Witamy !



[All] wycie sprzęgła

[All] wycie sprzęgła

Postprzez muzyczka123 » 09 lut 2011 18:57:09

witam wszystkich
- frotka b 2,2 benzyna jest ze mną już 6 lat - po problemach z pompką sprzęgła, padło na wymianę kompletnego sprzęgła. Zacznę jednak od początku:
Od momentu zakupu pedał sprzęgła był bardzo twardy, tak że trzeba było użyć sporej siły aby wysprzęglić. Nie przeszkadzało mi to i się przezwyczaiłem. W zeszłym roku zaczął brać coraz niżej i zaczęło się... odpowietrzanie pomagało na kilka dni. Wymieniłem pompkę - spory problem z zakupem - pedał sprzęgła zrobił się miękki jak w fiaciku, ale też bierze za nisko. Kolejna diagnoza przy uszczelnianiu silnika simmeringi wyjmiemy skrzynię i zobaczymy sprzęgło. Nie znam się na tym tarcza zajechana? do wymiany całe sprzęgło. OK. Po wymianie kompletu pedał nadal jest miękki, bierze w 1/3 dolnej, ale przybył jeszcze jeden objaw: wycie. Opiszę to po kolei. Jedynka ruszam kręcę do 3 tys. sprzęgło i wtedy wyje przy schodzeniu z obrotów...dwójka i powtórka powyżej 3 tys. sprzęgło i znowu wycie j.w.,itd przy kolejnych zmianach biegów... Przy zmianie biegów poniżej 2,5 tys obrotów nie ma tego wycia. Dzisiaj na domiar złego wydaje mi się, że dźwignia zmiany biegów jakoś cięzko " chodzi " - nie że jest problem ze zmianą biegów tylko czuć opór ręce opadają
Może koledzy forumowicze poradzą jak się z tym wszystkim uporać.
muzyczka123
 

Re: wycie sprzęgła??

Postprzez Arni » 09 lut 2011 19:08:06

A jak stoisz w miejscu i przgazujesz do tych 3-4 tys to też te wycie słychac? Czy słychac to też jak trzymasz wciśniete sprzęgło i masz wrzucony bieg?
Arni
 

Re: wycie sprzęgła??

Postprzez muzyczka123 » 09 lut 2011 20:01:47

na "luzie" pzegazówka nic, ale jak wciskam sprzęgło wyje , na biegu ze sprzęgłem na postoju przy przegazowaniu nic nie wyje. a jeszcze jedno jak samochód postał u mechanika na dworze przez weekend na mrozie i przy przejażce w poniedziałek na zmarzniętym nie było tego słychać -mechanik - o co mi chodzi to on wymieniał sprzęgło- dopiero jak pojeździłem ok 40 km wszystko się rozgrzało i od nowa Polska Ludowa. Byłem u niego i stwerdził ten typ tak ma to chyba coś z silnika. Przed wymianą sprzęgła nie bylo takiego wycia...
wyje przy wysokich obrotach jak wciskam sprzęgło i silnik schodzi z obrotów
muzyczka123
 

Re: wycie sprzęgła??

Postprzez jrzeuski » 10 lut 2011 08:43:10

A łożysko oporowe też wymieniał?
No mud, no fun
Frota A Long 2.5V6, simex 33", zawias +3", buda +2", drążki kierownicze HD + amortyzator skrętu, mosty 4.56 (przedni od B, tył z LSD), self-made snorkel i zderzaki stalowe, winch
Vectra B kombi 2.5V6 170KM
Vectra B kombi 2.0 16V - będzie WrakRace edition :twisted:

naprawy i motanie Frotek :arrow: SMS/PW/email/czat.
Avatar użytkownika
jrzeuski
Admin
Admin
 
Posty: 12020
Obrazki: 71
Dołączył(a): 18 mar 2008 10:25:22
Lokalizacja: Banino
Pochwały: 78
Województwo: Pomorskie
Samochód: Frontera A 2.5TDS Long 1996-1998

Re: wycie sprzęgła??

Postprzez muzyczka123 » 10 lut 2011 13:16:07

też
muzyczka123
 

Re: wycie sprzęgła??

Postprzez Pawel » 10 lut 2011 22:14:28

...i ono może wyć... Ja tak miałem w Fieście. Przed wymiana, gdy było orginalne było normalnie, a po wymianie na zamiennik (kompletne sprzęgło z łożyskiem) zaczęło hałasować, ale w moim przypadku przy każdych obrotach jednak tylko pod czas wciskania/zwalniania pedału sprzęgła...
...albo Ty jesz, albo Ciebie jedzą...
Obrazek
A 3,1 TDI Long '95
bike MTB wegług własnej specyfikacji...
Citroen C8 HDI
honda transalp xl600v
bmw f650st
w razie w: 696445799
Avatar użytkownika
Pawel
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 4398
Obrazki: 11
Dołączył(a): 23 mar 2008 20:02:00
Lokalizacja: Giżycko
Pochwały: 10
Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Samochód: Frontera A 2.8TDI Long 1995-1996

Re: wycie sprzęgła??

Postprzez muzyczka123 » 11 lut 2011 06:50:20

nie ma jednak gwarancji że po wymianie ponownie tego łożyska ( na nowe ale jednak takie samo ) nie będzie wyło. dziś pojadę się dowiedzieć o ewentualne koszty takiej zabawy - znowu trzeba wypakować skrzynię.
wczoraj byłem u jednego koleżki na podnośniku olej w skrzyni jest ale kapie między skrzynią a silnikiem spod gumy gdzie wchodzi łapa a poprzednio wymieniany był tam simmering. to już ostatnie miejsce wycieku - mam nadzieję....
muzyczka123
 

Re: wycie sprzęgła??

Postprzez SKODA76 » 11 lut 2011 10:51:42

U mnie po pewnym wypadzie w błotko też wyło to łożysko, simering w silniku też był uszkodzony a oprócz tego sprzęgło było zaklejone mieszaniną błota i oleju. Po wyjęciu skrzyni wymianie simeringu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/01e ... a6a95.html , wymianie okładziny sprzęgła , umyciu i nasmarowaniu łożyska wszystko jest już OK
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/297 ... 11d34.html
SKODA76
Nadszyszkownik
Nadszyszkownik
 
Posty: 1930
Obrazki: 0
Dołączył(a): 23 gru 2008 14:44:33
Lokalizacja: LUBELSKIE
Pochwały: 2
Województwo: Lubelskie
Samochód: zbłądziłem - mam inny pojazd

Re: wycie sprzęgła??

Postprzez sylwian70 » 11 lut 2011 11:32:45

objawy wskazują na łożysko dociskowe ale jest też możliwość(małoprawdopodobna) że to łożysko igiełkowe koła zamachowego
sylwian70
 

Re: wycie sprzęgła??

Postprzez marrko » 10 mar 2011 19:58:02

Arni napisał(a):A jak stoisz w miejscu i przgazujesz do tych 3-4 tys to też te wycie słychac? Czy słychac to też jak trzymasz wciśniete sprzęgło i masz wrzucony bieg?

Też mam problem ze sprzęgłem. Zaczęło się właśnie tak, że na luzie przy przegazowaniu, jak schodził z obrotów to właśnie coś tak dziwnie szumiało, dopiero jak zeszło tak do 2,5 tys to już normalnie bez odgłosów. Jak auto było zimne i wciskałem sprzęgło to też szumiało. Po tygodniu to już się zaczęło na dobre, nawet przy każdej zmianie biegu dziwne odgłosy przy wciśniętym sprzęgle, coś jakby np obcierająca o coś opona. A przy ruszaniu i puszczaniu sprzęgła to lubi trochę całym autem poszarpać.
W poniedziałek jadę do mechaniora, zobaczymy. Wiem tylko że dziś obdzwoniłem kilka sklepów i nigdzie sprzęgła nie mają.
marrko
 

Re: wycie sprzęgła??

Postprzez brum » 10 mar 2011 20:17:02

Łożysko się kończy.
3.0 V6... '97...Federal Couragia MT 32", przedni most sztywny, winda, zderzak a'la Calmini, Snorkel, AVM...
Obrazek
Avatar użytkownika
brum
Maruda
Maruda
 
Posty: 9336
Obrazki: 2
Dołączył(a): 05 lip 2007 23:47:16
Lokalizacja: Chechło
Pochwały: 59
Województwo: Małopolskie
Samochód: Niestety nie mam już Frontery :(


Powrót do Układ przeniesienia napędu



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron