 napisał(a):Ja znalazłem sposób prosty,wlałem preparat K2 do chłodnic,auto pochodziło 30 minut,ja wypiłem między czasie 2 piwa i zaczęło grzać.(K2 RADIATOR FLUSH)płucze chłodnice.


Janusz ale po tym wlaniu płynu K2 nie trzeba spuścić płynu z układu i zalać go nowym ?

Tak zrobiłem,płukałem, ale chyba za krótko go grzałem.
Chce teraz wlać preparat bezpośrednio do nagrzewnicy, bez jej wyciągania.
Kupiłem teraz orlena preparat,może pomorze :(
Nazwa jego jest Platinum,jak pomoże dam znać,biorę się za to jutro.
janusz64
 

Re: Nagrzewnica

Postprzez janusz64 » 17 gru 2010 22:57:48

No i dupa,nagrzewnica przepłukana,drożna,a ogrzewania nie ma. :pomidor:
Grzeje na tyle że szyba przednia się odmrozi,i to nie cała.
A jak włączę nadmuch na twarz,czy na szyby, to boczne nawiewy zamieniają się w klimatyzację. :(
Czy te klapki się źle przesuwają. :?:
Proszę o poradę :cry2:
Jest możliwość sprawdzić to nie rozbierając dechy. :evil:
janusz64
 

Re: Nagrzewnica

Postprzez przemekcrx » 18 gru 2010 09:48:34

janusz64 napisał(a):No i dupa,nagrzewnica przepłukana,drożna,a ogrzewania nie ma. :pomidor:
Grzeje na tyle że szyba przednia się odmrozi,i to nie cała.
A jak włączę nadmuch na twarz,czy na szyby, to boczne nawiewy zamieniają się w klimatyzację. :(
Czy te klapki się źle przesuwają. :?:
Proszę o poradę :cry2:
Jest możliwość sprawdzić to nie rozbierając dechy. :evil:


A patrzyłeś czy dochodzi i wychodzi ciepło wężami z nagrzewnicy???????
Ja walczyłem z tym w tamtym roku,po prostu ona się zapowietrzyła w środku....
Mój patent polegał na tym że na wchodzącym wężu od góry do nagrzewnicy założyłem trójnik,rozciąłem wąż i skręciłem na opaski,zaś do góry założyłem na małym kawałku węża odpowietrznik od kaloryferów (automat) sam sobie wydmucha powietrze,i problem ustał.... :)
A nawet piętro wyżej czy niżej znalazłem ubiegło-roczne foty jak to wygląda
tu link do zdjęć troche ujowe bo ciemno jest
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f4 ... cb1c0.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1f8 ... eb9c9.html
Frota 3.2 V6
Avatar użytkownika
przemekcrx
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1443
Obrazki: 1
Dołączył(a): 29 lip 2009 19:22:40
Lokalizacja: poland
Pochwały: 7
Województwo: nie mieszkam w Polsce
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: Nagrzewnica

Postprzez Indian » 18 gru 2010 11:08:11

janusz64 napisał(a):No i dupa,nagrzewnica przepłukana,drożna,a ogrzewania nie ma. :pomidor:
Grzeje na tyle że szyba przednia się odmrozi,i to nie cała.
A jak włączę nadmuch na twarz,czy na szyby, to boczne nawiewy zamieniają się w klimatyzację. :(
Czy te klapki się źle przesuwają. :?:
Proszę o poradę :cry2:
Jest możliwość sprawdzić to nie rozbierając dechy. :evil:

No to jeszcze sprawdź jak masz ustawione boczne kratki. Jak masz na "~" to powietrze leci z zewnątrz (zimne), a na "*" powinno lecieć ciepłe.
Indian
 

Re: Nagrzewnica

Postprzez janusz64 » 18 gru 2010 11:22:06

Nie zwróciłem uwagi Indian,bo wracałem w nocy.
Ale leciało zimne,a jak przestawiłem,to nie leciało w ogóle,mimo że wentylator chodził. :(
janusz64
 

Re: Nagrzewnica

Postprzez sylwian70 » 18 gru 2010 16:46:10

Obserwowałbym czy ubywa płynu i czy zaraz po odpaleniu nie kicha i nie dymi na mocno biało i czy czuć słodkawy zapach spalin.Gdy zacznie ubywać płynu sprawdzałbym czy oleju nie przybywa.Sprawdż świece jeśli któraś będzie okopcona znaczy że tam puszcza uszczelka pod głowicą.Jeśli termostat puszcza na chłodnice główną,nagrzewnica jest drożna to niestety wszystko wskazuje na uszczelkę pod głowicą.Chyba to kwestia czasu kiedy uszczelkę wydmucha na tyle że nie pojedziesz dalej i będziesz pewny że to uszczelka zgniła.
sylwian70
 

Re: Nagrzewnica

Postprzez jrzeuski » 19 gru 2010 19:59:39

Czy w A da się wymienić obudowę nagrzewnicy bez rozbierania całej deski?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Nagrzewnica

Postprzez janusz64 » 19 gru 2010 20:20:39

sylwian70 napisał(a):Obserwowałbym czy ubywa płynu i czy zaraz po odpaleniu nie kicha i nie dymi na mocno biało i czy czuć słodkawy zapach spalin.Gdy zacznie ubywać płynu sprawdzałbym czy oleju nie przybywa.Sprawdż świece jeśli któraś będzie okopcona znaczy że tam puszcza uszczelka pod głowicą.Jeśli termostat puszcza na chłodnice główną,nagrzewnica jest drożna to niestety wszystko wskazuje na uszczelkę pod głowicą.Chyba to kwestia czasu kiedy uszczelkę wydmucha na tyle że nie pojedziesz dalej i będziesz pewny że to uszczelka zgniła.

Sylwek,świece mam wszystkie brązowiutkie,płynu nie ubywa mi w ogóle ,olej czysty,zero jakiegokolwiek kopcenia,zapachu też nie wydziela słodkawego,odpala ze strzału.Jednak chyba nie wskazuje na uszczelkę ;/
Po odpaleniu w zbiorniczku wyrównawczym się nic nie dzieje,jedynie zaczyna się podnosić powyżej 90 stopni,ale to jest normalne.
janusz64
 

Re: Nagrzewnica

Postprzez sylwian70 » 19 gru 2010 20:56:19

A czy ty masz instalke II generacji LPG?może masz reduktor podłączony szeregowo za lub przed nagrzewnicę i on ci nie przepuszcza płynu(zapchany)Niedługo wiosna :wink: a na razie gruba czapa i rękawice cię ratują.Przy takich cudach jak się dzieją to zazwyczaj winny jest termostat lub uszczelka pod głowicą.
sylwian70
 

Re: Nagrzewnica

Postprzez janusz64 » 19 gru 2010 23:28:46

sylwian70 napisał(a):A czy ty masz instalke II generacji LPG?może masz reduktor podłączony szeregowo za lub przed nagrzewnicę i on ci nie przepuszcza płynu(zapchany)Niedługo wiosna :wink: a na razie gruba czapa i rękawice cię ratują.Przy takich cudach jak się dzieją to zazwyczaj winny jest termostat lub uszczelka pod głowicą.

Nie mam gazu ,na benzynie jeżdżę :cry2: a ta wiosna-pocieszająca :wink:
janusz64
 

Re: Nagrzewnica

Postprzez steele » 20 gru 2010 07:01:09

jrzeuski napisał(a):Czy w A da się wymienić obudowę nagrzewnicy bez rozbierania całej deski?

Poszukaj w moich postach. Gdzieś dawałem zdjęcie jak mechanik wyjął moją nagrzewnicę dobierając się od strony prawej tunelu środkowego pod schowkiem. Ale do dziś nie wiem czy to dobra metoda.
steele
 

Re: Nagrzewnica

Postprzez jrzeuski » 20 gru 2010 10:24:00

A masz klimę? Schowek wyjąć nie problem. Kieszeń obok zapalniczki też. Śruby wówczas widać tylko nie wiem czy wszystkie i czy da się wysunąć obudowę. Nie chcę wyjmować rdzenia nagrzewnicy tylko samą obudowę plastikową, bo mam połamaną i chciałbym ją wymienić albo jakoś załatać dziury, żeby mi powietrze tamtędy nie uciekało bokiem.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Nagrzewnica

Postprzez steele » 20 gru 2010 23:45:43

Klimę mam. Nie wiem jak z wyjęciem obudowy bo ja dostałem do płukania sam rdzeń i dopiero potem doszedłem którędy go wyjął ale co do obudowy nie umiem Ci powiedzieć czy też tak się da. Mi trochę dmuchało od strony tych rurek, które wchodzą w nagrzewnicę ale trochę gąbki i silikon załatwiły sprawę.
steele
 

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez madcar » 18 sty 2016 13:36:54

czy ktoś może mi szybko udzielić info czy nagrzewnica w A 2,2 16v jest taka sama dla wersji z klimą jak i do wersji bez klimy? :wsciekly:
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez Sovviet » 18 sty 2016 13:42:45

nagrzewnica w 2.3 z klima byla identyczna jak bez klimy po prostu jest albo plastikowy tunel albo nagrzewnica klimy.
Sovviet
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 285
Dołączył(a): 19 mar 2013 18:58:51
Lokalizacja: Gorlice
Pochwały: 4
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.3TD Long 1991-1995

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez madcar » 18 sty 2016 13:53:14

jeszcze szybkie pytanie, oryginalne nagrzewnice są z alu czy miedziane? które są lepsze?
coś czuję że płukanie nie poprawi mi ogrzewania :(
Ford Ranger Raptor
Avatar użytkownika
madcar
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 260
Dołączył(a): 10 gru 2011 03:04:50
Lokalizacja: Toruń i okolice
Pochwały: 1
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [A 2.3] Nagrzewnica

Postprzez rademenez1 » 18 sty 2016 22:08:20

Te chyba do 95 były miedziane a od 95 alu. Dzisiaj właśnie zacząłem walkę ze swoją płukanie bez wyjmowania nic nie dało ,więc rozbebeszyłem całą deskę :niewiem: trochę było rozkręcania a później jeszcze trzeba to poskładać.
Avatar użytkownika
rademenez1
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 126
Dołączył(a): 28 kwi 2014 20:07:21
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ chłodzenia i ogrzewania, klimatyzacja



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość