Witamy !



[All] Sprzęgło - pompa, wysprzęglik, odpowietrzanie

Re: SPRZĘGŁO w benzyniaku 2.2 nie działa! Pilnie potrzebna pomoc

Postprzez aga79 » 12 lut 2009 17:10:08

STRUNA u mnie były podobne objawy i na początku pomogło dolanie płynu i odpowietrzenie układu. Niestety po kilku dniach nie dało się już włączyć biegu. Zakończyło się wymianą wysprzęglika.
aga79
 

jakie koszta? co moze byc przyczyna ?

Postprzez domelwwl » 12 lut 2009 21:22:47

witam mam takie pytanie odnosnie sprzegla. jak zakupilem frotke 2.0 8v sport jechalem i na 4 biegu odczulem ze sie slizga a dzisiaj wracalem z pracy i poczulem mieki pedal sprzegla i tak jakby juz sie skonczylo wiec ruszam z pod swiatel wrzucam bieg puszczam sprzeglo gazu a tu nic powolutku sie toczy ? co jest do zrobienia cale kompletne sprzeglo ? jakie koszta sa naprawy tzn czesci ?
czy musi byc sprzeglo do frontery czy tez moze byc od omegi astry gsi np 2.0 8v czy konkretnie do frontery ?
domelwwl
 

Re: jakie koszta? co moze byc przyczyna ?

Postprzez bardzin » 12 lut 2009 21:33:22

do froty 2,8 Tdi po znajomości w hurtowni orginalny LUK komplet z łozyskiem oporowym za 700zł
bardzin
 

Re: jakie koszta? co moze byc przyczyna ?

Postprzez Fazi » 12 lut 2009 21:35:16

Omega ma inny wieloklin na tarczy sprzegła. Sam docisk nie pamiętam...

Tak czy siak - najpierw sprawdź pompę sprzęgła i wysprzęglik - ale to raczej tarcza sprzęgłowa poleciała.
telefon ** 503 588 503 ** lub fazi@post.pl................... PRIV czytam sporadycznie, wolę mail !!!
Fazi
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 13 wrz 2007 06:38:40
Pochwały: 3

Re: jakie koszta? co moze byc przyczyna ?

Postprzez domelwwl » 12 lut 2009 22:16:40

mysle ze na 99% to jest sprzeglo a czy maja cos napedy do sprzegla? chodzi mi o 4*4
domelwwl
 

Re: SPRZĘGŁO w benzyniaku 2.2 nie działa! Pilnie potrzebna pomoc

Postprzez STRUNA » 13 lut 2009 18:33:54

też dolałem płyny DOT 4 ale ubytek był znikomy więc weszło ok. 20ml. zapowietrzone sprzęgło myśle że nie jest. a powiedz mi ile zapłaciłaś za ten WYSPRZĘGLIK i za robote? i co to w ogole jest?? gdzie to jest?
STRUNA
 

Re: jakie koszta? co moze byc przyczyna ?

Postprzez domelwwl » 14 lut 2009 10:56:14

i poszukuje sklepu jakiegos z czesciami tanimi do frotki okolice warszawy albo warszawa ? chodzi mi o sprawy silnikowe np sprzeglo pierscienie i takie tam
domelwwl
 

Re: jakie koszta? co moze byc przyczyna ?

Postprzez makar » 15 lut 2009 12:15:18

napędy nic nie mają sprzęgło jest wcześniej i nim moment zostanie przekazany na którąkolwiek oś i tak przechodzi poprzez sprzęgło
makar
 

Re: Kłopoty ze sprzęgłem

Postprzez STRUNA » 18 lut 2009 17:44:43

Zaliczam tą usterką do kolejnych typowych tych roczników. U mnie okazało się to samo, uszkodzony "wysprzęglik" zwany siłownikiem. Należałoby poszukać nowego lub dobrej używki a na razie wsadziłem gumki AUTOFRENu. Nie wiem na jak długo to pomoże ale od razu przetestowałem auto w terenie (czytaj zasypanym śniegiem) i na razie działa.

Pozdrawiam Fanów Fortec!! :wink:
STRUNA
 

Re: siłownik sprzęgła, wysprzęglik ????

Postprzez albert34 » 21 lut 2009 11:14:58

tak tylko dla formalności ..... :) kupiłem zestaw naprawczy za pare groszy minęło pół roku i zero problemu , pozdrawiam
albert34
 

Re: siłownik sprzęgła, wysprzęglik ????

Postprzez Balkandriver » 22 lut 2009 20:32:59

albert34 napisał(a):tak tylko dla formalności ..... :) kupiłem zestaw naprawczy za pare groszy minęło pół roku i zero problemu , pozdrawiam

A nie mówiłem? :lol:
Mnie też dalej działa.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: siłownik sprzęgła, wysprzęglik ????

Postprzez s4e » 22 lut 2009 22:19:54

A na jakie objawy to pomogło? Czyżby na ciężko działający pedał?
vitamog
Avatar użytkownika
s4e
Nałogowiec
Nałogowiec
 
Posty: 345
Dołączył(a): 14 lis 2008 13:40:37
Lokalizacja: lubelskie
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: siłownik sprzęgła, wysprzęglik ????

Postprzez Balkandriver » 22 lut 2009 23:45:22

s4e napisał(a):A na jakie objawy to pomogło? Czyżby na ciężko działający pedał?

Nie, bez objawów, po prostu "lał" i zauważyłem to będąc pod autem, to raz, a dolewając płynu do zbiorniczka, to dwa.
Żadnych objawów "niewysprzęglania" i "twardości" nie było, ale ja często pod auto zaglądam i szybko "wyczaiłem" co się święci.

BALKANDRIVER
Frontera 2.8 TDi - Long Distance Voyager
http://www.fotolandia4x4.com -> relacje, zdjęcia, filmiki
http://chomikuj.pl/balkandriver -> Mój chomik (nie tylko) Wędrowniczek
Spieszmy się kochać szuter, bo tak szybko odchodzi.
Avatar użytkownika
Balkandriver
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1669
Obrazki: 63
Dołączył(a): 07 lip 2007 18:11:13
Lokalizacja: Smokogród
Pochwały: 8
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Kłopoty ze sprzęgłem

Postprzez lala2 » 30 mar 2009 21:04:17

Witam!jak już o sprzęgle,pompa sprzęgła;czy lepiej kupić używke czy zregenerować cieknącą?jak to wygląda którą opcje szanowni Fronterowicze proponują?

........................
Frontera2.8
lala2
 

Re: Kłopoty ze sprzęgłem

Postprzez wikked » 30 mar 2009 22:27:18

lala2 napisał(a):Witam!jak już o sprzęgle,pompa sprzęgła;czy lepiej kupić używke czy zregenerować cieknącą?jak to wygląda którą opcje szanowni Fronterowicze proponują?

........................
Frontera2.8

Ja zregenerowałbym tą która jest bo używka jest używką i może polecieć po tygodniu. Zregenerowana pohula długo zakładając że nie masz uszkodzonej powłoki wewnętrznej (popularnych rysek).
wikked
 

Re: Kłopoty ze sprzęgłem

Postprzez STRUNA » 31 mar 2009 08:40:54

Używkę do regeneracji łatwo kupić niechcący na aukcjach a dobrze zregenerowana będzie Ci służyć jak nowa! Wiesz co masz i co możesz z tego wyskubać.
STRUNA
 

coś z biegami ?

Postprzez RenOpel » 06 kwi 2009 06:09:25

witam
po wczorajszym upalaniu ,zauważyłem że na jedynce i na wstecznym,coś przeskakiwało przy ruszaniu,później było dobrze,ale wieczorem chciałem ruszyć i żaden bieg nie chciał wskoczyć a wsteczny przy wrzucaniu zgrzytał,pomogło jak kilka razy wcisnąłem pedał sprzęgła!!!
wie ktoś,co to może być ?
RenOpel
 

Re: coś z biegami ?

Postprzez sick69 » 06 kwi 2009 08:41:06

hmmm nie wiem czy ci bardzo pomogę ..ale ja tez tak miałem i była to wina wysprzeglika ....a jak próbujesz z silą wrzucić jedynkę samochód zaczyna ruszać ???
sick69
 

Re: coś z biegami ?

Postprzez RenOpel » 06 kwi 2009 14:17:32

sick69 napisał(a):hmmm nie wiem czy ci bardzo pomogę ..ale ja tez tak miałem i była to wina wysprzeglika ....a jak próbujesz z silą wrzucić jedynkę samochód zaczyna ruszać ???


tak właśnie się działo , jak piszesz ,jak próbowałem wrzucać 1-wszy bieg to tak jakby chciał ruszyć!!!
RenOpel
 

Re: Kłopoty ze sprzęgłem

Postprzez Drako » 07 kwi 2009 00:47:14

RenOpel sprubuj odpowietrzyc i dolac płynu do pompki i bedzie oki ja tak mialem i pomoglo!! pozdrawiam :)
Drako
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości