Witamy !



[B] regulacja kierownicy

Postprzez rmjk » 30 lis 2007 18:35:47

no wiec rozkrecilem i nic to jest org wszystko zrobione mysle ze jest jeszcze mozliwosc gdzies zdobyc z rozbitej frontery i to dopasowac i bedzie dzialalo
zrobilem zdjecia i podaje ponizej i prosze o jakas fachowa pomoc.
pozdrawiam
robert
http://www.mangacars.pl/upload/images/4508PB300015.JPG
http://www.mangacars.pl/upload/images/4291PB300017.JPG
http://www.mangacars.pl/upload/images/8350PB300019.JPG
http://www.mangacars.pl/upload/images/6510PB300022.JPG
rmjk
 

Postprzez brum » 01 gru 2007 02:36:58

I mam wyjaśnienie, sam w to nieuwierzyłem i pewnie niektórzy też ale Frontera miała też kierownice bez regulacji :shock:
Jeszcze się z taką nie spotkałem i mamy pierwszą która taka jest(bez urazy rmjk)

umieszczam fotke z Opel EPC
Obrazek

jak widać były dwa rodzaje kolumn.
I raczej nieda się dołożyć regulacji bo one są przyspawane do kolumny kierowniczej i żeby była regulacja trzeba wymienić całą kolumne.
Albo przespawać cała regulacje.

rmjk a jakie masz wyposażenie? masz skórzaną kierownice?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Postprzez rmjk » 01 gru 2007 06:16:09

a jednak sie nie da :(((
no ale coz? wiec pomysle jak fotel przesonac dalej niz sie da:)))
czyli szyny ,prowadzenie fotela musze odkrecic i przymocowac 3-5 cm dalej
chyba to sie da?
jesli chodzi o wyposazenie to skromne ale to nic w koncu to amochod
do jazdy w terenie:)
jedyne dodatkowe wyposazenie to klima no i dobry stan auta bo kupiony od pierwszego wlasciciela.
pozdrawiam
robert
rmjk
 

Postprzez TATAR » 01 gru 2007 10:29:09

ile to sie człowiek dowie nowych rzeczy byłem przekonany ze nie ma takiego modelu a tu no :wink: no
_________________________________
3,2 V6 FRONTERA EVO 1
Avatar użytkownika
TATAR
Prezes
Prezes
 
Posty: 892
Dołączył(a): 10 sie 2007 20:23:37
Lokalizacja: Wodzislaw Sl.
Pochwały: 3
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Postprzez liseska » 01 gru 2007 10:47:56

Pozwolę sobie podpiąć się z innym tematem: czy Frotka sport '99 może nie mieć ABS? Kontrolka się nie świeci, ABS nie działa a w miejscu bezpiecznika/przekaźnika (?) pod maską nie ma nic.


Pozdrawiam.

lisesek.
liseska
 

Postprzez mazurkas007 » 01 gru 2007 10:51:39

Blok od ABS'u pod maską widać jak na dłoni ( jesli jest ). Być może ABS był uszkodzony i wtedy włącza się nawet jeśli nie ma uślizgu kół, można komuś w pupę wjechać. Aby tego uniknąć wyjmuje się bezpiecznik i szafa gra, a żeby kontrolka nie wypaliła dziury w oczach wyjmuje się żarówkę. Praktyka często stosowana przy zprzedaży aut z uszkodzonym ABS. Poproś kogoś kto ma pojęcie ( jesli sam nie wiesz ) i niech ci looknie pod maskę, jeśli masz ABS to blok sterowania hamulcami jest na widoku.
była Frotka zmotka 3.2, będzie druga edycja 2.2 :)
Podróże bez granic : Polska, Niemcy, Estonia, Litwa, Łotwa, Rosja, Rumunia, Mołdawia, Finlandia, Węgry, Włochy, Austria, Czechy, Słowacja, San Marino, Szwecja, Tajlandia, Malezja - tam byliśmy na kołach.
Avatar użytkownika
mazurkas007
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1325
Obrazki: 30
Dołączył(a): 12 lip 2007 07:31:41
Lokalizacja: Bielsk Podlaski - Polska
Pochwały: 6
Województwo: Podlaskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Postprzez liseska » 01 gru 2007 11:13:25

Blok od ABS'u pod maską widać jak na dłoni

Pewnie tak, tyle że trzeba widzieć jak to wygląda a tego nie wiem (mogę zrobić fotkę.

Być może ABS był uszkodzony

Też tak myślę, że naprawa mogła kosztować i ktoś poszedł na łatwiznę

a żeby kontrolka nie wypaliła dziury w oczach wyjmuje się żarówkę

I chyba masz rację, jak wyjąłem deskę (prędkościomierz nie działał) to nie zwróciłem na to uwagi ale napewno kilku żarówek brakowało.

Poproś kogoś kto ma pojęcie ( jesli sam nie wiesz ) i niech ci looknie pod maskę

Jeśli chodzi o elektronikę to mam, co do mechaniki samochodowej to już gorzej. Mam dobry serwis (nie Opla) ale nie wiem czy sobie z tym poradzą - pojadę i zobaczymy.
Reasumując ABS powinien być.

Temat jest o tyle istotny że tym "autkiem" jeździ moja żona i chciałbym żeby w temacie bezpieczeństwa było wszystko ok.
liseska
 

Postprzez liseska » 01 gru 2007 11:13:58

liseska napisał(a):
Blok od ABS'u pod maską widać jak na dłoni

Pewnie tak, tyle że trzeba widzieć jak to wygląda a tego nie wiem (mogę zrobić fotkę).

Być może ABS był uszkodzony

Też tak myślę, że naprawa mogła kosztować i ktoś poszedł na łatwiznę

a żeby kontrolka nie wypaliła dziury w oczach wyjmuje się żarówkę

I chyba masz rację, jak wyjąłem deskę (prędkościomierz nie działał) to nie zwróciłem na to uwagi ale napewno kilku żarówek brakowało.

Poproś kogoś kto ma pojęcie ( jesli sam nie wiesz ) i niech ci looknie pod maskę

Jeśli chodzi o elektronikę to mam, co do mechaniki samochodowej to już gorzej. Mam dobry serwis (nie Opla) ale nie wiem czy sobie z tym poradzą - pojadę i zobaczymy.
Reasumując ABS powinien być.

Temat jest o tyle istotny że tym "autkiem" jeździ moja żona i chciałbym żeby w temacie bezpieczeństwa było wszystko ok.
liseska
 

Postprzez liseska » 01 gru 2007 11:15:24

Poszło dwa razy to samo. Przepraszam że narobiłem bałaganu ale jakoś nie mogę wyedytować postu .

Pozdrawiam.

lisesek.
liseska
 

Postprzez PIOTR714 » 07 lut 2008 20:24:17

JA MAM 3,2 Z 2004 R I JEST WAJCHA Z LEWEJ STRONY TRZY PO LOżENIA KIEROWNICY
PIOTR714
 

demontaż osłony

Postprzez Paw » 08 maja 2008 22:09:42

Panowie podpowiedzcie mi jak odkręcić osłonę widoczną na zdjęciu (ta w której zamontowana jest regulacja lusterek). Nie działa mi regulacja kierownicy a próba wyciągnięcia osłony kolumny kierownicy nie powiodła się. Mimo odkręcenia śrub od dołu osłona klinuje się właśnie przez ten dolny plastik. Jeżeli możecie to podajcie mi instrukcje postępowania.
Obrazek
Paw
 

Re: regulacja kierownicy frontera B

Postprzez bednar1982 » 15 mar 2016 06:10:37

Mi tez nie działa. Robił to ktoś?
2240Frontera B 2000r 3,2 v6 220 km/lpg BFG at 2657516 2240

Była kiedyś Frontera A Sport 2,0/ 1993r/ LPG / General Grabber AT 31” 10,5 R15 LT/ + 2” /
Była kiedyś Vitara 1,6 1989r lpg
Avatar użytkownika
bednar1982
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 588
Obrazki: 45
Dołączył(a): 27 paź 2013 06:32:46
Lokalizacja: Warszawa /Gocław
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia strona

Powrót do Zawieszenie i układ kierowniczy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość