Witamy !



[All] wymiana sprzegla

Re: wymiana sprzegla

Postprzez brum » 20 lip 2010 17:18:51

Zna może kto jakiegoś speca co obija,regeneruje tarcze? Potrzebny mi w okolicach Krakowa, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca, Trzebini, Chrzanowa.

Mam już kilka namiarów ale im więcej tym lepiej.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wymiana sprzegla

Postprzez Tormod » 22 lip 2010 21:20:23

co to wymiany sprzęgła :D
równe 12 godzin demontaż wymiana, demontaż rozrusznika kompletne (czyszczenie) remont, i składanie. była nas tam dwoje :1: no i browar też był :D
Tormod
 

Re: wymiana sprzegla

Postprzez jarecki7611 » 24 lip 2010 08:07:38

witam no w końcu zrobili sprzęgło mam teraz wszystko nowe, oprócz tego założyli nowe końcówki drążków kier.,końcówki stabilizatorów,filtr paliwa,nowy czujnik położenia wału i to łożysko igiełkowe od strony sprzęgła koszt to 1900pln razem z częściami pozdrawiam jarek teraz wszystko działa jak należy niestety został mi do zrobienia sterownik pompy koszt około 1000pln ,i wakacje zgłowy na ten rok dziękuje wszystkim za pomoc i porady mam nadzieję że teraz frota będzie odrabiać włożoną kasę
jarecki7611
 

Re: wymiana sprzegla

Postprzez Kogut » 24 lip 2010 21:39:33

Trzymamy kciuki :>:

Ps.
Czyli już nie sprzedajesz ??? :D
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: wymiana sprzegla

Postprzez mikrusik » 25 lip 2010 00:24:23

Z punktu widzenia laika nasuwa mi się rozwiązanie, ale technicznie nie mam pewności.
Wymiana sprzęgła to dość duży koszt i nikt nie chce płacić więcej niż to potrzebne.
Moje pytanie jest dość prozaiczne, ale poparte doświadczeniami w zakupach.
Czym rózni się sprzęglo do omegi 2.0 od sprzęgla stoswanego we Frotce?
Może ktoś zaadaptował takie sprzęgło?
W przypadku wiskozy to te od omegi to 1/3 ceny do Frontery.
Pozdrawiam
mikrusik
 

Re: wymiana sprzegla

Postprzez Kogut » 25 lip 2010 09:21:03

Przypuszczam, że na te pytanie najlepiej by nam odpowiedział ktoś kto pracuje w hurtowni/sklepie i może porównać poprzez ściągnięcie wymiarów, więc chwalić się kto może tego porównania zrobić :D
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: wymiana sprzegla

Postprzez brum » 25 lip 2010 17:58:55

mikrusik napisał(a):Czym rózni się sprzęglo do omegi 2.0 od sprzęgla stoswanego we Frotce?


Tarcza sprzęgła w omedze ma 14 zębów a we Frocie 24.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wymiana sprzegla

Postprzez mikrusik » 25 lip 2010 22:20:42

Dzięki Dawid za info.
To trzeba będzie się wykosztować, nie ma lekko jak chce się jeździć :wink:
mikrusik
 

Re: wymiana sprzegla

Postprzez jrzeuski » 26 lip 2010 09:47:25

mikrusik napisał(a):Dzięki Dawid za info.
To trzeba będzie się wykosztować, nie ma lekko jak chce się jeździć :wink:

Dlatego sprzęgło się regeneruje za ok. 15% ceny nowego. No chyba, że jest w tak fatalnym stanie, że nie ma już czego regenerować, ale ja jeszcze takiego nie widziałem.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: wymiana sprzegla

Postprzez mikrusik » 26 lip 2010 10:14:34

jrzeuski napisał(a):Dlatego sprzęgło się regeneruje za ok. 15% ceny nowego. No chyba, że jest w tak fatalnym stanie, że nie ma już czego regenerować, ale ja jeszcze takiego nie widziałem.


Bardzo pomyślna wiadomość!
Tylko jak zwykle małe , ale...
1. Nie widziałem sprzęgła, a kiedyś zrobiło mi się parę razy tak, że ja na gaz, a efekt jak w starym automacie :shock:
2. Jak zobaczę = wyjmę to musi poczekać na regeneracje. To czas zapewne zajmie. :?
3. Nie wiem czy się nie mylę, a w płaskich takie zachowanie wskazywało na sprzęgło ( tu wychodzi moja fachowa wiedza)
4. Po przejechaniu 250 000 km zapewne regeneracja nie będzie wskazana.
5. Nie znalazłem takich usług w moim miejscu zamieszkania. Jak masz sprawdzoną firmę w centrum Polski to poślij mi namiary na PW
Dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam
mikrusik
 

Re: wymiana sprzegla

Postprzez jrzeuski » 26 lip 2010 10:25:11

mikrusik napisał(a):
jrzeuski napisał(a):Dlatego sprzęgło się regeneruje za ok. 15% ceny nowego. No chyba, że jest w tak fatalnym stanie, że nie ma już czego regenerować, ale ja jeszcze takiego nie widziałem.


Bardzo pomyślna wiadomość!
Tylko jak zwykle małe , ale...
1. Nie widziałem sprzęgła, a kiedyś zrobiło mi się parę razy tak, że ja na gaz, a efekt jak w starym automacie :shock:

Typowy objaw zużytej tarczy. Nabicie nowych okładzin to 80-90zł. Taka jazda zapewne również przypiekła docisk, wiec trzeba go przeszlifować za kolejne 40zł.
2. Jak zobaczę = wyjmę to musi poczekać na regeneracje. To czas zapewne zajmie. :?

No, jakieś parę godzin. Ja rano oddałem i koło południa już dzwonili, że można odebrać.
3. Nie wiem czy się nie mylę, a w płaskich takie zachowanie wskazywało na sprzęgło ( tu wychodzi moja fachowa wiedza)

We wszystkich manualach zasada przeniesienia napędu z silnika na skrzynię jest taka sama. Różnice są jedynie w konstrukcji sprzęgła (tym mocniejsze im większe/cięższe/mocniejsze auto).
4. Po przejechaniu 250 000 km zapewne regeneracja nie będzie wskazana.

Nie da się tego stwierdzić tylko na podstawie przebiegu. Wszystko zależy od stanu tarczy i docisku. Wyjmujesz, zawozisz do regeneracji i tam ocenią czy jest sens.
5. Nie znalazłem takich usług w moim miejscu zamieszkania. Jak masz sprawdzoną firmę w centrum Polski to poślij mi namiary na PW

Mam w Gdyni, ale podejrzewam, że w każdym większym mieście jest taki zakład usługowy. Zapytaj w pierwszym z brzegu warsztacie mechanicznym, gdzie masz najbliższy.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: wymiana sprzegla

Postprzez Artus » 02 sie 2010 18:03:08

mikrusik napisał(a): Czym rózni się sprzęglo do omegi 2.0 od sprzęgla stoswanego we Frotce?
Może ktoś zaadaptował takie sprzęgło?
W przypadku wiskozy to te od omegi to 1/3 ceny do Frontery.
Pozdrawiam


Sporo dziś googlowałem i wiem już, że do Froty A 2,2 pasuje sprzęgło z Lublina II.
Niestety mechanik chce 450 zł za samą wymianę, czy to nie za drogo? :(
I znów mam Fronterę :)
Avatar użytkownika
Artus
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 396
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 maja 2008 12:30:00
Lokalizacja: Grójec
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: wymiana sprzegla

Postprzez jarecki7611 » 02 sie 2010 19:14:49

tak normalnie u mnie za robote 400pln frotka b 2.2dti pozdr jarek
jarecki7611
 

Re: wymiana sprzegla

Postprzez brum » 02 sie 2010 19:15:56

Artus napisał(a):Sporo dziś googlowałem i wiem już, że do Froty A 2,2 pasuje sprzęgło z Lublina II.


Ale cena ta sama.

Jak masz druga osobę to zrobisz to sam.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: wymiana sprzegla

Postprzez Artus » 02 sie 2010 19:23:49

brum napisał(a):
Artus napisał(a):Sporo dziś googlowałem i wiem już, że do Froty A 2,2 pasuje sprzęgło z Lublina II.


Ale cena ta sama.
Jak masz druga osobę to zrobisz to sam.


Znalazłem kilka sklepów z częściami do Lublina i było taniej.

Niestety nie zrobię niczego co wymaga sprawności manualnej.
I znów mam Fronterę :)
Avatar użytkownika
Artus
Starszy Nałogowiec
Starszy Nałogowiec
 
Posty: 396
Obrazki: 0
Dołączył(a): 26 maja 2008 12:30:00
Lokalizacja: Grójec
Pochwały: 2
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: wymiana sprzegla

Postprzez Kogut » 14 sie 2010 17:07:07

Artur 400 to raczej przeciętnie, u mnie w warsztacie Daewoo wytargowałem 300 ale zrobiłem sam, niestety ich Tobie nie mogę polecić :evil: totalni partacze.
Poza tym po raz kolejny będę musiał rozebrać skrzynię, bo znowu mi napier..... olej :wsciekly:
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: wymiana sprzegla

Postprzez KOBZI » 16 sie 2010 07:52:52

uważajcie bo sprzęgło od Lublina II nie zawsze pasuje do froty A - (numery będą się zgadzać!) tak było u mnie - docisk podobny ale ni cholery nie pasuje
no i jak juz sprzęgło robicie to dajcie te 30 zł i simering wymieńcie co by "olej nie rzygał" ;)

wymiana sprzęgła jak się już to robiło to 3h
Obrazek
Avatar użytkownika
KOBZI
Szyszkownik
Szyszkownik
 
Posty: 1432
Dołączył(a): 06 lip 2007 13:16:28
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 1
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera A 2.2i Long 1995-1998

Re: wymiana sprzegla

Postprzez Kogut » 16 sie 2010 08:19:08

KOBZI napisał(a):wymiana sprzęgła jak się już to robiło to 3h

Mam taką nadzieję :wink:
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: wymiana sprzegla

Postprzez sylwian70 » 19 sie 2010 19:59:42

Jestem po wymianie zimera na wale i przy okazji tarczy sprzęgła i problem mam z regulacją sprzęgla,na razie wyregulowałem śrubą pod lapą wysprzęglika.Regulacja przy pedale mnie uziemila i nie mam pomyślunku jak tam zadziałać.Z pompki wychodzi trzpień i jest wkręcony w widelec który jest zamocowany do pedalu sprzęgła,u mnie trzpień jest wkręcony w ten widelec kilka zwoi gwintu i co należy zrobć aby lepiej rozsprzęglało należy ten trzpień wkręcić w widelec bardziej wtedy on wylezie z pompki a następnie po depnięciu na pedał będzie miał większy skok.Kontre blokującą sam pedał wykręciłem do oporu tak aby pedał miał największy skok i nic to nie dało dopomogło wykręcenie śruby pod łapą wysprzęglika ale coś mi to nie pasuje.Jak mam to prawidłowo wyregulować,prosze o podpowiedż. :wsciekly:Pytanie którą stroną powinna być założona tarcza z jednej strony są napisy i tuleja z freazmi wystaje mniej z drugiej strony tuleja z frezami jest dłuższa ,nową tarczę załozylem tak jak była stara,na starej sprzęglo cięzko chodziło na nowej jak w masło bardzo lekko.Trcze sprzęgla wymieniałem 20 lat temu w maluchu i troche mi to nie pasuje do tej z froty tam dłuższa część tulei z frazami szła w kierunku łożyska dociskowego a w frocie odwrotnie.Ktoś przedemną już grzebał przy sprzęgle był wymieniany docisk i być może żle załozył tarcze a ja powieliłem ten błąd.Proszę o odpowidzi.poniżej fotki tarczy sprzęgła (nie mojego)proszę o odpowiedzi na której z fotek tarcza jest prawidlową stroną do docisku.Pozdrawiam.
Załączniki
tarcza 2.jpg
tarcza 2.jpg (62.13 KiB) Przeglądane 760 razy
tarcza1.jpg
tarcza1.jpg (54.29 KiB) Przeglądane 760 razy
sylwian70
 

Re: wymiana sprzegla

Postprzez brum » 20 sie 2010 11:25:51

Na tarczy z jednej strony wieloklin jest równo z nią a z drugiej trochę wystaje więc tym wystającym w kierunku silnika.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości