Witamy !



[All] Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Re: Problem z hamulcami!! POMOCY

Postprzez DawiD » 24 sie 2009 08:49:45

Dzięki! sprawdzę cylinderki i od powietrze jak nic nie da to wymienię płyn i zobaczymy co będzie.
DawiD
 

Re: Problem z hamulcami!! POMOCY

Postprzez Wookash » 24 sie 2009 17:59:36

Plyn po jakims czasie traci swoje wlasciwosci bodajze chodzi o temperature wrzenia ale nie dam sobie reki uciac podjedz do mechanika niech sprawdzi czy sie nadaje albo odrazu wymien. Przy wymianie niech scieknie caly powyczyszczaj cylinderki a potem lej nowy az sie przeleje odpowietrz i powinno byc lepiej.
Wookash
 

Re: Problem z hamulcami!! POMOCY

Postprzez wiini » 25 sie 2009 09:32:41

ja bym jednak stawiał na słabe podciśnienie . spróbuj zrobić to samo trzymając silnik na wyższych obrotach , jeśli pomoże to znaczy , że to to ( albo pompa podciśnienia , albo coś z wżykami ) . płyn oczywiście warto wymienić . co do słabych hamulców z tyłu to pewnie masz korektor siły hamowania i przy nieobciązonym samochodzie tył zawsze hamuje słabiej niż przód .
pozdrawiam
wiini
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 160
Dołączył(a): 02 sie 2007 08:10:19
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 1
Województwo: Lubuskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: Problem z hamulcami!! POMOCY

Postprzez slawq99 » 30 sie 2009 14:33:40

Witam mam ten sam problem, płyn wymieniłem odpowietrzyłem a i nawet kupiłem zestaw naprawczy do pompy hamulcowej wymieniłem wszystie gumki i co dalej? Kontrolka we fronterze nadal sie pali i haulce za 3 razem juz nie łapią
slawq99
 

Re: Problem z hamulcami!! POMOCY

Postprzez JanuszFrontera » 30 sie 2009 15:13:51

sprawdź waku pompe
JanuszFrontera
 

Re: Problem z hamulcami

Postprzez slawq99 » 30 sie 2009 15:21:57

witam i co wymiana tej pompy vacum załatwiła sprawe bo mam ten sam problem?
Czy może wiecie gdzie można ją zregenerowac? słabe ładowanie może mieć wpływ na te pompe czy jak to jest?
slawq99
 

uszczelniacz vacum (CAMPO)

Postprzez Teigrek » 07 gru 2009 00:50:00

Witam, jestem tu nowy. W prawdzie mam Opla Campo B 4x4 Spotrscab 1998r [silnik 2,5TD 4JA1T (isuzu)] . ale to mało popularne auto i nie ma o nim oddzielnego forum, więc trafiłem tu -w końcu Campo to pickup na bazie frontery :)
A problem mam z wyciekiem oleju z pod uszczelniacza pompy vacum (zamocowanej na alternatorze), tz. uszczelniacz jest do wymiany tylko potrzebne mi jego wymiary/dane żeby wiedziec jaki zamówic, bo nie chcę go wyciągac żeby tylko spisac dane do zamówienia, potem wsadzac z powrotem (bo autko musi cały czas pracowac) i po paru dniach powtarzac całą operację z wymianą na nowy. W serwisie chcą za tą głupią gumkę 250zł !!, a jej parametrów oczywiście mi nie podadzą. Może ktoś z Was ma dostęp do jakichś serwisowych danych i mógłby mi napisac jaki to uszczelniacz. Bardzo możliwe że jest taki sam jak we fronterze 2,8TD, bo to bliźniacza jednostka isuzu, 3,1 w montereyu z resztą też.
Pozdrawiam i liczę na pomoc :)
Michał
Teigrek
 

pompa vacum

Postprzez Maciej1981 » 02 mar 2010 14:31:04

jako że zbliża się wiosna i będę gruntownie szykował autko do sezonu to chciałem się dowiedziec jaki wpływ ma pompa vacum na pracę silnika, i co należałoby prewencyjnie przy niej zrobic, szukałem w archiwum ale nie było osobnego tematu poświęconego vacum tylko porozrzucane w różnych tematach,
1 czy vacum montowane było tylko we frotkach z dieslami?
2 czy w modelu A i B spełniała te same funkcje?
3 w jakim stopniu wpływa na pracę silnika lub innych podzespołów?
kom 502338253 - pomoc dla klubowiczów (okolice koszalina)
lift 2" (ironman amory+springi)
mt 31"
Avatar użytkownika
Maciej1981
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Dołączył(a): 11 sie 2009 15:48:38
Lokalizacja: Unieście
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: pompa vacum

Postprzez lukasz--m--83 » 02 mar 2010 17:00:07

ta pompa jest w każdym ropniaku u mnie jest za alternatorem i tym samym paskiem jest napędzana nie wiem jak w 2.8 ale może być podobnie
lukasz--m--83
 

Re: pompa vacum

Postprzez lukasz--m--83 » 02 mar 2010 17:04:29

przy vacum raczej się nic nie robi jak już to się wymienia .ponoć można regenerować jakoś ale mało ludzi to robi....
lukasz--m--83
 

Re: pompa vacum

Postprzez Maciej1981 » 02 mar 2010 18:45:43

wiem że napędzana jest paskiem od alternatora bo mi strzelił jak tylko frocię kupiłem i od razu padło wspomaganie hamulców, dobrze że miałem 3km do warsztatu i jechałem 20km/h. chodzi o to że wyczytałem gdzieś na forum że oprócz wspomagania układu hamulcowego wytwarza podciśnienie na egry czy coś takiego, więc ta pompa ma kilka funkcji
kom 502338253 - pomoc dla klubowiczów (okolice koszalina)
lift 2" (ironman amory+springi)
mt 31"
Avatar użytkownika
Maciej1981
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Dołączył(a): 11 sie 2009 15:48:38
Lokalizacja: Unieście
Województwo: Zachodniopomorskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez wikked » 04 mar 2010 00:00:15

Maciej1981 napisał(a):jako że zbliża się wiosna i będę gruntownie szykował autko do sezonu to chciałem się dowiedziec jaki wpływ ma pompa vacum na pracę silnika, i co należałoby prewencyjnie przy niej zrobic, szukałem w archiwum ale nie było osobnego tematu poświęconego vacum tylko porozrzucane w różnych tematach,
1 czy vacum montowane było tylko we frotkach z dieslami?
2 czy w modelu A i B spełniała te same funkcje?
3 w jakim stopniu wpływa na pracę silnika lub innych podzespołów?

Serwo żeby wspomagało musi pracować w podciśnieniu. W tej wielkiej puszce między pompą a popychaczem jest membrama ze sprężyną. Ona (sprężyna) powoduje że pedał wraca "do góry", membrama jest uszczelniaczem komory wspomagania. Silniki benzynowe "zasysają" powietrze do komory spalania więc w kolektorze ssącym występuje podciśnienie. Silniki wysokoprężne mają wstrzykiwane paliwo po sprężeniu powietrza które jest wtłaczane do komory więc podciśnienia nie ma i dlatego potrzebna jest pompa Vacum czyli próżniowa. Sama pompa jest napędzana albo z popychacza (stare modele) albo jak we Fronterze za alternatorem jest montowana puszka napędzana z wałka alternatora. Ot, i tyle w tej sprawie.
wikked
 

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez lukasz--m--83 » 15 paź 2010 13:04:17

moje vacum juz całkiem pada.............mampytanko wie moze ktos czy moge zamontowac (domontowac) jakąś inną pompke od innego auta na 12V???? ja tak to od czego....??
lukasz--m--83
 

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez kasalka » 15 paź 2010 23:00:37

Pewnie, że można. Od czego nieważne niech tylko daje odpowiednie podcisnienie i pod maską się zmieści. A jak jest duża to do bagaznika.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez Pawel » 19 paź 2010 20:03:57

Mam sprawną pompę z 2.8 na sprzedaż... Jedynym jej mankamentem będzie w Twoim przypadku to, ze nie będzie pasowała... :? Chyba, że kupisz z altkiem i przerobisz mocowania...
W 2.3 wszystko tam takie delikatne i prawdopodobnie zjechało ząbki na frezie...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez conrado » 01 lis 2010 18:14:31

Czy wam udało się kupić nową wakumpompe do froty 2,3tdi?
Założyłem używke po pół roku padła- jak zalozylem bylo idealnie. Teraz juz zaczyna zasiwecac sie kontrolka i twardnieje pedal. Jak dodam gazu to jest ok na 2 hamowania. Potem przejade i jest dobrze. Poprzednia pompe zregenerowalem zalozylem i nic nie dalo regenerowanie. Kupilem uzywke razem z alternatorem. Zalozylem sama pompke bo łątwiej. 3 miesiace i od nowa sie zaczyna. Mam zamiar kupic nowa ale nigdzie nie udalo sie. W salonie opla ostatnia sprzedali okolo 2 lata temu i teraz nigdzie nie ma dostepnej. Czy nie robia jakis podrubek albo pasuje od innego samochodu. Jeszcze jedno wyjscie to kupic caly alternator z pompka z innego samochodu tak jak ktos wyzej juz pisal. Tylko tak zeby obortomierz dzialal i zmiescilo sie wszystko ale to jak juz nie uporam sie z oryginalna.
conrado
 

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez lukasz--m--83 » 04 lis 2010 18:47:55

mi powiedzieli ze juz sie tego nierobi ale.... sa zestawy naprawcze zakupiłem i czeka, na wolna chwilke zeby zamontowac a zestaw zawiera ruchome czesci pompy czyli dokładnie 3 . wałek takie plastikowe łopatki i to one sa przyczyna słabego podcisnienia jak sie wytrą...mistrz od ropniaka poradził mi jeszcze zamontowac zbiornik podcisnienia.... jak zamontuje napisze ile to warte
lukasz--m--83
 

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez conrado » 04 lis 2010 21:38:01

lukasz--m--83 napisał(a):mi powiedzieli ze juz sie tego nierobi ale.... sa zestawy naprawcze zakupiłem i czeka, na wolna chwilke zeby zamontowac a zestaw zawiera ruchome czesci pompy czyli dokładnie 3 . wałek takie plastikowe łopatki i to one sa przyczyna słabego podcisnienia jak sie wytrą...mistrz od ropniaka poradził mi jeszcze zamontowac zbiornik podcisnienia.... jak zamontuje napisze ile to warte


Możesz mi wskazać gdzie kupiłeś ten zestaw naprawczy? Pytałem w sklepie motoryzacyjnym ale nic nie wiedzą o czymś takim obiecał poszukać ale pewnie nic z tego nie bedzie.
conrado
 

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez dolas » 06 lis 2010 21:52:18

ja również poprosiłbym o jakiś namiar na ten zestaw naprawczy
dolas
 

Re: Vacum pompa - słabe wspomaganie hamulców

Postprzez lukasz--m--83 » 07 lis 2010 13:05:02

W miescie mam takiego znjomego w sklepie motoryzacyjnym i mi znalazł w katakogu bosza oni robil altelnatory do frot i chyba ktos jeszcze zapłaciłem 60zł a w servisie w Głogowie wołaja 94zł na zamówienie ......... nie chce sie szukac leniom miałem jeszcze 1 vacum zakupione na allegro.....oczywiscie okazało sie ze jest bardziej dojechane niz moje....rozebrałem przymierzyłem i pasi......juz nie pamietam wymiarow ale jak pomiarkujesz ten smieszny wałek czy jak to nazwac i te małe klocki plastikowe co sie ścieraja to w (dobrym ) sklepie ci wygrzebią....ooo i jescze jedno pewnie wiecie ale trzeba kupic oring i nie dawac jakichs pasztetów silikonowych bo nie bedzie dociskac dekielka pompy do korpusu... i wiadomo 0 podciśnienia bo bedzie mieszać...
lukasz--m--83
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ hamulcowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości