Witamy !



[All] Pedał hamulca ucieka

Re: Czy winą jest serwo????

Postprzez stary49 » 21 wrz 2010 22:10:11

co to znaczy nie ma hamowania ? pedał wpada czy jest twardy ?
stary49
 

Re: Czy winą jest serwo????

Postprzez kowal_ldz » 21 wrz 2010 22:13:09

mam podobny problem. mianowicie, przed każdym hamowaniem muszę pod pompować pedał. za drugim naciśnięciem jest twardy i zaczyna hamować. dodam, ze szczęki hamują prawie samą blachą (posiadam zwykłe bębny)
kowal_ldz
 

Re: Czy winą jest serwo????

Postprzez krzysiek2620 » 22 wrz 2010 18:17:11

Czołgiem Panowie.Napisze dokładnie od początku jak to się wszystko się zaczęło ok.Zaczęło się od tego ze,znalazłem na tylnym kole od kierowcy zaciśnięta rurkę hamulcową to co jest zaczepiona na moście,wymieniłem ją na nową wlałem nowy płyn odpowietrzałem kilkanaście razy i dalej pedał wpada w podłogę.Pomyślałem może pompa siadła po wlaniu nowego płynu wiec zakupiłem druga i dalej to samo kupiłem te gumowe tłoczki założyłem nowe znów nowy płyn w całym układzie i dalej to samo było,zaciski wymyte nasmarowane no wszystko co możne być to zrobiłem,przy pompowaniu pedał robi się twardy zapalam silnik pedał opada czyli serwo sprawne tak mi się wydaje z tego co czytałem.Naprawdę nie wiem co robić już głupi sam jestem co dalej. Jeszcze jedno,jak kupiłem to auto facet powiedział ze serwo jest nowe założone,wyczytałem ze ten czczpien co wchodzi do pedała jest jakos regulowany słyszeliscie coś o tym??Napiszcie proszę coś co wiecie bo naprawde nie mam pojecia co dalej/////////Pozdrawiam.Czołgiem panowie
krzysiek2620
 

Re: Czy winą jest serwo????

Postprzez krzysiek2620 » 22 wrz 2010 18:20:06

Kolego Hirek sprawdzałem cisnienie idzie mi w strone kolektora,czy to tak ma byc?????
krzysiek2620
 

Re: Czy winą jest serwo????

Postprzez stary49 » 22 wrz 2010 22:00:42

Po mojemu pewnie pompa.Trzeba sie zwrócić do p. Sebastiana we Wronkach. tez tak miałem
stary49
 

Re: Czy winą jest serwo????

Postprzez krzysiek2620 » 23 wrz 2010 15:41:05

Kolego Stary49.Założyłem zestaw do regeneracji pompy nowy,to nic nie pomogło kupiłem druga tez tak samo.pozdrawiam
krzysiek2620
 

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez kasalka » 23 wrz 2010 21:55:08

Wygląda, że jednak układ jest zapowietrzony. Może przy wymianie przewodu źle poskręcałeś za mocno lub za lekko i łapie gdzieś powietrze. Zobacz czy nie ma gdzieś wycieku płynu. Spróbuj delikatnie poluzować łączenie wymienionego przewodu i jak tylko pojawi się płyn zakręć i odpowietrz.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez ADAM SP3WXO » 23 wrz 2010 22:09:47

W mojej frocie miałem wrażenie, że pedał hamulca się zapada :shock: . Co prawda tylko na postoju z odpalonym silnikiem. Ale hamowała jak brzytwa. Nie wiem czy wszystkie tak mają.
ADAM SP3WXO
 

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez nestor » 24 wrz 2010 13:24:20

Mialem ten sam problem z hamulcami. Frota 3.2 V6 automat z ABS-em. Wylaczony silnik - dwa-trzy uderzenia w pedal hamulca i stawal wysoko twardy. Wlaczam silnik i pedal ucieka do podlogi. Dwa-trzy uderzenia - pedal idzie w gore, ale przytrzymany - opada do podlogi. Hamowanie zaczynalo sie OK przy pierwszym nacisnieciu pedalu, pozniej slablo - wiec pompowanie!
Warsztat - reperaturka pompy - bez poprawy. Wymiana pompy na uzywke - bez poprawy.
Mechanik nakazal wjazd na komputer - wyszly niesprawne zaworki w pompie ABS-u. Wymienil pompe ABS na uzywke, wymienil plyn hamulcowy, odpowietrzyl uklad i po problemie :D
Obrazek
off-road jest jak seks - jak nie ma w nim uczucia, to sama technika nie wystarczy
Avatar użytkownika
nestor
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Obrazki: 1
Dołączył(a): 03 gru 2009 22:49:26
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez krzysiek2620 » 24 wrz 2010 18:20:59

Witam.Problem sam rozwiązałem-gdzies przeczytałem o regulacji serwa chodzi mi o ten czpien co wchodzi do pompy i drugi co mocowany jest do pedała.Powykręcałem ja tak do 2 cm przy pedale i czpien co wchodzi do pompy i nagle wszystko zaczęło działać.Nie spodziewałem sie takiego czegoś,poprzedni właściciel kupił nowe serwo i je porostu założył nie miał hamowania to zaklepał rurkę,byłem u wielu mechaników ale wszyscy raczki rozkładali bo sami nie wiedzieli.Teraz jest wszystko ok i ciesze sie ze sam sobie zrobiłem.Pozdrawiam serdecznie
krzysiek2620
 

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez dolas » 02 lis 2010 19:24:54

"Mialem ten sam problem z hamulcami. Frota 3.2 V6 automat z ABS-em. Wylaczony silnik - dwa-trzy uderzenia w pedal hamulca i stawal wysoko twardy. Wlaczam silnik i pedal ucieka do podlogi. Dwa-trzy uderzenia - pedal idzie w gore, ale przytrzymany - opada do podlogi. Hamowanie zaczynalo sie OK przy pierwszym nacisnieciu pedalu, pozniej slablo - wiec pompowanie!"

ooo cos takiego mam
tylko nie mam ABSu i odpowietrzałem juz z 4 razy (prawie litr płynu przelałem) - od koła które jest najdalej do tego najblizej - tylko trochę lepiej hamuje
podejrzewam pompę hamulcową, ponieważ płyn w zbiorniczku troche opada i wznosi sie przy intensywnym wciskaniu pedału hamulca i zaczeła zapalać się lampka min poziomu płynu mimo, że płyn jest (zasysanie pływaka???)

wycieków nie ma, płyn nie ubywa
czy ja nie umiem odpowietrzyć układu czy może pompa przepuszcza?
aha - mieszałem DOT3 i DOT4, układ wcześniej był pusty i kilka razy wcisnąłem hamulec (bez plynu)
dolas
 

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez kasalka » 02 lis 2010 19:40:59

dolas napisał(a):wycieków nie ma, płyn nie ubywa
czy ja nie umiem odpowietrzyć układu czy może pompa przepuszcza?
aha - mieszałem DOT3 i DOT4, układ wcześniej był pusty i kilka razy wcisnąłem hamulec (bez plynu)

Niby po pierwsze zapowietrzony. mieszać płynów nie powinno się bo mogą polecieć uszczelniacze (nie wiem jak z tym jest bo staram się wiedzieć/dowiedzieć co jest wlane i nie mieszać).
może to być też
dolas napisał(a):...przy intensywnym wciskaniu pedału hamulca i zaczeła zapalać się lampka min poziomu płynu mimo, że płyn jest (zasysanie pływaka???)

padające serwo lub vacum pompa
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez dolas » 02 lis 2010 19:52:34

ale co ma servo lub vacum pompa do lampki min poziomu oleju?
czy ta lampka też jest tam podłączona?
dolas
 

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez kasalka » 02 lis 2010 20:29:26

dolas napisał(a):ale co ma servo lub vacum pompa do lampki min poziomu oleju?
czy ta lampka też jest tam podłączona?

A nie mam pojęcia jak się ma do kontrolki oleju.
Napisałeś o kontrolce poziomu płynu. i ma/może mieć ona kilka znaczeń: np, zaciągnięty hamulec pomocniczy, niski poziom plynu, brak lub słabe podciśnienie w układzie wspomagania hamulców, zużyte klocki ...
W innym temacie napisałes że wymieniłeś przewody hamylcowe (tak? jeśli dobrze pamiętam). Spierdzieliłeś proces odpowietrzania i masz pozamiatane. trochę się pomęczysz i odpowietrzysz. Nie masz ABS to będziesz miał mniej roboty.
Podejrzewam że pedał hamulca jest miękki/twardy. Tu też trzeba określić co oznacza miękki. Jak jest miękki to zawsze jest miękki ,nie twardnieje. Jeśli po pod pompowaniu robi się twardy a nie hamuje.czyli W czasie hamowania najpierw idzie do podłogi, podpompujesz zaczyna hamować, pompujesz dalej robi się twardy i nie hamuje, Jeśli tak to ewidentnie zapowietrzony.
Kilkukrotne szybkie naciśnięcie pedału powoduje jego podniesienie lecz jeśli nie odbija się to na skuteczności hamowania, to jest ok. Ale jeśli zapala się kontrolka poziomu płynu (czy inna związana z hamulcami) to podejrzewać należy małe ciśnienie w układzie (pompa), podciśnienie (vacum), lub serwo.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez dolas » 03 lis 2010 09:36:59

oczywiście miałem na myśli kontrolkę poziomu płynu hamulcowego
no już nic nie wiem..
dolas
 

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez nestor » 03 lis 2010 12:19:18

Po pierwsze - odpowietrzaj aż do bólu, najlepiej bez mieszania płynów. Dużo powietrza w układzie, dużo miejsca dla płynu - przy wielokrotnym naciskaniu hamulca może spaść poniżej poziomu "alarmowego" i stąd lampka.
Po drugie - klocki przód/tył muszą być porównywalnie równe. Duża różnica w zużyciu/grubości klocków przód/tył, przynajmniej u mnie tak się zrobiło, daje miękki pedał i konieczność dwu- trzykrotnego pompowania dla uzyskania dobrej skuteczności hamowania.
Po trzecie - zakładam, że układ szczelny, bez wycieków oraz hamulce mechanicznie bez zarzutu - żadnych zatarć, zawieszeń itp.
Obrazek
off-road jest jak seks - jak nie ma w nim uczucia, to sama technika nie wystarczy
Avatar użytkownika
nestor
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 287
Obrazki: 1
Dołączył(a): 03 gru 2009 22:49:26
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez Satan » 03 lis 2010 13:12:59

dolas założę się o wódkę że masz wyje.b łożysko w kole... wszystko pasuje do tego co opisałeś ... :)
pompke masz ok.
te płyny można mieszać.
klocki czy są zużyte, czy nie, czy jeden tak a drugi nie to nie ma znaczenia, jak tylko cylinderek jeszcze jest w zasięgu pracy, a płyn jest w zbiorniczku.

Więc teraz podnieś przednie koła do góry, sprawdź czy masz luzy ;]
Pozdrawiam.
Satan.

Frontside service
https://www.facebook.com/frontsideservicepl
Przeróbki i budowa aut terenowych.
tel.600785219
Avatar użytkownika
Satan
Młodszy Guru
Młodszy Guru
 
Posty: 727
Obrazki: 34
Dołączył(a): 11 paź 2009 09:20:11
Lokalizacja: Poczesna k. Częstochowa
Pochwały: 2
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.4i Long 1991-1995

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez dolas » 04 lis 2010 10:49:51

dzięki wszystkim za rady....
faktycznie, to musi byc łożysko (dlaczego na to nie wpadłem:))
dolas
 

Re: Pedał hamulca ucieka

Postprzez damianEK691965 » 23 maja 2011 21:57:39

U mnie słaby hamulec prawdopodobnie spowodowany był tym że prowadnica na zacisku zatarła się lub przyrdzewiała po prostu po którymś wypadzie w błoto przestały działać dziś wreszcie to rozebrałem i od razu ukręciłem prowadnice jutro zakładam nową i zobaczymy :1:
no i udało się nowa założona z drugiej strony wyczyszczone i asfalt się marszczy :boss:
szkoda że aż pół roku czekało na naprawe :shock:
kumho kl71 31' lift lekki snorkel winda dragon 1200HD było
Jest jeep cherokee4.0 lift plus BFG mt km2 31" zderzaki bagażnik i parę drobiazgów
isuzu 2.2 td pocięte 32" mieszacz błota
Avatar użytkownika
damianEK691965
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1055
Obrazki: 7
Dołączył(a): 13 cze 2009 13:48:59
Lokalizacja: Słupsk Gdynia
Pochwały: 1
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Poprzednia strona

Powrót do Układ hamulcowy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron