Witamy !



[A 2.0] hamulce tył

[A 2.0] hamulce tył

Postprzez zielaq » 20 wrz 2010 11:03:49

Mam takie pytanie. u mnie we frotce z tylu mam tarczo bębny. dziwne toto urządzenie - przede wszystkim drogie w wymianie. no ale do rzeczy.
Z tego co zauważyłem tarcze odpowiedzialne są za hamowanie normalnie podczas jazdy, a bębny tylko i wyłącznie do hamulca ręcznego ? nie mylę się?

oprócz tego słyszałem ze bywają w zimę problemy z odpuszczaniem hamulca ręcznego.

tak więc pomysł mam taki aby zaadaptować normalne same tarcze z czegoś innego
pytanie czy ktoś coś takiego już robił ?
no i kwestia jeszcze zmotania aby ręczny też wtedy działał na tych tarczach.
zielaq
 

Re: [sport A 2.0] hamulce tył

Postprzez mpl » 20 wrz 2010 11:20:01

Nie wiem jak z resztą, ale ręczny możesz założyć hydrauliczny wpinany w układ już istniejący więc z tym nie będzie problemu - gotowe zestawy na alledrogo - w temacie wymiany na same tarcze - nie wypowiadam się.
Jest: A sport : ) / WAZ 21063 Łada 1300SL :) / CB750 SevenFifty

Jezus nie może zostać królem Polski, ponieważ osoba skazana prawomocnym wyrokiem nie może pełnić funkcji publicznej.
Avatar użytkownika
mpl
Guru
Guru
 
Posty: 805
Obrazki: 11
Dołączył(a): 30 cze 2009 22:34:59
Lokalizacja: Jelenia Góra
Pochwały: 3
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: [sport A 2.0] hamulce tył

Postprzez brum » 20 wrz 2010 13:24:51

Tak naprawdę to nawet jak przerobisz ręczny żeby był na klockach to i tak w zimę przymarznie.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [sport A 2.0] hamulce tył

Postprzez jrzeuski » 20 wrz 2010 14:05:17

Dokładnie. Zimą się nie zaciąga ręcznego. Chyba, że przy parkowaniu w ciasnej zatoczce :twisted:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [sport A 2.0] hamulce tył

Postprzez FROTERKA » 20 wrz 2010 14:24:16

zielaq napisał(a):
Z tego co zauważyłem tarcze odpowiedzialne są za hamowanie normalnie podczas jazdy, a bębny tylko i wyłącznie do hamulca ręcznego ? nie mylę się?

Nie mylisz się. Pomyśl, dlaczego ktoś to właśnie tak skonstruował.
...ja w tym czasie trochę pośpię, tym bezruchem się napieszczę...

Tak, mężczyźni jeżdżą lepiej niż kobiety. Ale ilu potrafi prowadzić auto w szpilkach...

Ogranicza mnie tylko pojemność i maksymalny moment obrotowy!

Po pierwsze: opony, po drugie: opony, po trzecie... kierowca !

Obrazek
Avatar użytkownika
FROTERKA
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 6111
Dołączył(a): 12 sie 2007 15:54:07
Lokalizacja: Poznachowice Górne
Pochwały: 10
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [sport A 2.0] hamulce tył

Postprzez zielaq » 20 wrz 2010 15:10:46

ok więc załóżmy ze tak zostanie jak jest. ale nie rozumiem czemu wszyscy odradzają korzystanie z ręcznego. fakt że to będzie pierwsza zima z frotką. ale wcześniejsze auta też miałem z bębnami z tyłu i rok w rok korzystałem w zimę z ręcznego i nigdy nie miałem problemów z tym że nie chciały puścić. w czym problem w takim razie we fronterze że takie coś występuje ?
zielaq
 

Re: [sport A 2.0] hamulce tył

Postprzez Wookash » 20 wrz 2010 15:15:01

W moich przypadkach zamarzania recznego to nie klocki przymarzaly tylko linka w swojej obudowie zamarzala. Zainwestuj w nowa linke nalej tam jakiegos oleju tylko takiego ktory wytrzyma mrozy konce linki gdzie wychodzi z oslony zabezpiecz przed wilgocia i jakos bedzie.
Wookash
 

Re: [sport A 2.0] hamulce tył

Postprzez jrzeuski » 20 wrz 2010 15:40:07

zielaq napisał(a):w czym problem w takim razie we fronterze że takie coś występuje ?

W niczym. Ręczny przymarza tak samo we wszystkich autach. Wystarczy, że woda wejdzie pod okładziny, co przy jeździe po głębokim śniegu czy błocie pośniegowym na ulicy wcale nie jest trudne. We Frocie masz napęd na tylne koła, więc da się je odblokować przenosząc moment z silnika (trzeba dać buta i sprzęgło się trochę przytrze), ale w osobówce z napędem na przód coś takiego nie przejdzie. W poprzednim aucie jeździłem po zaśnieżonych ulicach z zablokowanym tyłem i było średnio fajnie. To mnie oduczyło zaciągania ręcznego zimą. We Frocie jest tylko głośne jeb... jakby się coś urwało i można jechać ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [sport A 2.0] hamulce tył

Postprzez zielaq » 20 wrz 2010 15:42:32

hehe no ja właśnie dotychczas miałem same przednionapędówki i nigdy takiego problemu nie miałem. no ale ok, poczekamy zobaczymy ;)
zielaq
 

Re: [sport A 2.0] hamulce tył

Postprzez brum » 20 wrz 2010 15:49:17

Mogą też linki zamarznąć jak pisze Wookash bo to tez często się dzieje. Ja nie zaciągam ręcznego w zimę w żadnym aucie, bo może jednak zamarznie i będzie trzeba szarpać linki. Fakt że we Frocie nie mam go od prawie czterech lat bo mi się nie chce im zrobić.
Wracając jeszcze to przymarzniętych szczęk do bębna to przy ruszeniu jak pisze Jacek można zerwać okładziny jak mocno złapie.
Dobrym sposobem na zimę i nie tylko to wrzucenie reduktora na postoju.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [sport A 2.0] hamulce tył

Postprzez Arni » 22 wrz 2010 21:13:18

brum napisał(a):Dobrym sposobem na zimę i nie tylko to wrzucenie reduktora na postoju.


Korzystam z tego dośc często jak parkuje z załadowaną przyczepą gdzieś z górki.
Arni
 


Powrót do Układ hamulcowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron