Witamy !



[B 2.2] Wyciek z skrzyni biegów

[B 2.2] Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez scorpion » 08 wrz 2010 15:26:22

Witam nie wiedzialem gdzie umiescic ten temat tu czy w warsztecie. mam pytanie zobaczylem wyciek po reduktorze z gory oleju dzis sprawdzilem z gory czyli pod pokrywka od lewarkow biegu i reduktora okazuje sie ze wyciek jest z pod lewarka skrzyni pod takim kwadratem(mocowany na gorze skrzyni biegow) wco wchodzi w srodek lewarek od skrzyni biegow (nie umiem inaczej tego opisac a zdj nie mam)musialo to sie stac w tym tygodniu pewnie co to moze byz z gory by lecialo cisnienei tam jest czy jak i co to mzoe byc uszcelka czy cos poszlo jaki koszt mzoe byc takiej naprawy i co tam moglo sie zepsuc??.Pozdrawiam
miałem Frontere A 2.3 TDi teraz mam Frontere B 2.2 16V + sekw. gaz
Avatar użytkownika
scorpion
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 04 sie 2010 23:01:40
Lokalizacja: k/Poznania
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez brum » 08 wrz 2010 15:55:23

Wytnij z czegoś taką uszczelkę i po kłopocie.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez scorpion » 08 wrz 2010 20:36:57

ok a czy ten kwadrat caly przez ktory przechodzi lewarek zdejme go gora albo moze silikonem jak dojde bo jest jeszcze hermetyk ale tym lepiej nie chyhba ze aby poluznie i w jednym miejscu przetne ta uszczelke wycieta i podloze hmm. Bedzie wtedy ok?
miałem Frontere A 2.3 TDi teraz mam Frontere B 2.2 16V + sekw. gaz
Avatar użytkownika
scorpion
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 04 sie 2010 23:01:40
Lokalizacja: k/Poznania
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez scorpion » 08 wrz 2010 20:39:26

a i jeszcze jedna sprawa przy okazji bo nie wiem jak sie ten waz nazywa i jak go kupic puszcza mi cieknie delikatnie wezem przy koncowce metalowej przy filtrze oleju waz on idzie do chlodniczki tam wychodza dwa weze ten jest bardziej od strony silnika jak to zdobyc taki waz fazi by wiedzial oco chodzi bo w intercarsie bez nr weza watpie by znalezli cos takiego.Pozdro
miałem Frontere A 2.3 TDi teraz mam Frontere B 2.2 16V + sekw. gaz
Avatar użytkownika
scorpion
Zaglądacz
Zaglądacz
 
Posty: 57
Dołączył(a): 04 sie 2010 23:01:40
Lokalizacja: k/Poznania
Województwo: Wielkopolskie
Samochód: Frontera B 2.2i Long 1998-2004

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez kozi » 08 wrz 2010 20:47:08

Interpunkcja, polskie znaki!!! Tak ciężko wcisnąć alt?!? Czytać się tego nie da, nie mówiąc o zrozumieniu :wsciekly:
Avatar użytkownika
kozi
Starszy Bywalec
Starszy Bywalec
 
Posty: 189
Obrazki: 0
Dołączył(a): 13 paź 2009 21:27:30
Lokalizacja: Łódzkie
Pochwały: 1
Województwo: Łódzkie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez opel » 03 maja 2011 20:58:30

koledzy posiadam frotere B 2.2 i ostatni spostrzegłem że cieknie olej ze skrzyni biegów, Po dokładnych oględzinach okazało się że wyciek jest na końcu skrzyni jak wychodzi oś która łączy się z wałem napędowym. Zapewne jest tam jakiś symering , czy można go wymienić bez wywalania skrzyni? Czy po odręceniu wału napędowego dostanę się do niego?
opel
 

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez radi » 05 lip 2011 09:34:42

Witam,
Mam podobny problem. Rzeczywiście można wymienić uszczelniacz w skrzyni biegów, ten od strony wału napędowego bez wyciągania skrzyni.
Jednak w moim przypadku wyciek występuje nadal. Wymieniłem już dwa razy ten sam uszczelniacz i bez skutku. Jest pewne, iż wyciek jest ze skrzyni rozdzielczej,
bo po zakupie auta było sucho lecz okazało się, iż był zerowy stan oleju właśnie w tej komorze skrzyni. Olej spływa i kapie w okolicy przegubu wału napędowego.
radi
 

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez jrzeuski » 05 lip 2011 09:51:35

Tam są dwa uszczelniacze. Jeden w reduktorze a drugi (zwykły o-ring) na końcówce wału. U mnie też się olej trochę rozchlapuje po podłodze budy w czasie jazdy, ale na postoju nie cieknie, bo poziom oleju jest prawidłowy i nie sięga wału.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez radi » 05 lip 2011 13:47:43

Prawidłowy, czyli jak to ustalić? A ten uszczelniacz w reduktorze dostępny jest tylko po rozkręceniu (otwarciu) skrzyni biegów ? Niektórzy opisywali, że cieknie im także górą jakby od lewarka.
radi
 

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez jrzeuski » 05 lip 2011 14:15:11

radi napisał(a):Prawidłowy, czyli jak to ustalić?
Odkręcić korek wlewowy. Ma być tyle, żeby się przez niego nie wylewało. Jak jest mniej to dolać. Jeśli jest więcej, to poczekać aż się nadmiar wyleje :) Jeśli wylewa się coś, co nie wygląda jak olej, to spuścić wszystko i nalać świeżego oleju.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez radi » 05 lip 2011 18:28:56

Napełniałem na równym (poziomym) podłożu, więc już podczas napełniania nadmiar wypływa. Muszę chyba w końcu dotrzeć do instrukcji serwisowej mojej Froty.
Na forum rajdy4x4 jest link do instrukcji Haynes, ale po pobraniu coś chce się instalować. Nie wiem czy tak powinno to przebiegać.
radi
 

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez eric » 26 lip 2011 20:58:39

Witam
Mam podobny temat sie postanowiłem się podpiąć. Autko to mój nowy nabytek. Wszystko działa bez zarzutów. Jedyne z czym ostatnio sie borykam to spore ubytki oleju w silniku( niecały lit na 2-3tys km ).
Mam instalcje LPG to też na poczatku podejrzewałem że jest to z tym związane. Lecz gdy zorietowałem sie ile oleju ubywa mocno mnie to zaniepokoiło. Dziś po wgramoleniu się pod autko zastałem dość nieprzyjemny widok - wyciek oleju w okolicach skrzyni biegów (automat) :shock: O dziwo szilnik suchy. Nie udało mi sie ustalić źródła wycieku :niewiem:
W związku z tym mam nastepujące pytania:
1. Czy to możliwe że wyciek jest spowodowany olejem silnika?
2. Od czego jest mała miska olejowa widoczna w lewej cześci zdjęcia? Podejrzewam że duża widoczna miska jest od skrzyni. Miska silnika jest połozona znacznie bardziej z produ

Pilnie proszę o pomoc. W Sobote planuje daleki wyjazd. Czeka mnie ok 800km drogi i tyle samo na powrót. Terminu u mechanika w Krakowie juz nie załatwie. Musze wiec podjać czy jechać czy nie. Jesli to silnik to doleje i dojade. W innym przypadku bedzie gorzej.
Obrazek
... jakieś śrubki mnie powypadały teraz ...
Avatar użytkownika
eric
Moderator
Moderator
 
Posty: 1371
Obrazki: 48
Dołączył(a): 04 cze 2011 08:52:51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 11
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez jrzeuski » 26 lip 2011 21:15:13

Jeśli leje się przez uszczelniacz wału korbowego od strony skrzyni, to niby drobiazg (koszt nowego to kilkadziesiąt złotych), ale sporo przy tym roboty, bo trzeba skrzynię wyjąć, żeby się do niego dostać (kilka godzin na kanale jak już się ma w tym doświadczenie). Można z tym jechać w trasę tylko poziomu oleju w silniku pilnuj. A potem napraw, bo szkoda kasy na dolewki oleju no i syf robisz.

Co jest na zdjęciu to nie wiem, bo ani 3.2 ani Frotki automat od spodu nigdy nie widziałem.
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez Kogut » 01 sie 2011 21:03:49

Ja bym odradził takiej podróży bo nie nadążysz dolewać, a najważniejsze to że jak po trasie ci padnie całkowicie uszczelniacz to za machaniora w trasie na pewno więcej zapłacisz jak w domu. U mnie na początku też lekko leciało a potem dolewałem 0,5 na mniej więcej 30km.
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez jrzeuski » 02 sie 2011 07:56:44

Kogut napisał(a):potem dolewałem 0,5 na mniej więcej 30km.
:shock: :shock: :shock:
Tyle to się nie nadąży wylewać z komory sprzęgła przez otwór spływowy w karterze. Sprzęgło ci się nie ślizgało?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez Kogut » 02 sie 2011 18:13:49

Nie, ciekła nie tylko podczas jazdy ale i postoju zanim olej nie zastygł :killer:
Avatar użytkownika
Kogut
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1537
Obrazki: 0
Dołączył(a): 22 gru 2007 19:39:44
Lokalizacja: Sochaczew
Pochwały: 3
Województwo: Mazowieckie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Long 1998-2004

Re: [B 2.2] Wyciek z skrzyni biegów

Postprzez grzerog » 02 maja 2017 07:19:48

Witam. Czy możliwe że olej ze skrzyni biegów przelewa się do reduktora ? Mam wyciek z reduktora i po wymianie olejów stany były prawidłowe. Teraz w skrzyni jest mały stan a w reduktorze za duży.
grzerog
Nowicjusz
Nowicjusz
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sty 2017 06:13:20
Województwo: Małopolskie
Samochód: Frontera B 2.2DTI Sport 1998-2004


Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron