Witamy !



[All] Łożyska kół przednich

Postprzez "DOROTA" » 29 mar 2008 14:53:28

najtańsze łożyska na przód jakie udało mi sie znaleźć w internecie...
http://www.rufus.pl/?p=productsList&iCa ... e=Frontera


ktoś tam wcześniej podawał numery łożysk i fakt, najtaniej brać na wymiar ale jeszcze trzeba mieć taki sklep pod ręką gdzie mają wszystkie rozmiarówki i rodzaje łożysk...
"DOROTA"
 

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez sledz » 26 sie 2008 11:39:45

Właśnie jestem na etapie wymiany łozysk i przy okazji chciałem wymienić łożysko igiełkowe na półosi.
Mam pytanie do tych osób co już to robili.
Czy da się wyjąć półoś z piasty po jak najmniejszej lini oporu,tzn bez zbijania swożni wachaczy i końcówki drążka kierowniczego??????
J ile naprawdę kosztują te dwie uszczelki przeciw pyłowe ,dostępne tylko w serwisie???????
sledz
 

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez sledz » 26 sie 2008 20:41:17

Prawe koło zrobione,ale pojawił sie mały problem.
Po optymalnym dokręceniu nowych łożysk i włożeniu sprzęgiełka nie mogłem założyć pierścienia zabezpieczającego ,całość zbyt mocno wystawała ,dopiero dokręcenie łożysk na hama pozwoliło wcisnąć pierścień zabezpieczający sprzęgiełka. Ale koło toczy się bez oporów i ocierania .Lozysko igiełkowe nie miało luzów więc pozostało.

Kupiłem 1 łożysko polskie,1słowackie
i uszczelniecz 58/75/15 całość kosztowała 70 zł.
orginalny uszczelniacz powinien mieć wymiar 58/75/10,mój jest szerszy ale się nadaje..


Natomiast lewe koło będzie drogie, bardzo drogie,kupiłem zestaw naprawczy za 240zł czyli 2 łożyska +uszczelniacz {tak to jest jak się kupuje na zapas}
łożysko igiełkowe HK 30 16 cena17zł
Jutro się okaże co dalej ,prawdopodobnie uszczelniacze przeciwpyłowe są zużyte .
sledz
 

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez sledz » 29 sie 2008 21:43:21

Wymiana zakończona.
Może komuś przyda się kilka fotek .aby wizualnie wiedzieć o co chodzi.


Obrazek
Zużyte łożyska jak widać miały smarowanie wodno-błotne

Obrazek
Cholerne uszczelniacze przeciwpyłowe i łożysko igiełkowe HK3016 jeszcze przed osadzeniem

Obrazek
Taka sobie fotka.nie sugerować się nią,zrobiłem tak by było widać uszczelniacz 58/75/10 i oś piasty.
sledz
 

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez brum » 05 sty 2009 16:12:47

Mam pytanko bo nikt o tym nie napisał.
które z tych łożysk 32008 i 32009 jest stożkowe? czy może oba?
Bo np na allegro są pod tymi nr stożkowe i kulkowe, i właśnie niewiem.
I ogólnie jaka jest cena lepszych łożysk za szt?

A tarcza zchodzi bez problemu czy trzeba jakoś pokombinować żeby zlazła?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez Fazi » 05 sty 2009 16:29:31

Stożkowe jest zewnętrzne

Co do tarczy - to warto ją odkręcić na aucie z tych kilku śrub (chyba 17) i zbić młotkiem - przynajmniej aby lekko drgnęła. Dopiero potem odkręcaj łożyska i ściągaj całą piastę z tarczą.
telefon ** 503 588 503 ** lub fazi@post.pl................... PRIV czytam sporadycznie, wolę mail !!!
Fazi
Przesiadywacz
Przesiadywacz
 
Posty: 220
Dołączył(a): 13 wrz 2007 06:38:40
Pochwały: 3

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez sledz » 05 sty 2009 18:20:48

Oba łożyska są stożkowe. :lol:
Tarcza hamulcowa bez problemu zchodzi razem z piastą.
Podczas odkręcania 3 śrubek zabezpieczających nakrętkę rebulacyjną potrzebny dobrze spasowany śrubokręt gwiazdkowy{ materiał gelikatny łatwo o obmielenie gniazda}

Nie przepłacajcie za łożyska na allegro lub całe komplety
Spytajcie w sklepach z łożyskami lub agroma lub tym podobne ,Zostanie 150zł w kieszeni na 1 komplecie
Uszczelniacz też do kupienia ,nieco wyższy ale pasuje.

Kilka postów wyżej opisałem to.
Od mojej wymiany mineło troche czasu i żadnych luzów nie stwierdzam.
sledz
 

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez brum » 05 sty 2009 18:43:13

Fazi, sledz wielkie dzięki, się ociepli to sobie wymienie.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Pomocy!!! pojawił mi się nipokojacy luz w przednim kole

Postprzez domel » 17 kwi 2009 07:31:43

co może być tego przyczyną ze koło ma taki luz jakby łożysko buło niedokrecone lub piasta czy można to jakos zlikwidowac? czy to łozysko padło? pomocyyy!!!!!
domel
 

Re: Pomocy!!! pojawił mi się nipokojacy luz w przednim kole

Postprzez brum » 17 kwi 2009 08:36:25

Zdemontować sprzęgiełko i próbować dokręcić łożysko
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Pomocy!!! pojawił mi się nipokojacy luz w przednim kole

Postprzez wikked » 19 kwi 2009 14:28:46

brum napisał(a):Zdemontować sprzęgiełko i próbować dokręcić łożysko

+ 3 śrubki ;)
wikked
 

Re: Pomocy!!! pojawił mi się nipokojacy luz w przednim kole

Postprzez kolpit » 19 kwi 2009 21:38:36

Tak na 80% po skasowaniu luzu będzie szumiało łożysko, bo jak złapało luz, to z jakiegoś powodu.
Polecam wymianę łożysk i uszczelniacza. Łożyska i uszczelniacz kupisz w hurtowni łożysk lub "AGROMIE". Łożyska 32009-1szt., 32008-1szt., uszczelniacz 58x75x10, może być x12 - zmieści się. Koszt części, to łożyska ok 20 PLN/szt., uszczelniacz kupiłem za 6 PLN w SEGER.

Powodzenia!
kolpit
 

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez STRUNA » 06 maja 2009 07:35:49

dzieki sledz za zdjecia, są zawsze przydatne podczas takich prac.
STRUNA
 

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez konik » 23 maja 2009 15:48:17

Sledz napisz jak zdobyłeś osłony przeciwpyłowe, oraz czy w ich miejsce da się dobrać jakiś uszczelniacz?
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez sledz » 23 maja 2009 19:25:44

Daruj sobie te osłony,to pic na wodę i drożyzna :lol: Zabezpieczją tylko to łożysko igiełkowe w piaście.
Wyczyściłem,napchałem smaru i śmiga do dziś. :P
sledz
 

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez RenOpel » 23 maja 2009 20:48:28

ja łożyska kupiłem też w Rufusie zestaw z uszczelniaczem,ale przy wymianie igiełkowego w zwrotnicy ,sam kurde uszkodziłem uszczelniacz , wszędzie mówią że takiego niema ,nr na tym uszczelniaczu nie pasuje do jego wymiarów chyba że jest on mierzony z tą metalową obwódką w której siedzi i która jest nabijana w zwrotnicę , zamówiłem w oplu na poniedziałek mają być,koszt to 70 - parę złotych,łożyka na jedno koło kosztowały 153zł,igiełkowe (oryginał)17zł,przesyłka kurierem 15zł,oj wydatek nie mały,w sklepie z łożyskami pan tych najtańszych nie chciał mi sprzedać , bo mówi że nie chce stracić renomy , bo jak to ma być do terenówki to za dwa tygodnie i tak wrócę po nowe łożyska,o i też nie miał uszczelniaczy .
Po za tym lubię kupować pewne części , bo frotka to nie plaskacz i specyfika jazdy też jest nie co inna,niż po czarnym :mrgreen:
RenOpel
 

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez konik » 24 maja 2009 19:14:22

No to opowiem mój przypadek. Po ostatnim krótkim wypadzie w teren, z prawego koła zaczęły docierać metaliczne dźwięki. Na początku pomyślałem o kamyk wpadł pod osłonę tarczy albo sprzęgiełko nie rozłączyło się całkiem. Następnego dnia było już cicho ale tylko na początku po rozgrzaniu auta dziwne hałasy wróciły. Po kilku dniach jazdy wkoło domu moja "młoda" żonka wybrała się Frotką do pracy i po 10 km tak zblokowało koło że ściągnęło ją na pobocze :shock: Dodam tylko że hamulce były ostatnio przeglądane i smarowane więc moją uwagę skierowałem na łożyska piasty . Do domu frotka wróciła na lawecie. No to autko w górę zdejmuję sprzęgiełko a tam wypadają mi kawałki koszyka :shock: W środku były też krople wody więc to pewnie ona załatwiła łozysko. Zdjąłem zwrotnicę no i problem - bieżnia zewnętrznego łożyska tak się zapiekła, że żadnym ściągaczem nie idzie zdjąć piasty ze zwrotnicy :wsciekly: . Walenie młotem też nic nie dało. No to zwrotnicę pod pachę i do znajomego mechanika na prasę. Niestety ręczna prasa też nie dała rady :o Myślałem że trzeba po nową zwrotnicę uderzyć do Faziego, ale wysłano mnie do serwisu ciężarówek, bo mają WIELKĄ PRASĘ (nacisk 200t). Pomyślałem że nie mam nic do stracenia najwyżej rozwalę zwrotnicę do końca. No ale prasa dała radę wypchnęła piastę ze zwrotnicy ale dopiero pod naciskiem 100t (manometr na cylindrze wskazał 200atm)
No to jeszcze zakup nowych łożysk i składamy.
No mi udało się kupić te lepsze japońskie za 100 zł ( komplet na jedno koło bez igiełkowego) uszczelniacz u producenta 4 zł. A chińskich po 20 zł też nie chciał sprzedać mówił ze są dobre do taczki :D Zwrotnica już złożona. Przy okazji wymienię końcówkę wahacza, osłone przegubu i jutro składam auto :)
Avatar użytkownika
konik
Podszyszkownik
Podszyszkownik
 
Posty: 1161
Obrazki: 3
Dołączył(a): 15 lut 2008 22:06:24
Lokalizacja: Starogard Gdański
Pochwały: 5
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez sylwian70 » 26 maja 2009 11:44:10

Załozyłem jedno łozysko radzieckie kupione w agroma to 32009 cena 14,50zł tak przy okazji smarowania sprzęgiełek na wygląd było okey :gears: chyba sie nie rozleci.
sylwian70
 

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez RenOpel » 26 maja 2009 22:35:30

wszystkie wyglądają ok,bo są jednakowe pod względem wymiarów , a jednak .... :boss:
RenOpel
 

Re: Łożyska kół przednich

Postprzez RenOpel » 26 maja 2009 22:37:25

konik piszesz że uszczelniacz u producenta,więc podaj może jakieś namiary na niego dla innych , ja swój kupiłem w zestawie u rufusa..
No to jeszcze zakup nowych łożysk i składamy.
No mi udało się kupić te lepsze japońskie za 100 zł ( komplet na jedno koło bez igiełkowego) uszczelniacz u producenta 4 zł. A chińskich po 20 zł też nie chciał sprzedać mówił ze są dobre do taczki :D Zwrotnica już złożona. Przy okazji wymienię końcówkę wahacza, osłone przegubu i jutro składam auto :)
RenOpel
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron