Witamy !



[A] syczy i skrzypi sprzęgło ?

[A] syczy i skrzypi sprzęgło ?

Postprzez RenOpel » 03 sty 2008 10:43:34

witam,po ostatnich upalankach?,zuważyłem że pedał sprzęgła na zgaszonym silniku-skrzypi,a na odpalonym to przy wciskaniu i puszczaniu,skrzypi i coś syczy!!!!!
czy wie ktoś co to może być????proszę o odpowiedzi bo zaczynam się bać
dzięki i pozdrawiam
RenOpel
 

Postprzez wojtekkk » 03 sty 2008 16:53:13

skrzypi bo może zimno jest mu tam nadole-pedał ma połączenie tylko z pompką więc tym się nie przejmuj
gorzej z tym syczeniem- to może oznaczaś że pompka zaczyna puszczać(sprzęgło tak samo bierze?)-za pedałem jest taki metalowy pręt-to popychacz tłoka pompki-zobaczczy przypadkiem nie jest mokry,wchodzi w taką gumową tuleje-przyda się latarka bo tam jest ciemno nawet za widnego i cholernie ciasnowato-trzeba sie troche pogimnastykować
wojtekkk
 

Postprzez RenOpel » 03 sty 2008 22:39:36

witam ,ano właśnie Wojtku,sprzęgło wysprzęgla ,dobrze?przynajmniej tak jak przedtem,w sumie objaw ten zauważyłem po wyjeżdzie z myjni po upalanku w glinie ,myłem karcherem porządnie nadkola i trochę podwozie,czy mogła tam się gdzieś dostać woda ? czy to ma jakieś znaczenie ?a wracając do twojej rady to >jeżeli to faktycznie pompka puszcza to co radzisz???wymiana czy jakaś regeneracja? narazie mój mechanik na urlopie,a niemam gdzie indziej wjazdu na kanał
pozdrawiam
RenOpel
 

Postprzez wojtekkk » 04 sty 2008 18:45:26

w/g mnie woda tam nie ma szans na dostanie sie(chyba że stałeś w niej po kierownice)
sprawdż najpierw czy ten metalowy popychacz nie jest zatłuszczony ,ewentualnie mozesz ściagnąć tuleje gumową w którą ów popychacz wchodzi-powinno tam być sucho(spokojnie nic nie wypadnie-przynajmniej nie powinno).
zanim poleciała mi pompa to sprzegło długo jeszcze dobrze brało mimo delikatnego pocenia wyzej wymienionego elementu-potem skrobne nieco wiecej na ten temat
jeżeli chodzi o reanimacje-po negatywnych doświadczeniach z wysprzęglikiem wstawiłem drugą pompe od sprawdzonego sprzedwcy-to chyba jest pweniejsze. Wiele ludziów mówi że jak juz pociekło to nawet jak wstawisz nowe gumki to nie na długo, ale są tacy co im działa po reanimacji
wojtekkk
 

Postprzez RenOpel » 04 sty 2008 20:48:03

a więc trochę mnie uspokoiłeś,dzięki posprawdzam jak tylko mechanik mój wróci z urlopu
RenOpel
 

Postprzez RenOpel » 11 sty 2008 13:22:45

no i wracając do tematu,u nas się zrobiło trochę cieplej i odrazu przestało i skrzypieć i syczeć ?,he he słonko świeci to i chyba frotka się cieszy
dzięki za porady panowie!!!!!!!
RenOpel
 


Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość