Witamy !



[A] brak hamulców po strzale gazu

[A] brak hamulców po strzale gazu

Postprzez vciq » 13 lut 2011 20:12:21

Witam.

Mam problem. Mianowicie: jechałem sobie pewnego deszczowego dnia do domu, wpakowałem sie w ogromną kałużę co jak zwykle dało mi dużo radochy.
Potem, po jakiś 15 minutach zacząłem mieć problemy z gazem, zacząć nie trzymac obrotów, w pewnym momęcie zszedł całkiem i nagle szczeliło w układ dolotowy. Walnęło całkiem nieźle... przełączyłem na beznyznę i wkórzony dojechałem do domu. Następnego dnia wsiadłem do autka i prawie się nie zabiłem jak chciałem zachamować... straciłem prawie całe hamulce, za które o dziwo zawsze to auto chwaliłem. Sprawdziłem zawór zwrotny przy przewodzie podciśnienia do serwa. Teraz pytanie czy to może mieć jakieś znaczenie? Czy to nagły zbieg okoliczności żę w tym samym czasie padły hamulce i gaz?
A dodam że mi jeszcze padła żarówka od migacza, wiem zę to głupota ale może się coś z elektryką chrzani?

Prosze pomużcie bo auto jest mi potrzebne na gwałt.


Samochód to Frotka a 2.0i sport 1994
vciq
 

Re: brak hamulców po strzale gazu

Postprzez konik » 13 lut 2011 22:33:06

Najprawdopodobniej, wystrzał rozszczelnił układ dolotowy silnika, a w układzie dolotowym właśnie wytwarza się podciśnienie, wykorzystywane do wspomagania hamulców.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: brak hamulców po strzale gazu

Postprzez JJKILLER » 14 lut 2011 01:12:33

vciq napisał(a):Witam.

Mam problem. Mianowicie: jechałem sobie pewnego deszczowego dnia do domu, wpakowałem sie w ogromną kałużę co jak zwykle dało mi dużo radochy.
Potem, po jakiś 15 minutach zacząłem mieć problemy z gazem, zacząć nie trzymac obrotów, w pewnym momęcie zszedł całkiem i nagle szczeliło w układ dolotowy. Walnęło całkiem nieźle... przełączyłem na beznyznę i wkórzony dojechałem do domu. Następnego dnia wsiadłem do autka i prawie się nie zabiłem jak chciałem zachamować... straciłem prawie całe hamulce, za które o dziwo zawsze to auto chwaliłem. Sprawdziłem zawór zwrotny przy przewodzie podciśnienia do serwa. Teraz pytanie czy to może mieć jakieś znaczenie? Czy to nagły zbieg okoliczności żę w tym samym czasie padły hamulce i gaz?
A dodam że mi jeszcze padła żarówka od migacza, wiem zę to głupota ale może się coś z elektryką chrzani?

Prosze pomużcie bo auto jest mi potrzebne na gwałt.


Samochód to Frotka a 2.0i sport 1994


1. na początek warto się przywitać w odpowiednim temacie żeby nie rozmawiać z "anonimem", a nie "wpadam i od razu POMOCY!!!"
2. Polszczyzna - obczyzna czyli http://forum.opelfrontera.pl/viewtopic.php?f=25&t=7204&hilit=+dyslektyku
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: brak hamulców po strzale gazu

Postprzez vciq » 15 lut 2011 17:45:14

Sory, jak miałbym czas pisać słodkie wiadomości to bym już leżał pod samochodem.
Przepraszam za język ale było już późno.

PS. Jeżeli jeździcie motocyklami i macie jakiś problem to dajcie znać. Jestem mechanikiem motocyklowym.

Właśnie ide rozebrać dolot, może coś znajdę. Jakieś szczególne uwagi na co mam zwracać uwagę?
Dodam że wczoraj rano samochów w ogóle nie odpalił. Ani na gazie, ani na benzynie. Wcześniej po tym cąłym wystrzale miał problem z benzyną, ale po lekkim rozgrzaniu na gazie wszystko wracało do normy(pompa paliwa nowiutka, założona tydzień temu).
vciq
 

Re: brak hamulców po strzale gazu

Postprzez JJKILLER » 15 lut 2011 18:05:29

A kim Ty kolego jesteś :shock: :?:
Pytam bo nigdzie się nie przywitałeś, nic o sobie nie napisałeś a wpadasz i od razu walisz pytaniami i potrzebą pomocy.
Jak do kogoś przychodzisz to najpierw się witasz czy od razu, od progu, bez przysłowiowego "pocałuj mnie w dupe" walisz co Ci potrzeba.
Jak się rejestrowałeś to zapewne przeczytałeś w regulaminie że najpierw się witamy, i piszemy parę słów o sobie, żeby nikt nie musiał gadać z anonimem, więc może... Inaczej nie oczekuj pomocy od ludzi, którzy nic o tobie nie wiedzą.
Takie panują tu zasady
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: brak hamulców po strzale gazu

Postprzez przemia » 16 lut 2011 08:34:10

Możliwe że od ciśnienia pękła membrana w serwie...

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: brak hamulców po strzale gazu

Postprzez robert_smoldzino » 17 lut 2011 15:01:32

Stawiam na "odstrzelenie" wezyka podcisnienia - szukaj krocca na kolektorze dolotowym gdzies od spodu.
Nasze imprezy: www.smoldzino.org
robert_smoldzino
Starszy Zaglądacz
Starszy Zaglądacz
 
Posty: 99
Dołączył(a): 16 mar 2008 18:15:59
Lokalizacja: ze wsi jestem

Re: brak hamulców po strzale gazu

Postprzez sylwian70 » 17 lut 2011 21:45:41

killerku bez nerw nie każdemu chce się czytać regulamin np.ja jeszcze się z nim nie zapoznałem :( co do wątku to jak wyżej wystrzał wyrwał,urwał wężyk podciśnienia dlatego nie chce odpalić motor bo głupieje od nadmiaru lewego powietrza,hamulców brak bo brak podciśnienia w serwie idź tym tropem.
sylwian70
 

Re: brak hamulców po strzale gazu

Postprzez JJKILLER » 17 lut 2011 22:06:43

A może po prostu nie miał klapki przeciwstrzałowej i po strzale szlag trafił przepływkę.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Miód jest dla mięczaków , prawdziwi twardziele żują pszczoły
http://bynajmniej.pl/bynajmniej-to-nie-przynajmniej
Avatar użytkownika
JJKILLER
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4204
Obrazki: 13
Dołączył(a): 14 cze 2009 11:40:19
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 35
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do Układ hamulcowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron