Witamy !



[B]metaliczny dźwięk z skrzyni lub reduktora

Re: [B]metaliczny dźwięk z skrzyni lub reduktora

Postprzez daros303 » 21 paź 2019 10:31:48

Wydaje mi się że reduktor jest odpowiedzialny za metaliczny odgłos, ponieważ gdy była to skrzynia to dźwięk po załączeniu reduktora powinien też dobiegać, a po włączeniu reduktora zanika.
A teraz zadam może głupie pytanie: czy ktoś rozkręcał reduktor bez wyciągania skrzyni z "budy"? czy ma ktoś zdjęcia wnętrza reduktora?
Widziałem na olx padniętą skrzynię z ponoć sprawnym reduktorem i zastanawiam się nad zakupem i ewentualną przekładką, tylko czy warto bo oprócz denerwującego dźwięku wszystko działa prawidłowo.
daros303
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13 paź 2019 19:18:56
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B]metaliczny dźwięk z skrzyni lub reduktora

Postprzez nightman » 21 paź 2019 11:28:19

daros303 napisał(a):Wydaje mi się że reduktor jest odpowiedzialny za metaliczny odgłos, ponieważ gdy była to skrzynia to dźwięk po załączeniu reduktora powinien też dobiegać, a po włączeniu reduktora zanika.

Może tak, może nie. Zdejmij plastiki i wygłuszenia z góry i posłuchaj z której strony dźwięk dobiega.

daros303 napisał(a):czy warto bo oprócz denerwującego dźwięku wszystko działa prawidłowo.

Tu już tylko potrzeba zwykłej kalkulacji :
1. jak długo podziała, kiedy padnie ewidentnie i czy możesz sobie pozwolić na padake w trasie
2. co jeszcze przy okazji się zryje i ile to może kosztować
3. ile będzie kosztować ewentualna laweta
Kalkulacje musisz zrobić sobie we własnym zakresie :mrgreen:

Głowa do góry. Pierwszy raz w 2.8 wyjmowałem skrzynie 1.5 dnia. Po zamontowaniu ukazało się, że potrzeba ja wyjąć ponownie. Wyjęcie i włożenie zajęło już tym razem tylko 4h - praktyka bezcenna :boss:
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [B]metaliczny dźwięk z skrzyni lub reduktora

Postprzez daros303 » 21 paź 2019 14:41:56

dziś lub jutro wyjmę plastiki i osłucham z której części dźwięk dochodzi,
udało mi się przez telefon rozmawiać z gościem który jeździ już 3 Fronterą (używa do ciągnięcia lawet) i twierdzi że to prawdopodobnie łożyskowanie reduktora (ponoć u siebie w 2 sztukach już coś takiego wymieniał) znalazłem w archiwum allegro zestaw naprawczy do reduktora oczywiście zadzwoniłem do tego sprzedawcy (z rozmowy wynikało że gościu wie co sprzedaje) i taki zestaw jest dostępny w skład wchodzą kulki łożyskowe + dwie tuleje teflonowe i oczywiście kilka oringów i simeringów.
Czy ktoś coś takiego wymienił w swoim reduktorze?

-- Dodano 23 paź 2019 20:04:26 --

Witam
zagadka metalicznego dźwięku chyba się wyjaśniła. Ale po kolei, od poniedziałku jeździłem bez tunelu środkowego i osłon na lewarkach oczywiście metaliczny dźwięk nadal dobiegał a nawet więcej jazgot w kabinie był nie do zniesienia po załączeniu reduktora był wyraźnie mniejszy. Wczoraj wieczorem wszystkie osłony dokręciłem (dołożyłem brakujące wkręty bo osłona trzymała się tylko na 2 nakrętkach) i założyłem plastiki, oczywiście wieczorem poszukiwanie na allegro i olx skrzyni. Rano wyjeżdżam do pracy i po kilkuset metrach zauważam że hałasu nie ma, oczywiście rozbudzam auto do 100 luz - brak hałasu jeszcze raz 100 luz gaszę silnik odgłos minimalny (jak ktoś wie to go usłyszy jeśli nie to nawet nie zwróci uwagi) oczywiście jeszcze test z otwartymi szybami - hałasu brak. A teraz wnioski - podejrzewam że w każdej Fronterze skrzynia / reduktor wydaje taki metaliczny odgłos tylko po prostu tego nie słychać ponieważ osłona lewarków jest dobrze dokręcona (a u mnie trzymała się na dwóch śrubkach). Oczywiście wszystkim dziękuję za pomoc. :D
daros303
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13 paź 2019 19:18:56
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B]metaliczny dźwięk z skrzyni lub reduktora

Postprzez jrzeuski » 24 paź 2019 07:47:08

No tak mi już zaczynało świtać, że to Twoje pierwsze terenowe 4x4 i wyłażą przyzwyczajenia z jazdy osobówką, że jest cicho i przyjemnie :D
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: [B]metaliczny dźwięk z skrzyni lub reduktora

Postprzez nightman » 24 paź 2019 09:07:14

@daros303, coś mi się wydaje, że temat niebawem powróci :)
IMHO, metaliczne dźwięki nigdy nie są niczym normalnym.
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Re: [B]metaliczny dźwięk z skrzyni lub reduktora

Postprzez tupek » 24 paź 2019 18:46:26

A u mnie przy załączaniu biegu D lub R czasami słychać głośniejsze kliknięcie chyba z reduktora, ale nic z tym nie robię bo nie wiem co.
U mnie działa LSD :)
Avatar użytkownika
tupek
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1693
Obrazki: 12
Dołączył(a): 14 lut 2013 19:53:04
Lokalizacja: Dobruchna
Pochwały: 20
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 3.2 V6 Long 1998-2004

Re: [B]metaliczny dźwięk z skrzyni lub reduktora

Postprzez daros303 » 27 paź 2019 21:42:04

tak jak kolega "jrzeuski" napisał trzeba się będzie pozbyć przyzwyczajeń z osobówek, tutaj jakieś trzaski piski są normalnością a już nie powiem co dzieje się po przekroczeniu 90 km/h przy założonych nowych AT ale wczorajszy wypad w lekki teren wszystko wynagradza :D szczególnie mazista glina która się tak przykleja że nawet myjka tego nie tusza :D
daros303
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13 paź 2019 19:18:56
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004

Re: [B]metaliczny dźwięk z skrzyni lub reduktora

Postprzez nightman » 28 paź 2019 08:01:32

daros303 napisał(a):...tutaj jakieś trzaski piski są normalnością...

:!: :?: :cry2:
Avatar użytkownika
nightman
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1392
Obrazki: 0
Dołączył(a): 21 mar 2008 15:54:28
Lokalizacja: SBI
Pochwały: 10
Województwo: Śląskie
Samochód: Mam kilka Frotek :)

Poprzednia strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość