Witamy !



[B] Łożyska OPTIMAL tył, uszczelniacz

[B] Łożyska OPTIMAL tył, uszczelniacz

Postprzez danielrajszczak » 12 mar 2010 09:52:37

Zakupiłem 2 tyg. temu łożysko OPTIMAL 280zł tył Frontera B 2001 r. Od razu do mojego warsztatu - expedycji. Kurier przyniósł od razu uszkodzone, a dokładnie przecięty/pękniety uszczelniacz. Odesłaliśmy przyszło nowe. Jednocześnie poszedłem po rozum do głowy i na lewą stronę zamówiłem KOYO 389zł. W poniedziałek odebrałem Frotę. Dziś na parkingu pod prawym kołem (tam gdzie siedzi nowy OPTIMAL) kałuża płynu. Pewnie znowu padł uszczelniacz... Pytanie: ratować i jak te uszczelnienie naprawić/poprawić lub wypierdzielić i założyć od razu KOYO. Dzwoniłem do sprzedawcy z Allegro - przyjmą pozytywnie reklamację.

Dla zainteresowanych gdzie kupiłem w dobrej cenie KOYO:
Łożysko TYŁ OPEL FRONTERA ORYGINALNE KOYO (numer 956876771)
http://www.allegro.pl/item956876771_loz ... _koyo.html
danielrajszczak
 

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez sylwian70 » 12 mar 2010 12:41:16

Winny uszczelniacz ja założyłem zamiennik taki za 5 zł i odpukać trzyma.Może przy montażu na uszczelniaczu spadła sprężynka,ewentualnie wymień uszczelniacz choćby na taki za 5 zł.
sylwian70
 

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez danielrajszczak » 12 mar 2010 12:57:45

Właśnie winien uszczelniacz ale koledzy z expedycja.pl nie mogli dobrać bo nietypowy. Jeśli masz symbol i/lub może miejsce zakupu, podziel się proszę informacjami.
danielrajszczak
 

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez jrzeuski » 12 mar 2010 13:14:00

Skoro wiedzą, że nietypowy, to znaczy, że znają jego wymiary. Zapytaj ich o nie a potem podzwoń po kaszubskich sklepach z częściami do maszyn rolniczych.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez danielrajszczak » 12 mar 2010 18:56:07

Po ostatnich przejściach z wymianą łożysk - JESTEM PEWIEN JEDNEGO = TYLKO ORYGINAŁ KOYO. Może brzmi to jak reklama ale wywaliłem ponad 600plnów na materiał i ponad 500plnów za usługi i.. DU*A! Byłem zmuszony zakupić co powinienem zrobić od razu;)

A kolega od SAMURAJA radził.. a ja nie słuchałem.;((((((
danielrajszczak
 

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez Pawel » 12 mar 2010 21:25:18

Koyo i wszystko jasne... :)
danielrajszczak, to o A, ale może sobie poczytasz i jakoś Cię naprowadzę - moja walka z uszczelniaczami i łożyskiem... :wsciekly: http://www.opelfrontera.pl/forum/viewto ... t&start=40 (całość jest ciekawa)
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez marek92248 » 13 mar 2010 14:52:58

Nigdy w życiu optimala. Omijam ja szerokim łukiem (i jeszcze parę innych) wiem co mówię po doświadczeniach w IC :mrgreen:
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 245km
Avatar użytkownika
marek92248
Starszy Przesiadywacz
Starszy Przesiadywacz
 
Posty: 277
Dołączył(a): 24 lut 2009 17:06:30
Lokalizacja: Gdańsk
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez wmgaz » 13 mar 2010 18:11:33

Będę chyba zmuszony właśnie szukać łożyska tylnego koła i jestem ciekaw uzasadnienia czemu nie łożysko f-my Optimal ?
Za szybką i konkretną odpowiedź będę wdzięczny.
wmgaz
 

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez danielrajszczak » 13 mar 2010 20:51:25

NIE, PONIEWAŻ: przyszło nowe za 280 zł od razu uszkodzone (pęknięty uszczelniacz), wymiana (odesłanie z powrotem koszt za kuriera ok. 30plnów + wysyłka ponowna ok. 30plnów) i trafił nowy Optimal - w poniedziałek odebrałem Fredkę z expedycja.pl, nie przejechałem nawet 100km i padło w czwartek, leje się i jest rozpier*****ny znowu uszczelniacz. Na jesieni (wrzesień) montowałem SKF'a który padł w grudniu. Jak się dowiedziałem SKF nie robi łożysk i ono wyglądało jak Optimal.

Trzeba być ***(**&%$^%$^%^%^&)(^($$@$@#@$#&*** aby po moich opisanych doświadczeniach założyć ten SHIT! Wymiana w serwisie to ok. 220-250zł (nie trudno policzyć ile wywaliłem kasy... i ile kosztowało to mnie nerwów).

Wcześniej podałem link do KOYO za 389 zł - widziałem oba... to jest naprawdę przepaść technologiczna i jakościowa, a nowe KOYO w regularnym serwisie kosztuje grubo ponad 700 złociszy.

Oczywiście wybór należy do Ciebie;) Masz dwie opcje:
1. posłuchaj mnie mimo, że wygląda na kryptoreklamę
2. załóż Optimala i dołącz, niedługo do tego topicu, ze swoim problemem. Podbudujesz mnie, że nie tylko ja jestem idiotą!

... może pojechałem grubo, ale na środę znowu umówiony warsztat w celu zdjęcia bubla i odesłania do reklamacji - TYLE!!!! ... koszt znowu 30 plnów.

Z poważaniem
Daniel

ps. ponieważ moja narzeczona pracuje w największej hurtowni części motocyklowych (tzw. zamienników) zna procedury reklamacji i zwrotu. Użyłem całego swojego czaru byłem miło jak co dzień bo taki jestem, zachowałem się normalnie jednak wiedza leżała w kieszeni jak BERETTA.. nie musiałem skorzystać. Sprzedający zgodził przyjąć się ponownie towar (łożysko) i uznać reklamację, mimo, że to część używana.......

Wychodzi, że: OPTIMAL/SKF/NK to ten sam produkt (KUPA), jeśli się mylę, poprawcie mnie.
Ostatnio edytowano 13 mar 2010 21:53:58 przez danielrajszczak, łącznie edytowano 4 razy
danielrajszczak
 

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez Pawel » 13 mar 2010 21:36:12

wmgaz napisał(a):Będę chyba zmuszony właśnie szukać łożyska tylnego koła i jestem ciekaw uzasadnienia czemu nie łożysko f-my Optimal ?
Za szybką i konkretną odpowiedź będę wdzięczny.

...i moje poczytaj... Link był wcześniej...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez wmgaz » 15 mar 2010 17:25:52

No cóż,dziękuję za poradę z której oczywiście skorzystałem i zamówiłem łożysko f-my KOYO przy czym zastanawia mnie fakt awaryjności łożysk firmy Optimal i o dziwo SKF -firmy znanej i cenionej za swe wyroby a szczególnie łożyska gdyż łożyska obu tych firm stosuje naprzemiennie z innymi dostępnymi w naprawach układów jezdnych innych samochodów.
Za poradę jeszcze raz dziękuję.

Gdyby ktoś szukał łożysk podaję kontakt pod którym uzyska info oraz pomoc:

karolina-kuik@wp.pl
wmgaz
 

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez opel » 08 cze 2010 09:30:20

koledzy łżyska kół przednich można dokręcić jak jest luz. A czy można tak zrobić z tyłu? Jeśli tak to jak to wykonać?
opel
 

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez Arni » 08 cze 2010 14:16:35

Generalnie to chyba nie, bo tam jest zwykłe łozysko kulkowe a w takich regulacji luzu to ja przynajmniej nie widziałem. A jaki tam masz luz? Jak jakiś jest to łożysko by sie kwalifikowało do wymiany.
Arni
 

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez danielrajszczak » 08 cze 2010 15:44:30

"ps. ponieważ moja narzeczona pracuje w największej hurtowni części motocyklowych (tzw. zamienników) zna procedury reklamacji i zwrotu. Użyłem całego swojego czaru byłem miło jak co dzień bo taki jestem, zachowałem się normalnie jednak wiedza leżała w kieszeni jak BERETTA.. nie musiałem skorzystać. Sprzedający zgodził przyjąć się ponownie towar (łożysko) i uznać reklamację, mimo, że to część używana......."

Do dnia dzisiejszego nie dostałem odpowiedzi od firmy PPHU FART (Allegro)... Dostawca nie ustosunkował się na temat reklamacji. Na moja odpowiedź, że jeśli w ciągu 14 dni takowej brak reklamacja jest uznana - tym samym zirytowałem osobę po drugiej stronie i w zapętleniu usłyszałem co na początku. Jak głową w mur!

KOYO spisują się znakomicie.
danielrajszczak
 

Re: Łożyska OPTIMAL tył Frontera B 2001 r. - pada uszczelniacz

Postprzez sylwian70 » 08 cze 2010 17:00:15

ad.danielrajczak masz frotę B ostatnio jeden kolega miał problem z uszczelniaczem w frocie B bo w frocie A łożysko posiada własny uszczelniacz i dodatkowo jest główny uszczelniacz o wymiarach 52x72x9 który to ślizga się po pierścieniu skurczowym który trzyma łożysko wmontowany jest w pochwie mostu-pytanie jak jest w frocie B CZY JEST TEN DODATKOWY GŁÓWNY USZCZELNIACZ czy go tam nie ma i tylko uszczelniacz zabudowany w łożysku jest jedynym uszczelniaczem.Kto ma frotę B! kto to rozbierał! jest proszony o wypowiedż.
sylwian70
 


Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron