Witamy !



[SPORT A] Przedni most 5,13 przemyślenia

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez mikrusik » 22 lut 2011 21:30:35

brum napisał(a):A ja bym wsadził mosty od B, silnik V6 i jeździł. Wg mnie warto.


demokracja :D a ja bym nie wsadzał :) Wg mnie nie warto - ale to już sam galaxy zdecyduje co dalej robić. Myślę, że każdą opinię warto rozważyć.
mikrusik
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez brum » 22 lut 2011 21:41:09

chudyy1 napisał(a):Wg mnie nie warto

Dlaczego?
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez mikrusik » 22 lut 2011 22:00:50

bo za chwilę będzie miał efekt domina... 2,0 zdycha na mocnych podjazdach, - więc zacznie kombinować z silnikiem, potem ze skrzynią... galaxy ma frotkę bez cienia wycieków, bardzo dobry stan techniczny... jednak nadal mocy ma ile ma. W tym stanie puści ją za dobre pieniądze i może pomyśleć np o 2,8 czy 3,2. Motanie auta tak wychuchanego - hmmm ja bym tego nie robił. Moim zdaniem sport nie jest dobrym pomysłem na bazę, bo prędzej czy później (a raczej prędzej) zostanie z bazy tylko rama i blacha. Ot - moje zdanie.
mikrusik
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez przemia » 22 lut 2011 22:21:55

Po raz kolejny krew mnie zalewa jak widzę że szum jest wypowiedzi i propozycji od osób które nie miały z tematem w życiu styczności.

Próbowałem założyć most z B do sporta A 2.0. Nie rób tego!

Co prawda podobno są 2 rodzaje mostów w spocie A, uważam że to kwestia kombinacji poprzednich użytkowników.

W moim przypadku most z B okazał się 3cm dłuższy niż z A. Trzeba było przespawać blachy.
Jednocześnie oczywistym okazało się że półosie będą za długie o 1,5cm(zapytajcie tomiego co oznacza niedopasowanie długości półosi...).
Zresztą kielichy z B są większe niż w A. Półosie wewnętrzne są prawie 30% cieńsze w A niż w B(zewnętrzne zresztą też) więc zakładanie długiej czy krótkiej półosi z A do mostu z B można sobie wybić z głowy - również dlatego że w A są krótsze. Chcąc też uniknąć ciągłego ukręcania półosi zewnętrznych z A(jeśli jakimś cudem uda się je zamontować) to trzeba dać mocniejsze półosie. Sport A 2.0 jest najwęższy więc na oryginalnych wahaczach prawdopodobnie żadne inne nie będą pasować. Jeśli znów jakimś cudem uda się dopasować półosie do wahaczy to znów kłania się geometria i połamane kielichy ( znów tomi zna temat...).

Przemku rozmawiałeś ze mną i odradzałem ci temat. Widzę że chcesz się sparzyć.

Biorąc pod uwagę koszt kompletnych mostów i półosi przednich z B (ok 2500zł) posłuchaj kolegów i sprzedaj auto jeśli masz w dobrym stanie.

Pójście w moje ślady też stanowczo odradzam bo to w cholerę roboty i wiąże się z dodatkowymi wydatkami które wyjdą w trakcie(inna przekładnia kierownicza, większe koła - więc też albo mocniejszy silnik albo zwiększona redukcja skrzyni...)

Nie polecam!!!

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez jar76 » 22 lut 2011 22:48:13

U mnie się opłacało :D dałem most od Tropera 2,8, dopasowałem półosie z frontery 2,8 (chyba mierzyłem na szrocie. Szkoda, że nie kupiłem razem z mostem) - most i półosie wyglądają na mocniejsze i w porównaniu z orginałami na pancerne. Co prawda przełożenia teraz mam inne ale dopasowane tył i przód. Niedwano lift o 2" i nowe amory. teraz walka z geometrią bo starsznie frontka gania po drodze. Ale myśle, że nie ma to nic współnego z przednim mostem, bo wszytko orginalne (tylko swożnie od troopera - bo smarowane i mocniejsze, ale wymiary miały identyczne :-| chyba). Teraz zbieram na porządne oponki i w następnej kolejności mocniejszy silnik. :) Moim zdaniem opłaca się - bo frontka sport jest ładna :) i mi się podoba i mam w nosie opinie gości z nissanów i jeepów - :D
Frontera A 2.0 sport 94 + GAZ
mosty Trooper 2.8, MT 31" K71
Rancho RS9000, resory long, wieszaki 19 cm...
wyścig zbrojeń trwa
Skrzypi, stuka - wiedzie wszędzie
gorzej z wyjazdem :D
jar76
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 05 paź 2009 11:40:54
Lokalizacja: Włocławek
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez mikrusik » 22 lut 2011 23:23:44

przemia napisał(a):Po raz kolejny krew mnie zalewa jak widzę że szum jest wypowiedzi i propozycji od osób które nie miały z tematem w życiu styczności.

Próbowałem założyć most z B do sporta A 2.0. Nie rób tego!

Nie polecam!!!

:>: nic dodać nic ująć, ale może ja się nie znam...

@jar76 - nieładnie, nieładnie, ja nie mówię że mam opinie Twoje w nosie, ale to już kwestia na temat kultura rozmówcy na forum... zacietrzewienie godne podziwu :shock:
mówiąc o 2,8 mówiłem kolego o frotce, a mówiąc o 3,2 mówiłem kolego o frotce...
mikrusik
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez jar76 » 22 lut 2011 23:58:25

chudyy1 napisał(a): Moim zdaniem sport nie jest dobrym pomysłem na bazę, bo prędzej czy później (a raczej prędzej) zostanie z bazy tylko rama i blacha. Ot - moje zdanie.

:) no właśnie - a ja napisałem, że sport mi się podoba. :D I nie miałem zamiaru nikogo z forum urazić. jeżeli tak przepraszam :beer: . Po prostu dosyć mam opini, że frontera to nie terenówka, mówionych przez gości z nissanów i jeepów... i długo wymieniać. W błocie można jeździć nawet kaszlakiem. :D
Frontera A 2.0 sport 94 + GAZ
mosty Trooper 2.8, MT 31" K71
Rancho RS9000, resory long, wieszaki 19 cm...
wyścig zbrojeń trwa
Skrzypi, stuka - wiedzie wszędzie
gorzej z wyjazdem :D
jar76
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 71
Dołączył(a): 05 paź 2009 11:40:54
Lokalizacja: Włocławek
Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.0i Sport 1991-1995

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez mikrusik » 23 lut 2011 08:46:59

jar76 napisał(a): Po prostu dosyć mam opini, że frontera to nie terenówka, mówionych przez gości z nissanów i jeepów... i długo wymieniać. W błocie można jeździć nawet kaszlakiem. :D


Nie ma problemu, nie czuje się obrażony. Dyskusja jest prosta, frotka jest autem terenowym i nie ma sensu tego kwestionować. A to że mam żepa nie zmienia mojego o zdania o frotce. Po prostu jestem świadom pewnych ograniczeń, jakie ma to auto. (żeby nie było zaraz lawiny - każde auto ma jakieś ograniczenia czy wady, we frotkach sport są nim bezdyskusyjnie mosty przednie (ja zmieniałem je częściej niż olej...)
Tak czy siak terenowe czy też nie, tego co robiłem frotką nie mam szans zrobić grandem, a tego co moge robić grandem nie miałem szans robić frotką.
Aby nie kasztanić dalej powiem tyle - Przemek poczytaj opinie osób które motały, jaka to kasa, jakie korzyści, jakie wady. Ze względu na to, że nie posiadam obecnie frotki ja już do dyskusji się nie włączam. Jak podejmiesz decyzje na zmotę lub też na wymianę 5,13 zapraszam oczywiście do mojego i makara garażu. Klient nasz Pan (a że się znamy i lubimy stąd staram się doradzić, a nie po prostu wykonać zlecenie)
mikrusik
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez galaxy » 23 lut 2011 09:14:39

dziękuje Wam za wszystkie wypowiedzi , muszę przespać się z problemem.
galaxy
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez oposs » 23 lut 2011 09:35:49

Tu nie chodzi o to czy się da czy nie, ile i co włożyłem żeby jeździło... Tu występuje problem określenia celu jakiemu ma służyć auto z napędem 4x4
Avatar użytkownika
oposs
Moderator
Moderator
 
Posty: 2227
Dołączył(a): 03 sie 2008 20:56:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki/Czosnów
Pochwały: 4
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez jrzeuski » 23 lut 2011 09:38:15

przemia napisał(a):Co prawda podobno są 2 rodzaje mostów w spocie A, uważam że to kwestia kombinacji poprzednich użytkowników.
Sport 2.0 po 95r. (z nowym silnikiem) już chyba miał most 9HA jak Frotki Long i skrzynię MUA (reduktor osobno). Chudy, ty miałeś taką Frotkę, więc jak to jest?
W moim przypadku most z B okazał się 3cm dłuższy niż z A. Trzeba było przespawać blachy.
Jednocześnie oczywistym okazało się że półosie będą za długie o 1,5cm(zapytajcie tomiego co oznacza niedopasowanie długości półosi...).
Zresztą kielichy z B są większe niż w A. Półosie wewnętrzne są prawie 30% cieńsze w A niż w B(zewnętrzne zresztą też) więc zakładanie długiej czy krótkiej półosi z A do mostu z B można sobie wybić z głowy - również dlatego że w A są krótsze.
To wszystko chyba też dotyczy tylko Sport A 2.0 przed 95r. (na resorach z tyłu). W Sporcie A 2.8 na sprężynach most z B jest praktycznie plug'n'play (i w Longach też), ale półosie trzeba założyć swoje (wspomniana kwestia długości wahaczy). Kielichy z B są takie same jak w moim Longu (wymieniałem) i średnice półosi też są identyczne (28 albo 30mm, nie pamiętam teraz dokładnie).

Ale zgadza się, że Frota A Sport 2.0 ze skrzynią MSG (ta razem z reduktorem), to jakaś taka nietypowa jest pod względem przedniego napędu (mimo, że bardzo popularna). Chyba za bardzo "budżetowo" ją zaprojektowali :?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez mikrusik » 23 lut 2011 11:33:04

jrzeuski napisał(a):
przemia napisał(a):Co prawda podobno są 2 rodzaje mostów w spocie A, uważam że to kwestia kombinacji poprzednich użytkowników.
Sport 2.0 po 95r. (z nowym silnikiem) już chyba miał most 9HA jak Frotki Long i skrzynię MUA (reduktor osobno). Chudy, ty miałeś taką Frotkę, więc jak to jest?

miałem 95-98 - skrzynia i reduktor są razem.
mikrusik
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez jrzeuski » 23 lut 2011 11:41:15

chudyy1 napisał(a):miałem 95-98 - skrzynia i reduktor są razem.
Czyli skrzynia dalej MSG. A most? Ten sam co wcześniej czy już ten co w Longach? Chociaż 5.13 chyba nie występowało w mostach 12HA.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez mikrusik » 23 lut 2011 12:12:02

jrzeuski napisał(a):
chudyy1 napisał(a):miałem 95-98 - skrzynia i reduktor są razem.
Czyli skrzynia dalej MSG. A most? Ten sam co wcześniej czy już ten co w Longach? Chociaż 5.13 chyba nie występowało w mostach 12HA.

most do dupy - 5,13 kruchy jak papier, i do tego półosie innej długości niż w modelach do 95 roku... masakra
mikrusik
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez jrzeuski » 23 lut 2011 12:22:05

chudyy1 napisał(a):półosie innej długości niż w modelach do 95 roku... masakra
Cały czas się zastanawiam czy jakby wymienić wahacze na dłuższe (takie jak we Frotkach po 95r.) to dłuższe półosie by podeszły. Wydaje mi się, że powinny i do tego rozstaw kół wzrośnie.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez mikrusik » 23 lut 2011 17:51:57

jrzeuski napisał(a):
chudyy1 napisał(a):półosie innej długości niż w modelach do 95 roku... masakra
Cały czas się zastanawiam czy jakby wymienić wahacze na dłuższe (takie jak we Frotkach po 95r.) to dłuższe półosie by podeszły. Wydaje mi się, że powinny i do tego rozstaw kół wzrośnie.

Między półosiami z przed 95 roku a tymi 95-98 jest ok 1,5 cm różnicy w długości - może nawet mniej. tym niemniej mój wkur... był ogromny jak zapodałem most z półosiami od Arcziego i dupa... okazało się, że most a i owszem pasuje, ale półosie sa za krótkie - dosłownie minimalnie, ale jednak. Ja motanie sporta odradzam, podobnie jak przemia...
mikrusik
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez przemia » 23 lut 2011 20:18:12

Jak zrobię zmotkę to dam znać czy mosty z patrola się opłacały...

pozdrawiam
Przemek
Avatar użytkownika
przemia
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4652
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 paź 2009 14:26:56
Lokalizacja: Promnik
Pochwały: 16
Województwo: Świętokrzyskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez wikked » 06 mar 2011 22:39:50

niestety konstruktorzy z Opla się na Nas wyżywają do tej pory ponieważ furki są że tak powiem nie kompatybilne. Ja już kiedyś opisywałem że prędkościomierz w mojej frocie nie jest ani napędzany linką, ani z czujnika na skrzyni. Mój jest napędzany z czujnika ABSu tylnego mostu. Jaki był mój szok kiedy się okazało po zmianie mostu na Troopera że fura nie liczy kmów. Co chwile spotykam jakieś dziwne wymysły chorego psychicznie konstruktora. Mam frotę A z 98 roku i przy wymianie przegubów okazało się że i półosie i przeguby i kielich wewnętrznego przegubu jest dużo cieńszy niż to co mówili wszyscy.
Panowie, Opel Frontera to wymysł ku...wy i szatana jeśli chodzi o jednoznaczność stosowanych części nawet w tych samych modelach.
wikked
 

Re: przedni most SPORT A 5,13 przemyślenia

Postprzez brum » 07 mar 2011 17:12:49

Tychy się to większości terenówek, jest kilka modeli które w tej samej wersji różnią się częściami.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości