Witamy !



[B]Głośna skrzynia biegów

Re: wycie ala dzwonienie

Postprzez marrko » 14 kwi 2011 20:49:08

Krzychu9 napisał(a):Witam.

Jestem nowy na forum.

Mój problem to dziwny dzwięk dochodzący jak na moje ucho z okloic szkrzyni biegów lub reduktora nie jestem pewien, ale tylko w czasie gdy chcę przyspieszyć a silnik jest jeszcze na niskich obrotach najgłośniej na 3 biegu, odgłos podobny do dzwonienia zaworów raczej metaliczny.

Acha jeszcze jedno wlazłem pod auto nic nie jest obluzowane, ale wał mogę minimalnie poruszyć ręką a wtedy słychać metaliczny stuk w reduktorze, czy to normalne.

Dzięki

Pozdrawiam Załogę



Mam u siebie identyczne objawy, po wymianie sprzęgła kpl. i oleju w skrzyni. Przy dodawaniu gazu właśnie przy niższych obrotach słychać ten dźwięk, wcześniej przed wymianą tego nie było. Jakieś łożysko w skrzyni ? na wale ?
marrko
 

Re: [B]Głośna skrzynia biegów

Postprzez kardiii5 » 21 kwi 2011 10:27:59

witam ja tez mam maly problem.mianowicie slysze delikatne wycie na 4 biegu a na 5 juz minimalne,i jak dojezdzam na luzie do skrzyzowaniato to wycie zostaje. na 1,2,3, nic nie slychac. co to moze byc?? moze ubytek oleju? prosze porzdzcie mi cos. a którędy wlewa sie olej do skrzyni??
kardiii5
 

Re: [B]Głośna skrzynia biegów

Postprzez brum » 21 kwi 2011 18:08:26

kardiii5 napisał(a):a którędy wlewa sie olej do skrzyni??

Było tysiąc razy, wystarczy poszukać.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(

Re: [B]Głośna skrzynia biegów

Postprzez kardiii5 » 30 maja 2011 23:38:57

dzieki juz znalazlem. :D
kardiii5
 

Poprzednia strona

Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron