Witamy !



[All] biegi ciezko wchodzą

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez artur67 » 13 lut 2010 21:51:45

"Witam mam Frontere 2.4 long z 94 r. mój problem polega na tym że jak zmieniam biegi to musze wlożyc troche w to siły. Na wyłaczonym silniku jest ok ale jak zapale silnik i nacisne sprzegło to jest dobrze ale jak puszcze i ponownie nacisne sprzegło to juz wsteczny musze na siłe wbijac. Wie moze ktos co to może być? Dodam ze wymieniłem płyn w sprzegle i odpowietrzyłem ale nic nie pomogło"

Miałem identyczne objawy. Zaczołem od wymiany oleju/lipa/ i jak kolega sprzęgiełko itp. /lipa/ Powód: mocowanie pedału sprzęgła puściła jedna górna śruba całkiem i pedał miał mały ruch na pompce. Przewierciłem nowy otwór skręciłem i jest jak nówka, a byłem już załamany. Ostrzegam "gołym okiem" nie widać że wyrwało śrubę. Opiszę jak zamocować pedał na nowo, nie jest to łatwe nie ma dostępu. Z pod maski serwo a w kabinie pólka Trzeba zdemontować głośnik obok/poniżej kierownicy i przez ten otwór przebić nowe otwory na mocowanie pedała. Jak ktoś to wyjmie będzie wiedział o co chodzi. Zaznaczę że u mnie biegi już wogóle nie chciały wchodzić a teraz jak nówka :1:
Frotka 2.5 V6 Sport 94r. Federal couragia mt 33
XTR 12 SPEED 12000 LBS Escapa
Frotka 3.2 Long 02r. Goodrich AT
Frotka 2.0 sport 92r. nie motana :)
Avatar użytkownika
artur67
Starszy Maniak
Starszy Maniak
 
Posty: 529
Obrazki: 7
Dołączył(a): 22 mar 2009 11:01:45
Lokalizacja: Lublin/Mełgiew
Pochwały: 1
Województwo: Lubelskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez brum » 29 cze 2010 16:28:53

Po utopieniu Froty (foty w małopolsce) i odpaleniu jej okazało się że nie wchodzą jak silnik jest odpalony na zgaszonym wchodzą bez problemu. Na odpalonym słychać szum łożyska jak się wciśnie sprzęgło i biegi nie wchodzą, to łożysko słychać już od ok 5tyś km i było ok. Przed utopieniem wszystko było ok, oleje ok tylko w reduktorze jest kawa z mlekiem więc wymiana.
Jak odpalę i wrzucę napędy a później reduktor to zgrzyta ale wchodzi, zgrzyta obojętnie czy sprzęgło jest wciśnięte czy nie. Wcześniej reduktor wchodzi bez zgrzytu. Jak jest reduktor włączonym wciskam sprzęgło i np chce jedynkę to nie wchodzi ale jak trzymam lewarek w kierunku jedynki to auto delikatnie się rusza czyli sprzęgło coś tam łapie. Dodam że w pozycji N na skrzyni rozdzielczej mogę wrzucać biegi na odpalony i jest ok tylko nie pojadę bo to pozycja N.
Wysprzeglik chodzi i ma dość duży skok czyli raczej ok, płyn jest.

Co może być?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez Pawel » 30 cze 2010 05:07:27

...może wody, i błota, zassała odpowietrznikami... :?:
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez jrzeuski » 30 cze 2010 07:51:09

brum napisał(a):wciskam sprzęgło i np chce jedynkę to nie wchodzi ale jak trzymam lewarek w kierunku jedynki to auto delikatnie się rusza czyli sprzęgło coś tam łapie.

To niezbity dowód na to, że nie ma pełnego wysprzęglenia. Pozostałe objawy to potwierdzają. Sądzę, że docisk i/lub łożysko nie cofa się całkowicie. Skoro już wcześniej łożysko pracowało głośno, to jak dostało wody i błota to zatarło się jeszcze bardziej. Komora sprzęgła nie jest hermetyczna i przy tak głębokiej wtopie dostanie się tam woda. Na filmie widać, że woda była mętna, czyli niesiony przez nią syf zmieszał się ze smarem w łożysku i dokończył dzieło zniszczenia. Ściągaj skrzynię i zobacz co jeszcze da się uratować a co do wymiany. Skoro już jakiś czas jeździłeś na padającym łożysku to docisk może być już w kiepskim stanie.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez oposs » 30 cze 2010 11:47:24

brum napisał(a):Co może być

To co koledzy napisali.
Jesli masz taka mozliwosc, to wsadz szlaucha w komore sprzegla i lej wode poki nie wypluczesz calego syfu, ewentualnie zrzuc skrzynie i wyczysc. Powinno pomoc. Jesli jeszcze nie jezdziles moze uda sie uratowac sprzeglo
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez brum » 30 cze 2010 21:34:19

Zajrzałem na łożysko przez dziurę w skrzyni co jest łapa sprzęgła i widać ze łożysko ( to na czerwono) kręci się razem z dociskiem na luzie, jak się wciśnie sprzęgło to łapa wciska docisk i jest zwiększony szum.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez konik » 01 lip 2010 20:27:19

Ja również kiedyś zatopiłem frotkę (na marsie :D ) i od tej pory zaczęło szumieć łożysko wyciskowe. Zły byłem bo łożysko to wymieniałem pół roku przed wtopą, całe szczęście że oprócz zwiększonego hałasu innych problemów nie ma. Postanowiłem go ponownie nie zmieniac i już tak jeżdżę rok czasu (10 tyś km) i nic się nie dzieje. Myślę Dawid że w Twoim przypadku skleiła się tarcza z dociskiem, korozja dodatkowo to spoiła i nie chce puścić. Kiedyś po dłuższym postoju nie mogłem odblokować tylnych kół, szczęki tak skleiły się z bębnami że aby ruszyć musiałem dopiąć przód, a jedno z tylnych kół aż zapiszczało na asfalcie. Dawid może spróbuj w jakiś udarowy sposób ruszyć sprzęgło?? Oczywiście trzeba sporo wyczucia aby nie uszkodzić auta.
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez brum » 01 lip 2010 20:30:44

Jak się odkręci wysprzęglik to łożysko się cofa i już nie kręci się cały czas, ale jak już się poskręca i wciśnie sprzęgło to znowu się nie cofa dalej. Regulacja przy pedale nic nie dała więc trzeba odkręcać skrzynie :?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez KOBZI » 05 lip 2010 09:54:38

sprawdź brumie czy nie nawaliło Ci syfu "do słoneczka" docisku
jak nawaliło to nie wysprzęgli do końca
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez sylwian70 » 05 lip 2010 14:53:02

Jest jeszcze śruba regulacyjna pod łapą wysprzęglika może ona się odkręciła,wykręciła.U mnie biegi zaczęły też minimalnie cięzej wchodzić słychać łożysko oporowe,wymieniłem oliwe,w skrzyni czyściutka w reduktorze zalewaja.W komorze sprzęgła :<: oczywiście także piach po brei.Którędy dostała mi się woda do reduktora?i zlasowała oliwe. :wsciekly:
sylwian70
 

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez brum » 20 lip 2010 16:30:56

Dziś w końcu dostałem się do sprzęgła bo wcześniej nie było czasu i auto nie było potrzebne wiec nie nie paliło.
Odkręciłem docisk i się okazało że trzeba go oderwać od tarczy a tarcze trzeba oderwać od koła zamachowego. Po prostu tarcza nie wypadła jak to się dzieje normalnie tylko trzeba było ją oderwać. Po za tym wszystko ok i nawet można by to złożyć i jeździć ale skoro na wierzchu to dam tarcze do obicia.

Wnioskuję ze było tak.
Wszystko bylo rozgrzane i jak woda weszła na sprzęgło to po prostu się nagle rdza zrobiła i chwyciło.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez Kogut » 21 lip 2010 20:24:42

Widzę że ostatnio jest moda na sprzęgła :|
Dawid powiedz mi czy twoje sprężynki kręcą się na tarczy ??? i wstaw fotkę tarczy jak możesz.
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez sledz » 21 lip 2010 22:52:04

Ruchome sprężyny=trochę wyrobiona tarcza.
sledz
 

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez brum » 22 lip 2010 21:37:18

Sprężyny nie są luźne.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez szymon.ha » 22 lip 2010 22:35:31

A co może być przyczyną że na wysokich obrotach w ogóle trójka nie chce wejść? Musi zejść z obrotów silnik aby ją wbić.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez kasalka » 22 lip 2010 23:34:43

brum widzę że ładnie się tarcza na docisku odbiła. ze zdjęć widać, że niestety nie ma już tarczy-nity zrównały się z okładziną więc do wymiany/regeneracji. Docisk, hmm jak masz finanse to też wymień na nowy. Możesz spróbować go delikatnie oczyścić papierem ściernym np. wodnym, lecz na sucho ścierając po okręgu docisku (dookoła), o gramaturze ok 500-600 lub większej. i dobrze byłoby sprawdzić czy nie ma bicia na płaszczyźnie styku. Tarcza tarczą najwyżej zregenerujesz, natomiast docisk w chwili wtopy mógł się pokrzywić.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez kasalka » 23 lip 2010 01:37:17

szymon.ha napisał(a):A co może być przyczyną że na wysokich obrotach w ogóle trójka nie chce wejść? Musi zejść z obrotów silnik aby ją wbić.

synchronizator(y) w skrzyni? Napisz coś więcej o zmianie biegów na wyższy i redukcji. Są jakieś odgłosy trzeszczenia, zgrzyty. Ciężko ocenić co może być przyczyną. Może tylko wyrobienie, zużycie tulejki przy drążku biegów. Napisz coś więcej (ewentualne daj mi fotki jak 2.4 wygląda od spodu, jak wygląda przeniesienie ruchu dźwigni biegów na skrzynię) JuZ chyba pisałem że starsze auta trzeba zobaczyć, poczuć-zasada działania jest niemal jednakowa, i diagnoza prostsza.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez szymon.ha » 23 lip 2010 08:55:59

Ogólnie jeżdżąc normalnie na co dzień raczej nigdy się tak nie zdarzyło choć czasem bieg ciężej wchodzi.
Ale ostatnio ciągnąc ją do wyższych obrotów ponad 5 tyś, to wtedy nie chce wejść 3, jakby biegu nie było, ogólnie to nie taki problem bo na co dzień tak nie jeżdżę.
Avatar użytkownika
szymon.ha
Diler
 
Posty: 3515
Obrazki: 2
Dołączył(a): 08 mar 2009 23:03:38
Pochwały: 16
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez kasalka » 23 lip 2010 22:57:14

szymon, trudno powiedzieć. Spróbuj na postoju na wyższych obrotach włączyć bieg. Może w czasie jazdy po prostu z pośpiechu nie trafiasz drążkiem we właściwy punkt wrzucenia biegu.
pier...e konwenanse
Pozdrawiam Łukasz
Avatar użytkownika
kasalka
Nałogowiec Ekstremalny
Nałogowiec Ekstremalny
 
Posty: 432
Obrazki: 18
Dołączył(a): 30 maja 2008 22:20:52
Lokalizacja: Stara Wieś
Pochwały: 2
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: biegi ciezko wchodzą

Postprzez brum » 23 lip 2010 23:58:35

kasalka napisał(a):ze zdjęć widać, że niestety nie ma już tarczy-nity zrównały się z okładziną


Jeszcze się nie zrównały, tarcza idzie do obicia a docisk do szlifu.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron