Witamy !



[All] biegi ciezko wchodzą

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez kowal_ldz » 31 sty 2011 15:25:47

temacik trochę odświeżę. sprzęgło nowe, olej w skrzyni nowy.

biegi czasem wchodza normalnie, czasem z oporem, a czasem zapieram się prawą nową o deskę rozdzielczą żeby włożyć bieg. dzieje się tak ze wszystkimi biegami. czy może to być kwestia poduszki pod skrzynią biegów?
kowal_ldz
 

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez jrzeuski » 31 sty 2011 15:34:29

Raczej nowego sprzęgła i braku regulacji pedału.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez kowal_ldz » 31 sty 2011 16:05:55

nie wiem czy dobrze zrozumiałem. po wymianie sprzęgła, powinno być odpowiednio wyregulowane?
stawiałem na poduszkę, bo podczas jazdy widzę jak lewarek skrzyni i reduktora chodzą do przodu i do tyłu
kowal_ldz
 

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez jrzeuski » 31 sty 2011 16:16:06

kowal_ldz napisał(a):nie wiem czy dobrze zrozumiałem. po wymianie sprzęgła, powinno być odpowiednio wyregulowane?
Pedał czasami trzeba podkręcić, żeby wysprzęglik dobrze działał.
stawiałem na poduszkę, bo podczas jazdy widzę jak lewarek skrzyni i reduktora chodzą do przodu i do tyłu
To nie jest normalne, ale dopóki lewarek nie haczy o krawędź otworu to biegi powinny wchodzić.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez kowal_ldz » 31 sty 2011 18:11:40

jrzeuski napisał(a):To nie jest normalne

to wiem :boss:
jrzeuski napisał(a):dopóki lewarek nie haczy o krawędź otworu to biegi powinny wchodzić.

muszę przyuważyć, ale raczej nie odczułem żeby się opierał o krawędź
kowal_ldz
 

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez Kowal_80 » 16 maja 2011 21:18:39

umnie dzis sie stalo tak - zostawilem auto na lekkiej gorce,na wstecznym. bo reczny mam kiepski. gdy wrocilem i chcialem cofnac to dupa,auto gaslo tak jak by mialo ciezko. potem okazalo sie,ze na na polozeniu lewarka na luzie auto nie chcialo sie stoczyc z tej goreczki. dopier jak wcisnalem pedal sprzegla. nasetpnie chciałem ruszyc do przodu - zaden bieg nie chce wejsc. czasem 5 wskoczy ale auto i tak nie rusza. wsteczny jakos tam wskakuje,nawet swiatło sie zapala,ale auto pomimo delikatnego oporu nie jedzie. nie wiedziałem jak wrocic do domu. jednak okazało sie,ze jak przytrzymam dzwignie w miejcu gdzie powinien byc jakis bieg to jedzie. i tak,trzymajac w okolicy 2 dojechałem kilometr do domu.
jestem zły bo auto jest mi potrzebne na codzien. jutro z rana biore sie za przegladniecie tych wszystkich wysprzeglikow,srob regulujacych,odpowietrznika i zajze pod wajche biegow. bo do czasu tej awarii latala bardzo luzno,czy to na biegu czy na luzie.
mam nadzieje,ze cos wymodze. bo 3 miechy temu wymieniałem tarcze. i jak bym musial (tfu tfu) jeszcze raz wyjmowac skrzynie to ch.. w d.. , robie z frotki gołebnik. ostatnio tyle pracy w nia wlozylem jak nigdy w zadne auto. a tu codziennie inny foch.
jutro popatrze i dam znac czy sie udało. a jak by ktorys z Was mial jakies sugestie to mile widziane.
pozdrawiam

17 maja 2011 13:50:18
ogólne ogledziny nic nie dały. trzeba było wymontowac skrzynie. 2,5 godz i była na wierzchu. temat prostszy bo jakis czas temu była wyjmowana. i tak jak pisali koledzy - wyrobione te plastiki co łączął drazek z wybierakiem. prawdopodobnie wrzuciło dwa biegi na raz. bo np w miejscu polozenia drazka na luzie miałem auto na 2 biegu. dobrze,ze skrzynia uratowana bo juz dzwoniłem po druga.
ale i tak lipa z tymi plasticzkami. w serwisie byłyby dopiero za 2 tyg bo trzeba z rzeszy zciagac. wieczorem zobacze w jakim stanie jest u znajomego,ktory ma skrzynie na pogonke. moze beda ciut lepsze. umnie i tak chyba brakuje jakiegos pierscienia,ktory powinien isc pomiedzy plastikowy koszyk a ta górna,ostateczna blache na 3 sruby,co trzyma drazek do kupy z wybierakie. niech mnie ktos uswiadomi,mam racje? powinno tam cos isc? bo umnie tego nie było. a widac,ze juz tam ktos cos mieszał.
Kowal_80
 

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez brum » 17 maja 2011 18:04:19

Na samym dole, powiniem być plastik na tej kulce, dalej koszyk plastikowy, blacha na trzy śruby i gumowa osłona.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez Kowal_80 » 17 maja 2011 19:19:04

ok,niby wszystko sie zgadza. ale w sklepie motoryzacyjnym,na kompie mi gosc pokazywał i był jeszcze jakis pierscionek pomiedzy plastikowym koszykiem a blacha na 3 sruby. a umnie go brak. i tak patrzac na ten zestaw,gdyby tam faktycznie cos było to koszyk by chyba sztywniej siedział. zamowiłem i ten pierscien. moze sie przyda.
Kowal_80
 

[B] Dźwignia zmiany biegow

Postprzez kacha004marcin » 02 sty 2014 08:29:49

Witam trochę szperałem na forum ale nic nie znalazłem o lewarku biegów a sprawa denerwująca lewarek kręci się jak w starym jelczu więc rozebrałem cały tunel i dostałem się do lewarka niestety okazało się że wybierak ten plastikowy na kulce z lewarka jest pęknięty pytanie czy jest on dostępny w sklepach czy może czymś go zastąpić ? :( wprawdzie poskładałem to z powrotem ale denerwuje mnie jak wajch z biegów cała lata
Ostatnio edytowano 17 sty 2014 06:51:44 przez kacha004marcin, łącznie edytowano 1 raz
kacha004marcin
 

Re: Odp: Wybierak biegów Lewarek biegow

Postprzez brum » 02 sty 2014 10:04:09

W serwisie można kupić. Ja wymieniłem ale nie pomogło.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wybierak biegów Lewarek biegow

Postprzez kacha004marcin » 02 sty 2014 11:17:06

Fajnie dzięki też znalazlem w sklepie za 8zl nowe ale jak nie pomaga to szkoda roboty trzeba chyba cos w tej skrzynce co do niej wajcha wchodzi pokombinowac
kacha004marcin
 

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez Huberek » 23 sty 2014 14:19:13

Odkąd posiadam frotę, przez cały czas minimalnie haczy mi lewarek podczas wrzucania 3-ki (i w mniejszym stopniu 2-ki).
Nie jest to jakiś upierdliwy defekt, w sumie skrzynia chodzi ładnie i lekko, po prostu nie jest to tak jak w osobówce.

Występuję to przy sprawnej/zdecydowanej zmianie biegu, zwłaszcza w mieście jak trzeba pospieszyć.
Trójka wchodzi ładnie, dwoma palcami, ale czuć na dłoni takie uderzenie (bo dźwięku nie ma).
Nauczyłem się z tym jeździć - "na emeryta" i jak się delikatnie trafia to jest ok. - ale chyba nie o to chodzi.
Generalnie nie poświęciłbym na usunięcie usterki więcej niż 90,- zł

Nie wiem jaki tam był olej, ale pewnie stary i gęsty. Zalałem już 5W-50 Mobila, obecnie jest 0W-40 Mobila, ale bez zmian.

Nie wiem czy to jest usterka, może sprawa jest banalna, może ten typ tak ma, przyzwyczaiłem się do osobówki i było inaczej.
A jak jest u Was?
Kupię do froty A:
głośniki wysokotonowe drzwi, wtyczki wentylatorów, światła przeciwmgielne

tel 519-079-254
Avatar użytkownika
Huberek
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 549
Obrazki: 15
Dołączył(a): 13 gru 2013 20:00:07
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez jrzeuski » 23 sty 2014 15:30:28

Ja bym bardzo chciał, żeby biegi w Golfie wchodziły mi tak lekko i szybko jak we Frocie. Bo czasem to się zastanawiam czy ten egzemplarz nie zrobili dla Pudziana :D
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez eric » 23 sty 2014 16:11:37

Huberek napisał(a):... A jak jest u Was?

U mnie dokładnie tak samo :)
Ostatnio edytowano 24 sty 2014 10:19:53 przez eric, łącznie edytowano 1 raz
... jakieś śrubki mnie powypadały teraz ...
Avatar użytkownika
eric
Moderator
Moderator
 
Posty: 1371
Obrazki: 48
Dołączył(a): 04 cze 2011 08:52:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 11
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] biegi ciezko wchodzą

Postprzez Huberek » 24 sty 2014 10:05:46

No wiesz, to może znaczyć, że mamy tę sama usterkę, a nie że tak ma być ...
ktoś jeszcze się wypowie?
Kupię do froty A:
głośniki wysokotonowe drzwi, wtyczki wentylatorów, światła przeciwmgielne

tel 519-079-254
Avatar użytkownika
Huberek
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 549
Obrazki: 15
Dołączył(a): 13 gru 2013 20:00:07
Pochwały: 5
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: [All] biegi ciezko wchodzą

Postprzez traianus » 21 lut 2014 21:29:46

U mnie w zakupionym aucie 8;) lewarek zmiany biegów lata jak głupi w każdą stronę, ma straszny luz. Czy ktoś wie, czy są jakieś zestawy naprawcze do lewarka, albo czy da sie te luzy w jakiś sposób skasować ?
traianus
 

Re: [All] biegi ciezko wchodzą

Postprzez Odoll » 22 lut 2014 19:37:06

Są zestawy naprawcze , ale nie wiem czy w polsce , kumpel sprowadzał to z Dojczlandu , na szczęście z tego co pisał majątku to to nie kosztuje .

ps. twuj post przypomniał mi że muszę się do niego zgłosić bo dla mnie też zciągnoł :D
Kupiłem bordo frote,
kupiłem bordo frote,
bende se nią jeździł,
lasem polem błotem.
Avatar użytkownika
Odoll
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 2978
Obrazki: 2
Dołączył(a): 22 maja 2010 10:00:37
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 10
Województwo: Pomorskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [All] biegi ciezko wchodzą

Postprzez traianus » 24 lut 2014 20:31:33

A czy kumpel ;) mógł by jakieś namiary na taki zestaw puścić (jak toto chociaż wygląda)??
traianus
 

Re: [Bl] Dźwignia zmiany biegow

Postprzez rappro » 28 sty 2015 18:53:44

Witam podlacze się....u mnie w sporcie również biegi wchodzą nie precyzyjnie a lewarek zmiany biegów lata na wszystkie strony,ma ktoś receptę na tą bolaczke? ?
rappro
 

Re: [All] biegi ciezko wchodzą

Postprzez oldfield » 29 sty 2015 14:11:12

Sport A - mam identycznie. Przyzwyczaiłem się ...
oldfield
Starszy Nowicjusz
Starszy Nowicjusz
 
Posty: 49
Dołączył(a): 23 maja 2014 11:13:23
Województwo: Dolnośląskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Sport 1995-1996

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron