Witamy !



[SPORT A] Przedni most 5,13 przemyślenia

[SPORT A] Przedni most 5,13 przemyślenia

Postprzez galaxy » 17 lut 2011 21:54:00

JWT jak większość wie jest on "papierowy" macie może jakiś pomysł nad jego zmianą/ulepszeniem , ja ostatnio swój straciłem i nawet nie poczułem kiedy, wiem że jak kupie następny to za niedługi czas może być to samo patrz chudyy1 ;) ja natomiast nie chcę zamieniać mojej ukochanej froty na jepa ... ma ktoś jakiś pomysł ?
Znalazłem coś takiego : http://tiny.pl/hczh3 ale nie znam się za bardzo na tych "gratach" czy jest coś takiego coby zastąpiło bebechy w moim przednim moście ?
galaxy
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez brum » 17 lut 2011 22:00:20

NIestety nie pasują blokady auto. Jest opcja zlecenia wykonania całego mechanizmu róźnicowego, jakiejś firmie. Ale jak z twardością i ceną? Na necie jest kilka, jak robią do maszyn rolniczych to powinny wytrzymać.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez oposs » 17 lut 2011 22:02:51

Chcesz lockera w przednim moście :shock:
Jesteś hardcorem? :D
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez galaxy » 18 lut 2011 08:09:24

brum napisał(a):... Jest opcja zlecenia wykonania całego mechanizmu róźnicowego, jakiejś firmie. Ale jak z twardością i ceną? Na necie jest kilka, jak robią do maszyn rolniczych to powinny wytrzymać.


pewnie dorobienie takiej części to by wyniosło więcej niż używany most ?
galaxy
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez jrzeuski » 18 lut 2011 09:19:44

Jest jeszcze opcja wymiany mostu 9HA ze Sporta 2.0 na mocniejszy 12HA montowany w reszcie Frotek, ale trzeba będzie zmienić też tył, bo w 12HA nie było przełożenia 5.13. Chyba 4.88 najwięcej. Ale i tak most 12HA da się ukręcić (vide bielikzloty, wikked czy tomi i pewnie wkrótce ja też dołączę :twisted: ), więc lepiej od razu zapakować most z B. Co też nie daje gwarancji, że przeżyje każdą akcję w terenie. Zresztą w Jeepach też się mosty ukręcają ;-)
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez galaxy » 18 lut 2011 11:06:09

jrzeuski napisał(a):..., więc lepiej od razu zapakować most z B. Co też nie daje gwarancji, że przeżyje każdą akcję w terenie. Zresztą w Jeepach też się mosty ukręcają ;-)


ale przemia próbował przejść na mosty od B i sie nie da do A Sporta ? ja bym chętnie przeszedł na mosty od B ...
galaxy
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez jrzeuski » 18 lut 2011 11:58:45

Sztywny się udało zapakować a mostu od B się nie da? :shock:
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez galaxy » 18 lut 2011 12:10:58

jrzeuski napisał(a):Sztywny się udało zapakować a mostu od B się nie da? :shock:


no właśnie , ja się nie znam niech się wypowiedzą Ci którzy wiedzą/próbowali ...
galaxy
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez brum » 18 lut 2011 18:19:22

Jak przełożyć pół osie ze swojej do mostów z Longa i B to będzie. Inaczej się nie da bo Sport ma krótsze wahacze, i nie da się założyć pół osi od Longa A / B, nie mieszczą się.
Jak włożysz od przód od B to skończą się problemy, tylko w Sporcie musisz przełożyć ze swojego mostu długa półoś która jest w moście.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez tomi » 18 lut 2011 21:26:50

i w przy zakładaniu mostu z B w przypadku sporta 2,0 trzeba
delikatnie przerobic blachy mocowania mostu do ramy taki kosmetyczny zabieg
półosie muszą być z A bo z B sa dłuższe (brum o tym pisał wyżej)
zmienić tylny most bo w B 5,13 niestety niet
całość warta zachodu bo most z B prawie nie do ukręcenia na frotce u mnie przy 2,8 long ukręcam półosie te w piaście gdzie łożysko igiełkowe ale myśle że spowodowane jest to masa samego silnika 2,8 i mojego masywnego zderzaka razem z wciągarką
do tego dochodzi ciężka noga i chęć wjechania wszędzie ale most cały
w przypadku 2,0 nic ci takiego nie grozi
TYLKO V8 !!!

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
tomi
Guru
Guru
 
Posty: 829
Obrazki: 0
Dołączył(a): 09 gru 2009 08:07:36
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 2
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez mosi » 19 lut 2011 03:04:00

Z tego co piszecie to da sie zrobić porządny most do frotki A sport?!ale czy koszt tego jest warty zachodu??bo może lepiej dać na tylnią oś porządne opony np.simex a na przód np.kumho żeby nie zmielić mostu.Tak sobie mysle do jazdy w terenie bez strat??!!
Była super Frotka Sport 31"MT, 2"lift, stal przód i tył :)

http://picasaweb.google.com/KruczkiDwa/
Avatar użytkownika
mosi
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 291
Obrazki: 5
Dołączył(a): 03 lis 2010 14:33:00
Lokalizacja: KRK
Pochwały: 2
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez tomi » 19 lut 2011 08:43:03

mosi napisał(a):a na przód np.kumho żeby nie zmielić mostu.


i tak go zmieli i kiedyś to fajnie zostało nazwane ze te mosty lecą nawet od przeciągu na syberi
po za tym jak to z przodu inne z tyłu inne to bez sensu!! tak se ne da pane
TYLKO V8 !!!

EKIPA ŚLĄSKA
Avatar użytkownika
tomi
Guru
Guru
 
Posty: 829
Obrazki: 0
Dołączył(a): 09 gru 2009 08:07:36
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 2
Województwo: Śląskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Sport 1996-1998

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez galaxy » 19 lut 2011 11:37:30

to dobrze wiedzieć że jest taka możliwość , muszę znaleźć środki i do roboty ;)
galaxy
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez mikrusik » 21 lut 2011 11:27:50

wszystko fajnie wychodzi w teorii, w praktyce koszta są na serio duże, moim zdaniem inwestycja (na oko 2000 - 3000 w auto za x tysi nie jest warta zachodu). Czy się da... wszystko się da, trzeba tylko mieć kasę i fantazję :)
PS mosty we frotce zmieniałem częściej niż olej w silniku... :wsciekly:
PS1 zastąpić środek mostu przedniego to mało realne...
PS2 - jacek we wszystkim można ukręcić most, (mam filmik jak most przedni w jeepie leci jak skorupka od jajka... tyle, że obciążenie jest zajeeeeeepiste...)natomiast ja nie słyszałem o problemach a mostami u pojeepanych...
PS3 - przednia blokada we frotce A? - Przemek na co ci to?
PS4 - różne opony na przodzie i tyle to nieporozumienie... inne prędkości będą przedniego i inne tylnego mostu - to źle wróży

Podsumowując - Przemek dajesz znać i motamy, wszystko można, pieniądz i garaż a reszta to tylko ograniczenia wyobraźni :) Ja i makar podejmujemy się zadania bez problemu. Co do mojej decyzji - po wielu przemyśleniach i kalkulacjach wybrałem opcję sprzedaży frotki, czy żałuję? nie, nie żałuję. Mam auto do nieco innych zadań obecnie. Gdybym szukał auta tylko do błota wziąłbym coś innego...ale to już historia nie na forum miłośników opla frontery do których nadal się zaliczam :boss:
mikrusik
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez galaxy » 21 lut 2011 14:57:05

chudyy1 napisał(a):.....
Podsumowując - Przemek dajesz znać i motamy, wszystko można, pieniądz i garaż a reszta to tylko ograniczenia wyobraźni :) Ja i makar podejmujemy się zadania bez problemu....


i to mi się podoba taka decyzja ;)

chudyy1 napisał(a):..... Co do mojej decyzji - po wielu przemyśleniach i kalkulacjach wybrałem opcję sprzedaży frotki, czy żałuję? nie, nie żałuję. Mam auto do nieco innych zadań obecnie. Gdybym szukał auta tylko do błota wziąłbym coś innego...ale to już historia nie na forum miłośników opla frontery do których nadal się zaliczam :boss:


no właśnie ja mam frote w extra stanie i po prostu mi szkoda ją sprzedać , wole ją zmotać więcej , bo jak tego nie zrobię to na moście 5,13 mogę popatrzeć na teren ;)

ps. myślę intensywnie (kasa ;) ) może coś z tego wyjdzie
galaxy
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez mikrusik » 21 lut 2011 15:52:52

Jak widzę chcesz się narobić.
Narobić może mniej, ale kaski to wydasz.
Skoro wszyscy twierdzą, że to taki półśrodek to nie wiem czemu za rozsądne pieniądze nie chcesz sprzedać auta.
Za taki stan zapewne weźmiesz swoje, a po motaniu nikt Ci nie wyłoży kasy za to co wsadziłeś.
Jak potopisz ją trochę to stan jej podupadnie, a to niższa kasa.
Na moje jeżdżenie to i Frotka wystarcza.
Rozumiem, że mając Longa można takie kombinacje tworzyć, ale przy to dużo zachodu sporcie?
Zakładam, że wymienisz most/mosty, a co następne będzie się rozpadać?
Ciekawe kiedy dojdziesz do wniosku, że ma za mało mocy?
I mamy domino: silnik, skrzynia i co tam jeszcze się da.
Zawsze to będzie Frotka Sport, może tylko z mniejszymi przypadłościami.
Kasa jak i auto są Twoje i Ty będziesz o tym decydował.
Może zdrowiej by było policzyć ile będziesz miał ze sprzedaży + koszty motania i popatrzeć za autem ( nie musi być to jeep)bo może w konsekwencji zadowolenia nie będziesz nigdy miał, a za kaskę można by dobre auto kupić.
Życzę podjęcia trafnej decyzji.
mikrusik
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez mody1 » 21 lut 2011 16:18:57

zamiast motać most, lepiej kupić wyciągarke
ja po 3 lub 4 moście kupiłem i w momentach w których wiem, ze zmiele rozwijam line i się wyciągam
jeżdze już bez zmielenia 2 lata, musisz być świadomy ograniczeń frontek
Avatar użytkownika
mody1
V-ce Prezes
V-ce Prezes
 
Posty: 3884
Obrazki: 1
Dołączył(a): 07 paź 2007 18:00:49
Lokalizacja: Chrzanów
Pochwały: 17
Województwo: Małopolskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez galaxy » 21 lut 2011 16:57:50

dobrze prawicie kolego mikrusik i mody1 , muszę to wszystko rozważyć bardzo lubię moją frote ale jak mikrusik wspomniał zaraz może się okazać że jak będę spokojniejszy o mosty to mocy będzie brakować i będzie trzeba szukać jakiegoś r5 od senatora albo v6 wkładać :?
galaxy
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez mikrusik » 22 lut 2011 00:38:01

galaxy napisał(a):dobrze prawicie kolego mikrusik i mody1 , muszę to wszystko rozważyć bardzo lubię moją frote ale jak mikrusik wspomniał zaraz może się okazać że jak będę spokojniejszy o mosty to mocy będzie brakować i będzie trzeba szukać jakiegoś r5 od senatora albo v6 wkładać :?


Przemek choć to wbrew mojemu interesowi, ja odradzam motanie - mikrus ma rację, mosty to będzie początek obnażający dalsze niezbędne zmoty. Gra nie jest warta świeczki. Poczekaj, znajdzie się w końcu za rozsądne pieniądze 5,13 przód - założymy... dalej sam podejmiesz decyzję (ale ja bym nie pakował kasiory na nieodzysk)
mikrusik
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez brum » 22 lut 2011 20:15:52

A ja bym wsadził mosty od B, silnik V6 i jeździł. Wg mnie warto.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Następna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości